Requiem za sen (2000)

Čas rozhodol. Po 20 rokoch stále fantastické, filmársky takmer dokonalé. Réžia, kamera, strih berie dych. Toto by sa malo hrať povinne všetkým maturantom predtým, ako vyrazia do sveta.

Nejsilnější hlas (2019) (seriál)

Vynikajúce dielo, ktoré dokonale popisuje to, o čom je Fox News.

Stavební jáma (2020)

Smutné, pravdivé, odporúčané pre súdruha z parlamentu, ktorého meno sa nevyslovuje.

Vítejte na konci světa (2021) (seriál)

Pecka! Ak milujete Fargo, toto bude pre vás. Vynikajúci casting a scenár, plný absurdných postavičiek, ktoré ale spolu fungujú dokonale.

Rocky II (1979)

Po rokoch vyšla HBO s celým kompletom filmov o legendárnom boxerovi a nastal čas pozrieť sa, čo s nimi urobil čas. Veru, naše detské či juniorské nadšenie, kedy sme dvojku pozerali s otvorenými ústami nahrádza odstup, v ktorom sa ukazuje, že Rocky II. je patetická rozprávka, ktorá dnes až tak nefunguje. V každom prípade je to legenda, a tá si menej ako tri hviezdy ani nezaslúži.

Zákon gangu: Mayové (2018) (seriál)

Fakt som sa veľmi tešil a fakt som tomu dával šancu. Vydržal som 9 častí prvej série a potom som si uvedomil, že je kopec iného filmového a seriálového obsahu, na ktorý sa oplatí míňať čas. Musím sa priznať, že najviac ma iritovala Sarah Bolger, ktorej som neveril nielenže ani slovo, ale ani gesto. Prvá séria pre mňa veľmi vajatala s tempom, celkovo sú časti zbytočne dlhé, dej miestami predvídateľný. Celé to je také remeselné, pre mňa nepútavé, bez energie.

Nejvyšší skóre (2020) (seriál)

Dlho to vyzeralo na päť hviezd a potom - to skončilo. Keď si odmyslím, že seriál obišiel tradičné európske stroje ako Spectrum, Commodore a pod., ktoré boli dôležité pre herný rozvoj aj v našich končinách, žánrovosť prezentovaných hier bola tiež obmedzená. Chýbal napr. fenomém adventúr, strategických hier a viaceré iné. U iných spomínaná mierna chaotickosť poradia a rozprávania tiež nepomohla. Určite by si to zaslúžilo ešte aspoň päť častí, možno druhú sériu.

Anelka: Nepochopený střelec (2020)

Prichytil som sa v strede filmu pri tom, že sa nudím. Našťastie prišiel záver v Južnej Afrike a ten dokument vytiahol. Anelka je jedným z futbalistov, ktorí dokázali napriek zjavne problematickej povahe stráviť takmer celú kariéru v špičkových kluboch. Viditeľne jedným z mála manažérov, ktorý ho vedeli usmerniť bol Wenger, preto Anelkov odchod z Arsenalu bola zrejme životnou chybou.Problematický stred filmu bol len rekapituláciou jeho presunov medzi klubmi a epizódami z reprezentácie. Až do stretnutia s Domenechom...