Denny

okres Rokycany
důchodce

• 28.2.2003  07:22
    Hlubina (1977)

Na vznik filmu se určitě podepsal úspěch Čelistí. Nedočkal se sice podobného efektu,ale pár podvodních záběrů a muréna docela jdou.

• 28.2.2003  07:15

Ještě větší "tanec" než v jedničce. Hustota děsivých scén si ve filmu občas dělá parodii sebe sama.

• 28.2.2003  07:10

Výborný film o útěku z velmi dobře střeženého vězení. Povedený jako všechny, kde hrál Eastwood pod vedením Dona Siegela.

• 28.2.2003  07:07
    Dákové (1967)

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších historických filmů - vycvičené římské legie proti divokým Dákům. Kontrast obou stran je výrazně charakterizován výbornou hudbou, výpravné scény, napětí a "Vinnetou" v roli jednoho z římských vojevůdců.

• 27.2.2003  07:11
    Kabaret (1972)

Film zachycuje atmosféru Berlína třicátých let, výborný herecký výkon Minnelliové, sedm Oscarů.

• 27.2.2003  07:00

Výtečná adaptace stejnojmenného románu,jeden z nejznámějších a nejlepších válečných filmů. Vše je natočeno vynikajícím způsobem,který po právu získal Oscara. Známá je také "pískací" melodie.

• 27.2.2003  06:54

Když to člověk viděl před třiceti lety, vzal to jinak, než kdyby to viděl v dněšní záplavě amerických action. Ale má to daleko větší kouzlo...

• 26.2.2003  09:21

Opravdu výborný film z exotického prostředí v Indonésii v době hroucení místního režimu. Za povšimnutí stojí i maličká Linda Huntová v mužské roli.

• 25.2.2003  11:40

Dovedně naplánovaná loupež klenotů se nepovede tak, jak by bylo záhodno, a to je začátek zábavy, kterou výtečně režíroval Peter Yates. Jeho film je zrařilou kombinací akce, humoru a napětí.

• 25.2.2003  11:37

Jeden z nejslavnějších westernů, výborná režie, výborný herecký výkon Garyho Coopera, který se nebál porušit tradici westernových hrdinů a ukázal pochyby a strach hrdiny.

• 25.2.2003  11:34

Vzrušující příběh z amerických dálnic uvedený u nás pod názvem Hazardní hra. Divoké a nebezpečné honičky a statečný boj hlavního hrdiny proti mocnějšímu protivníkovi.

• 25.2.2003  11:23
    Gándhí (1982)

Jedna z nejlepších biografií v historii filmu,velkolepá podívaná s účastí tisíců statistů, vynikající Ben Kingsley. A přitom se indická strana zpočátku nemohla smířit s tím, že její legendu ma ztvárnit Angličan.

• 21.2.2003  13:54

Docela podařené spojení dobrodružného žánru s motivy melodramatu a katastrofických příběhů a ještě k tomu přenos v čase. Zajímavě vykreslené postavy a kvalitně podaný příběh.

• 21.2.2003  07:05
    Protokol (1984)

Komedie z diplomatického prostředí stojí a padá s výkonem Goldie Hawnové, jak jinak...

• 20.2.2003  06:58

Když se podíváme na režiséra, tak nám musí být jasné, že film musel zákonitě skončit v trezoru. Vykreslení prostředí terezínského ghetta působí i po tolika letech mimořádně sugestivně, zřejmě i proto, že je použit i dokumentární materiál.

• 20.2.2003  06:43

Baladické příběhy Vláčilovi sedí. Ukázka toho,co dovede pověrčivost a zhoubný vliv církve. Mimořádně zdařilý film, který stále upoutává i svým výtvarným řešením.

• 19.2.2003  14:12

Cesta do mládí a zase zpátky se v příběhu sice M.Šteindlerovi nepovedl, ale film je výborný a byla to vlastně první Šteindlerova spolupráce s H.Pawlovskou.

• 19.2.2003  07:09

Horlivý anděl do přežene a vezme předčasně do nebe Joea, zpátky už to nejde, protože dole zatím tělo spálii v kremaci.A co teď? Jo, to jsou problémy! Není to ale nejhorší a občas se dočkáme i vzrůša.

• 19.2.2003  07:04
    Tajemné zlo (1987)

Sci-fi action příběh dvou mimozemšťanů, kteří spolu bojují na Zemi a vesele se převtělují a to nejen do lidí. Místy je to až nechutné, ale docela dobře udělané i napínavé,místy i dojemné, zvláště konec.

• 18.2.2003  09:15

Výborné vykreslení prostředí Balkánu včetně mentality obyvatel. Pro nás asi nemyslitelné v něčem takovém žít.Kusturica je opravdu machr.

• 17.2.2003  12:34

V každém případě špičkové dílo, které by "na západě" bylo trhákem. Nedávno jsem se dočetl, že roli hraběnky Stradové měla původně hrát L.Hermanová,ale nějak naštvala Wericha.

• 17.2.2003  12:25

Celovorčerní debut Trošky se opravdu povedl- je to zábavné a milé, někdy i napínavé. Nejvíc se mi líbil malý Martin Šotola v roli prvňáčka Honzíka., který odhalí zlodějku odložených dětských svršků a bot.

• 17.2.2003  08:50

Volné pokračování "Mého bráchy" se celkem povedlo, hlavně díky sympatickým představitelům.

• 14.2.2003  12:33

První a samozřejmě nejlepší příběh Paula Kerseye, muže, který vzal zákon do svých rukou, protože policie je v takovýchto filmech naprosto neschopná.

• 14.2.2003  12:29
    Mrtvá zóna (1983)

Podle mě zdařilá adaptace Stephena Kinga a výborný herecký výkon Walkena. Zručná režie se tentokráte dokázala obejít bez krvavých orgií a odporných přeměn hlavních hrdinů, jaké má tvůrce Mouky či Scanners v oblibě.

• 14.2.2003  06:56

Oscary ověnčený hit s tématem pro Američany nevyčerpatelným - válka ve Vietnamu. Výborný výkon Cruise v roli ochrnutého válečného veterána - postava natočená podle skutečnosti.

• 13.2.2003  12:26

Koktejl dramatu a komedie, ve kterém je americký disckjockey povolán do Vietnamu, aby tu rozveseloval vojáky jdoucí na smrt. Výborný Robin Williams!

• 13.2.2003  07:19

Celkem vtipná komedie, nebýt motivu trochu přitaženého za vlasy - což takhle zkusit adopci? Ale to by nebylo to pravé ořechové, že ?

• 13.2.2003  07:13

Brilantní výkon Hoskinse v roli šéfa gangsterů,permanentní napětí, mnoho násilí. Dá se říci, že to lze téměř srovnávat se slavným Kmotrem.

• 13.2.2003  07:06

Světoznámý Oscary ověnčený snímek o opuštěném manželovi a jeho malém synkovi. Nejen Dustin a Meryl, ale i malý Justin je vynikající.