Denny

Zdeněk Vild

okres Rokycany
důchodce

• 31.1.2003  10:23

Další ze řady snímků na téma vlkodlaka,docela povedená kreatura netvora. Stříbrná kulka by měla vlkodlaky likvidovat.

• 30.1.2003  13:25

Vynikající zpracování příběhu o náboženském fanatismu a touze po svobodě,přesvědčivé vykreslení 13.století. Úsporné filmové prostředky jsou dokladem, že méně znamená většinou více...

• 30.1.2003  11:14
    Nebe a dudy (1941)

Tenhle film neztratil nic ze své svěžesti a dobré nálady. Dětskými hvězdami byli bratři Blahníkovi, kteří zazpívali a zahráli na harmoniku "Nám je to jedno"...

• 30.1.2003  07:08
    Scanners (1981)

Snímek na pomezí sci-fi a horroru se opírá o motiv telekineze a jejího zneužití. Kromě legendárních "vybuchujících hlav" se ve filmu najde i špetka černého humoru.

• 30.1.2003  07:01

Dva uprchlí vězni spadnou z bláta do louže, když si k útěku z vězení vyberou vlak, který se řítí ke zkáze. Scénář dělal renomovaný Akira Kurosawa, tak to snad nemůže být špatné, ne?

• 30.1.2003  06:45

Možná, že tahle černobílá "rekonstrukce" skutečné události trpí dokumentaristickým úsilím tvůrců, což je na úkor umělecké stránky. Ale výsledek zanechává i po letech mrazení, možná více než při uvedení do kin . Tehdy, na konci šedesátých let, byla tohle vzdálená Amerika, ale dnes už to tak vzdálené není.

• 29.1.2003  06:58

Agent CIA sleduje stopu zvrhlého zabijáka. Poněkud složitá, ale inteligentní detektivka ve stylu Hitchcocka,skvělé herecké výkony.

• 29.1.2003  06:51
    Propast (1989)

Dramatické setkání pozemšťanů a mimozemšťanů v hluboké mořské propasti je i přes poněkud kýčovitý závěr sympatickou podívanou-mimozemšťané kupodivu nevypadají jako nepřátelské příšery.

• 29.1.2003  06:38

Velmi zdařilý snímek o toleranci, pochopení a lásce mezi lidmi je opravdu působivý, nakonec i mezi hlavními přestaviteli vzniklo určité pouto...

• 28.1.2003  07:01
    Maska (1985)

Tenhle dramatický film o znetvořeném chlapci byl natočen podle skutečnosti. Místy je to opravdu dojemné a Erik Stoltz hraje výborně, i když vlastně nevidíme jeho tvář.

• 28.1.2003  06:54

Povedený film o tom, když bankovní lupič vyloupí banku, kde měl peníze zločinecký gang.Matthau je ale chytrý lupič...

• 28.1.2003  06:50
    Carrie (1976)

Tak tohle už je hororová klasika o netolerantnosti a telekinetice obrácené proti celému světu. Sissy je přesvědčivá ve své ošklivosti. Opět jeden film o zhoubném vlivu náboženství.

• 28.1.2003  06:47
    Hlava 22 (1970)

Když jsem si přečetl Hellerovu knihu, tak jsem byl zvědav na zfilmování. Určitě se tahle antimilitaristická komedie s hojnou účstí hvězd povedla. Proč chybí ve výčtu herců hlavní představitel Alan Arkin ?

• 28.1.2003  06:35
    Highlander (1986)

Docela zdrařilý snimek o břímě nesmrtelnosti, která se táhne ze 16.století až do současnosti. Není lepší být normálním člověkem?

• 27.1.2003  13:34

Tenhle životopisný příběh o cestovateli Holubovi je zajímavý i tím že byl natočen na Barrandově a přitom docela věrohodně zachycuje prostředí Afriky.Ve výčtu herců opět chybí hlavní představitel, Otomar Krejča.

• 27.1.2003  13:28
    Na kometě (1970)

Tahle fantastická podívaná je brána s nadhledem a je dalším dokladem Zemanova génia.

• 27.1.2003  11:24

Smutná komedie o tom, jak "Bróďa nalítl Bohdalce". Vynikající výkony, vděčná role pro pí Jiřinku, která v té době toho zrovna moc k filmování neměla.

• 27.1.2003  07:20

Na tenhle film bych už se nikdy nepodíval, ne proto, že je špatný (naopak), ale ten obsah a Bouquet v roli policisty.

• 27.1.2003  07:04

Bezvadně obsazené typy a precizně zahrané, k takovýmto filmům však musíte mit vztah, ne každý má na to povahu.

• 24.1.2003  14:07

Dvě zfilmované Čapkovy povídky, v nichž září jeho žena Olga.Je to zábava na vysoké úrovni.

• 24.1.2003  12:54

Vinárenský klavírista se snaží odhalit pachatele vraždy, jejímž motivem bylo vydírání a machinace s půdními byty. Film je rutinně zpracovaný s neokoukaným Václavem Voskou v čele.

• 24.1.2003  12:06

Když si uvědomíme, že hlavní role hrají Marvan a Plachta, je jasné, že je o zábavu postaráno.

• 24.1.2003  12:03
    Prstýnek (1944)

Kostýmní komedie se staré monarchie byl posledním českým filmem nasazený do kin za okupace. Nezapomenutelný kníže F.Smolíka.

• 24.1.2003  11:38

Neveselý film o návratu českého důstojníka z války v roce 1945, kdy všechno , co zde zanechal, se změnilo,nebo se ztratilo.

• 23.1.2003  06:58

Je třeba především připomenou, že hlavní roli hraje Otomar Korbelář, který představuje suspendovaného vyšetřujícího soudce, který v hostinci radí chudým lidem v jejich problémech.Teprve ve stáří a v ústraní se mu dostane zadostiučinění a je očištěn z nespravedlivého obvinění.Věrohodné vykreslení staropražského prostředí.

• 22.1.2003  14:02

Názorná ukázka toho, jak dokáže církev zblbnout lidi a ještě z toho mít užitek. Otřesná doba!!!!

• 22.1.2003  13:59
    Jan Hus (1954)

Jan Hus prý sice vypadal trochu zaobleji, ale jiného než Zdeňka Štěpánka i nedovedu představit.

• 22.1.2003  11:14
    Ucho (1970)

Pěkně zachycený strach i u výše postavených osob-prostě nikdo si nebyl jistý.

• 22.1.2003  11:07
    Stopař (1986)

Hauer v roli maniaka budí opravdu děs a odpor.

• 22.1.2003  07:14
    Páni kluci (1975)

Na tenhle film, natočený na námět Toma Sawyera, se vždycky rád podívám- co postava, to perla. Pěkná úvodní a závěrečná písnička V.Neckáře.