Denny

Zdeněk Vild

okres Rokycany
důchodce

• 22.1.2003  07:07

Kdo jiný by si mohl troufnout na Hrabala,než Jiří Menzel. Zajímavé je, že mezi plejádou našich nejlepších herců se objevují i reřiséři Vláčil a Krejčík.

• 21.1.2003  13:45

Zdařilý snímek s hudbou E.Morriconeho je sice tématem blízký Čelistím, ale přece je jiný. Snad i proto, že sympatie diváků jsou na straně nešťastného kytovce, kterému rybáři zabijí družku.

• 21.1.2003  13:42
    Love Story (1970)

Šest Oscarů získal tenhle dojemný milostný, ale i tragický příběh, který ani po letech neztratil nic ze své působivosti..

• 21.1.2003  12:27

Muzikálová hororová komedie o zakřiknutém zaměstnanci květinářství, který má velké problémy se stále se zvětšující masožravkou Audrey 2.Filmu vévodí komika Moranise a povedené scény s masožravou rostlinou.

• 21.1.2003  12:23

Sci-fi odehrávající se ve 23.století, kdy svět je řízen počítačem a lidé žijí pouze do třiceti let,pak následuje tzv.omlazení - ve skutečnosti jde o vyhlazování "starších" lidí. Dobré herecké výkony a poprvé byla použita holografie.

• 21.1.2003  11:35
    Žár těla (1981)

Film známý jako Žár těla, z Turnerové srší erotika,nedivím se, že jí Hurt podlehl.

• 21.1.2003  11:32
    Výstřel (1981)

Hrdina tanečních filmů v netypické roli, oproti Zvětšenině není vražda náhodně zachycena na fotografii, ale na magnetofonový pásek.

• 21.1.2003  11:22

Hauer hraje amerického žoldnéře, který přijde ve Vietnamu o zrak, naučí se ale bojové umění nevidomých, které po dvaceti letech použije v boji proti výrobcům drog.Dá se na to koukat.

• 21.1.2003  11:19

KIm hraje dívku, která se nesmí napít-erotický symbol v komediální roli si vede překvapivě dobře.

• 21.1.2003  10:33

Bouřlivý milostný poměr autora a herečky, odehrávající se na jevišti i v zákulisí divadla.Herecký koncert Al Pacina a jeho dvou partnerek, nepříliš inteligentní zápletka.

• 21.1.2003  08:42

K celkovému pochopení výborných gagů a různých narážek na jiné filmy je třeba tyto filmy vidět, jinak je divák ochuzen. Výborná parodie na katastrofické filmy!

• 21.1.2003  06:47
    Paša (1968)

Český název je Paša a je to kriminálka jak má být : pár mrtvol,vtipné dialogy a dopadení a zneškodnění pachatele. Samozřejmě, že k úspěchu filmu přispívá i výborné obsazení v čele s Gabinem v roli komisaře Josse.

• 21.1.2003  06:39

Kusturica vystudoval FAMU a jeho snímek se odehrává v periferii tehdy ještě jugoslávského Sarajeva.Šestnáctiletý chlapec zažívá lásku i zklamání s lehčí dívkou Dolly Bell.Česká škola šedesátých let se pozná.

• 20.1.2003  13:53

Film plný pohody i nostalgie,dědeček převozník přichází o práci i o dům, kvůli stavbě mostu.

• 20.1.2003  12:13

Výborný nápad dobře zfilmovaný L.Smoljakem (supervize Z.Podskalský).

• 20.1.2003  11:57

Opět ta báječná Zemanovská atmosféra, plná geniálních nápadů , umocněná Milošem Kopeckým v hlavní roli notorického, ale zároveň romantického lháře.

• 20.1.2003  11:27

Ve filmu vystupují známé osobnosti z filmového dávnověku u nás a je to hezké - nebýt těchto nadšenců, nebyl by ani film.

• 20.1.2003  11:21

Osamělé stavení je obsazeno Banderovci a Kukura s nimi svádí nerovný zápas. Když chcete vidět blonďatého Bartošku, který ale nemluví, tak se podívejte na tenhle napínavý film.

• 20.1.2003  11:16
    Božská Ema (1979)

Životní role B.Turzonovové. Ema Destinová to neměla lehké, i když byla evropskou hvězdou, a zvláště doma jí pšenka příliš nekvetla. A ani v soukromí jí to nevyšlo. A to vše film popisuje a opravdu vydařeně.

• 20.1.2003  10:32

Není to sice kvalita Vynálezu zkázy , ale kouzlo Zemanovy osobnosti funguje.

• 20.1.2003  10:30

Příběh z II.světové války z Itálie, kde se Vittorio De Sica vydává za generála , který zachrání spoustu lidí tím, že na sebe vezme vinu a je zastřelen fašisty. Zajímavý film.

• 17.1.2003  13:45

Emigrantská romance z USA, kde se snaží Depardieu získat kýženou zelenou kartu, aby tam mohl žít. Uzavře sňatek s Andie a snaží se přesvědčit zkušené úředníky, že to nebylo naoko , ale opravdu. To se mu sice nezdaří , ale mezi oběma vznikne vztah,silnější než zelená karta. Celkem to jde.

• 17.1.2003  13:41

Honba za spadlým letadlem, na jehož palubě je několik zlatých cihel. Zájemců je několik a vo tom to je!!!

• 17.1.2003  13:36

Americkému diplomatu zkomplikuje život žena, v jejímž bytě se ubytuje a která nemá ve svém okolí právě nejlepší pověst.

• 17.1.2003  13:28

Docela hezká podívaná, ale i trochu dlouhá . Streepová jako obvykle září, tentokráte v trojúhelníku .

• 17.1.2003  13:19

V tomhle válečném filmu je asi největším překvapením obsazení expertky na romantiku Meg Ryanové do role důstojníka americké armády,která bohužel za ne zcela jasných okolností zemře.

• 17.1.2003  12:35

Tahle pohádka se mi líbila už v českých pohádkách Jana Drdy, filmové zpracování se povedlo-představitelky čarodějnic jsou téměř k nepoznání.

• 17.1.2003  12:31

Docela zajímavý nápad, jak by asi mimozemšťané pohlíželi na naše životní snažení, které opravdu místy působí komicky.

• 17.1.2003  07:06

Tak tuhle parodii na předválečné červené knihovny bralo hodně diváků, a hlavně divaček vážně a když slyšeli na závěr filmu z úst O.Nového, o čem to vlastně bylo, byl to pro ně šok. O. Nový si ale v tomto filmu vystřihl jednu z posledních (ne-li poslední) rolí, která mu seděla. Pan nasadil montérky a do ruky vzal francouzák...

• 17.1.2003  07:01

Tahle Sůl nad zlato se povedla a navíc měla proti Pyšné princezně výhodu, že se sehnali peníze na barevný film. Nádherná přehlídka nejlepších českých herců a hereček.