Denny

Zdeněk Vild

okres Rokycany
důchodce

• 17.2.2003  13:46

Období režiséra Olmera, kdy ještě věděl, jak se točí dobré divácké filmy. Velká necimrmanovská role Zd. Svěráka.

• 17.2.2003  12:30

J.Herz projevil v tomhle filmu svoji oblibu černém humoru i lehké morbidnosti - není to jeho špičkové dílo.Zajímavá je role mafiánského poskoka Fofa, kterou hraje v některých scénách Jiří Hrzán a po jeho tragické smrti M. Středa.

• 17.2.2003  08:59

Úsporné herectví Gabina vévodí téhle nenápadné kriminálce a když se na ni člověk dívá dnes, nemůže se ubránit určité nostalgii...

• 17.2.2003  08:53
    Brontosaurus (1979)

Ano, určitě stále aktuální téma o ochraně životního prostředí, ale těžko si dnes představím dětské ochranáře. Mám dojem, že dnes jsou děti nasměrovány poněkud jinam.

• 17.2.2003  08:37

Rodinná komedie s písničkami Uhlíře a Svěráka byla původně myšlena jako oslava Pionýrské organizace, ale scénárista Zdeněk Svěrák to pojal poněkud jinak a určitě udělal dobře.

• 17.2.2003  08:34

Tenhle film se Olmerovi celkem povedl, na rozdíl od těch následujících.Hlavní hrdina Antony má problémy poté, co mu žena zemřela při autonehodě a on se narychlo oženil s Martou, která má jiné plány.

• 14.2.2003  12:46

Jeden ze snímků "podmořské vlny" roku 1989. Spoustu chyb a nepřesvědčivé herecké výkony nemohou zakrýt ani dobré speciální efekty. Průměrná podívaná plná obehraných schémat.

• 14.2.2003  12:35

Další osudy soukromého mstitele Paula Kerseye, kdy opět musí vzít spravedlnost do vlastních rukou.Nic nového a kvalita poloviční.

• 14.2.2003  06:51
    Modrý samet (1986)

Dívání na Lynche není pro normálního diváka. Tenhle thriller v sobě skrývá násilí,šílenství a zvrhlý sex - to vše je natočeno v jakési podivné atmosféře a pod povrchem thrilleru lze objevit i snahu po hlubším významu druhé roviny příběhu.

• 14.2.2003  06:46

Krásná scenérie exotického ostrova, lehká vkusná erotika, romantika,slunce a křišťálově čistá modrá voda.A hlavně chlapec a dívka, kteří "objevují" sami sebe.

• 13.2.2003  12:46
    Tron (1982)

Ve své době po technické stránce naprosto revoluční dílo- při natáčení většiny scén byly totiž interiéry a některé scény celé vyrobeny počítačem, kam je v příběhu přenesen i hrdina filmu. Dobrodružná cesta podivným světem programů je vcelku originální nápad.

• 13.2.2003  12:40

Nepříliš úchvatný, ale přesto docela napínavý příběh s letmým vykreslením možného výkladu dosud neobjasněné vraždy prezidenta Kennedyho.

• 13.2.2003  12:37
    Trenérka (1986)

Zase jeden film z prostředí hry pro většinu z nás stále cizí a taky trochu tajuplné. Hawnová hraje trenérku družstva amerického fotbalu s názvem Divoké kočky (jsou to kluci). Není to moje parketa.

• 13.2.2003  12:31
    Psí vojáci (1978)

Nolte podal v roli tvrdého veterána, který pro svého kamaráda pašuje drogy, vynikající výkon. Má to švih a napětí, i proto, že o drogy bojuje policie a ještě jedna skupina.

• 13.2.2003  06:57
    Karate Kid (1984)

Jeden z těch lepších filmů věnovaných karate, i když s nepopiratelným vlivem jiného režisérova filmu - Rocky.

• 13.2.2003  06:50

Specialisté se snaží osvobodit prezidenta USA, kterého v Torontu unesli teroristé. Je to sice dramatická a napínavá podívaná, ale má to ohrané nápady a nepříliš inteligentní dialogy.

• 12.2.2003  12:50
    Voják (1982)

Poněkud přiblý filmový thriller, ve kterém se ruští agenti pokoušejí donutit teroristy ke krádeži plutonia. Nic moc.

• 12.2.2003  12:48

Celkem povedená komedie, plná bravurních honiček až do poslední kapky benzinu,přepisové bouračky a vtipné dialogy.

• 12.2.2003  12:45

Světová hvězda ve filmu o sexuálních problémech a starostech dospívání. Ne nejhorší režisérský debut, ve kterém nechybí humor,půvab, ale na druhé straně také trochu cynismu.

• 12.2.2003  07:20
    Sssssss (1973)

Lidstvo prý vyhyne na nedostatek energetických surovin a šanci přežít mají pouze studenokrevní živočichové, třeba hadi. A na tom je založen výzkum herpetologa, který své asistenty proměňuje v hady. Průměrný film s lehkým mrazením, kdy všichni vědí, co se děje, jen oběť ne.

• 12.2.2003  07:12
    Žbluňk! (1984)

Hodně slovního i situačního humoru, sympatická satira s dobrými hereckými výkony. Život ve velkoměstě prostě není nic lákavého ani příjemného pro mořskou pannu. A pak ti otravní vědci - pořád chtějí něco zkoumat.

• 12.2.2003  06:38

Tak jsem viděl poprvé upíra-černocha. Vzhledem k tomu, že Murphyho drtivá většina rolí je komediálních, nemohl jsem si úplně zvyknout na tuto jeho "vážnou" roli -prostě mi to nesedlo.

• 11.2.2003  11:40

Téměř komorní sci-fi příběh s výrazným humánním poselstvím. Setkání dvou civilizací na nehostinné planetě se po počáteční nenávisti mění v nutnou spolupráci a posléze v přátelství. Dobře zahraný film s kvalitním scénářem.

• 11.2.2003  11:24

Romantická komedie popisuje příběh newyorského psychiatra, který se zamiluje do své krásné pacientky. Celkem sympatický milostný příběh, mnoho dobrého humoru a vtipné gagy.

• 11.2.2003  06:54
    Souboj s oceánem (TV film) (1992)

V gumovém člunu se ocitne americká rodinka na mořské hladině, daleko od civilizace, ale její boj o přežití dopadne dobře.

• 11.2.2003  06:47
    Legenda (1985)

Pohádkový příběh s působivou kouzelnou atmosférou o boji dobra a zla. Plno postaviček(skřítci,princezny,zlé nestvůry,jednorožec,...), ale Pyšná princezna se mi líbí víc, i když je nesrovnatelně chudší a skromnější,a ještě k tomu černobílá.

• 11.2.2003  06:41

Stále stejná neurotická postavička vévodí tomuto snímku, který nezapře svého slavného tvůrce. Při jeho sledování ale musíte být maximálně soustředěni, neboť časté střídání fikce(?) a skutečnosti to vyžaduje. Podle mě ale toto časté střídání roztříšťuje celý příběh.

• 10.2.2003  14:04

Smutná komedie o vážných věcech života nepůsobí efektně, ale je působivá. Vždyť hraje hlavní roli pan Kopecký!

• 10.2.2003  13:58

Fantastická komedie, kde více než triky zaujmou a pobaví herecké proměny, zejména Ivy Janžurové. Herci se při natáčení určitě pěkně "vyblbli".

• 10.2.2003  13:54

Milostný příběh, jehož tvůrci zřejmě spoléhali na to, že když se hlavní představitelé svlékají ( a to celkem často), tak "oslepený" divák přehlédne docela zarážející nedostatky tohoto filmu.