Láska je láska (2012)

Myslím, že film není na české postkomunistické poměry vůbec špatný, ukazuje problémy tří genarací a dále se dotýká i oblasti rasové (Maruščin nápadník je Cikán, což ale ona zpočátku netuší), homosexuality , drogové i demence. Nejvděčnější a asi nejoblíbenější roli má Eliška Balzerová, jako nejstarší drogová dealerka v naší republice. Film sice není typická komedie, ale docela se divím, že se najde někdo, kdo se během jeho sledování vůbec nezasmál.

Sedmero dobrodružství Sindibáda (2010) odpad!

Naprosto nechápu, jak může někdo stvořit takovou slátaninu a motanici a ještě do toho zamotat Sindibáda ! Víc k tomu nemám co říci,...

Dvojčata (2008)

Tak z hereckého obsazení filmu znám jen Timothy Huttona, který je obklopen enklávou španělských herců , a samotná kriminální zápletka je založena na dvojčatech, věkově od sebe vzdálených cca 10 let, kteří v sobě mají zločinecké sklony.Na film se "dá koukat", konec zřejmě překvapí skoro každého. Jinak na mně zpracování působilo tak nějak nervozně, trochu nesourodě.

Chvilkové zatmění (2008)

Film, kterému vévodí Alan Alda v roli strýce bojujícím s Alzheimerem, se mi líbil. Není to žádná "bomba", dějově taky žádná divočina, přesto jsem u toho neusnul, Aldu daboval klasicky Pavel Trávníček a film hodnotím dobře.

Pod kontrolou (2008)

Tenhle film je vyšinutý, téměř všechny postavy jednají nestandardně, vyústění má být /a i je/ překvapivé. Obsazení hlavních postav je zvláště u Ormondové nečekané. Zajímavá je i "zájmová činnost" amerických policajtů - docela dobré krácení nudy.

Měsíc v ohrožení (2006) (TV film) odpad!

Na tenhle výtvor se v žádném případě nedívejte: má to být ohrožení Země prostřednictvím zdevastovaného Měsíce, ale když jsem sledoval způsob záchrany s hlavním hrdinou Stephenem Baldwinem, vesmírný slalom raketoplánu mezi úlomky Měsíce a další pozoruhodnosti, nemám dalších slov.

Doly krále Šalamouna (2004) (TV film)

Dvoudílná , velice natažená a nepovedená slátanina, odehrávající se v Africe, kde jakýsi domorodý kmen zajal anglického cestovatele kvůli bájnému pokladu krále Šalamouna. Za ním se vydává jeho dcera s pomocníky v čele s panem Quatermainem a za nimi další zájemci (Rusové) o poklad. Vidíme africkou krajinu se všemi jejími krásami a nástrahami a naši hrdinové jdou nebo jedou, dost často mají žízeň , občas se střílí a dopadne to tak, jak se nabízelo: anglická blondýnka a dobrodruh Quatermain vše přežijí a nakonec se vezmou a jsou spokojeni i bez pokladu.

Vykoupení ducha (2002)

Uprchlý vězeň,zlý šerif,hodné děti a jejich opuštěná maminka, protivná teta- a nakonec happyend (po americku) jak má být. Celkový dojem: "pohádka " vyvolávající úsměv...

Babí léto (2001)

Je to snímek o tom, že stáří není důvodem to "zabalit" a starat se jen o to, jaké bude parte, či jaký bude hrob. Chce to prostě užívat život, nehledě na věk. Moc pěkný film!!

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Zase jeden z povedených seriálů, který je prošpikován humorem, což mu dává úplně jiný ráz, než u jiných filmů či seriálů z podobné oblasti. Je to odlehčené a v podstatě je to téměř komedie.