Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

V každém případě špičkové dílo, které by "na západě" bylo trhákem. Nedávno jsem se dočetl, že roli hraběnky Stradové měla původně hrát L.Hermanová,ale nějak naštvala Wericha.

Buldoci a třešně (1981)

J.Herz projevil v tomhle filmu svoji oblibu černém humoru i lehké morbidnosti - není to jeho špičkové dílo.Zajímavá je role mafiánského poskoka Fofa, kterou hraje v některých scénách Jiří Hrzán a po jeho tragické smrti M. Středa.

Bota jménem Melichar (1983)

Celovorčerní debut Trošky se opravdu povedl- je to zábavné a milé, někdy i napínavé. Nejvíc se mi líbil malý Martin Šotola v roli prvňáčka Honzíka., který odhalí zlodějku odložených dětských svršků a bot.

Bílá spona (1960)

Film zrovna nepatří k Fričovým úspěchům, zřejmě to bylo i dobou, která nepřála kriminálnímu žánru. Zajímavá je účast hudební skupiny Kučerovců, kteří vytvářejí pozadí scény v taneční kavárně.

Slunce rošťáků (1967)

Úsporné herectví Gabina vévodí téhle nenápadné kriminálce a když se na ni člověk dívá dnes, nemůže se ubránit určité nostalgii...

Brontosaurus (1979)

Ano, určitě stále aktuální téma o ochraně životního prostředí, ale těžko si dnes představím dětské ochranáře. Mám dojem, že dnes jsou děti nasměrovány poněkud jinam.

Brácha za všechny peníze (1978)

Volné pokračování "Mého bráchy" se celkem povedlo, hlavně díky sympatickým představitelům.

Bitva o Hedviku (1972)

No, i když se jedná o důl a ne o nějakou dívčinu, mělo by to být s velkým H. Je to samozřejmě poplatné době vzniku a natočil to polský režisér.

Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil (1984)

Natočeno k padesátiletí provozu barrandovských ateliérů... Výpravná televizní podívaná, na které se sešlo mnoho tehdejších ředitelů a dalších důležitých a všichni se tvářili spokojeně.

Ať žijí duchové! (1977)

Rodinná komedie s písničkami Uhlíře a Svěráka byla původně myšlena jako oslava Pionýrské organizace, ale scénárista Zdeněk Svěrák to pojal poněkud jinak a určitě udělal dobře.