Nejdelší den (1962)

Skvělá, téměř dokumentárně laděná rekonstrukce vylodění spojenců v Normandii v červnu 1944. Mnoho výborných herců, hvězdy první velikosti - ve všech směrech prvotřídní válečný film. Scény jsou opravdu věrohodné, je zachována i věrnost historickým faktům.

Souboj s oceánem (1992) (TV film)

V gumovém člunu se ocitne americká rodinka na mořské hladině, daleko od civilizace, ale její boj o přežití dopadne dobře.

Legenda (1985)

Pohádkový příběh s působivou kouzelnou atmosférou o boji dobra a zla. Plno postaviček(skřítci,princezny,zlé nestvůry,jednorožec,...), ale Pyšná princezna se mi líbí víc, i když je nesrovnatelně chudší a skromnější,a ještě k tomu černobílá.

Pozor na Harryho (1997)

Stále stejná neurotická postavička vévodí tomuto snímku, který nezapře svého slavného tvůrce. Při jeho sledování ale musíte být maximálně soustředěni, neboť časté střídání fikce(?) a skutečnosti to vyžaduje. Podle mě ale toto časté střídání roztříšťuje celý příběh.

Prodloužený čas (1984)

Smutná komedie o vážných věcech života nepůsobí efektně, ale je působivá. Vždyť hraje hlavní roli pan Kopecký!

Tajemství Ocelového města (1978)

Zajímavá adaptace dobrodružného Vernova románu s výkvětem českých herců, zajímavá konfrontace "zlého" Ocelového města a ideální Fortuny.

Což takhle dát si špenát (1977)

Fantastická komedie, kde více než triky zaujmou a pobaví herecké proměny, zejména Ivy Janžurové. Herci se při natáčení určitě pěkně "vyblbli".

Oznamuje se láskám vašim (1988)

Milostný příběh, jehož tvůrci zřejmě spoléhali na to, že když se hlavní představitelé svlékají ( a to celkem často), tak "oslepený" divák přehlédne docela zarážející nedostatky tohoto filmu.

Nejistá sezóna (1987)

Když chce někdo dělat humor a bavit lidi, tak je to fuška. Je to prostě hořká komedie o vážných věcech ...Ale to už je přece historie, to přece byla 80.léta minulého století, ne?

Komando (1985)

90 minut napětí, čítanková ukázka action.Film si neklade žádné umělecké nároky a tak ho musí divák brát.