Denny

okres Rokycany
důchodce

1 5 9 12 13 14 15 16 následující >>
    • 14.1.2003  13:51

Jedna z opravdu pohádkových pohádek, nezapomenutelná hudba a především princ Trávníček a Popelka Šafránková. Tato pohádka nemůže chybět na Vánoce a nesmíme zapomínat, že generace se mění. Horší je, že takovéto filmy se už těžko natočí.

• 14.1.2003  12:44

Pohodová pohádka s nezapomenutelnou "žranicí" u vypráskaného hostinského . Film vlastně tvoří tři herci:Pešek,Bejvl a Smolík.

• 14.1.2003  12:35

Neuvěřitelně naivní "příběh", který natočila v té době již "poznamenaná Lída Baarová. No zřejmě byla ráda za každou nabídku k filmování - smutný konec...

• 14.1.2003  12:30
    Zvětšenina (1966)

Trochu záhadný film, z něhož se udělala klasika, no budiž...

• 14.1.2003  12:26

Působivé zachycení atmosféry tzv.heydrichiády s vynikajícím profesorem "Vyšším principem" Františka Smolíka.

• 14.1.2003  12:18
    Vlčí jáma (1957)

Není to právě radostný film, ale výborné výkony hlavních představitelů. J.Šejbalová měla údajně za svůj výkon obdržet cenu v Benátkách, ale zřejmě protože byla "jen" Češka, tak hlavní cenu získala Italka.

• 14.1.2003  12:15
    Vlčie diery (1948)

Film z minulého století zachycuje období SNP, tedy odboj Slováků proti svým "spojencům", kteří jim zařídili Slovenský štát, na který ještě dnes mnoho Slováků vzpomíná jako na nej- v jejich historii. V příběhu poznáváme mladého Chudíka atd.

• 14.1.2003  12:10
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Samozřejmě , že seriál je poplatný době, ve které vznikl, ale je třeba se na něho dívat z historického hlediska a je jasné, že názory na něj se diametrálně rozcházejí. Mladá generace tomu zřejmě vůbec nemůže rozumět.

• 14.1.2003  06:47

Crazy komedie se vším všudy s výbornými dialogy Gollové a Nového. Kdyby to natočili Američané, tak je z toho světový hit. Ale to neplatí jen o tomto filmu.

• 14.1.2003  06:40

Není to "ono", poněkud nepřehledné, nezáživné, něco tomu chybí-nezachraňují to aní hvězdy Mason a Signoretová.

• 14.1.2003  06:36
    Světáci (1969)

Podle mě nejlepší komedie šedesátých let s nezapomenutelnou konverzací v luxusní restauraci.

• 14.1.2003  06:31

Nádherná jugoslávská krajina je nedílnou součástí tohoto mého nejoblíbenějšího mayovského filmu. Jen si pamatuji, že jsem ho viděl poprvé ještě před ostatními příběhy Vinnetoua a spol.. takže jsem vlastně nevěděl, jak se to seběhlo před tím.

• 14.1.2003  06:19

V podstatě nic nového: hrozící nebezpečí je podceněno a následky na sebe nenechají dlouho čekat. Zajímavá je účast hvězdy A.Gardnerové a tvrdého Ch.Hestona. Nepřehlédnutelný je W.Matthau v roli opilce,který má více štěstí než rozumu.

• 13.1.2003  14:07
    Babí léto (2001)

Je to snímek o tom, že stáří není důvodem to "zabalit" a starat se jen o to, jaké bude parte, či jaký bude hrob. Chce to prostě užívat život, nehledě na věk. Moc pěkný film!!

1 5 9 12 13 14 15 16 následující >>