Denny

Zdeněk Vild

okres Rokycany
důchodce

• 21.2.2003  06:53

Pokračování úspěšného horroru je na stejné vlně jako jeho přechůdce. Docela mě zaujalo, když jsem se dočetl, že několik představitelů filmu krátce po sobě zemřeli - jako by se nad Poltergeistem vznášelo nějaké prokletí. Že by?

• 21.2.2003  06:48
    Poltergeist (1982)

No jo, kdybych bydlel v domě na bývalém hřbitově, tak bych také neměl klidné sny. Nemá být v názvu -e- ?

• 21.2.2003  06:43

Podle mě to zase taková nuda není, ne že by to bylo něco excelentního , ale dá se na to koukat, už kvůli výkonu Sarandonové a Jonese.Líbil se mi také přirozený projev hlavního dětského představitele.

• 20.2.2003  14:05

Že by pokus překonat Jasného "Rodáky"? R.Brzobohatý se tentokráte dal na tu "správnou cestu a z kulaka se stal předsedou JZD.

• 20.2.2003  14:01

Jasný trezorový film plný podobenství a černé grotesky. V šedesátých letech se u nás točily takovéto filmy, ne každému byly srozumitelné.

• 20.2.2003  13:57

Pohádka B.Němcové byla "vylepšena" několika dobrodružnými motivy, je to lepší průměr.

• 20.2.2003  13:54
    Romaneto (1980)

Takže tohle je o Arbesovi a je v tom i trocha mystiky. Pamatuji si Plzeňáka Pavla Pavlovského v roli Xaveria, který se snaží odhalit údajné tajemství barokního oltářního obrazu.

• 20.2.2003  13:50

Tahleta moderní pohádka plná nesrozumitelných poetismů a dalších nedětských věcí nemůže být vůbec určena malým divákům, ale ona není ani pro starší. Co tím chtěl vlastně O.Koval říci ? To už nám bohužel neřekne.

• 20.2.2003  07:13

Václav Krška a jihočeská krajina po druhé , Ohnivé léto bylo povedenější. Soupeření dvou klukovských part probíhá již generace , do míst svého mládí se vrací osudem poznamenaný muž.

• 20.2.2003  07:05

Průměrné zpracování známé literární předlohy je poplatné době svého vzniku (národní duch). Knížka je lepší!

• 20.2.2003  07:02

Bláznivá a dá se říci i černá komedie spadá do období manželů Brodských, kteří to prý i vymysleli. Zd.Podskalský natočil lepší filmy.

• 20.2.2003  06:58

Když se podíváme na režiséra, tak nám musí být jasné, že film musel zákonitě skončit v trezoru. Vykreslení prostředí terezínského ghetta působí i po tolika letech mimořádně sugestivně, zřejmě i proto, že je použit i dokumentární materiál.

• 20.2.2003  06:53
    Na život a na smrt (TV film) (1997)

Je to takový western zasazený do konce americké občanské války. Takže koně, střílení, souboj dobra a zla, intriky a potrestání viníka. Zajímavé je, že ti zlí, se většinou nemůžou při přestřelkách trefit a sami padaji jako švestky.

• 20.2.2003  06:50

Prostředí čtyřicátých let minulého století je vystiženo dobře,zápletka je místy poněkud zamotaná, ale Pesci je dobrý herec, umí udělat takové "psí pohledy", že je mu člověku líto.

• 20.2.2003  06:45

Je to nějak zbytečně rozvláčné, i když je předem jasné, že ti dva se dají znovu dohromady. Prostě americká červená knihovna.

• 20.2.2003  06:43

Baladické příběhy Vláčilovi sedí. Ukázka toho,co dovede pověrčivost a zhoubný vliv církve. Mimořádně zdařilý film, který stále upoutává i svým výtvarným řešením.

• 19.2.2003  14:12

Cesta do mládí a zase zpátky se v příběhu sice M.Šteindlerovi nepovedl, ale film je výborný a byla to vlastně první Šteindlerova spolupráce s H.Pawlovskou.

• 19.2.2003  14:10
    Hordubal (1980)

Tahle již druhá adaptace Čapkova románu je poněkud zjednodušena, asi není jednoduché román zfilmovat.

• 19.2.2003  07:16

Moderní žena v domácnosti se vinou chemického prostředku náhle zmenší do velikosti panenky Barbie.Lily Tomlinová nemá příliš možností hrát, scénář jí toho moc nedovoluje. Průměrný snímek.

• 19.2.2003  07:12

Úspěch filmu Nejdelší yard se pokusili zopakovat reřisér a herec, ale výsledek je slabší, i přes dobré herecké výkony hlavních představitelů.

• 19.2.2003  07:09

Horlivý anděl do přežene a vezme předčasně do nebe Joea, zpátky už to nejde, protože dole zatím tělo spálii v kremaci.A co teď? Jo, to jsou problémy! Není to ale nejhorší a občas se dočkáme i vzrůša.

• 19.2.2003  07:04
    Tajemné zlo (1987)

Sci-fi action příběh dvou mimozemšťanů, kteří spolu bojují na Zemi a vesele se převtělují a to nejen do lidí. Místy je to až nechutné, ale docela dobře udělané i napínavé,místy i dojemné, zvláště konec.

• 19.2.2003  07:00

Tvrdý až brutální příběh policisty se odehrává v duchu trendu Seagalových filmů. Motiv ani zpracování sice nepřináší nic nového, ale charisma hlavního hrdiny funguje.

• 18.2.2003  13:37

Nenáročná podívaná na nesmělého strážmistra VB. kterého jeho matinka, jinak členka PSVB podporuje v jeho snažení.

• 18.2.2003  13:32
    Kanárská spojka (1993)

Plyšový lev téhle slátanině opravdu sedí...

• 18.2.2003  13:26
    Jízda (1994)

Říká se: za málo peněz, málo muziky, ale v tomhle případě za málo peněz se udělal docela pohodový film.

• 18.2.2003  09:15

Výborné vykreslení prostředí Balkánu včetně mentality obyvatel. Pro nás asi nemyslitelné v něčem takovém žít.Kusturica je opravdu machr.

• 17.2.2003  13:55

Chvályhodná snaha najít vhodnou roli pro Krále komiků se nepovedla- je to nějaké smutné a unavené. Vlasta Burian po válce už byl jen svým stínem - díky "svému vděčnému" národu.

• 17.2.2003  13:51

Volné pokračování úspěšné komedie je prostě "dvojka",ale dá se na to koukat.Jestliže se tomu už teď nesmějeme, tak to znamená, že :buď jsme ztratili smysl pro humor, nebo už nemáme maloměšťáky.

• 17.2.2003  13:46

Období režiséra Olmera, kdy ještě věděl, jak se točí dobré divácké filmy. Velká necimrmanovská role Zd. Svěráka.