Denny

Zdeněk Vild

okres Rokycany
důchodce

• 17.2.2003  12:34

V každém případě špičkové dílo, které by "na západě" bylo trhákem. Nedávno jsem se dočetl, že roli hraběnky Stradové měla původně hrát L.Hermanová,ale nějak naštvala Wericha.

• 17.2.2003  12:30

J.Herz projevil v tomhle filmu svoji oblibu černém humoru i lehké morbidnosti - není to jeho špičkové dílo.Zajímavá je role mafiánského poskoka Fofa, kterou hraje v některých scénách Jiří Hrzán a po jeho tragické smrti M. Středa.

• 17.2.2003  12:25

Celovorčerní debut Trošky se opravdu povedl- je to zábavné a milé, někdy i napínavé. Nejvíc se mi líbil malý Martin Šotola v roli prvňáčka Honzíka., který odhalí zlodějku odložených dětských svršků a bot.

• 17.2.2003  12:22
    Bílá spona (1960)

Film zrovna nepatří k Fričovým úspěchům, zřejmě to bylo i dobou, která nepřála kriminálnímu žánru. Zajímavá je účast hudební skupiny Kučerovců, kteří vytvářejí pozadí scény v taneční kavárně.

• 17.2.2003  08:59

Úsporné herectví Gabina vévodí téhle nenápadné kriminálce a když se na ni člověk dívá dnes, nemůže se ubránit určité nostalgii...

• 17.2.2003  08:53
    Brontosaurus (1979)

Ano, určitě stále aktuální téma o ochraně životního prostředí, ale těžko si dnes představím dětské ochranáře. Mám dojem, že dnes jsou děti nasměrovány poněkud jinam.

• 17.2.2003  08:50

Volné pokračování "Mého bráchy" se celkem povedlo, hlavně díky sympatickým představitelům.

• 17.2.2003  08:46

No, i když se jedná o důl a ne o nějakou dívčinu, mělo by to být s velkým H. Je to samozřejmě poplatné době vzniku a natočil to polský režisér.

• 17.2.2003  08:41

Natočeno k padesátiletí provozu barrandovských ateliérů... Výpravná televizní podívaná, na které se sešlo mnoho tehdejších ředitelů a dalších důležitých a všichni se tvářili spokojeně.

• 17.2.2003  08:37

Rodinná komedie s písničkami Uhlíře a Svěráka byla původně myšlena jako oslava Pionýrské organizace, ale scénárista Zdeněk Svěrák to pojal poněkud jinak a určitě udělal dobře.

• 17.2.2003  08:34

Tenhle film se Olmerovi celkem povedl, na rozdíl od těch následujících.Hlavní hrdina Antony má problémy poté, co mu žena zemřela při autonehodě a on se narychlo oženil s Martou, která má jiné plány.

• 14.2.2003  12:46

Jeden ze snímků "podmořské vlny" roku 1989. Spoustu chyb a nepřesvědčivé herecké výkony nemohou zakrýt ani dobré speciální efekty. Průměrná podívaná plná obehraných schémat.

• 14.2.2003  12:38

Další pomsta Paula Kerseye tam, kde na to policie nestačí. Bronson střílí jako o závod, bídáci padají jako špejle na střelnici a lidé tleskají... Otřepané, prázdné,nudné a už to zřejmě nebaví ani Bronsona.

• 14.2.2003  12:35

Další osudy soukromého mstitele Paula Kerseye, kdy opět musí vzít spravedlnost do vlastních rukou.Nic nového a kvalita poloviční.

• 14.2.2003  12:33

První a samozřejmě nejlepší příběh Paula Kerseye, muže, který vzal zákon do svých rukou, protože policie je v takovýchto filmech naprosto neschopná.

• 14.2.2003  12:29
    Mrtvá zóna (1983)

Podle mě zdařilá adaptace Stephena Kinga a výborný herecký výkon Walkena. Zručná režie se tentokráte dokázala obejít bez krvavých orgií a odporných přeměn hlavních hrdinů, jaké má tvůrce Mouky či Scanners v oblibě.

• 14.2.2003  11:59

Román Johna Wyndhama je vynikající, ale TOHLE se vůbec nepovedlo.Nudná podívaná, která v sobě nemá nic z mistrovské knihy a hrůzné rostliny triffidi jsou nepovedenou karikaturou sebe sama. Raději třikrát číst, než jednou vidět.

• 14.2.2003  06:56

Oscary ověnčený hit s tématem pro Američany nevyčerpatelným - válka ve Vietnamu. Výborný výkon Cruise v roli ochrnutého válečného veterána - postava natočená podle skutečnosti.

• 14.2.2003  06:51
    Modrý samet (1986)

Dívání na Lynche není pro normálního diváka. Tenhle thriller v sobě skrývá násilí,šílenství a zvrhlý sex - to vše je natočeno v jakési podivné atmosféře a pod povrchem thrilleru lze objevit i snahu po hlubším významu druhé roviny příběhu.

• 14.2.2003  06:46

Krásná scenérie exotického ostrova, lehká vkusná erotika, romantika,slunce a křišťálově čistá modrá voda.A hlavně chlapec a dívka, kteří "objevují" sami sebe.

• 13.2.2003  12:46
    Tron (1982)

Ve své době po technické stránce naprosto revoluční dílo- při natáčení většiny scén byly totiž interiéry a některé scény celé vyrobeny počítačem, kam je v příběhu přenesen i hrdina filmu. Dobrodružná cesta podivným světem programů je vcelku originální nápad.

• 13.2.2003  12:40

Nepříliš úchvatný, ale přesto docela napínavý příběh s letmým vykreslením možného výkladu dosud neobjasněné vraždy prezidenta Kennedyho.

• 13.2.2003  12:37
    Trenérka (1986)

Zase jeden film z prostředí hry pro většinu z nás stále cizí a taky trochu tajuplné. Hawnová hraje trenérku družstva amerického fotbalu s názvem Divoké kočky (jsou to kluci). Není to moje parketa.

• 13.2.2003  12:31
    Psí vojáci (1978)

Nolte podal v roli tvrdého veterána, který pro svého kamaráda pašuje drogy, vynikající výkon. Má to švih a napětí, i proto, že o drogy bojuje policie a ještě jedna skupina.

• 13.2.2003  12:26

Koktejl dramatu a komedie, ve kterém je americký disckjockey povolán do Vietnamu, aby tu rozveseloval vojáky jdoucí na smrt. Výborný Robin Williams!

• 13.2.2003  07:19

Celkem vtipná komedie, nebýt motivu trochu přitaženého za vlasy - což takhle zkusit adopci? Ale to by nebylo to pravé ořechové, že ?

• 13.2.2003  07:13

Brilantní výkon Hoskinse v roli šéfa gangsterů,permanentní napětí, mnoho násilí. Dá se říci, že to lze téměř srovnávat se slavným Kmotrem.

• 13.2.2003  07:06

Světoznámý Oscary ověnčený snímek o opuštěném manželovi a jeho malém synkovi. Nejen Dustin a Meryl, ale i malý Justin je vynikající.

• 13.2.2003  07:01

Velmi hloupé pokračování známého King Konga. Infantilní scénář, opičí láska a dokonce i malé kongátko. Prostě krach!!!

• 13.2.2003  06:57
    Karate Kid (1984)

Jeden z těch lepších filmů věnovaných karate, i když s nepopiratelným vlivem jiného režisérova filmu - Rocky.