Mistr119

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 7.3.2021  20:07

Pokračujeme v původní myšlence a díl ukazuje více případů nechtěného nebezpečného uvolnění energie mutanty, také ukazuje bezradnost systému, kdy jsou mutanti sice právně chráněni, ale reálně ne.

• 7.3.2021  20:05

V úvodu dílu jsem si říkal, jestli trošku vysvětlí, proč po mutantech všichni jdou a proč se musí skrývat, to se taky stalo a vlastně navazujeme na myšlenku původních X-Menů a otázku rasismu, což je sociální otázka, kterou bychom si stále měli připomínat. :)

• 7.3.2021  20:02
    Živí mrtví - Série 9 (série) (2018)

Neviděl jsem předchozí série, začal jsem touhle (když nepočítám sérii Fear: The Walking dead) a musím vyzdvihnout především v prvních dílech dobrou snahu o hledání státností a pravidel v chaotickém novém postapokalyptickém světě, pak přichází nová hrozba (taky zajímavá otázka smíření se s tím, jak to příroda zrovna chce... :) ), která v závěru série šokuje a je předzvěstí nové války. 4* rozhodně souhlasím s průběžným hodnocením dílů... :)

• 7.3.2021  19:57

Série si zasloužila lepší zakončení... Díl by se měl jmenovat spíš Sebepoškozování nebo Sebemrskačství pro společný motiv dcery a matky stojící ale na opačných stranách barikády... Jinak se tam ale nic moc nestalo, celý díl se vlastně jen kráčelo bouří...

• 7.3.2021  19:55

Díl je hlavně v závěru spíše dramatický než vtipný, ale oceňuji, s jakou noblesou dokážou autoři k dramatičnosti přejít. :) Nicméně hlavní téma Sheldona jako dospělého a hledání soběstačnosti taky silné téma, které lomcuje s Sheldonovou matkou mezi mateřskými city a náboženskou zaslepeností (a nenávistí k neduchovním hodnotám).

• 7.3.2021  19:50

Morální dilema zda se nechat šikanovat dívkou... :)

• 7.3.2021  19:50

Evidentně tedy Sheldon vyniká nejen na poli vědy. :) Jenomže narážíme na práci s emocemi, když přijde pocit trémy. :)

• 7.3.2021  19:49

Aneb jak si Sheldon získal nechuť k oboru geologie a skoro poznal lásku.. :)

• 5.3.2021  18:50
    Skleněný pokoj (divadelní záznam) (2021)

Musím říct, že o mnoho lepší než filmové zpracování! :) Nesoustředí se tak na vztahy, i když se nebojí kontroverze vyjádřit, a zaznamenává spíše dobu, kterou si barák musel prožít. A v neposlední řadě jsem rád, že MdB se rozhodlo streamovat zrovna tuhle inscenaci, která má být dramaturgicky (i když v televizi to říct nemůžou a pouze mohou děkovat doktorům a ČT za uvedení) jako veliký vykřičník nad dvěma proběhnuvšími totalitními režimy, abychom opět neskončili, jak bylo v závěru zmíněno, se "spavou chřipkou"... :)

• 3.3.2021  14:06

Série plná zajímavých historických věcí, ale také z prostředí tradic a jejich počátků. :)

• 3.3.2021  14:05

Zajímavé informace, kudy všudy se prolíná legenda a příběh o sv. Mikuláši, jak je vlastně podstatou Vánoc, i původ slova Vánoce jako Dvanáct nocí, ale na konci trošku jednostranný pohled na to, jak Santa Klaus je špatný a moc jednostranné koukání na symboly dobra a zla v anděli a čertovi...

• 3.3.2021  14:02

Sheldonova fobie z nemocí a poprvé se zde zazpívá Hebké kotě. :) Pěkný prequel k původnímu TBBT.

• 3.3.2021  13:56

A už to začíná .. :) Začínáme se pohybovat na vlnách trapného vtipna, které je ale v tomhle díle vybalancované přístupem k podstatě Vánoc. :)

• 2.3.2021  20:22

Knihovníci se učí pospolitosti a sounáležitosti. :) Poměrně důležité hodnoty k udělení 4.*! :)

• 2.3.2021  11:30

Vlastně pořád opakující se zápletka, pořád chce někdo krále zabít za jeho aroganci a zaslepenost k "mágii" (sleduju na STV, tak mi nedá označit ji s dlouhým á), tentokrát ale okořeněno zaslepeností taky jiného muže a to díky dávné lásce. :)

• 2.3.2021  11:27
    O chytrém šachovi (TV film) (1983)

Sranda vidět mladého Donutila! :) Nicméně pohádka je parádní! :) Ukazuje moudré chování vládce, trošku ve stylu Josefa Ii. chodícího mezi lid, spravedlivého a vůbec takového, jaký by měl být a nebýt ovládán mamonem, jak je bohužel stále praxí..

• 1.3.2021  17:43

První styk s umělou inteligencí.. :) Jen teda, když jsem tenhle díl pouštěl před otcem, který v té době žil, tak měl vkusný dotaz: "Když ten počítač Sheldon tak chtěl, proč si ho nepostavil tak jako já?" :)

• 1.3.2021  17:42

5.* rozhodně za sen, který se Sheldonovi zdál na konci o smyslu života a skutečném "Bohu". :))

• 1.3.2021  17:38

Musím dát maximální hodnocení. :) Zpočátku filmu jsem si říkal, jestli si zaslouží vůbec 3*, ale tenhle film kromě toho, že je velkofilm, pozornost opravdu zaslouží! :) Ústředním motivem je kontrast cti a dobrého srdce, zejména ústředních hrdinů vtipného Jacka Sparowa a hledání identity Williama Turnera a zjištění, že být pirátem nemusí být nutně synonymem k slovu "zlý". :)

• 1.3.2021  07:50

Tomáše znám osobně, spolu jsme dělali v dokumentu zmiňovaný projekt Zkouška lásky (dokonce jsem se v dokumentu vyskytl a zazpíval jako "pomocná ruka božího soudu" :D). Nicméně Toma znám jenom z této pěvecké stránky a netušil jsem, čím vším si prochází jako varhanář a že ve stejném období mu hořela zakázka varhan... Navíc, věděl jsem, že je varhanář, ale člověk si neuvědomí, co všechno to znamená, kolik různých řemesel musí umět, k tomu mít skvělý sluch a když ještě na ty varhany umí i zahrát (a zazpívat), tak takových lidí není mnoho. :) Navíc vše bere s pokorou a humorem. :) Chválím ale taky autory dokumentu, kteří dokument dokázali dramaticky vygradovat ke krizi se zakázkou a veškeré zpívané slovo podkresluje "děj" v dokumentu. :)

• 28.2.2021  09:34

Dávám hodnocení, které je ovlivněno i spolusledovateli a souhlasím s ním. Na jednu stranu je fajn ukázat všechny žánry, na stranu druhou ale nevěřím, že vybraní interpreti jsou v těch žánrech to top, co se tady u nás najde..a jestli se má někdy kultura znovu otevírat, tak v některých případech, ať se radši vůbec neotvírá... Byli tam ale i interpreti, kteří to zachraňují: výborní byli Ondřejové, MIG 21, Poláková s ženským nonetem aj.

• 27.2.2021  12:09

Díl není nijak hluboký. Vlastně jde o spojenectví různých komunit a mír....a pak najednou střih a šok!! Velký zásah do děje i do niterného následného pocitu touhy mstít se v představitelích i v divácích. Nicméně představitelé to berou hrdinně a vyzdvihují hodnoty obětí a nutnosti semknout se před bezhlavým amokem a útokem na nepřítele.

• 27.2.2021  12:03

Takže nakonec Sheldon chybí i sestře, která si to nemyslela... :) Škoda ale, že si tam Sheldon nezvykl..

• 27.2.2021  12:02

Za ta posezení s babčou, kdy pochopí Sheldonovo myšlení a Sheldon se díky nápodobě Star treku snaží napodobit vůdčí typ kapitána Kirka, který je tak dobrý, protože porušil pravidla a proto udělal nesplnitelný test, dávám plný počet! :) Jednak prolnutí s jiným seriálem a jednak přenos hodnot z jednoho seriálu do druhého! :) Super!! :)

• 27.2.2021  11:58
    Nádherná Jižní Korea (TV film) (2018)

Krásná příroda a pro mne podstatná slova na konci pořadu k udělení 4.* o tom, že snad takhle krásná zůstane i díky příštím generacím.. :)

• 27.2.2021  11:57

Přiznávám teda, že o Radoušovi jsem slyšel poprvé, nicméně jsou tady další podobné příběhy u sousedů jako např. Čachtická paní aj. 4* hlavně za závěrečné poselství.

• 25.2.2021  13:33

Tak tenhle díl Underworldu už je opravdu o ničem... Už tady zůstaly jenom ty nekonečné boje, které už se vedou vlastně bez jakékoliv vnitřní příčiny. "Ukončení" války berou obě strany tak, že vyhraje ta jejich strana tím, že si z krve hybrida stvoří supervojáka... Ano, přesně takhle končí přece každá válka, každý spor mezi lidmi, že té jedné straně zabijeme velitele a oni se skrčenými ocasy zalezou zpátky... ovšem dokud nesesbírají síly k odvetě, že? Aha? Navíc k technické stránce...film je tak tmavý, že sledovat jej v prosluněné lokalitě a nevidět přitom vlastní odraz na zařízení člověka nutí zalézt do temné kobky a přesvědčovat sebe sama, že se v lesklých plochách odrážet nebude, čímž film podstrkává stranu upírů jako ty kámoše a ty, kteří mají tuhle válku vyhrát... Závěrem, 1* dávám za poslední repliku hlavní představitelky, která se tentokrát povedla a je tak aspoň něčím zajímavým, na co se vyplatí tu hodinu a půl čekat. :)

• 25.2.2021  13:07

4.* tentokrát za odhalení Flynnovy psychiky a taky za rýsování se nového vztahu na pracovišti.. :)

• 24.2.2021  13:23

Možná, kdyby to byl můj první díl, nebylo by hodnocení takové, ale líbí se mi vtipnost Flynna Carsena a současně odhalení schopností nových knihovníků. :) Zlehčování historie a mýtů, např. trénink s "Calem" (Excaliburem... :) ).

• 24.2.2021  11:45
    G. Verdi: Rigoletto (divadelní záznam) (2021)

Bohužel slavná O2 TV mi nahrála pouze první dějství, takže se necítím kompetentní udílet inscenaci hvězdičky... nicméně k tomu, co jsem viděl: s režisérkou jsem osobně pracoval a je na inscenaci poznat její rukopis. Nicméně v inscenaci, kterou jsme hráli v Německu, Verdiho Un Giorno di Regno (Jedem den králem), tam aktualizace opery, která je dějové tak suchá, že propadla už za Verdiho a Verdi se zařekl, že skončí s operama (pak napsal Nabucca a rozmyslel si to :D) ještě má smysl...ale tady?? Režisérka to v reportáži po 1. jednání vysvětluje, že vývrhel společnosti je téma aktuální...ale když se v libretu zpívá o hrbáči, proč z něho dělat Joffreyho de Peyraca?? A je to šašek, jak se zpívá, anebo cukrář, jak se hraje?? Buď přepsat libreto anebo aktualizovat když už tak, aby slovo dávalo smysl!! Nehodnotím tedy, ale bylo by to na 2* za interpretaci hudby. Zpěváci skvělí!! :)

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50