Blesk (2006) (TV film)

Tak oukej..pod nátlakem zdejších komentářů jsem si ověřoval, jak je to s Bleskem od DC...na tento film jsem chtěl kouknout hlavně proto, že jsem chtěl vidět prequel Ligue of Justice... tenhle film na to celkem i vypadá, až na to, že to bylo všechno trošku jinak... Samotný film o sobě mě nijak neuráží ani nijak nezvedá ze židle. Klasické dobro proti zlu a hodně akce.. Jenomže zjevně tedy nejde o projekt od DC a tímpádem to celý film staví trošku do roviny vykrádačky a neschopnosti mít vlastní nápad.. :/

Teorie velkého třesku - Starosti s termínem svatby (2017) (epizoda)

Dovolím si opět po dát plný počet! :)) Somatologický rozbor Sheldonovy osobnosti resp. osobností, které se formujou nikoliv pouze na základě kognitivní činnosti... :D Prostě super!! :D :))

Napříč časem (2009)

Krásná milá a poučná pohádka. :) Jen škoda, že se úplně nepitvalo v tom, proč se klukovi duši zjevujou. :/ :)

Temný rytíř (2008)

Málem bych se nechal zlákat davovým šílenstvím a dal také 5*..! Je fakt, že film je hodně dobře natočený, ikonický, hodně dobré akce i myšlenky... jenomže to závěrečné poselství...je okaté, že to nějaké poselství je a díky citlivé gradující hudbě se vrývá do podvědomí... jenomže co se nám tam vlastně do podvědomí zapisují za "pravdy"? Je opravdu v pořádku, když dobro se bude vydávat a zlo a dav/národ bude motivovaný nějakou myšlenkou, která vůbec nemusí být pravda? Stačí, že už 2000 let věříme, že Kristus vstal z mrtvých... ač to bylo tak nebo ne, kolik tahle idea už vzala životů? Co když jen pro nic, pro falešnou víru, která ovšem není Pravdou? Tak tohle mi na filmu vadilo, ta programovatelnost podvědomí a pak, i když je to velkofilm a měl by být dlouhý, tak jsem tam cítil alespoň tak předchozí 3 konce, kde by se film dal zastavit a zbytek natočit v Temném rytíři 2 nebo 3..! :/

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Naprostá kultovka a významný "dokument" o největším géniovi českých zemí. :) Měl bych trochu výhrady k zbytečné scéně s králíky, jinak jsou ale hlášky z tohoto filmu nesmrtelné a nápad geniální. :)

Hvězdná brána - Sto dní (2000) (epizoda)

Takové trošku větší Perseidy... :) O síle vůle nevzdat se a taky trošku o kompromisu láska vs. povinnost. :)

Tiché místo (2018)

Za nápad, kterým tento film získává až artový nádech rozhodně 4*. Ale ke konci mě film trochu zklamal, jak je slečna "inteligentní"... Mohla na to přijít mnohem dřív a dopadlo by to trochu jinak...

Červený trpaslík - Vyléčení (2017) (epizoda)

Jeden z těch dílů, i kterých věřím, že podívat se na něj 2x-3x, začal bych už hláškovat... :D Podobný dílu s voskovýma figurínama.. :) Jam s Hitlerem fakt super!! XD

Hvězdná brána - Urgo (2000) (epizoda)

Co už je bytost a co je ještě stroj? Kde je ta hranice v zacházení s umělou inteligencí jako se strojem a kdy jako s bytostí?

Ovládací panel
1 bod