Polter1

Polter1

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3
    • 12.8.2017  19:00

Veľmi úderne a kvalitne natočený film, ktorý záživným a jednoduchým spôsobom ukazuje na dnešný do značnej miery podceňovaný problém a tým je globálne otepľovanie. Globálne otepľovanie je fakt. Cítime a vidíme ho v sezónnej realite, kde ročné obdobia kolíšu z extrému do extrému. Leo patrí bezpochyby medzi tie najväčšie herecké ikony všetkých dôb. Kiež by všetci umelci poukazovali na závažné problémy a nie len tohoto druhu práve tak ako to spravil Leo, ktorý nie je ľahostajný k tomu čo sa práve deje.

• 18.8.2015  20:24
    Terminator Genisys (2015)

Konečne mám za sebou tento des. Teda aspoň pol hodinu toho desu, dlhšie som to nedokázal vydržať a to mi vnuklo jeden odkaz pre producentov : Prestaňte už konečne znásilňovať Terminátora. Neočakával som od toho nič takže ide o grcanicu, ktorú hodil znásilnený bezdomovec, ktorého znásilnili iní pomočení bezdomovci, Terminátor, ktorý nie je od Jamesa Camerona nie je Terminátorom.

• 31.5.2015  09:54
    Divoši (2012)

Pohľad sfarbený nihilizmom na odvrátenú stranu slnečnej Kalifornie. Pohľad, ktorý mi miestami pripomínal famózneho Iňarittu. Malo to šťavu, malo to akciu malo to happy end. A nie hocijaký happy end, ale happy end v Indonézii. Beniciovi Del Torovi sakramensky pasuje rola zločinca (21 gramov) naopak Travolta sa vo filme veľmi nejagal. Tak či onak som bol po celú dobu pripútaný v kresle.

• 29.3.2015  23:38
    Zabijáci (1946)

Nádherne filmové spracovanie, pravej cynickej, drsnej školy noir filmu.

• 27.3.2015  13:44

Poistka smrti je jeden z najlepších noir filmov.Prepracovaný dej diváka úplne pohltí a vtiahne do víru detailne prepracovaných situácii.

• 27.3.2015  13:35

Sadistická a mierne neelegantná zápletka je vyvažená magickou hrou tieňou a kulisamy pravého sveta noiru.

• 24.3.2015  11:56
    Prsten moci (TV seriál) (2007)

Do rovnice si dosaďte hocijaké čísla a výsledok vám vždy bude sedieť. Takýmto princípom funguje aj tento pofidérny dokument, ktorý sa opiera o fikciu a polopravdy bez akýchkoľvek dôkazov.

• 17.3.2015  21:59
    Interstellar (2014)

A kukurično-vesmírne peklo s tretotriednym hercom sa može začať.

• 3.3.2015  22:39
    Drive (2011)

Ryan Gosling je herec s nejakym tym vyzorom i ked robil co mohol, v ulohe surovca ma nepresvedcil. Jemu sa hodia take tie sladcie roly nejakej zvlhcovaciej romantiky. No a teraz uz k tomu podstatnemu, to co mozem vyzdvihnut je vyborny vyber soundtrackov do filmu, ktore priam vybruju emociami a vtahuju divaka do deja betonovej dzungle, dalej je to citlive rozbiehanie deja s nepredvidatelnymi okolnostami, ktore zas nie su jedinecne a do znacnej miery su klise.

• 12.2.2015  18:21
    Fargo (1996)

Frances McDormand neskutočne sekne rola neohrabanej ženy a cynickým vrahom taktiež. A epické divadlo sa môže začať.

• 3.2.2015  12:09

S piatimi hviezdičkami naozaj šetrím, aby film dostal moje plné hodnotenie musím vo mne určitým spôsobom rezonovať.

• 17.12.2014  17:54
    Soudce Dredd (1995)

Ešte stále si pamätám, kedy som prvý krát videl tento film. Bola hlboká noc. Svetlo televízora mi v tmavej miestnosti osvetľovalo tvár, pohodlne som sedel v gauči a s očakávaním som čakal na tento film, ktorý sa vysielal v TV. Milujem obdobie 90-tych rokov, kedy sa filmy točili s dušou a s minimálnymi PC efektmi.

• 11.12.2014  15:04

Väčšinou sú lepšie tie prvé časti, ale v tomto prípade to vidím tak, že sú oboje rovnako dobré. V oboch snímkoch cítiť niečo klasického, kedy bola omnoho jednoduchšia a lepšia doba.

• 7.12.2014  14:18
    Blade Runner (1982)

Toto je tak neskutočne magicky elektrizujúce, cítiť v tom celé to obdobie osemdesiatych rokov filmovej klasiky, kedy sa filmy natáčali starým dobrým spôsobom.

• 5.12.2014  19:37
    Pelíšky (1999)

Od prvej chvíle účelovo zosmiešňujú komunistickú éru. Takýto ľudia dementný hádam neboli.

• 4.12.2014  13:13
    Sám doma (1990)

Klasika, ktorá sa zapísala do filmovej kinematografie obrovskými písmenami. Viete si predstaviť Vianoce bez tohoto filmu ? Jednoznačne najlepší vianočný film všetkých dôb.

• 3.12.2014  17:21
    Strážci Galaxie (2014)

Čo sa to preboha natáča??Mám dojem, že celý ten filmový priemysel ide do hlbokých sračiek. Na film, ktorý sa robil prevažne cez počítačové efekty sa asi moc nedá ani pozerať. Dialógy sa snažia byť vtipné, ale je to celé trápne, klišé, bez nejakého ducha filmárčiny. Zlaté 80-te, 90- te roky . Ďakujem

• 30.11.2014  12:51
    Casino (1995)

Perla Scorseseho brilantnej tvorby. Milujem takéto filmy. Popisujú celý ten systém, celú tú mašinériu starej mafiánskej školy, ktorá je vsadená do očarujúceho prostredia. Dej je popísaný detailne, bezchybičky s množstvom úžasných dialógov, monológov a znázornení pre jednoduché pochopenie celej tej trestnej činnosti.

• 29.11.2014  14:14
    Ben Hur (1959)

Veľkofilm s nádhernými ba priam až rozprávkovými scénami sa určite zapísal veľkými písmenami do filmovej kroniky, avšak nemôžem si pomôcť pretože suchotine ktorá ma tak príšerne nudila nemôžem dať vyššie skóre ako tri hviezdičky.

• 19.11.2014  15:25
    Volte mě! (2012)

/Ne/-Humor bez väčšieho a hlbšieho zmyslu.

• 19.11.2014  13:36
    Až na krev (2007)

Veľmi profesionálne spracovanie príbehu na ktorý sa pozerá so zatajeným dychom úplne plynule s očakávaním nasledujúceho deja. Akoby bol divák priamo spätý s hlavným protagonistom. Osobne sa mi páči takýto zmysluplný príbeh, ktorý poukazuje na to, ako sa z nuly niečo dokáže vytvoriť. Môžem vyzdvihnúť aj pútavé dlhšie kamerové zábery a šetrenie so strihom.

• 16.11.2014  12:48

Musím priznať, že keď som si tento film pozrel prvý krát, tak som ho po pol hodine musel vypnúť. Po určitej dobe, som si ho zase pustil pretože film, ktorý nadchne a inšpiruje Jamesa Camerona nemôže byť ani z najmenšieho hľadiska zlý. I po druhý krát sa mi naň ťažšie pozeralo, skôr by som tvrdil, že táto kultová klasika je určená pre filmových fajnšmekrov. Môžem vyzdvihnúť nádherné, dlhé kamerové zábery, ktorá na môj vkus boli až veľmi pridlhé, pomalé rozbiehanie deja a kvalitné, veľmi kvalitne makety.

• 13.11.2014  21:34

Potenciál tohoto príbehu bol odviati vetrom do koncentračného tábora. Chabé ba až amatérske herecké výkony, odfláknutá réžia pána Hermana, krátkosť film, ktorému by rozhodne svedčalo aspoň 135 min. a mnoho ďalších rušivých elementov. Takže je to, ako s výbornou knihou v pôvodnom znení, ktorá sa po zlom preklade stane priemernou.

• 13.11.2014  18:54
    JFK (1991)

Nemôžem slovami vyjadriť množstvo pocitov, ktoré sa ma zmocnili po zhliadnutí tohoto filmu. Je to hnus?šok?zdesenie?Ten človek chcel zmeniť svet k lepšiemu, namiesto toho bol surovo zavraždený, ako špinavý pes. Kde sa vytratili skutočné hodnoty, ako dobro, láska, spravodlivosť. Myslím, že to nie je len o JFK, ale aj o neviditeľnej štátnej moci, ktorá ukrytá za oponou ťahá nitky ekonomického a spoločenského života všade vo svete , aj v súčastnosti. Film bol naozaj skvostne natočený s výbornými hereckými výkonmi / Costner, Bacon, Jones, Pesci /.

• 12.11.2014  14:40
    Hon (2012)

Ide o kvalitný snímok s detailne prepracovaným dejom. Fajn si pozrieť nové tváre, ktoré som osobne predtým nikdy nevidel.

• 9.11.2014  17:11

Je to skvelé a hlavne neobvyklé, keď sa deje niečo zaujímavé a nevšedné v čase, keď väčšina ľudí tvrdo spí.

• 7.11.2014  10:48

Kvalitu tohoto jedinečného snímku by reflektoval rating nie nižší, ako 80 %. Preto zisťujem, že film upúta práve užšiu skupinu divákov. Takže ho buď milujete, alebo vám je jednoducho ľahostajný. Sú tu skvelé dialógy, zápletka a temný pohľad na beznádejné pekelné ulice New Yorku a samozrejme skvelý a jedinečný Nicolas Cage.

• 6.11.2014  10:35

Vytknúť sa tu dá veľa vecí napr. krátkosť filmu, určité amatérstvo v réžii, ale všetko základné čo sa tam má nachádzať sa tam aj nachádza, ako mŕtve deti, dusná atmosféra a aj zápletka. Koniec je príjemným zakončením tohoto zaujímavého snímku.

• 4.11.2014  21:51
    Rudé horko (1988)

Je to strašné, už ale štvrtý krát som sa to snažil pozerať a nikdy som nevydržal ani do polky filmu. Ako má byť Arnold presvedčivý ako Rus keď je Rakúšan.

• 1.11.2014  19:11
    Hellraiser (1987)

Prečo nechovať na povaly domu nejakého toho netvora, povedala si jedna baba, ktorá bola do neho beznádejne zamilovaná a ktorá mu tam občas nosila nejaké tie obete vďaka, ktorým sa stal opať človekom. Nie je to až tak zlé, na môj vkus trocha surové, ale budiš.

<< předchozí 1 2 3