Soupeři (1977)

Debut giganta filmovej kinematografie rozpráva naturalisticky príbeh o ľudských temných zákutiach duše. Film je remeselne spracovaný bez zbytočného balastu, súboje sú zobrazené vierohodne a stručne. Kto film nevidel nech nečíta nasledovný riadok:  myslím si ze v záverečnej scéne porazený spácha symbolicku samovrazdu skokom do priepaste.

Je s námi konec? (2016)

Veľmi úderne a kvalitne natočený film, ktorý záživným a jednoduchým spôsobom ukazuje na dnešný do značnej miery podceňovaný problém a tým je globálne otepľovanie. Globálne otepľovanie je fakt. Cítime a vidíme ho v sezónnej realite, kde ročné obdobia kolíšu z extrému do extrému. Leo patrí bezpochyby medzi tie najväčšie herecké ikony všetkých dôb. Kiež by všetci umelci poukazovali na závažné problémy a nie len tohoto druhu práve tak ako to spravil Leo, ktorý nie je ľahostajný k tomu čo sa práve deje.

Pojistka smrti (1944)

Poistka smrti je jeden z najlepších noir filmov.Prepracovaný dej diváka úplne pohltí a vtiahne do víru detailne prepracovaných situácii.

Fargo (1996)

Frances McDormand neskutočne sekne rola neohrabanej ženy a cynickým vrahom taktiež. A epické divadlo sa môže začať.

Čistá duše (2001)

S piatimi hviezdičkami naozaj šetrím, aby film dostal moje plné hodnotenie musím vo mne určitým spôsobom rezonovať.

Sám doma (1990)

Klasika, ktorá sa zapísala do filmovej kinematografie obrovskými písmenami. Viete si predstaviť Vianoce bez tohoto filmu ? Jednoznačne najlepší vianočný film všetkých dôb.

Casino (1995)

Perla Scorseseho brilantnej tvorby. Milujem takéto filmy. Popisujú celý ten systém, celú tú mašinériu starej mafiánskej školy, ktorá je vsadená do očarujúceho prostredia. Dej je popísaný detailne, bezchybičky s množstvom úžasných dialógov, monológov a znázornení pre jednoduché pochopenie celej tej trestnej činnosti.

Ben Hur (1959)

Veľkofilm s nádhernými ba priam až rozprávkovými scénami sa určite zapísal veľkými písmenami do filmovej kroniky, avšak nemôžem si pomôcť pretože suchotine ktorá ma tak príšerne nudila nemôžem dať vyššie skóre ako tri hviezdičky.

JFK (1991)

Nemôžem slovami vyjadriť množstvo pocitov, ktoré sa ma zmocnili po zhliadnutí tohoto filmu. Je to hnus?šok?zdesenie?Ten človek chcel zmeniť svet k lepšiemu, namiesto toho bol surovo zavraždený, ako špinavý pes. Kde sa vytratili skutočné hodnoty, ako dobro, láska, spravodlivosť. Myslím, že to nie je len o JFK, ale aj o neviditeľnej štátnej moci, ktorá ukrytá za oponou ťahá nitky ekonomického a spoločenského života všade vo svete , aj v súčastnosti. Film bol naozaj skvostne natočený s výbornými hereckými výkonmi / Costner, Bacon, Jones, Pesci /.

První světová válka v barvě (2003) (seriál)

Reálna pastva pre oko. Prvá svetová vojna bola na rozdiel od iných úplne odlišná. Experimentovalo sa a bola v nej skutočná brutalita. Ak existuje peklo táto vojna určite ním bola. Je to míľnik medzi novou a starou érou.