• Krátkometrážní

Culex (1998)

Částečně hraný a částečně animovaný experimentální film, kde si Tomáš Hanák vyzkoušel postavu drsného soukromého detektiva, jak ho později ztvárnil v Mazaném Filipovi.Příběh nemá cenu popisovat, je to docela haluz, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat, už jenom kvůli úchvatnému vizuálnímu ztvárnění.

General Chaos: Uncensored Animation (1998)

Kolekce animovaných underground kraťasů mnoha různých animačních stylů a žánrů, známých (ve svém žánru) i neznámých autorů. Stáří jednotlivých filmů se datuje zhruba od začátku 80. let až po polovinu let 90. Jediným pojítkem je více než výrazná přítomnost sexu a násilí, přičemž občas je hranice vkusu průměrného diváka překračována astronomickými kroky. Tyhle dávky hnusu jsou ale vyvažovány dávkami silně návykového humoru. Fanoušci Roberta Crumba, Rena a Stimpyho, Celebrity Deatchmatch, Mlíko a sejra a podobných hovadin jistě ocení.

Der Tag ist nah (1997)

Pětašedesátiletý Kluge si dal zřejmě na techno party s mladšími přáteli nějaký smaho a výsledkem je tohle cosi, potácející se na pomezí experimentálního low budget sci-fi filmu a videoklipu s kyberpunkovou estetikou. Jediné co jsem si z toho dokázal vzít za sdělení je, že člověk zůstane ubohým smradlavým a chybujícím stvořením i ve vzdálené a technologicky vyspělejší budoucnosti. Jelikož to vzniklo ve spolupráci nebo pro jakýsi Tekkno-Magazin, doprovází to z dnešního pohledu už poměrně úsměvná a zastaralá tekkno hudba a rovněž celý "sci-fi" vizuál je tvořen pomocí hodně laciných efektů. I přes svou výpovědní vyprázdněnost mi to ale přišlo vlastně celkem sympatický, jelikož mi to velmi silně evokovalo starý Živly.

Lost Highway (1997)

je mi úplně jedno že je to trochu nepochopitelný,hlavně že je to zábavný...viděl sem to už 6x a furt mě to strašně baví

Rest in Peace (1997)

Černobílá lowbudget duchařina evokující éru němého filmu a současně undergroundovou lofi nezávislou estetiku, která ve mě dokázala vyvolat to (ne)příjemné mrazení, známé především z duchařských příběhů předminulého století a tak vzácně se vyskytující v dnešní tajemství zbavené době. Zároveň je zásluhou obou hlavních protagonistek cítit i lehký náznak groteskna a dekadence. V roli nepokojného ducha samotná režisérka a coby její přeživší sestra weird folk hudebnice a ilustrátorka Dame Darcy, která se společně s Bliss Blood z Pain Teens, Darcy Klotz z God Is My Co-Pilot , Barrym Londonem z Oneidy a Frankem Infantem z Blondie podílela i na soundtracku.

Tornádo (1996) (TV film)

tu jednu hvezdicku dávám jenom kvuli tomu ze mam rád bruce campbella

Ostrov amazonek (1994)

strašnej film...1 hvězdičku dávám za ty hezký ženský (i když...)

The Cage of Nicholas (1994)

S masivním rozšířením videa v půlce 80. let se nové technologie chytla i aktivnější polovina undergroundových ikon, bratrů Kucharových. Pro George to v praxi znamenalo rapidní snížení nákladů a tím pádem několikanásobné navýšení každoročně vyprodukovaných filmů. Jedním z nich je i tahle bizarní kombinace home videa a "haunted house" filmu, jejímž primárním účelem byla zřejmě prostá návštěva Christophera Coppoly v domě jeho slavnějšího bratra, Nicolase Cagea. Zatímco Coppola připravuje večeři a rozebírá u toho velmi netradiční omáčku k těstovinám, svého bratra a podivnou nepřátelskou náladu domu, Kuchar pomocí strašidelné hudby a vtíravé kamery s občasnou změnou barevného spektra a jiných laciných efektů dosahuje dosti stísňujících pocitů. Kvůli použitému video materiálu a tmavým interiérům domu je kvalita obrazu docela tragická, ale díky osobité a jaksi podvratné náladě to stojí za pozornost. Myšleno samozřejmě pro poučeného diváka.

Zóna soumraku (1994) (TV film)

Tenhle film se skládá ze dvou povídek dost nevyrovnané délky i kvality.První povídka je o zene která spatrí na plátne kina svoji budoucnost.Celkove bych ji hodnotil 2 hvezdickami protoze je velice predvídatelná,nudná a nastestí pomerne krátká.Naproti tomu druhá povídka která pojednává o ostrove obývaném zivými mrtvolamy má velice dobrou atmosféru,dobré výtvarné ztvárnení,je dvakrát tak dlouhá a hraje tam Jack Palance!!! Takze za ****...celkove kdyz to zprumeruju tak za 3.