Černobyl (2019) (seriál)

Totálna šajba, ako rozmýšľam tak rozmýšľam nič lepšie som vo svojom živote nevidel... Výprava, herci, kamera,...všetko parádne, až neuveriteľne.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Dá sa na to pozerať, stále sa niečo deje. A Hanna stojí tiež za to.

Metallica: Cliff 'Em All! (1987) (koncert)

Metallica = Cliff Burton. On naucil James-a hudobnu teoriu, jemu patria vsetky napady "starej dobrej" Metallicy...nevystupoval ako leader kapely, zato v pozadi urcoval trendy. Tento dokument by bol daleko lepsi keby Cliff este zil. Klobuk dolu. RIP

Černočerná tma (2000)

Skvela netuctovka, narazil som na to uplne nahodou na amfiteatri - navsteva naslepo. Hlavne ta tajomna atmosfera by sa dala krajat, a asi hlavne ta robi tento film takym dobrym aky je. U mna za 5, bez debat - najma za tu netuctovost a atmosferu.

Černí baroni (1992)

Skvelá česká komédia, pre mňa jedna z najlepších vôbec. Koho nezastihla základná vojenská služba asi len ťažko pochopí o čo tu ide. Čo scéna, hlavne do polovice filmu, to skvost - vojenská logika v plnej paráde. Trochu mrzí zlý strih, zbytočný Dvořák, po polovici filmu mierne nezáživné. Zato skvelý "Slovák" Landovský ako major Haluška, Kotlár - síce toho veľa nenahral, Donutil. Ak by malo prísť na remake bude to veľmi ťažké - latka je dosť vysoko.

Páni Edisoni (1987)

Ked som tento film videl v 80. rokoch videl bol som z toho hotovy. Teraz po rokoch(2023) som to videl znovu, uz ma to samozrejme az tak nechytilo. Ale z nostalgie za 4...niektore coby herecke vykony teda za vela nestali.

Gran Torino (2008)

Čo ja viem, asi som čakal viac na základe týchto hodnotení...ale Clint je definitely po tomto filme jeden z mojich naj hercov/režisérov.

Legenda 17 (2013)

Dávno som nevidel film pri ktorom by som nedýchal takmer od začiatku.

Inspektor Barbarotti - Verachtung (2011) (TV film)

Super nesračkoidný nehollywodsky thriller. Ten koniec trochu mrzí, pripadal mi trochu všedný...ale hlavne scenár parádny.