Daryl.Dixon

Daryl.Dixon

okres Praha-východ

4 body

• 2.7.2014  00:14

Tak nevím, zda to bylo vůbec pro děti, protože to celé na mě působilo jak nějaký propagační film pro ekologické aktivisty, nebo upozornění strany zelených na globální oteplování a další problémy světa: lední medvěd sleduje tání ledovců, želvy vyžene ztroskotání ropného tankeru u Galapág, Afriku postihlo sucho vinnou člověka a Francouz si chce upéct kohouta na víně. No dobře, to poslední asi není tak úplně problém světových rozměrů, ale ty další věci ano, ale to určitě nevyřeší malé děti, které spíše budou řešit to, jak dopadnou dvě želvy, nebo budete muset zabrousit do slovníku, abyste jim dokázali vysvětlit, co je to například orákulum. Jinak hrozba člověkem je tu zastoupena i v lovci, který je tak nezničitelný, že i terminátor by se studem raději nechal recyklovat na plechovky pro sardinky. Jediné, co se mi celkem líbilo, byla animace, ale to je trochu málo na lepší hodnocení.

• 21.6.2014  13:43
    Machete (2010)

Trejo je od pohledu vyloženě sympaťák, ale každá rána do obličeje to ještě zlepší. Na začátku filmu bylo pro mě záhadou, odkud si nahá dívka vyndala mobil, ale asi tuším...a kabelka to nebyla. Jak se ale podařilo Trejovi schovat se pod pojízdný stolek v nemocnici, tak na to jsem nepřišel. Lindsey Lohan svou roli sjeté a chlípné holky zahrála přesvědčivě, jakoby to byly autentické záběry z jejího života. Možná se jen v reálném životě připravovala na tuto roli, jako třeba Dustin Hoffman, když kvůli roli ve filmu Rain Man strávil nějaký čas v ústavě s autisty. Jinak nenáročný, strašně brutální film, kde každý dostane, co si zasloží, jako namyšlený Seagal, ale.který není nic pro citlivé povahy, které by u toho asi blinkaly jako ten záporák Billy ve filmu.

• 19.7.2014  19:18

Komentáře píši až po zhlédnutí filmu, ale tady klidně udělám výjimku, protože se už asi nic překvapivého nestane, maximálně se Reese už po miliónté někam přestěhuje. Jo, byla by to super komedie, kdyby se změnil scénář, režisér, zápletka, přidaly se komediální prvky a pár dalších věcí. Takhle to byla fakt nuda, a jediné, co mě tam trochu bavilo, byl vrátný. Ten mohl klidně dostat více prostoru...asi tak 110 minut a zbytek by zabraly titulky.

• 24.6.2014  14:43
    Predátoři (2010)

No ten rock ´n´ roll na začátku závěrečných titulků mi tam nesedl, ale jinak obstojný film, který sice v dost věcech kopíroval Predátora s Arniem, ale měl tam i pár inovací, takže celkem spokojenost. Navíc když tam hraje někdo, kdo se jmenuje Mahershalalhashbaz, tak to nemůže být propadák :oD. Škoda jen, že fešák Trejo nedostal více prostoru, ale možná se ho Predátoři báli a utíkali režisérovi z klece, tak ho raději vyškrtli hned na začátku. Jinak to byl úspěšný hon, ale to se dalo čekat, když je rejža nimrod.

• 4.6.2014  21:52

Sledování tohoto hororu byl fakt horor. Úplně mě jímá hrůza, že bych tento snímek viděl ještě jednou. To bych si raději cihlou vymlátil rozkrok, nebo vypnul televizi. No spíše to druhé, to víte, kde bych sháněl cihlu. Jestli mě to mělo vyděsit, tak to se tvůrcům povedlo, ale asi trochu jinak, než zamýšleli. Kdysi nám vyhořela televize, tak jsme jí vykuchali, vytloukli obrazovku, nakreslili jsme si zvířátka a postavičky, která jsme pak vystřihli a nalepili na špejle, a s nimi jsme v útrobách televize hráli divadlo (poznámka pro mladší generace: s LCD televizorem toto nezkoušejte, tehdy byly televize trochu širší). A proč jsem mluvil o vykuchané televizi? Protože tento film na mě působil stejným dojmem, jako naše špejlové divadlo v TV, jen v horším provedení. Ještě jedna poznámka nakonec: U obsahu k filmu se píše, že nikdo neví, co původně neškodné ptáky vyburcovalo k útoku. Mě by spíše zajímalo, co vyburcovalo tvůrce k natočení druhého dílu...

• 13.6.2014  21:49

Smutné je, že nejvtipnější částí byl pohřeb křečka Rockyho. Jinak na tomto filmu, který bych neoznačil za komedii, byly nejlepší brambůrky, které jsem k tomu chroupal. Tak nějak jsem pořád doufal, že třeba přijde nějaký zvrat, nebo se něco stane, ale to bych se dříve dočkal stařecké demence. Pro mě to byla taková nuda, že jsem rád, že si nekoušu nehty, protože to bych si je nejspíše ohlodal až k zápěstí.

• 22.5.2014  15:31
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Když se v seriálu nebojuje a necákají hektolitry krve, tak se souloží, ale i to patří k římským dějinám, kde homosexuální hrátky a řada fílií jsou popisovány v soudobých pramenech. Komiksový způsob zpracování je vhodně zvolený a soubojům přidává na efektivnosti. Škoda jen, že hlavní představitel Andy Whitfield tak nečekaně odešel, kdy jeho náhradník již postrádal jeho charisma.

• 18.5.2014  18:54

Dva vidláci, kteří si v klidu u své chaty dělají své věci jako je řezání dřeva nebo rybaření, ale pro neznalého turistu z města to vypadá, jako by unášeli a vraždili lidi na potkání. Komedie, u které jsem se opakovaně pobavil a bez ohledu na hodnocení ostatních tomu klidně dám pět hvězdiček.

• 19.5.2014  09:57
    Vrahouni (2010)

Někdy to bylo romantické, jindy akční, ale komediální žánr jsem v tom postrádal. Akční sekvence sice ušly, ale ve městě zjevně nefunguje nic jako policie, protože to by nejspíše někdo zareagoval na střelbu, výbuchy a honičky vozidel v zastavěné obydlené části města. Jinak film, který neurazí, ale ani příliš nenadchne.

• 14.4.2014  10:31
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Objektivně zhodnotit tento seriál není pro mě jednoduché, protože jednoduše ujíždím na filmech a seriálech o zombie, a seriál The Walking Dead i tak předčil mé očekávání. Problém většiny seriálů bývá v tom, že první řada nadchne, což způsobí nekontrolovatelné natáčení dalších sérií, které ztrácí nápad a jen kopírují již natočené. U Walking Dead jsem dokoukal čtvrtou řadu a nemohu se dočkat páté, protože se tento seríál stále vyvíjí, jednotlivé postavy mají své specifické charakterové vlastnosti, které jim přidávají na oblíbenosti, nebo je divák nesnáší - ať se přihlásí ten, kdo má rád Carla Grimese. Rovněž se v seriálu objevuje řada neočekávaných zvratů, a vy najednou koukáte, jak se z někoho, komu fandíte, stane jen další chodec. Lidem s romantickou duší bych seriál určitě nedoporučil, protože ve světě, kde se skoro nikdo nemyje, čistí si zuby stéblem a do oken mu neustále kouká banda rozkládajících se mrtvol toužících spíše po jeho mase než po pohlazení, není na romantické scény moc času ani prostoru. Všem ostatním ale vřele doporučuji.

• 4.8.2014  09:04
    2Bobule (2009)

Zatímco Bobule byly něco jako Sauvignon, ročník 2010, tak 2Bobule byly spíše krabicák, ročník 2014, navíc ještě načatý nějakým bezdomovcem, který tam přidal pár ingrediencí. A ani Tereza na tom nemohla nic změnit, protože zápletka s Krampolem a Kornem byla jak z nějakého Kameňáku 4. Vyloženě mě to nepohoršilo, ani neodpudilo, proto nedávám odpad, ale je to spíše na jednu hvězdičku, kdy ta druhá patří Tereze.

• 21.5.2014  20:25

Dal bych dvě hvězdičky, protože žádný převratný film to nebyl, ale dětem se to bude líbit. Třetí je za Terezu Voříškovou, ikdyž mi někde uniklo, jakou roli ve filmu má, protože jsem si myslel, že patří do sourozenecké skupiny, ale vzhledem k postupné náklonosti Petra se asi nebude jednat o sourozeneckou lásku, alespoň doufám...

• 23.4.2014  20:46
    Box (2009)

Film, u něhož se mi potvrdilo, že přílišné očekávání působí zklamání. Námět mě zaujal, ale v průběhu sledování filmu mě přepadalo nutkání film vypnout. Na můj vkus braly hlavní postavy krabici s tlačítkem až moc vážně - já bych do čudlíku mlátil dřív, než by Frank Langella stačil dokončit větu...;o)

• 20.7.2014  17:37

Parta mladých lidí se vydá po stopě ztraceného filmu. Jeden je protivný, druhý hloupý a třetí je také americký teenager. Námět filmu je sice zajímavý, ale po slibném začátku se z toho stane jen další vyvražďovačka děcek, kde žádný z herců nijak výrazněji nevyniká. Jinak filmy s teenagery už začínají být ohrané, tak by mohli udělat volné pokračování, ale tentokrát z jiného prostředí. Mohlo by se to jmenovat "Spoďáry zalité močí" a odehrávalo by se to v důchoďáku. Jediné, a to velké plus ve filmu bych dal babyfacovi, kterého kdybych potkal v lese, tak si od něj půjčím krumpáč a strachy bych se s ním raději sám umlátil dřív, než mě dostane on. Mělo to velký potenciál, ale herci to tak nějak zabili.

• 21.7.2014  22:41

Film je prý podle skutečné události. Proč ne. Věřím tomu, že se někdo přestěhoval do nového domu. Znám i pár lidí, co se někam přestěhovali, takže ten příběh je uvěřitelný. Tolik k části podle skutečné události. Pak je tu ta duchařská, kde neustále bouchají dveře a občas se pohybují záclony a to mají na starosti...DUCHOVÉ!!! U nás doma tomu říkáme průvan. Stačí zavřít venkovní dveře nebo utěsnit okna a ušetříte za exorcistu. A že hlavní představitel vidí divné lidi bude asi tím, že moc hulí...a nebo málo. Jinak ale celkem slušná duchařina, tak zítra kouknu na dvojku.

• 5.8.2014  23:14
    Pach krve 3 (2009)

Námět sliboval rozhodně něco lepšího, a čekal jsem, že když se banda vrahů dostane do křížku se skřetím papouškem z koncentráku, tak se z toho vytěží víc. Jenže co je to za vrahy, když z pěti metrů netrefí poskakujícího Jóžina a to opakovaně, kdy v podstatě polovina filmu je o tom, jak jsou leví a druhá o tom, co všechno může takový kašpárek vydržet, když už se zadaří - zásah sekerou, nožem, průstřel, kůl skrz na skrz hrudníkem...Většinou ve filmech nevyhledávám chyby, ale tady mě vyloženě mlátily přes oči, jak kdybych byl nějaký hlemýžď - autobus neustále projíždí tu samou zatáčku, je vytlačován autem, které v jednom záběru na silnici vůbec není, a to na svodidla, která se objevují a mizí jak se jim zlíbí. Být to londýnská linka do Příčné ulice, tak to chápu, ale to je jiný příběh. Jo a Janet musela pěkně smrdět, když jí ten čokl vystopoval až k chatě, přestože se celou cestu vezla autem. Jedním slovem zklamání.

• 24.6.2014  14:58
    Push (2009)

Na pět hvězdiček to asi není, ale chtěl jsem tomu trochu zvednout procenta a navíc v tom hraje Dakota, tak proč ne. Na začátku filmů se říká, že okolo nás chodí lidé s jinými schopnostmi, o nichž ani nevíme, jako třeba viděči, čichači nebo krváci. No o čichačích jsem už v našem světě slyšel, jen jedněm říkáme feťáci a druhým fetišisté, což jsou úchylové, co si potrpí například na dámské kalhotky. Jinak krváci jsou tak trochu hysterky v mužském provedení, protože ve filmu jen neustále ječí a to tak dlouho, dokud v akvárku nepukne ryba. Samotný film je celkem v tempu a až do konce čekáte na rozuzlení, takže jsem se nenudil.

• 25.6.2014  22:52
    Přenašeči (2009)

Obstojné drama o čtyřech lidech, kteří se snaží přežít nákazu nějaké chřipky, či co to bylo, která vyhladila skoro vše. Jako horor to bylo ale asi stejně tak strašidelné jako Nemocnice Chicago Hope. To i preventivní návštěva u zubaře je větší děs. Co se hereckých výkonů týče, tak vybočoval pouze Chris Pine a ta malá holčička, co hrála nakaženou. Ostatní mě nijak nedokázali vtáhnout do děje. Časem na to možná kouknu znovu, ale jen proto, že zapomenu, že jsem tento snímek už viděl.

• 4.1.2015  15:01

No nic jsem od toho nečekal a i tak to byla kravina, která mě nebavila od začátku do konce, přestože se blonďatý steroid snažil působit fakt drsně, zvláště když vždy na poslední chvíli uskočil nějaké té střele, aby pak zasáhla nevinného civilistu, tak to na mě působilo spíše směšným dojmem (ne legračně směšných). Jednu hvězdu to ode mě má za to, že jsem to ve zdraví přežil.

• 25.7.2014  23:43
    Solomon Kane (2009)

Teď vám odvyprávím stručně děj filmu: Solomon je záporák a všechny zabíjí, zatímco kolem prší. Pak ale nechce do pekla, tak se z něj stane klaďas, který nikoho nezabíjí, zatímco kolem prší. Pak přijde zlobivý kluk, který všem ubližuje, a s ním Marek Vášúd, který dostane více prostoru než v jiných zahraničních filmech - asi tři věty, které jsou víceslovné, na rozdíl například od filmu Blade "kujvapičo". Jo a prší. Solomon dostane poslání zachránit dívku a začne v dešti všechny zabíjet. No a zbytek filmu už jen chčije a chčije, jako že prší, a konec prozrazovat nebudu, ale myslím, že přestalo pršet. Pokračováním tohoto filmu by mohl klidně být "Vodní svět" s Costnerem, vody na to bylo dost. Film se mi ale líbil, takže můj komentář neberte jako kritiku, ale spíše jako předpověď počasí.

• 22.5.2014  11:29

Parodie, která se udržela v hranicích vkusu, což se moc často nestává. Zároveň zde ale není humor, který by vás donutil se potrhat smíchy, ale řada vtipných scén, které na tváři vyvolají úsměv, se zde najde, jen to občas odskáče nějaká ta víla, nebo chlapeček.

• 28.6.2014  07:14

Tak to byl horor, alespoň pro děti do deseti let. Byl jsem na tom v kině a kolem spousta rodičů s malými caparty, z nichž se v průběhu filmu polovina strachy rozbrečela, a tři se pomočili. Bohužel můj dojem z filmu zkazil fakt, že to mělo kino strašně přezvučené, což donutilo k odchodu několik lidí, a mě samotnému z toho třeštila hlava ještě týden - zvláště ty zvony mě dorazily.

• 16.6.2014  09:33
    Zombieland (2009)

Ne každý film, v němž jsou zombie, je nutné označovat za horor. Tady jsou spíše jako druhotný produkt. Hlavním cílem každé postavy je něco jiného, někdo hledá lásku, jiný chce do zábavného parku a drsňák Woody Harrelson, který brečí u Titaniku, se snaží sehnat konkrétní čokoládovou tyčinku, a zombie při tom likviduje, jako by mu jí chtěli sežrat. Prostě samé důležité věci se zombie apokalypsou v pozadí. Jesse má seznam pravidel, které ho udrží na živu, jako třeba nenechat se sežrat zombíkem na záchodě, protože by to bylo trapné, zvláště když se nestihnete ani utřít, natož si natáhnout kalhoty. Ještě bych přidal jiné pravidlo pro přežití, například nedělat vtipy, v nichž se vydáváte za zombie ve světě, kde se zombie střílí do hlavy - to víte, smíchy se u toho nepotrháte, ale spíše olovem.

• 26.7.2014  11:53

"Velebnosti jdu blejt". No vykradlo to, co se dalo, ale ani tak to nemělo úroveň. Létající auto - Harry Potter, smrt otce - Spiderman, technologie - Iron Man...Proč raději netočí filmy odpovídající jejich kultuře a napodobují amíky. Pak z toho vznikne našlapaná Volha, která si to i po několika zásazích raketami vesele brouká po obloze a konkurovat jí může jen nezničitelný Iphone. Hlavní hrdina si usmyslel, že Nastěnku chce za ženu, jenže Nasťa není jako z Mrazíka, tak dá přednost klukovi s Mercedesem. Pak se ale ukáže, že je lacinější než vypadá, tak jí klaďas přetáhne na nový Iphone, jenže to by nebyla ona, kdyby se na něj zase nevykašlala, protože si myslí, že jeho kámoš je tajemný hrdina, slavnější něž všeuměl Putin, tak za ním hned běží, aby si posléze uvědomila, že nechce bohatství ani slávu, ale k životu jí stačí jen láska, takže zase otočí. Ta holka asi neví co chce - s ní bych tedy chtěl jít do obchoďáku na nákup. Jinak klaďas je normální kluk, ale když přijde na věc, tak je schopný nastoupit do auta padajícího z výškové budovy takovým způsobem, že i James Bond by si při tom crnknul do trenek. Shrnutí: Dávicí reflex dostal zabrat.

• 8.6.2014  15:07

Asi do třetiny filmu jsem si říkal, že mi to něco připomíná, a pak mi došlo, že jsem ho už jednou viděl a nebylo to ani tak dlouho, což o něčem vypovídá. Dá se na to koukat, ale není tam nic, co by mě strhlo nebo výrazněji upoutalo mojí pozornost. Jít na to do kina, tak by mi zajímavější a se záhadnější zápletkou přišel kyblík s popcornem. Ale abych to jen nehanil, tak sukýnky studentek byly fajn, to víte, zajímavý střih a vzorek..:o). A Bruce Willis, coby ředitel školy, byl příjemným zpestřením filmu a viditelně se do role vžil.

• 27.7.2014  11:04
    Bobule (2008)

Pohodová komedie, sice nic převratného, ale ani nic, co by nešlo zkouknout vícekrát, zvlášť když tam hraje Tereza Voříšková se svou charakteristickou barvou hlasu. Moc výrazných vtípků tam nebylo a většinou spíše urážely nějakou skupinu lidí - Pražáky, Moraváky, policajty, ale ejakulace burčáku v autě nepotřebovala komentář.

• 25.5.2014  18:18
    Hancock (2008)

Konečně superhrdina jak má být. Už mě nudila řada uhlazených, dokonalých panáků, z jejichž dokonalosti by se jeden pozvracel. Hancock posunul hrdinu blíže k lidem a jejich slabostem a způsob, jakým chytal darebáky, přičemž zničil půlku města, mě vážně bavil. Plný počet u mě nedostane film pro počet Oscarů nebo výlevy kritiků, ale který mimo jiné přijde s něčím novým, něčím mě překvapí a zaujme, a je mi jedno, jestli v záporném, nebo kladném smyslu, a to se u Hancocka stalo.

• 17.5.2014  09:20
    Kurýr 3 (2008)

Série Kurýra patřila k mým oblíbeným až do zhlédnutí třetího pokračování. Jason Statham rozhodně opět nezklamal, ale filmový zážitek mi kazila postava Valentiny, která byla tak protivná, že jsem měl občas chuť prohodit cihlu obrazovkou. Na místě kurýra bych jí po pěti minutách zakopal někde u cesty bez ohledu na následky. Její vystupování navíc sráželo její přitažlivost k nule. Nevěřil bych, že jedna postava dokáže pokazit dojem z celého filmu, ale stalo se.

• 20.6.2014  11:56
    Monstrum (2008)

Nejzajímavější záběr z celého filmu byl kůň táhnoucí bílý kočár. Jinak to byl jen další z řady snímků, kde "autentičnost" byla založena na natáčení filmu, jakože amatérskou kamerou. U Blair Witch mi to přišlo originální, tady už nikoliv. Taky by mě zajímalo, co tam měl za baterku, protože moje kamera vydrží nahrávat tak dvě hodiny a neustálé vypínání a zapínání tento čas ještě zkrátí. Další věcí je chování postav. Když například zemřel něčí brácha (ti, co to viděli, tak ví koho myslím), tak jeho přítelkyně si toho asi ani nevšimla. Možná si ve stejné chvíli zrovna zlomila podpatek, tak byla myšlenkami jinde. V jiné chvíli se lidé více zajímají o kameru než o vlastní život, nebo život jejich blízkých. V panice lidé zapomínají popadnout vlastní dítě, ale na kameru nezapomenou nikdy. Zajímavé, jen doufám, že když mi někdy půjde o život, tak moje přežití nebude záviset na nějakém trotlovi s kamerou, protože by to skončilo jen hláškou zprávaře v televizi "Tyto záběry by neměly vidět děti".

• 13.6.2014  09:48

Rodinná komedie, která je více zaměřená na dětského diváka, pro něhož to bude super zážitek. Jinak nebýt morčete Bulvy, které díky vypouleným očím neustále vypadalo, jak když mu vlétla vosa do rekta, tak bych se držel tří hvězdiček. Ty vytřeštěné oči možná budou následek jeho stravování, protože když do býložravce nacpete hamburger a marshmalow, tak mu to musí dělat tlak na mozek.