Daryl.Dixon

4 body

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 9.6.2014  10:55
    Matilda (1996)

Možná, že je to ztřeštěné, postavy se chovají praštěně, ale kdysi, když jsem byl ve věkové kategorii, pro kterou byl film určený, tak mě oslovil, přišel mi zábavný, tak proč bych ho měl nyní hodnotit záporně. To je stejné, jako když se dospělými odsune teleblbís do odpadu, přestože pro spoustu nemluvňat, na něž je to zaměřené, je to vrcholný výtvor kinematografie.

• 21.6.2014  11:12
    Desperado (1995)

Zábavný akčňák, při němž se použilo nejspíš podobné množství munice jako za druhé světové. Pokud někdo položil dotaz, jestli někdo přežil setkání s Mariachim, tak bylo jasné, že nejenže nepřežil, ale navíc to odskákal tím nejbrutálnějším způsobem. Chvíle, kdy charismatický Banderas nedělal z lidí cedníky, a nebylo jich moc, zaplnil pohled na přitažlivou Salmu, podtržený super skladbami a melodiemi na kytaru.

• 2.8.2014  20:51
    Jumanji (1995)

Je to celkem milá komedie a i po tolika letech má své kouzlo a originalitu. Občas si říkám, že je škoda, že pravidlo ohledně podvádění ve hře neplatí i u jiných her - to by můj brácha už lítal někde v korunách stromů s banánem v tlamě a rozhazoval kolem sebe kakánky.

• 25.4.2014  14:14
    Mutant (1995)

Vcelku průměrný film, který vyloženě nenadchne, ale ani moc nezklame. Je zde i několik zábavných momentů, a to když Forest Whitaker v roli jakéhosi média přijde vždy na místo činu, kde se povalují kusy lidských těl, které tu zanechala Natasha, ponoří se do svého transu, a když se probere, prohlásí "na tomto místě se stalo něco špatného" - ještě že ho měli v týmu, jinak by jim utekla spousta důležitých postřehů.

• 18.5.2014  18:28
    Sedm (1995)

Po skončení filmu jsem asi ještě patnáct minut seděl a nepřítomně zíral na vypnutou obrazovku. To co mě u tohoto filmu dostalo, nebyla řada nechutných vražd, ukázaná v průběhu do nejmenších detailů, ale to nejhorší, co na konci ukázáno nebylo, což umocnilo psychologický dojem, založený na tušení, že k tomu došlo. Nejlepší filmy končí jinak, než byste očekávali, a když se na ně díváte znova, pořád doufáte, že tentokrát to dopadne podle původního očekávání.

• 4.6.2014  20:21

Drama, které více či méně popisuje historické události z přelomu 13. a 14. století, je vynikajícím režijním debutem Mela Gibsona, který ve snímku předvedl i skvělý a přesvědčivý herecký výkon. Myslím si, že ve filmu si každý najde to své, ať už jde o napětí, propracované bitevní scény nebo třeba romantiku, i když s poněkud trpkým happy endem. Rovněž mě zaujaly záběry kamer a zpomalené scény, které působí velice efektivně a dodávají filmu na dramatičnosti.

• 4.8.2014  08:22

Willy už zase skáče přes kaluže a přibral i několik kámošů, ale ani to na dobrý film nestačí. První snímek byl něčím originální ale to nebyl důvod natáčet další díl. Jo a když už rodiče pouští Jesse na vodu za dravými divokými kosatkami, tak by ho mohli alespoň naučit plavat - ušetřilo by to pár dementních zápletek, a navíc by se o ně nemusela zajímat sociálka.

• 28.6.2014  07:06
    Amerika (1994)

Tento film je důvod, proč jsem přestal chodit do kina na české filmy. Co se hereckých výkonů týče, tak asi super, zvláště ty nekonečné pohledy z očí do očí, ale příběh jako takový by se vešel do kratší stopáže, asi tak desetiminutové.

• 21.5.2014  20:39

Za Nekonečný příběh 1 bych dal ruku do ohně, za Nekonečný příběh 3 bych tam hodil režiséra a ještě přilil benzín. Trapné kostýmy v nichž viditelně byli navlečeni lidé, včetně kostýmu Falca. Jednička byla skvělá a s vývojem techniky by měla být trojka na vrcholové úrovni, ale tvůrci se zřejmě spíše snažili dosáhnout vrcholu trapnosti. Velké zklamání.

• 15.8.2014  09:26
    Jurský park (1993)

Záporáci sežráni, klaďasové přežili - tomu se v evoluci říká přirozený výběr, ve filmu klišé. Uječená děcka běhala jedním směrem, uječení velociraptoři druhým a i tak na sebe pořád naráželi. Jinak v celku dobrý film, ale Cesta do pravěku je jen jedna.

• 23.7.2014  10:44

Zombie verze Romea a Julie, kde je Julie mrtvolka už od začátku, sice sexy mrtvolka, ale když papá mozky, tak je docela nechutná, protože u toho bryndá a ani lžíci si na to nevezme. Navíc jejich lásce nepřeje parta padesátníků, kteří volný čas tráví hraním stříleček na automatech pro teenagery. Vydrží mladým milencům ale láska až za hrob? Pokud je Curt nekrofil, tak jim v cestě nic nestojí.Když šel tenhle film do kin, tak jsem si sehnal velký plakát Julie, který mi dodnes visí v původně dětském pokojíčku, ale můj mravní vývoj to rozhodně nepoznamenalo :op. Julie je na něm sice trochu prošpikované vším možným, protože patří mezi příznivkyně piercingu, a navíc vrážení různých předmětů do těla jí viditelně vzrušuje, ale jinak pěkný plakát.

• 3.7.2014  09:39
    Volný pád (1993)

Tenhle film mám hodně rád, protože ukazuje realitu života takovou, jaká je, a i když Michael Douglas představuje spíše zápornou postavu, tak jeho chování je celkem pochopitelné a v některých věcech s ním člověk i sympatizuje. Kdo se například nesetkal s tím, že po objednání dostal jinak vypadající jídlo, než jaké inzeruje poutač, nebo nemusel absolvovat řadu objížděk, protože se opravuje silnice, která byla den předtím průjezdná, zatímco cesty alá tankodrom zůstanou bez povšimnutí. To se pak nedivím, že popadne první bazuku, na kterou narazí a jde pomoct s opravami. Rovněž darovaným kufříkem bezdomáče také nepotěšil, což mi připomíná, že jsem jednou naivně dal bagetu bezdomáči, co chtěl drobné na jídlo, kdy mě poslal do pr...e, že chtěl drobné a ne bagetu. Tehdy jsem ještě nevěděl, že jídlo znamená krabicák.

• 11.9.2014  09:02

No to byla slátanina, nebo spíše salátina. Od dnešního dne nežeru šopák, protože by mohlo jít o život. Hlavně doufám, že nepřijde útok vraždících květáků nebo invaze kukuřičných klasů - to by byl teprve konec.

• 23.7.2014  11:28

Hlavní postavy, no to byla partička dementů, u níž ani nechápu, proč před zombíky, lačnícími po mozcích, utíkali, protože u nich by si neměli na čem pochutnat. Jinak výrazně slabší, než jednička. Moment, který mě pobavil, byl raut zombíků ve zverimexu, i když scéna spíše připomínala boj v hračkářství o plyšáky. Celkově ale tak 45%.

• 11.9.2014  11:44

Vražedná rajčata, až na jedno s růžovým drnem, se ve filmu objevovala asi tak často jako manželka inspektora Columba ve stejnojmenném seriálu. Sice tu bylo pár dobrých vtípků, jako když si padouch poslal pikolíka pro své popelářské vozidla a následná honička, ale jinak to byla jednou zhlédnutelná blbina. Rajčata jsou lepší v kečupu než ve filmu, ale s karotkou by to byl trhák.

• 22.5.2014  15:16
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Kultovní seriál se specifickým humorem, který nemusí napoprvé oslovit každého. Když jsem viděl svůj první díl tohoto seriálu, tak jsem si říkal co to má být, směšné postavy s divným chováním, koho to může bavit. Naštěstí jsem mu dal šanci, a zatímco u dalšího dílu už mi to tak trapné nepřišlo, následný mě už plně oslovil a pobavil od začátku až do konce, takže jsem se stal fanouškem tohoto seriálu. Jedna rada do života, nedejte n první dojem, mohli by jste o hodně přijít.

• 2.8.2014  21:00

Před lety jsem tento film považoval za blbej a dnes jsem došel k názoru, že s odstupem času už lepší nebude. Navíc ta baba, co působila jako Jessica Fletcherová, tak to byla pěkná vražda...napsala. Dobrá komedie se nedá stavět na vykradení starých vtípků z předchozích dílů, a demenci většiny postav.

• 7.6.2014  09:25
    Predátor (1987)

Filmová klasika, která ani po tolika letech neztratila nic ze svého napětí. Samotná džungle dodává skvělou atmosféru neznáma, kdy se nepřítel z vesmíru může skrývat za kdejakou kapradinou, a na rozdíl od E.T. mimozemšťana se tenhle nesnaží s prstem nataženým k nebi a milým úsměvem dostat domů. Alespoň ne do doby, než získá na svou zeď několik trofejí z amerických vojáků.

• 4.8.2014  16:21
    Den mrtvých (1985)

Vědátor se snaží naučit zombíka sociálnímu chování a zaznamenává pokroky - po roce se naučil na povel šťourat v zadku a za další půlrok úspěšně vydloubne prvního holuba z nosu, ale i tak je lepší střelec než ti šmudlové ve vojenských mundůrech, co tvrdí, že jsou vojáci a přitom si nejsou schopni ani nabít zbraň. Neustále si stěžují na nedostatek munice, ale klidně střílí v dávkách a úplně mimo. Bub by je mohl učit, jak se má chovat správný voják, a co na tom, že je to zombík, když je tak slušně vychovaný, když ani svého vědce nesežere a ještě pro něj roní slzy. Jinak si umím představit jednu ženskou, jak by v bunkru plnila úlohu vědkyně, když je sama mezi deseti chlapama, z nichž více jak polovina je tak primitivní, že si při čůrání plete podlahu s mísou.

• 22.7.2014  22:10

Vtipně pojatý horor, který je už klasikou. Nejčastěji požívané slovo ve filmu je "mozky" a interview s jednou mrtvolou objasňuje i to, proč si na nich tak s chutí pomlaskávají. Zombíci jsou na tolik cool, že jim nedělá problém objednat si čerstvý příděl mozků, jakoby to byla pizza s dovážkou až do domu...tedy k hřbitovu.

• 12.6.2014  16:38
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

Tak tento seriál jsem sledoval v době, kdy ho dávali v pořadu Vega nebo Magion, a vždycky jsem se mohl přerazit, abych to domů stihl včas.Robin Hood, v podání Michaela Praeda, byl fajn, ale více jsem fandil Nazirovi. Jako dětskému divákovi mi to přišlo skvěle zpracované, a tak si chci tento seriál také uchovat.

• 22.5.2014  15:49

Skvěle zpracovaná pohádka s řadou excelentních herců, kteří svým postavám dodali charakteristické a nezapomenutelné rysy. Kdo by si například nevybavil Jaroslavu Kretschmerovou v roli vypočítavé Doroty Máchalové, nebo Petra Nárožného jako nepříliš chytrého kaprála. Také zpracování pekla je jedinečné a jednoznačné nejlepší, jaké je možné v pohádkách vidět. Rovněž se mi líbí, že i přes to, že se jedná o pohádku, je zde mnoho pravd, které se dají přenést i do běžného života. Jen asi v tom reálném světě by nad nudnou Adélkou u chlapů na celé čáře zvítězila Angelina. Každopádně je tato pohádka u mě na prvním místě, daleko před jinou, údajně nejoblíbenější českou pohádkou.

• 15.5.2014  18:56
    To je vražda, napsala (TV seriál) (1984)

Pokud sedíte doma, a je jedno, zda ve velkoměstě nebo v malé vesnici či na samotě, a přijede na návštěvu Jessica, tak okamžitě balte kufry, nebo se na ně raději vykašlete a utíkejte co nejdál, protože dojde k vraždě. Otázkou je, zda to opravdu spáchali lidé, které na konci Jessica tak důmyslně odhalí, nebo ve své dokonalosti zašla tak daleko, že oběti zavraždila sama a pak to navlékla na nějakého chudáka. Hlavní "hrdinka" je navíc tak protivná, že silně pochybuji, že by byla tak oblíbená. Co už nechápu vůbec, proč by jí nechali vyšetřovatelé neustále strkat nos do vyšetřování a navíc jí seznamovali s důkazy, zvláště když je to spisovatelka.

• 19.6.2014  22:42

Tohle je tak trochu srdeční záležitost, protože jako dítě jsem měl ten příběh prostě rád, a proto ho nehodnotím z dnešního pohledu, ale tak, jak jsem ho vnímal v dětství. Proto také ten plný počet.

• 25.7.2014  13:40
    Prokletí Salemu (TV film) (1979)

Před třiceti lety možná utíkali lidé ze strachu z kina, a doma se pak před spaním podívali do skříně, jestli tam není schovaný bubák (pozn.: bubáci většinou číhají pod postelí a snaží se vás chytit za nohu, když se na postel snažíte vkročit, takže se na skříně vykašlete), ale v dnešní době už to moc nevyděsí, ani když je to doprovázené "děsivou" hudbou, spočívající v soustavném mlácení do jedné klávesy. Je to celé o upírech, kteří zaplavují město a nemají rádi klasické protiupírské vybavení, a když třeba přirazíte upírce na čelo kříž, tak ječí jak ženská, jejíž manžel omylem při praní strčí červenou ponožku mezi bílé halenky. Knižní předloha mě zaujala mnohem více hlavně svojí atmosférou, která oproti filmu byla mnohem děsivější.

• 22.5.2014  16:12

Pohádka s hororovou atmosférou, nebo horor s pohádkovým námětem. V každém případě se jedná o jedinečným způsobem zpracovaný film, který vtáhne diváka do děje, a to i díky někdy až naturalisticky výjevům a Harapesově masce, kterou by hravě strčil do kapsy Jasonovu škrabošku a vylekal i ostříleného Freddyho Kruegera.

• 9.6.2014  11:41

Tento film předběhl svou dobu a triky v něm jsou inspirací i pro dnešní tvůrce, včetně těch hollywoodských, kteří by bez počítačové animace a digitálních efektů nenatočili ani cestu na záchod. Některé scény s odstupem času mohou vyvolat úsměv, ale při pomyšlení na to, že je filmu už skoro 60 let, tak to ve mě vyvolává hluboký respekt a obdiv. Je úžasné, co se dá natočit s několika figurkami, papírovými kulisami či vhodně umístěnou kamerou.

1 3 5 6 7 8 následující >>