Daryl.Dixon

Daryl.Dixon

okres Praha-východ

4 body

• 6.6.2014  11:44

Pryč jsou ty časy, kdy se za vámi zombíci táhly líně jak našlápnutá žvýkačky za podrážkou, a vy jste si říkali, jak je možné, že vůbec někoho dohoní a sežerou. Tady je tempo zombíků a rovněž celého filmu poněkud svižnější, mrtvoly tu lítají rychlostí sjetého feťáka na perníku, a než si stihnete někoho oblíbit, už je z něj jen trupík, jehož končetiny lítají vzduchem. Co mě dostalo asi nejvíc, tak to je zombík, který se tohoto degustačního menu neúčastní, protože je vegetarián. Na video film dobré, rozhodně mě to nezklamalo.

• 5.6.2014  17:10
    Zombies (2006)

Něco ve stylu kukuřičných dětí, jen tady pobíhají zombáčata s krumpáčema. Za celou dobu se neobjevilo nic neočekávaného. Když někdo utíkal, tak zakopl, když bylo potřeba odjet autem, tak zapadlo v blátě, nebo nešlo nastartovat, a pokud někdo potřeboval rychle něco odemknout, tak mu zákonitě upadly klíče - prostě klasika. Dopředu je také jasné, z koho zombíci udělají karbanátky - stačí být bezejmenná, nudná nebo protivná postava a jste na řešeto. Jinak to bylo ale koukatelné a dal bych tomu tak 50%.

• 4.6.2014  22:46

Skvěle propracovaný film od začátku až do konce, kde je i řada komediálních prvků, jako například stěr vysokoškolského studenta v baru. Navíc jeden herec přebíjí svým herectvím druhého a jen těžko bych rozhodl, kdo byl lepší, kdy do tohoto hodnocení nezahrnuji jen hlavní postavy. Film je výborný jako celek, ale i tak bych vyzdvihl jednu z mých nejoblíbenějších pasáží, a to monolog Matt Damona, kdy při pohovoru vysvětluje, proč by neměl přijmout jejich lukrativní nabídku. Jedna z věcí k zamyšlení, ale těch je ve filmu celá řada.

• 4.6.2014  21:52

Sledování tohoto hororu byl fakt horor. Úplně mě jímá hrůza, že bych tento snímek viděl ještě jednou. To bych si raději cihlou vymlátil rozkrok, nebo vypnul televizi. No spíše to druhé, to víte, kde bych sháněl cihlu. Jestli mě to mělo vyděsit, tak to se tvůrcům povedlo, ale asi trochu jinak, než zamýšleli. Kdysi nám vyhořela televize, tak jsme jí vykuchali, vytloukli obrazovku, nakreslili jsme si zvířátka a postavičky, která jsme pak vystřihli a nalepili na špejle, a s nimi jsme v útrobách televize hráli divadlo (poznámka pro mladší generace: s LCD televizorem toto nezkoušejte, tehdy byly televize trochu širší). A proč jsem mluvil o vykuchané televizi? Protože tento film na mě působil stejným dojmem, jako naše špejlové divadlo v TV, jen v horším provedení. Ještě jedna poznámka nakonec: U obsahu k filmu se píše, že nikdo neví, co původně neškodné ptáky vyburcovalo k útoku. Mě by spíše zajímalo, co vyburcovalo tvůrce k natočení druhého dílu...

• 4.6.2014  20:21

Drama, které více či méně popisuje historické události z přelomu 13. a 14. století, je vynikajícím režijním debutem Mela Gibsona, který ve snímku předvedl i skvělý a přesvědčivý herecký výkon. Myslím si, že ve filmu si každý najde to své, ať už jde o napětí, propracované bitevní scény nebo třeba romantiku, i když s poněkud trpkým happy endem. Rovněž mě zaujaly záběry kamer a zpomalené scény, které působí velice efektivně a dodávají filmu na dramatičnosti.

• 4.6.2014  19:50

Není nic, co bych téhle sci-fi komedii vytknul. Skvělé herecké obsazení, originální kostýmy, zajímavým způsobem pojaté město. Každá postava má specifické chování i vizáž, která k ní sedí a charakterizuje ji, včetně Chrise Tuckera, který je tu často kritizovaný, ale mě tam prostě zapadl jak poslední dílek do mozaiky. Za zmínku stojí i "herecký" výkon Corbenovy matky, která se ve filmu ani neobjevila, ale její "role" měla svůj význam. Viděl jsem film nesčetněkrát a vždy se na to těším a bavím se, jako bych ho viděl prvně.

• 4.6.2014  18:05

V celku dobře zpracované téma o zombie s tím rozdílem, že tady zombáci, nebo alespoň jejich vůdce, mají nějaké pocity, cítí bolest, ať už fyzickou nebo psychickou, a používají nástroje včetně těch hudebních. Občas mě pobavilo, jak je jednoduché holýma rukama někomu utrhnout hlavu a vytáhnout jí z těla i s páteří, ale to asi k filmům tohoto typu patří. Ve filmu bylo vše, co k tomuto žánru patří, i něco navíc, takže tomu nemám moc co vytknout.

• 3.6.2014  20:16

Dva puberťáci, kterým táhne tak na čtyřicet, svým zjevem zesměšňující dauny, si chtějí poprvé vrznout, tak odjedou na Ibizu, aby tam potkali někoho stejně postiženého, protože nikdo s IQ vyšším, jak 60, by jim nedal. Film nabízí spoustu demence, oplzlostí, nevkusu až hnusu, kdy jedna scéna funguje spolehlivě jako prst do krku. Ale vzhledem k tomu, že jsem se u sledování tohoto filmu asi dvakrát pousmál, tak úplný odpad tomu nedám.

• 3.6.2014  12:55

Čekal jsem další Twilight, jenom s trochu nekrofilním nádechem a něco takového jsem také dostal. Jen s tím rozdílem, že tento film byl vtipnější a zatímco v Twilightu se oba hlavní hrdinové jako zombie chovali od začátku až dokonce, kdy jenom nudně chodili a koukali, tak tady se skutečné zombie začne v průběhu filmu měnit v lidskou bytost. Někdo přišel s novým nápadem u zombie žánru a to oceňuji.

• 3.6.2014  12:44

Vtipy dobré, ale ta zápletka mi trochu unikala a kdyby to Downey Jr. a Val Kilmer v průběhu filmu nevysvětlovali, tak nevím, jestli bych se chytal, protože i tak mi přišlo, že situace šlo řešit jinak, než jak probíhaly ve filmu, kde spousta jednoduchých zápletek byla zbytečně zkomplikovaná. Jako komedii ale tomu nemám co vytknout. Zvlášť scéna s herečkou "občas hraju ve filmu" a následná ukázka štěku s vlkodlakem mě pobavila.

• 2.6.2014  11:14

Dějově trochu jinde, než klasika, ale jako akční fantasy to působilo dobře, včetně propracovaných masek chrličů, tedy až na královnu, jejíž maska vypadala tak trochu zvláštně. Rovněž bitvy mezi chrliči a démony působily efektivně. Jednu výtku bych měl k samotnému Frankesteinovi a jeho "masce". Pokud by byl sešitý z osmi těl, tak by měl vypadat trochu víc nesymetricky, zatímco u něj to maskéři odbyli pouze nalepením jizev.

• 27.5.2014  17:54
    Drsňačky (2013)

Tak tuhle "komedii" jsem doslova přetrpěl. Nejspíš jsem masochista, protože jsem to dokoukal až do konce a asi doufal, že to nebude tak zlé. Její tvůrci se nejspíše milně domnívají, že vtipné znamená to samé co trapné. Navíc jsem si před shlédnutím snímku nezjistil, kdo v něm hraje, a kdybych věděl, že dali dohromady jako duo Sandru Bullock s Melissou McCarthy, tak bych se na to možná ani nekoukal a ušetřil si tak pár let života. Během dvouhodinové stopáže mě pobavily jen scény, když ty dvě vyslýchaly dealera, visícího hlavou dolů z požárního schodiště, a podříznutí zákazníka ze strany Sandry, když ho chtěla zachránit před udušením palačinkou. Jinak jsem v celém snímku marně hledal normální postavu, která by se nechovala nesmyslně. A jedna věc na závěr - dělat z Melissy, i vzhledem k jejímu vystupování ve filmu, atraktivní ženskou mi přišlo poměrně perverzní i na komedii, kterou bych než "Drsňačky" nazval spíše "Trapňačky"..

• 27.5.2014  17:31

Pohodová komedie, kde asi nejlepší dva momenty jsou, když policista přijíždí k místu, kde Cameron "umývá" auta, a když jeden student blbne s podprsenkou své učitelky. Za pár let se na to možná kouknu znova.

• 25.5.2014  21:17
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Zajímavé postavy, ať už kladné nebo záporné, si určitě najdou své příznivce mezi diváky tohoto seriálu. Rovněž příběhy jednotlivých zájemců o trůn a jejich intriky jsou zajímavé a jejich konce dost nečekané. Pár věcí, co bych seriálu vytknul, je občasná nepřehlednost v množství postav a rodů, které se v příběhu objevují. Dále některé věci vyzní tak nějak do ztracena, například když se blíží na konci jedné série nemrtví ke zdi, tak bych čekal, že ta další na to naváže, a ono nic. Množství postav má ještě jednu nevýhodu - pokud fandíte některé z postav, což je i můj případ, tak čekáte dvě třetiny dílu na to, než se objeví na chvíli na obrazovce, doplní svou část příběhu a zase se odmlčí. Pro tyto věci jsem nedal plný počet, ale jinak nemám tomuto skvělému seriálu co vytknout.

• 25.5.2014  18:18
    Hancock (2008)

Konečně superhrdina jak má být. Už mě nudila řada uhlazených, dokonalých panáků, z jejichž dokonalosti by se jeden pozvracel. Hancock posunul hrdinu blíže k lidem a jejich slabostem a způsob, jakým chytal darebáky, přičemž zničil půlku města, mě vážně bavil. Plný počet u mě nedostane film pro počet Oscarů nebo výlevy kritiků, ale který mimo jiné přijde s něčím novým, něčím mě překvapí a zaujme, a je mi jedno, jestli v záporném, nebo kladném smyslu, a to se u Hancocka stalo.

• 25.5.2014  16:22

Klik je komedie, na níž se opakovaně rád podívám, protože se u ní vždy bavím stejně dobře, jako když jsem jí viděl poprvé a rozhodně pro ní neplatí, že opakovaný vtip není vtipem. Rovněž se mi líbí originální nápad filmu, i určité poselství o tom, jak se dá promarnit život, které sebou nese. A ačkoliv nejsem moc na dojáky, tak tady mi konec jednoduše sedl, stejně jako herecké obsazení.

• 24.5.2014  17:04

Před časem jsem zaslechl v nějakém kinoboxu o tomto filmu, jen mi uniklo to podstatné, to jest název filmu a obsazení. Pak jsem se poměrně dlouho snažil zjistit, o jaký film se jednalo, protože mě zaujal příběh, který se ve filmu odehrává. Je to asi tři roky zpět, kdy jsem zjistil název filmu a svého dlouhodobého hledání rozhodně nelituji, protože jde o opravdu skvělý film a výborným obsazením, kde exceluje po boku výrazného Sean Penna tehdy sedmiletá Dakota Fanning.

• 24.5.2014  15:20
    Total Recall (2012)

Zářný příklad toho, jak to dopadne, když se někdo snaží dělat remake něčeho, co to absolutně nepotřebuje. A vizuálně "dokonalejší" efekty s dokonalejší technologií nejsou vše, protože ty původní měly prostě své kouzlo. Na původní Total Recall se vždy rád podívám znova, zatímco tohle mi stačilo jednou. Tím nechci říct, že film sám o sobě by byl špatný, ale prostě je jen druhý v pořadí a tam také zůstane.

• 22.5.2014  16:12

Pohádka s hororovou atmosférou, nebo horor s pohádkovým námětem. V každém případě se jedná o jedinečným způsobem zpracovaný film, který vtáhne diváka do děje, a to i díky někdy až naturalisticky výjevům a Harapesově masce, kterou by hravě strčil do kapsy Jasonovu škrabošku a vylekal i ostříleného Freddyho Kruegera.

• 22.5.2014  15:49

Skvěle zpracovaná pohádka s řadou excelentních herců, kteří svým postavám dodali charakteristické a nezapomenutelné rysy. Kdo by si například nevybavil Jaroslavu Kretschmerovou v roli vypočítavé Doroty Máchalové, nebo Petra Nárožného jako nepříliš chytrého kaprála. Také zpracování pekla je jedinečné a jednoznačné nejlepší, jaké je možné v pohádkách vidět. Rovněž se mi líbí, že i přes to, že se jedná o pohádku, je zde mnoho pravd, které se dají přenést i do běžného života. Jen asi v tom reálném světě by nad nudnou Adélkou u chlapů na celé čáře zvítězila Angelina. Každopádně je tato pohádka u mě na prvním místě, daleko před jinou, údajně nejoblíbenější českou pohádkou.

• 22.5.2014  15:31
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Když se v seriálu nebojuje a necákají hektolitry krve, tak se souloží, ale i to patří k římským dějinám, kde homosexuální hrátky a řada fílií jsou popisovány v soudobých pramenech. Komiksový způsob zpracování je vhodně zvolený a soubojům přidává na efektivnosti. Škoda jen, že hlavní představitel Andy Whitfield tak nečekaně odešel, kdy jeho náhradník již postrádal jeho charisma.

• 22.5.2014  15:16
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Kultovní seriál se specifickým humorem, který nemusí napoprvé oslovit každého. Když jsem viděl svůj první díl tohoto seriálu, tak jsem si říkal co to má být, směšné postavy s divným chováním, koho to může bavit. Naštěstí jsem mu dal šanci, a zatímco u dalšího dílu už mi to tak trapné nepřišlo, následný mě už plně oslovil a pobavil od začátku až do konce, takže jsem se stal fanouškem tohoto seriálu. Jedna rada do života, nedejte n první dojem, mohli by jste o hodně přijít.

• 22.5.2014  14:30
    Já, legenda (2007)

Většinou nemám moc v oblibě filmy, kde je ústřední postavou osamocený člověk, který řeší nějaké dilema týkající se jeho osoby, nebo okolí. V případě Roberta Nevilla mi to vůbec nepřišlo, protože tato postava řeší podstatné věci, týkající se přežití lidstva i jeho vlastního, aniž by paradoxně věděl, zda je koho zachraňovat, a zároveň je to zasazeno do prostředí, které je mi z hlediska žánru velice blízké. O napětí zde není nouze, a ač nejsem moc příznivcem pokračování úspěšných filmů, v tomto případě by mi to moc nevadilo, pokud by se toho ujal někdo schopný. Jen je otázkou, jak navázat na děj, který má dva konce, kdy divákům z kina je známa většinou jen jedna verze, na níž by se navazovalo složitě.

• 22.5.2014  14:13

Virová epidemie udělá z lidí po celém světě něco jako zombíky, kteří se ale nepohybují rychlostí babičky po operaci krčku, jak jsme si na to zvykli u klasických filmů o zombie, u nichž si často kladu otázku, jak při takové rychlosti mohli někoho dohnat a sníst, ale lítají zběsile po plátně jako hromada hopíků vržená ze strmého kopce nebo stádo splašených pakoňů, snažících se přebrodit řeku s krokodýly. Filmů to přidává svižné tempo a navíc se mi zamlouvá celkem promyšlená pointa, ke které to směřuje, kdy se nejedná jen o bezduchou střílečku kdo z koho.

• 22.5.2014  13:43
    Robocop (2014)

Dějová linie má hlavu a patu. Nejedná se jen o akční podívanou, ale jsou zde řešeny i otázky identity hlavní postavy a dále morální zásady a politické otázky, kdy toto není na škodu, ale dává to filmu další rozměr, aniž by mu to ubralo na akčnosti. Dvě hodiny uběhly svižným tempem bez zbytečných dialogů a prostojů.

• 22.5.2014  11:50

Podle mě úplně zbytečně natočený film, který kopíruje něco, co bylo natočeno nedávno. Kdyby to byl remake něčeho, co vzniklo před padesáti lety, tak bych to celkem bral, ale takhle je to jen slabší kopie filmu, který byl výrazně lepší.

• 22.5.2014  11:29

Parodie, která se udržela v hranicích vkusu, což se moc často nestává. Zároveň zde ale není humor, který by vás donutil se potrhat smíchy, ale řada vtipných scén, které na tváři vyvolají úsměv, se zde najde, jen to občas odskáče nějaká ta víla, nebo chlapeček.

• 21.5.2014  20:39

Za Nekonečný příběh 1 bych dal ruku do ohně, za Nekonečný příběh 3 bych tam hodil režiséra a ještě přilil benzín. Trapné kostýmy v nichž viditelně byli navlečeni lidé, včetně kostýmu Falca. Jednička byla skvělá a s vývojem techniky by měla být trojka na vrcholové úrovni, ale tvůrci se zřejmě spíše snažili dosáhnout vrcholu trapnosti. Velké zklamání.

• 21.5.2014  20:25

Dal bych dvě hvězdičky, protože žádný převratný film to nebyl, ale dětem se to bude líbit. Třetí je za Terezu Voříškovou, ikdyž mi někde uniklo, jakou roli ve filmu má, protože jsem si myslel, že patří do sourozenecké skupiny, ale vzhledem k postupné náklonosti Petra se asi nebude jednat o sourozeneckou lásku, alespoň doufám...

• 20.5.2014  00:07
    Gravitace (2013)

Střepy ze sestřeleného satelitu zničí vše, co jim vstoupí do cesty, jen Sandře se vyhnou. Trochu mimo realitu a Sandra svými monology tomu taky moc nedala. Nějak pořád nechápu, proč je tak opěvovaná a považovaná za jednu z nejkrásnějších hereček Hollywoodu. Vizuálně možná dobře zpracované, ale to jsou dokumenty o Islandu také. Film s minimálním dějem, který by bohatě nahradily záběry pořízené při reálných misích.