hanagi

Hana Giblová

okres Uherské Hradiště

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 31.5.2020  14:33
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Je to jen má chyba. Očekávala jsem mysteriózní konspirační thriller a dostala romantické drama, které se mohlo odehrávat v podstatě kdykoliv v minulosti.

• 29.5.2020  17:20
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Patřím k těm divákům, kterým se líbila uvěřitelná a kritická dějová linie, kterou si seriál podržel v prvních dílech. Je tedy jasné, že druhá půlka pro mě byla zklamáním. Tolik štěstí a pochopení najednou..., to nějak nedokážu strávit. No jo, prostě Hollywood.

• 22.5.2020  18:41
    Jeopardy (1953)

Kterak Barbara Stanwyck ukecala brutálního vraha? No nevím, nevím...

• 17.5.2020  08:37

Když já se za Bridget Jonesovou vždycky hrozně stydím. Nevadí mi osobité, trochu cáklé hrdinky se smyslem pro humor, ale Bridget v podání Renée Zellweger pro mě není vtipná, ale jenom pitomě trapná. A tak děkuju alespoň za hláškující Emmu Thompson.

• 16.5.2020  08:52
    Jezero (1999)

Pro "Jezero" mám odjakživa slabost. Ovšem nazvat ho hororem je skoro tak vtipné jako celý film.

• 14.5.2020  07:58
    REC (2007)

Když já tu nervní, roztřesenou ruční kameru opravdu nemusím.

• 11.5.2020  13:53
    Predátoři (2010)

Líbí se mi, že jsme opět v džungli. Líbí se mi, že hlavní bijec není nabušený svalovec, ale spíše pragmatický, zkušenostmi otřískaný týpek bez iluzí. Bavila mě vlastně celá ta skupinka budoucích Predátorových trofejí. Za mě fajn. Bavila jsem se.

• 10.5.2020  17:43
    Ku'damm 56 (TV seriál) (2016)

Je to vlastně červená knihovna. Příběh o třech sestrách Schöllackových, které v rozhodujících momentech svého života vždy volí špatné řešení. Přesto nepochybuji, že po létech trápení nakonec všechny tři najdou své štěstí... Dobře se na to kouká, na nic převratného si to nehraje, takže jsem docela spokojená a můžu dál relaxovat u pokračování.

• 6.5.2020  12:54
    Tarantule (1955)

Ten film hodně zestárnul. Je to vidět hlavně na tricích, které jsou velice odflinknuté a místy vypadají až směšně. Američtí tvůrci se měli zajet podívat do Zlína na Karle Zemana, který ve stejnou dobu točil svou Cestu do pravěku. V preciznosti a důrazu na detail jsou daleko za ním.

• 25.4.2020  18:30

Trochu z toho kouká kalkul, ale jinak to má švih a spád, bavila jsem se, takže proč ne.

• 12.4.2020  19:11
    Bez poskvrny - Série 2 (série) (2016)

Možná by měla existovat nějaká pravidla na to, kolik zvratů unese jeden seriál. A kolikrát za jeden díl dojde k prudké změně podezřelého. Když se to totiž přežene, začne to být celé k smíchu.

• 3.4.2020  18:51
    Hříšnice - Série 3 (série) (2020)

Začátek vůbec není zlý, jenže pak se to zlomí do nevěrohodného psychologizování, a je po parádě. Otravný, ufňukaný psychopat pořád dokola žadoní o pomoc, zkušený vyšetřovatel z mě neznámých důvodů podléhá stále víc a víc jeho vlivu a ženské osazenstvo je fascinované vrahovým charizmatem. Policie je netečná. A všichni svorně čekají na jeho přiznání. A čekají, a čekají…,a já od půlky čekám, že se to na konec nějak zvedne. Marně.

• 31.3.2020  09:40

Téma morální odpovědnosti umělce za své činy mě vždycky zajímalo. Představa, že je umění apolitické vezme za své ve chvíli, kdy umělec přijme výhody, které mu systém nabízí (možnost tvořit, ochranu, slávu, peníze) a jeho jméno je už navždy spojeno s určitou ideologii. Někteří umělci jsou občas zaslepení pocitem vlastní výjimečnosti, ale jsou i tací, kteří spolupracovat odmítli, bez ohledu na důsledky. István Szabó toto téma už jednou zpracoval a vznikl tak geniální Mefisto. To, co mi předložil dnes, mě zklamalo. Bez hlubšího zájmu, bez náboje, nudně odvyprávěný příběh, který i tu nestrannost jen předstírá.

• 27.3.2020  10:55

Moje chyba, že toho o Dylanovi vím tak málo.

• 26.3.2020  10:25
    Carnival Row (TV seriál) (2019)

Noirová krimi, viktoriánské období a fantasy svět plný nadpřirozených tvorů, žijících v nelehké symbióze s lidmi. K mé velké spokojenosti mi tam šoupli všecko, co mám ráda a bylo by nevděčné to neocenit. Snadno jsem se v příběhu orientovala, ztrápený Orlando se mi snad poprvé líbil a potěšily mě i pražské lokace.

• 23.3.2020  20:15
    Baby (2015)

Mission: Impossible po Indicku. V rychlém tempu, zábavně a vtipně rozehrává na milimetry a sekundy načasovanou akci. Už chybí jen latexové masky a modulátory hlasu. Možná bych krapet ubrala těch zpomalených záběrů, ale jinak fajn.

• 21.3.2020  13:56
    Neviditelný (2020)

Bavila jsem se výborně, napětí a všudypřítomný pocit ohrožení působí dokonale. Elisabeth Moss hrát umí, vždy jsem ji vnímala tak trochu jako šedou, podceňovanou myšku, která dokáže neuvěřitelně překvapit svou vnitřní silou. Jenže ani tak jsem se nedokázala přenést přes všechny ty kiksy a logické nesmysly. I neuvěřitelnému příběhu musím věřit.

• 18.3.2020  13:47
    Cena svobody (2014)

Téma je tak silné, že jakékoliv výtky ohledně předvídavosti a cílení na emoce jdou do kopru. Ale zaujalo mě ještě něco jiného. Možná poprvé jsem si uvědomila, že někteří lidé prožijí celý svůj život v uprchlickém táboře. Bez rodinného zázemí, bez možnosti seberealizace, bez budoucnosti.

• 14.3.2020  15:38

Válka na Balkáně byl hrozný průser. Nikdy jsem nepochopila, jak rychle se ze sousedů a kamarádů stali úhlavní nepřátelé, kteří se bez milosti střílejí a podřezávají si navzájem své nejbližší. Tohle se přece nedá jen tak rychle zapomenout. To vážně stačí pár dní na horách, trocha psychologického skotačení a vše je odpuštěno, a zase jsme všichni kámoši?

• 12.3.2020  21:27
    Outsider (TV seriál) (2020)

Nejděsivější je vždy nejistota. Jakmile to tajemné zlo začne dostávat zřetelné obrysy, kouzlo mizí.

• 28.2.2020  22:30

Když není co hrát, tak to ani slušná výprava nezachrání. Nablýskaná auta, stylové interiéry a dobové kostýmy příjemně naladí, jenže pak už se celý příběh i jeho hrdinové motají v nezáživném bludném kruhu.

• 25.2.2020  19:37

Pro patologickou osobnost to musela být velká radost řádit v socialistických zemích. Pro soudruhy masový vrah vlastně neexistoval, vyšetřování se vedla velice liknavě a oddělené případy se urychleně uzavíraly jako sebevražda anebo se hodily na krk prvnímu chudákovi, který byl po ruce. Pocit beztrestnosti byl velkým povzbuzením pro chorou duši, stačilo jen povolit uzdu svým představám. Velice reálně působící temný film.

• 24.2.2020  20:29
    Harpoon (2019)

Drsná černá komedie, při které se mé tipy na posledního přeživšího změnily hned několikrát. A stejně jsem se netrefila. Asi jsem měla pozorněji poslouchat vypravěče.

• 23.2.2020  13:27
    The Pale Horse (TV seriál) (2020)

S velkým citem zpracovaná kniha Agathy Christie. Je tam vlastně vše, co napsala. Jen tu původní pointu přebíjí osobní rozměr.

• 10.2.2020  16:58
    Malé ženy (2019)

Malé ženy vyprávěné trochu jinak, moderněji, v časových skocích, které by mě nejspíše trochu mátly, kdybych tak dobře neznala předlohu. Ještě, že Jo měla ostříhané vlasy. Možná se trochu bráním přijmout tuto verzi, protože mám velice v oblibě tu předchozí..., uvidíme časem... A Jo tentokrát zůstala trochu ve stínu Amy. Florence Pugh zahrála svou postavu bravurně v obou polohách, té dětské i té dospělé.

• 5.2.2020  21:13
    Cokoliv (2003)

Jeden z mála filmů Woodyho, který mě ale vůbec nebavil. Jak obvykle umí vztahová klišé vtipně glosovat, ironicky je rozebrat a zachovat si nadhled, tak tentokrát je všechno špatně. Jednu hvězdičku přihazuji Christině Ricci, protože ta její proradná mrcha s nevinným kukučem mě jako jediná zaujala (a to tyhle ženské odjakživa z duše nesnáším!).

• 28.1.2020  16:50

Osudová láska je věčná, nedá se zapomenout, nikdy neumírá, stále se vrací. Krása.

• 25.1.2020  17:39

Už se stává tradicí, že zhýčkané Američanky odlétají do Irska/Skotska vyřešit nějaký problém, aby v té drsné, větrem a deštěm ošlehané krajině plné staletých tradic potkaly tu pravou a skutečnou lásku. Lásku v podobě ryzího mužského elementu, který je svou přímočarou upřímností nejdříve příšerně irituje, ale kterému na konec stejně podlehnou.

• 22.1.2020  21:09

Věkem sešlý Rambo našel smysl života v poklidném rodinném farmaření a v hloubení tunelů kolem svého pozemku. Asi tušil, že se mu budou jednou sakra hodit, stejně jako slušná zásoba zbraní rozličného kalibru a pár tun výbušnin. Jen tak, pro jistotu. A pak už to jde ráz na ráz. Únos skorodcery, bleskové pátrání naštvaného Johna a první, neúspěšný střet se zloduchy. Ti samozřejmě netuší s kým si zahrávají a tak se s ním jen tak trošku pokočkujou a nechají ho jít. Chyba, velká chyba! Tak jsem si myslela, že to bude fajn masakrózní rozlučka s Rambem, a ono prý ne?!

• 15.1.2020  20:06

Od časů kdy Harry potkával Sally konečně něco v podobném duchu, vtipné, s jiskřivými dialogy a sympatickou dvojkou.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28