hanagi

okres Uherské Hradiště

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 20.3.2019  16:40
    38 (2014)

Většina životopisných dokumentů je tak nějak na jedno brdo. Tento k nim určitě nepatří. Vlastně všichni, kteří se účastnili natáčení, se nebáli projevit emoce. A že to zapůsobilo i na mě, na to nemusím být ani hokejová fanynka.

• 18.3.2019  16:55

Rodinné štěstí v reálné podobě. Chvíli ironické, chvíli trapně směšné, občas škodolibé se špetkou závisti, a někdy jen tak zvolna si "nudně" plynoucí.

• 18.3.2019  16:44
    Nancy (2018)

Asi málokdo chce být sám. Je moc důležité někam patřit, mít někoho, o koho se můžu opřít. Mít rodinu, která jen svou pouhou přítomností dodává pocit jistoty a pomáhá vyrovnat se i s bolestnou ztrátou. Škoda, že přát si to někdy nestačí.

• 15.3.2019  22:18
    Proti zdi (2004)

Představa turecké dívky Sibel o nezávislém životě se vlastně smrskla jen na alkohol, drogy a nezávazný sex. S jejím pojetím svobodného života by možná měli problém i leckteří liberálně smýšlející evropští rodiče. K úniku ze spáru tradiční turecké rodiny zvolila formální sňatek se zoufalou alkoholickou troskou Cahilem. Jenže se přepočítala. Cahil se zamiloval a žárlivost a hrdost vyústila ve fatální malér. Nevím proč, ale pro takový zničující vztah dvou tápajících bytostí jsem tentokrát nenašla dost pochopení ani soucitu. Oceňuji režisérovu snahu o syrovou autentičnost, ale to nic nemění na tom, že tohle truchlivé melodrama mě jednoduše minulo.

• 10.3.2019  11:50

Příjemný a kultivovaný romantický film. Zaujal, neurazil, ale ani ničím mě nepřekvapil. I tak se cítím spokojeně.

• 9.3.2019  14:06

Lars von Trier má takovou pozici, že si už dlouhé roky může točit co se mu zachce a způsobem, jaký chce a v podstatě je úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Ta tvůrčí svoboda je na jeho práci znát, a to je dobře. V názorech na to, kdy jde ještě o umění a kdy už jen o autorovu sebestřednou onanii, se stejně povedou dále nekonečné debaty... Vlastně i mě dokázal dříve zaujmout více než Jackem a jeho časem poněkud stereotypní cestou za smrtící dokonalostí.

• 5.3.2019  20:52
    Noc a mlha (1956)

Je to už mnoho let, co jsem stála v Osvětimi uprostřed ostnatých drátů, prošla si ubikace vězňů a nevěřícně zírala na obrovské, přes celou stěnu se táhnoucí boxy plné ženských vlasů anebo dětských botiček. Byl to zdrcující osobní zážitek. A to mi žádný film znovu nedokáže tak silně zprostředkovat. Ten, kdo to nezažil, ale musí jít bez debat do plných!

• 28.2.2019  19:46
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Dějově poněkud podivný spletenec, ale zároveň i film, který má zajímavou tajuplnou atmosféru a provede diváka, kterého to zajímá, monumentálně nasnímanou Santiniho tvorbou.

• 27.2.2019  20:58

Moc hezká hra se světlem a stínem působí jako odkaz na klasické němé filmy. A Boris Karloff už jenom svým démonickým zjevem do této kompozice přesně zapadá.

• 25.2.2019  16:51

Červený balónek v šedivých ulicích je jako připomínka nespoutané čisté a hravé dětské fantazie v reálném nudném a někdy i krutém světě. Měla jsem obavy, jak si poradí se závěrem, ale pointa je nádherná.

• 22.2.2019  18:59
    Ježek (2009)

Moc dobře vím, že přesně takové otravně přemoudřelé dívky opravdu existují. A stejně tak i zralé ženy, kterým život moc radostí nepřinesl a tak už dávno rezignovaly na byť i jen maličkou vidinu osobního štěstí. Ale ještě jsem nepotkala nikoho, kdo by se podobal panu Kakurovi, moudrému elegánovi, který vidí i ukrytou krásu a má dost trpělivosti na to, aby ji vynesl na světlo. Celý příběh je jako jako pohlazení po duši a dává naději, že nikdy není pozdě na zázrak.

• 20.2.2019  20:48
    Carol (2015)

Melancholický, i když celkem předvídavý a pomalu plynoucí děj. Dobové aranžmá a umírněné herecké výkony obou představitelek jsou bez debat. Ale emočně se mě to dotklo jen tak lehounce.

• 18.2.2019  20:18

Pokud spolu partneři přestanou mluvit, přestanou se spolu smát, přestanou se zajímat o to, co je trápí a co jim dělá radost...pak je úplně jedno jestli žijí v blahobytu anebo počítají každou korunu, stejně jejich vztah nakonec umře. A mě vždycky potěší, když to někomu dojde a zabojuje.

• 9.2.2019  22:36

Problém je, že mě počítačové hry úplně minuly. A tak jsem jen čím dál tím znuděněji koukala na téměř souvislý sled bitek a soubojů vytvořených pomocí počítačové grafiky. Skutečné herecké akce je tu pomálu a celé to na mě působí tak bezemočně, že mi bylo opravdu úplně šumafuk, kdo umře a kdo přežije.

• 6.2.2019  21:40

Vizuálně originální, ale příběh a hlavně jeho pointa byl pro mě trochu zklamáním. Jako kdyby ho režisér použil jen jako chabou kostru právě pro to úchvatné čarování s obrazem.

• 6.2.2019  21:21
    Favoritka (2018)

Přehlídka pokřivených lidských charakterů. Jedinci, kteří se urputně snaží udržet si svou moc pomocí manipulace a ponižování, zatím co jim na paty šlapou jejich učenliví žáčci, aby je za pomoci ještě rafinovanějších úskoků vyštípali z pohodlné pozice a sami dosedli na jejich post. To vše zabalené do balíčku s nádhernou výpravou a velkoryse nasnímané.

• 3.2.2019  12:49
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Nemám moc ráda, když se recyklují osvědčené formáty a přizpůsobují se místnímu publiku. Tentokrát ale musím udělat výjimku. Česká verze britského seriálu Life on Mars má pro mě důležitou přidanou hodnotu - výstižné a naprosto přesné zobrazení 80. let, tedy období mého mládí. Na jedné straně vzdor, recese, ale i strach (a to si moc dobře pamatuju!) a na druhé arogance, povýšenost a samozřejmá drzost nedotknutelných.

• 3.2.2019  12:11
    Štamgast (1987)

"Být opilec chce zvláštní talent. A vytrvalost...ta je důležitější než pravda."

• 30.1.2019  19:59
    V kleci (2008)

Velice se mi líbil styl celého vyprávění, realistický a bez příkras, atmosféra, která mě přinutí cítit se jako zúčastněná osoba. Jenže to má i svá rizika – jsem příliš reálně uvažující Evropanka. A tak ve chvíli, kdy se v bloku plném dětí začnou zakládat ohníčky, značně přehodnotím svůj pohled na věc. Závěr můj rozporuplný pocit jen posílil.

• 21.1.2019  22:01

Tak z Lisbeth Salanderové se nám už definitivně vyklubala neporazitelná superžena. Jedna šílenější akce střídá druhou, velmi vynalézavě se tu mučí i likviduje. Ovšem abych si to náležitě užila, musela jsem velice rychle zapomenout na původní skandinávskou trilogii. Škoda.

• 20.1.2019  19:19

Asi jsem se tentokrát nenapojila na správnou vlnovou délku, chování většiny postav mi totiž připadalo absolutně nepochopitelné.

• 12.1.2019  14:29
    Švindlíři (2003)

Já mám tenhle film ráda. Možná i proto, že jsem ho pochopila po svém. Tohle není ani tak film o podrazu, ale moralita o tom, že žádné prachy, a už vůbec ne ty podvodně vylákané, vám štěstí nezaručí. Jak banální. Ale občas je to potřeba připomenout, aby člověk úplně nezblbnul.

• 11.1.2019  23:32
    Elina (2002)

Bude v tom nějaká magie, když vlastně stačí tak málo..., jen jedna dívenka s krásným vnitřním světem a vrozeným citem pro spravedlnost.

• 6.1.2019  17:48

Minisérie Zločiny z vášně mi stylem trochu připomíná Agathu. Je to asi tou příjemnou retro výpravou, sympatickou dvojkou vyšetřovatelů (Puck je taková mladá verze všetečné slečny Marplové) a tím, že klade větší důraz na psychologii a propletenec lidských vztahů než na samotný mord.

• 4.1.2019  23:23

Pohádka o tom, jak si chudá holka vzala za muže boháče a povila mu krásnou dceru. A tady pohádka končí. V reálu se ukáže, že jejich světy jsou tak odlišné, že nezbývá, než jít od sebe. V dnešní době by to nejspíše pokračovalo drsnou soudní bitvou, ve které by se mydlili hlava nehlava a jako štít by jim posloužila právě jejich tolik milovaná dcera. Jenže to tak nemusí být... Sebeobětování Stelly se už opět pohybuje v nereálném, pohádkovém světě, ale i tak to na mě působí pochopitelně a jedině správně. Barbara Stanwyck je úžasná, krásná a jedna hvězdička z těch pěti je jenom její.

• 4.1.2019  19:43

Tohle dnes není nijak překvapující - rodiče, sebestřední sobci, kteří svým pubertálním potomkům život vůbec neusnadňují. Ale i v tom rychlém tempu a i přes ten nadhled, cítím, jak to bolí.

• 3.1.2019  19:50

Nejspíše se budu opakovat, ale dvojice Humphrey Bogart a Lauren Bacall by mě zřejmě bavila i kdyby si jen tak sedli proti sobě a četli telefonní seznam.

• 21.12.2018  11:33
    Ulička Apple Tree Yard (TV seriál) (2017)

Nevěra je vždycky risk, protože nikdy nevíte, jak moc vám vášeň zatemní mozek a už vůbec se nemůžete spolehnout na svůj protějšek...Z okouzlujícího milence se snadno vyklube labilní osobnost a patologický lhář, a na průšvih je zaděláno. Emily Watson jako vždy výborná, škoda že Ben Chaplin mi vzhledem i hereckým projevem připomíná plastovou figurínu.

• 20.12.2018  16:32

Nevím na kolik je tohle hodnocení výsledkem mé zbabělosti, neochoty sledovat každý naturalisticky vyvedený nepříjemný detail, anebo jen neschopnosti pochopit narušenou a zoufalou ženskou postavu. Vedle Marian mi i Hanekeho Pianistka zpětně připadá jenom jako taková trošku cákla ženská.

• 19.12.2018  14:07

Mladá žena, která má za sebou asi ne příliš přívětivé dětství, otec v kriminále a věčně naštvaná, usoužená matka. V 17-ti první dítě, v 19-ti druhé a ve třiadvaceti konečná diagnóza. Manžel je její první láska, mladý, nevyzrálý, neschopný zabezpečit rodinu. Ann je odjakživa zvyklá postarat se sama o sebe i o ostatní. A to je klíč k jejímu rozhodnutí... Věřím, že taková bytost může existovat, nesobecká a milující.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24