• Thriller

Spoutej mě! (1989)

Tak tentokrát mě Almodóvar hodně bavil. Asi proto, že tu jeho okázalou melodramatičnost výrazně přebíjí humor a nadhled. Oceňuju i nevážně pojatou sexy scénu zbitého hrdiny, i v posteli může být sranda.

Deep End (1970)

Film se zvláštní rozpustilou poetikou a temnou tečkou na konci. Přiznávám, že poslední scény na mě velice zapůsobily a posunuly celé vnímání příběhu někam úplně jinam než jsem očekávala.

Celebrity (1998)

Je úžasné, kdo všechno se třeba jen mihl v Celebritách. Ale bez neurotika Woodyho to není ono, Keneth Branagh mi na jeho místo typově vůbec nesedl.

Dívka (2012) (TV film)

Tak mi udělali z Mistra pěkného prasáka a vulgární zrůdičku. Jeho posedlost krásnými blonďatými herečkami je známá, ale šikana ve filmu na mě působí hodně úsměvně. Že by ty nejlepší momenty vznikly jen proto aby mohl mstivě potrápit herečku? Nevěřím. Ale věřím, že pro dobrý záběr by byl schopen úplně všeho.

Raavan (2010)

Indická romantika s nádherným vizuálem. Kamera, která dokonale využívá veškerou krásu přírody a kouzlí s každou kapkou vody a každým listem a každým kamenem.., tak ta mě dokonale zblbla. Díky ní mě to hodně bavilo.

Doktorka Fosterová (2015) (seriál)

Pánové, buďte na své ženy hodní, zvláště pokud vás výrazně převyšují inteligencí! Hrdinčin srabácký a neschopný manžel přecenil své síly a štval mě takovým způsobem, že jsem jeho ženě prostě musela fandit.

Déjà vu (1990)

Nápady skvělé, provedení slabší, humor mě nechytal. Škoda.

Zvláštní den (1977)

Jak opuštěně se asi museli cítit, když si padli do náruče? On, homosexuální intelektuál a ona, pologramotná domácí puťka. Ukradená chvilka, tak trochu vylhaná a zřejmě poslední příjemný moment na dlouhou dobu, a možná navždy.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Moc jsem se bavila. Pointa nebyla žádným překvapením, ale o tu mi vlastně vůbec nešlo. Důležité pro mě bylo, jak pod tou atraktivní slupkou a vtipným nadhledem ožívá typický duch maloměsta, kde si všichni vidí až do talíře a zajímají se o každý drb. Kde každý každého zná, každý všechno ví a každá novinka se šíří jak lavina. Nakonec se ale stejně všichni diví...třeba když doslovně padají hlavy.

Querelle (1982)

V křiklavých divadelních kulisách se obskurně oděné postavy teatrálně dohadují kdo a proč koho přefikne. Sem tam nám předhodí unylou akci a opět pokračují v nicneříkající konverzaci. Skandální? Asi to nechápu, za mě nuda.