B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Ten vtip znám a nepřijde mi vůbec vtipný. Z toho vyplývá, že ani tohle dílo nebude k zasmání.

Božský Evan (2007)

S filmy s náboženskou tématikou, které mají vyznít vážně nebo mají přinést nějaké poselství, mám trochu problém. Věřících je spousta, ale když někdo konkrétní řekne, že mluví s bohem nebo bohy, okamžitě je za blázna. Takže buď věřící věří tomu, co se jinému stalo, nebo v něj prostě nevěří. A celý film se v tomto duchu nese. Zaznělo tam několik pěkných myšlenek, které si může odnést i ateista, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o film podle skutečné události, nýbrž fantasy, musím věřící zklamat, že žádný bůh nebo žádní bohové prostě nejsou. A jakkoliv je Steve Carell dobrý komik, králem komiků není.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Tohle byla parodie na předchozí dva díly. Jedině v takové parodii si guvernéra může zahrát takové béčko jako Eric Roberts. Nápad lidské stonožky byl použit jako trest na vězně a nepatrně rozšířen. Nápad je to tak zvrácený, že i Robertsovi je z toho špatně. Ale musím uznat, že má něco do sebe, protože pro některé lidi je uvěznění spíše hotel než trest. Kam se na to hrabe vězení Černý delfín? Je milé, že se dvě největší zrůdy z předchozích dvou filmů potkaly ve společném snímku, ačkoliv Harvey má normální a vcelku uvěřitelnou roli. Laser vyměnil inteligenci za zvrácený sexappeal. Ale myšlenka založená na tom, že byly dva předchozí filmy použity jako instruktáž pro sestavení vězeňské stonožky za asistence jejich režiséra, je opravdu brilantní. A stonožka doživotně odsouzených? Nechte se překvapit.

Lidská stonožka 2 (2011)

Co prvnímu dílu na nechutnosti chybělo, to dodal tenhle druhý díl. Jednička byla díky doktorovi precizní, ale jaká preciznost se dala čekat od psychicky vyšinutého tlustoprda? Žádný chirurg to není, tak si prostě jako správný domácí kutil se spojením lidí poradil prostě po svém. Už na začátku jsem si říkal, jak dlouho mu nová hračka vydrží. Ve svém úsudku jsem se nemýlil. Sixovi se ale opět povedlo mě touhle fekálií šokovat, protože takový zápal hraní jsem ještě neviděl. Ono se říká, že nejlépe se hrají záporné role, ale jak se hrají role úchylných prasáků, jak to předvedl Harvey se svým prděním? Ještě mě čeká třetí díl.

Lidská stonožka (2009)

Na tenhle film a jeho pokračování jsem se psychicky připravoval 10 dní. Ještě nikdy jsem se tolik nebál. Ještě nikdy jsem necítil tak strašně úzko v hrdle. Na horory se sice koukám rád a máloco mě dostane, ale musím přiznat, že Sixovi se podařilo mě dokonale vystrašit. Chválím ho za tu preciznost jak režijní, tak i samotné myšlenky. Navíc se mu to podařilo i bez nějakých extra triků. V podstatě ho ten film vyšel lacino a vystačil si jen s nápadem. O inspiraci Mengelem jsem vůbec neměl pochyb. Bylo vidět, že si Laser roli zvrhlého lékaře užíval. Dvě drobné výtky bych ale měl. V zajímavostech druhého dílu jsou napsány důvody, proč by takové stvoření nemohlo dlouho žít. I kdybych popřel reflexy zapojených osob nebo bakterie, toto stvoření by brzy zemřelo hladem. Potravu totiž přijímá jen první článek. Lidské tělo část energie vstřebá a zbytek odejde v podobě exkrementu. Jenže tím zbytkem se právě krmí i druhá část stonožky. To znamená, že tělo druhého článku by nemělo dostatečné množství živin k tomu, aby vůbec zůstalo nějakou dobu naživu. A s ostatními články je to ještě horší. Na toho posledního nezbyde téměř nic. Nehledě na to, že lidský exkrement neobsahuje nic, čím by se lidské tělo živilo. Druhou výtkou je - proč? V různých hororech se šílený vědec snaží lidskou rasu všemožně nechutnými experimenty zdokonalit nebo je to výsledek nějakého nepodařeného pokusu na cestě na dokonalostí, ale tady jsem se ptal, k čemu takový tvor bude? Co je cílem takového spojení?

Srbský film (2010)

Snad poprvé se mi stalo, že nedokážu snímek ohodnotit. Vlastně k tomu nemám co napsat, protože jsem ten film prostě nepobral. Jediné, na co se ptám, je, co se člověku, který s tímhle filmem přišel, musí honit ve škebli... Rozhodně docílil toho, čeho docílit chtěl. Člověku se zavrtal do povědomí hodně hluboko.

V síti (2020)

Je blbé to přiznávat... Vlastně... Ani se mi nechce věřit, že tohle je prostě tvrdá realita. A to si myslím, že to není všechno. Máloco mě dostane. Dokumenty zrovna nevyhledávám, ale jakmile se na tom podílí Klusák, bude to stát za to. Sledoval jsem verzi pro 18+ bedlivě už od začátku a nedýchal jsem až do konce závěrečných titulků. Tvářil jsem se při některých záběrech znechuceně ještě více než samotné aktérky. Myslím si, že tvůrci byli v šoku už při castingu, když se jim holky svěřovaly se svými zkušenostmi s takovými zvrhlíky. Názor té specialistky na sexualitu mě utvrdil v tom, že to nejsou pedofilové, resp. že se tohoto jednání dopouští ze 3 a 5 % pedofilové a zbytek nelze určit. Šokovalo mě ale už na začátku odhalení jednoho z nich. A dost jsem sledoval reakce těch tvůrců. Myslím si, že s něčím tak odporným sice počítali, ale když čelili tváří v tvář realitě, stejně je to muselo šokovat. A to všechno byly pocity před fází vydírání a setkání. Je vidět, že internet má i svoje stinné stránky. Tohle je jedna z nich. Umožnil lidem na dálku činit takové prasárny a při tom množství jsou téměř nepostižitelní. Jediná potěšující věc byla, že odhalili identitu toho kluka, kterého já jsem považoval za ochránce. V každém případě budu rád, pokud tohle bude mít nějakou dohru. Nemůžu čekat, že se tento problém odstraní úplně, ale když se utlumí díky tomuto dokumentu, bude to jedině dobře.

Apex (1994)

Bez některých scén bych se klidně obešel, neměl jsem dojem, že jsou pro film důležité. Ale celkový nápad a myšlenka mi přišly skvělé. Ztvárnění postapokalyptické budoucnosti už tady několikrát bylo a pořád bude, je to celkem vděčné téma. Ale tady je to navíc doplněno o možnost vše zvrátit - tedy o cestování časem.

Obojek (1991)

Bylo zvláštní vidět tvrďáka Hauera v akčním filmu, kde má trochu klidnější roli. Bez znalosti obsahu nebo myšlenky filmu jsem se na něj podíval a velice mě překvapil. Má to hlavu a patu, logiku, napětí. Na rozdíl od některých si nemyslím, že film něco vykrádá. I když jsem viděl mnoho vědeckofantastických filmů, podobný nápad jsem nikde nezaznamenal. Myšlenka útěku z vězení je sice ohraná, protože vězni se budou chtít dostat na svobodu pořád, ale tady je to okořeněno zcela jiným záměrem, což je právě pointou filmu. A zvratů je tam víc.

Na hraně (2011) (TV film)

Myšlenka samozřejmě dobrá a i pointa nějaká byla, ale měl jsem takový pocit odfláknuté práce. Jako kdyby to nikoho z nich nebavilo. Čekal bych, že Walter bude výraznější, ale zřejmě to způsobila jeho role, kterou jsem považoval za introvertní.