Lhář, lhář (1997)

Už dříve jsem si představoval, že dabovat Jima Carreyho musí být nejen zábava, ale především velká dřina. Pokud to rychle shrnu, nemůžu nikde nalézt rozdíl mezi Dejdarem ("Lhář, lhář", "Maska") a Tůmou (Batman navždy). Oba se snaží a boj je celkem vyrovnaný. Ale abych nepsal jen o dabingu, musím i zmínit, že se mi film moc líbil. Na Jima, jak sebou mrská o zdi, se hezky kouká a tohle mu snad i zůstane, pokud pominu některé jeho vážnější role. A když už jsme u lhaní, přál bych si, aby... (fúúúúúúúúúúú)

Truman Show (1998)

Dovedli byste si v úloze Trumana představit jiného herce? Já nikdy! Několikrát se mi při filmu i zastavil dech a mohlo se stát, že jsem i zíral s otevřenou pusou. A dovedete si představit, kdyby taková reality show byla skutečná? Kdyby v Česku skutečně vznikl kanál, na kterém by se nepřetržitě odvíjel něčí život, aniž by o tom tušil? Při dnešních Ordinacích a Ulicích bych se nedivil, kdyby takový pořad měl větší sledovanost.

Zelená míle (1999)

Nemůžu uvěřit, že to trvalo tři hodiny..., tři hodiny jsem ležel a ani nedýchal! Je to vážně Darabontův další vynikající počin a směle přiznám, že jsem brečel jako želva. O Hanksovi ani nemluvím, tohle je bez komentáře, toho herce mám velmi rád a zatím mě nezklamal ani v jedné z rolí (jen pro zajímavost, narodil se ve stejný den jako já :-) ). Doug Hutchison zahrál Percyho tak výborně, až jsem měl nutkání mu taky jednu vrazit. Uvědomil jsem si taky, že nesmrtelnost je nesmysl. Tímto tématem, avšak ve větším měřítku, což je zase trochu odklon, se zabývá Čapkův román "Věc Markopulos". Můj bláhový sen žít věčně (kdo z vás by po tomto netoužil, že?) by se tedy dříve či později stal peklem... Kdo u toho filmu nebrečel, nemá srdce.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Atkinsona žeru, ale v tomhle slepenci si tolik ublížil, že jsem ty dvě další hvězdičky nemohl nikde najít. Prostě to nemělo žádný děj a byli jsme jen zvědavi, co nového zase předvede. Bohužel nic. Nad polovinou ho drží snad jen ty známé aplikované scénky. Navíc hlas pana Saice mi u Rowana moc neseděl.

Hrátky s čertem (1956)

Chvíli jsem byl na rozpacích, když jsem ji viděl naposledy, divil jsem se, co to ten Mach natočil. Raději bych dal k filmu hvězdičku s titulkem, že film je do patnácti let nepřístupný. Hodný zlý otec Školastykus musí díky čertu Vinklářovi hledět na obnažené krásky. Ale naštěstí byl za toto potrestán, jak jsem předpokládal. Jinak na svou dobu má poměrně dlouhou stopáž a na to, že je do filmová pohádka, má dost nezvyklé kulisy. Ale výjimky se tolerují. Navíc ty televizní to s těmi kulisami přehánějí a vypadají ještě hůř. Takže krásných 80 procent.

Pyšná princezna (1952)

Tradiční klasická štědrodenní pohádka, pořád jistě velmi oblíbená a nikdy neokoukaná. Zeman v té době točil úžasné "pecky". Holt na pohádky máme největší talenty, včetně Zemana.

Kouzelný měšec (1996)

Jedna z pohádek, na kterou se vždycky rád kouknu. Zvlášť mi imponuje přemluvený hlas Bočanové nahrazený Simonou Stašovou, aby se na její příšernosti ještě přitlačilo a povedlo se. Opravdu je umění udělat z krásné herečky nechutnou čarodějnici.

Zelňačka (1995) (TV film)

Původně jsem tuto inscenaci chtěl hodit do odpadu, ale naštěstí jsem zapomněl proč. Můj oblíbený herec Josef Somr a kolega Skopeček hrají vcelku přesvědčivě. Jediné, co mi vadí, je ten prapodivný konec. Ale zlatý francouzský originál a předloha pana Falleta.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Pan Vorlíček je vynikající režisér, pohádky umí skvěle, ale každý občas šlápne vedle. U tohoto filmu jsem marně čekal na pořádnou zápletku. Bohužel hodnocení nezachránilo ani herecké obsazení a triky. Budeme se raději držet kreslené předlohy.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Něco takového jsem ještě neviděl. Od doby, kdy jsem dostal kompletní série v elektronické podobě, se od Simpsonů nemůžu odtrhnout. Je to skutečně vyjímečný seriál, každá významná celebrita včetně prezidentů si zde najde svou podobiznu, navíc zde vystupuje známý neznámý herec Troy McClure, herec hrající ve filmech s absurdními názvy, herec z tolika filmů, že nikdo žádný neviděl, u každého dílu se dá smát stejně jako brečet. Neviděl jsem nikoho, kdo by je neznal, protože si tam každý najde to svoje, navíc si myslím, že tvůrci do seriálu zařadili největší počet žánrů, jako jsou erotika, horor, drama, romantika etc. Navíc má jednu výhodu, aktéři nikdy nezestárnou, neodmlouvají a poslušně hrají podle scénáře. Plně si zaslouží hodnocení, jaké má.