Alex

Twitter: ajurcik

<< předchozí 1 2 3
    • 1.2.2020  17:47
    Manifesto (2015)

Obrazově úchvatné, ale ty monology vesměs nestravitelné. Těžko hodnotit...

• 6.8.2018  21:22
    Faust (1926)

Velmi dobře zpracované faustovské téma - viděno s perfektním hudebním doprovodem - živou hudbou "Metronome blues" na LFŠ 2018

• 8.7.2018  16:38
    Most (TV seriál) (2011)

Perfektní seriál ! Bez dechu sledována hlavně první a poslední série, škoda, že už skončil...

• 7.4.2018  22:04
    Trumpoty (2017)

Film sestříhali tři novináři - političní komentátoři, kteří v rámci své televizní talkshow The Circus diskutovali s různými lidmi, kteří se kampaně nějakým způsobem účastnili nebo měli určitý vztah ke kandidátům. Z asi tisíce hodin natočených od začátku primárek v jednotlivých státech USA, včetně projevů a debat uvnitř republikánské strany, vytvořili zkrácené dějiny velkého překvapení - vítězství D.J.Trumpa, které nikdo, ale fakt nikdo, z normálně myslících lidí, do posledních chvil neočekával. Poslední část kampaně - již jen dvou rivalů - Clintonová a Trump mi silně připomínala poslední část našich prezidentských voleb. Včetně hodnocení medií, že Clintonová je nudná a Trump dokáže vždycky něčím překvapit. Viděno na festivalu Jeden svět

• 17.3.2018  14:07
    Mečiar (2017)

Je to smutné připomenutí jací vlastně jsme... Nepoučitelní ! A jak si s našimi životy zahrává marketing! Jak to racionálně shrnuje Fedor Flašík. Za vším jsou emoce - když dokáže svou kampaní zaujat 20% zájemců, aby "koupili" jeho produkt, většinou to stačí i k volebnímu úspěchu. Stejné náhodné hodnotící komentáře spotřebitelů - voličů Mečiara a po letech pak Fica - oba produkty stejné marketingové kampaně - to je fak děs! Obzvláště v současné době, kdy v Čechách prožíváme možná něco podobného...

• 30.1.2018  16:22

Překrásné obrazy, napínavý děj, nádherná hudba - úžasný film !!!

• 2.9.2017  13:00

Jako dokument je to zajímavé, ale označení jako "portrét autentického českého neonacisty" je značně zavádějící. Pokud by měl být hrdinou český rasista, muselo by se to jmenovat Svět podle Vladimíra - Daliborkův otčím byl nejhnusnější figurkou z celého panoptika. Samotný Daliborek je lehce retardovaný a jako takový se chová. Pokud by vyrůstal v jiné komunitě, žádný nácek by z něho nebyl. Přes všechno to, co ve filmu předváděl bych ho jako typického nácka neoznačil. Zřetelně bylo vidět, že sice schvaluje obecné řeči svého okolí o tom co by se mělo udělat s přistěhovalci, židy a cigány, ale když ho otčím vyzýval, že musí vzít bejzbolku a někomu černému zpřerážet kosti, byl z toho úplně nesvůj... A ta scéna, kdy mu režisér dělá kázání - tam mi ho bylo úplně líto. Jestli ho celé natáčení spíše hecovali, aby se předváděl jako nácek, tak ten konec mi přišel jako rána pod pás. Takže dokument dobrý, ale "mezi řádky" vypovídá více obecně o stavu naší společnosti než o českém neonacismu. Pozn.:Líbí se mi komentář uživatele evilmind

• 13.8.2017  15:55

Zmlácená, nahá - jen v kabátě, se octne mladá žena na samotě daleko za městem kterou obývá osamělý muž. Poskytne jí přístřeší a postupně se jí snaží přiblížit i fyzicky, ale ona stále odmítá a navíc tají svou minulost. Poté, co ji vypátrají její bývalí "zaměstnavatelé", dojde k přestřelce a mrtví jsou jen na straně "dobyvatelů". Oba vrahové společně zahladí stopy po boji, dopřejí si uvolňující soulož a tajemná žena odchází... Aby se za rok vrátila i s dcerou a dopřála divákům happy end.

• 12.8.2017  15:41

Crazy komedie z poválečné Jugoslávie. Letí kachna, letí huska - tato země bude ruská!

• 11.8.2017  16:51

Poklidný filmeček, který na malé ploše zobrazuje velký příběh. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=MSRnal-xdjA

• 29.5.2017  08:43
    O čo ide Idě (TV film) (2016)

Moc pěkně udělaný dokument, přesvědčivě vidět úporná snaha Idy Kelarové vytáhnout talentované děti z romských osad - ghet, odkud nevede téměř žádná cesta. Jak je obtížné a mnohdy až nemožné zavést alespoň dočasně těmto dětem do života nějaký řád, disciplínu... Škoda jen, že "hlavní hrdinka" (voiceover) byla dabovaná do češtiny (navíc způsoběm neodpovídajícím jejímu temperamentu) - to, myslím, dost ubralo na síle a přesvědčivosti zamýšleného poselství a získalo to nádech běžné reportáže z tuctové akce.

• 6.4.2017  12:40

Výborný film, který nestranní nikomu a z pozice nezúčastněného pozorovatele dokumentuje dvouleté období po revoluci na východě Ukrajiny a vyhlášení samostatné Donbaské lidové republiky. Od prvotního nadšení obyčejných lidí, kteří byli nespokojeni s dosavadní Ukrajinskou vládou a očekávali, že připojením k matičce Rusi se všechny jejich problémy vyřeší. Až po zklamání, kdy se po referendu a nových volbách dostávají opět k moci oligarchové, které nikdo nevolil a kteří vrátili opět ty lidi z barikád do zoufalé bezmoci, ve které žili už dříve pod svrženým Janukovyčem. Po filmu v rámci festivalu Jeden svět beseda s Petrou Procházkovou.

• 10.2.2017  21:13

Perfektně udělané - souhlasím se všemi opěvovateli úrovně animace ! Bohužel však z původního Kiplinga zbyly jen drobné epizody. Takže nedá se říct předloha, ale inspirace původní Knihou džunglí...

• 9.2.2017  09:39
    Chaos (2001)

Zajímavost : V čase 01:01:28 volá ČESKY z okénka auta pasák (kterého hraje Ivan Franěk) na šlapku, která si čte noviny : "Do prdele, já tě platím za hovno nebo co?"

• 16.8.2016  13:48
    Chage and Aska: On Your Mark (hudební videoklip) (1995)

• 9.8.2016  08:40

Když počítáte s tím, že jdete na béčkový film na námět sedmi statečných, budete se perfektně bavit! Stížnosti na špatný dabing jsou nepodstatné, pokud sledujete film v originále - a navíc : hudba zní jako u prvotřídního velkofilmu!

• 4.8.2016  19:52

Ne, že nesmělé, ale brutálně ošklivé dvě extrémně chytré až geniální studentky! Na základce drží při sobě proti všem, na střední začnou bojovat proti sobě - ani ne tak kvůli klukovi jako spíše kvůli prospěchu. Stipendium na vysokou dostane jen ta nejlepší studentka. Pak se jejich cesty rozchází, jejich profesní úspěchy ve vědě sledujeme jen zkratkovitě a zpět do děje se dostaneme když obě ošklivky využijí metody estetické (plastické) chirurgie a stanou se z nich největší krásky. Film je nabitý humorem, ale nic víc od něj nečekejte.

• 21.7.2016  17:50
    Růžena (2011)

Až neuvěřitelně silný příběh, který je vyprávěn jen strohým popisným způsobem, jen s minimem hudby a bez toho, že by nějak manipuloval s divákem jej krutě zasáhne...

• 17.4.2016  11:37
    Kráska a netvor 1950 (TV film) (2010)

Námět výborný, zpracování slabší. Za herecké vykony hvězdička navic.

• 13.2.2016  12:31
    Na sever (2009)

Moc hezký film, který nám mimo nádhernou přírodu ukazuje krátké úseky ze života podivuhodných bytostí, které na své pouti potkává hlavní hrdina. Který vlastně jediný má na podivnost jaksi právo - víme o něm, že se léčí na psychiatrii. Nevtíravá hudba, která umocňuje vizuální složku filmu taky potěší.

• 11.2.2016  18:54
    Outsider (2005)

Musel jsem si to chvilku nechat projít hlavou... Prvotní dojem úžasný ! Trochu mi vadil ten soudce - jeho postava tam určitý smysl měla, ale sám nevím, jestli mu bylo věnováno málo prostoru na jasné vyznění smyslu nebo ho tam bylo zbytečně moc na úkor hlavní linie příběhu. Námět není zrovna originální, ale je tam spousta hezkých originálních nápadů. Určitě je to film, na který jen tak nezapomenu.

• 19.1.2016  21:10

Ke shlédnutí na https://www.youtube.com/watch?v=-M7_YMfyWls&ab_channel=%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD

• 21.12.2015  20:55

Hned několik krásných vánočních příběhů. S humorem popisované vzájemně se proplétající epizodky všedního dne - tentokrát spojeny vánočním časem, který tu nehraje hlavní roli. Film má sympatickou stopáž a od prvních záběrů až do toho posledního nás udržuje v neustálém napětí.

• 24.10.2015  19:34
    Psí dostihy (1983)

Film jsem viděl krátce po 89. před mnoha lety na LFŠ a viděl jsem na něm jen samé technické nedokonalosti... Nyní jsem si ho připomněl v televizi a byl jsem překvapen - musel jsem jednu hvězdu přidat. Když mu odpustím ty nedokonalosti v provedení, námět a scénář je výborný. Myslím, že má pořád co říct - hlavně lidem, kteří tu dobu nezažili.

• 23.10.2015  10:48

O ději nemá smysl psát - je tak absurdní, že v podstatě záleží jen na jeho "provedení" A to je dotažené dost blízko k dokonalosti ! Kdo zná předchozí Jensenovy filmy nebude asi překvapený... A to, myslím, ani v kladném smyslu. Adamova jablka ve mně zanechala hlubší dojem. Takže shrnuto : parádní severský úlet !

• 14.9.2015  08:48
    Jsem tvá (2013)

Netradičně pojatý příběh druhé generace imigrantů. Na rozdíl od spektakulární Samby je to civilnější pohled zabývající se vztahy nejen mezi různými komunitami, ale především mezi lidmi.

• 16.8.2015  22:04

Šílená jízda od začátku až do konce !

• 16.8.2015  21:57
    Přelud (2014)

Krásně udělaný film našich sousedů, který úplně vybočuje z běžné tvorby. Příběh je popsaný v mnoha komentářích, ale já bych chtěl zdůraznit zvláštní formu filmového vyprávění. Přestože plyne pomalu, stále se máme na co dívat.

• 16.8.2015  21:50
    Sampo (1959)

Budete-li chtít znát Kalevalu, budete se muset seznámit s tímto eposem v literární podobě. Přestože děj filmu na něj odkazuje je to jen jeho malá část a to ještě značně poupravená. V době vzniku nákladný velkofilm, který dnes vyvolá spíše úsměv.

• 16.8.2015  21:45

Barevný film-noir ? Je to zajímavé, ale funguje to i tak. Možná trošku naivní, ale třeba jen čisté jednání milujícího člověka. Psychická choroba zobrazená hitchckokovským stylem! Fakt úžasná podívaná.

<< předchozí 1 2 3