Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Machini (2019)

Neobvyklou animací nám vzdáleným připomínají lidé z Konga, že existuje jen jedna planeta.

Amnestie (2019)

Moc dobrý film. Nepamatuju si, kdy šel film do kin, nějak mne to minulo. Překvapuje mne celkem nízké hodnocení. Rozhodně to není (drama/thriller) o vězeňské vzpouře. Je to hlavně o nás a pro nás, kteří si tu dobu pamatují - a bohužel to, co jsme na venkově sledovali v televizi, nemohlo postihnout jednotlivé osudy a charaktery. Ani si nemyslím, že je podstatné, který herec ztvárnil kterého politika, ale zachycení té atmosféry a běžného chování lidí z různých sociálních skupin bylo zachyceno mistrovsky!

Alchymická pec (2020)

Původně se mi do toho moc nechtělo kvůli stopáži - dvouhodinový dokument o jedné osobě... Ale podle mne tam nebylo hluchého místa. Ono to totiž asi není klasický dokument. Je to udělané s použitím podobné techniky, kterou používá Švankmajer ve svých filmech. Takže kdo má rád jeho filmy, zaujme jej i film o něm.

Něco z Alenky (1988)

Ze všech možných zpracování Alenky je tato rozhodně nejpůsobivější. Je to sice jen "něco z Alenky", ale tak nějak jsem si představoval obrazy při čtení knihy.

plakát

Central Bus Station (2018)

Charakteristika snímku zazněla z úst jednoho z protagonistů "dát lidem příležitost uvidět něco, co neočekávali" . Skutečně jsem očekával něco jiného. Prostě "dokument". Ale rozhodně nelituju, je to spíš umělecký - podle mne možná až experimentální snímek. Nápaditá kamera, jednou statická, jindy trhavá, zabírající různé detaily s různými barevnými filtry, otáčení obrazu, zrcadla, kapající voda, blikající světla. Do toho spousta ostrých zvuků, občas hudba... Příběhy lidí a filosofické myšlenky, které ve filmu zazněly, měly určitě taky něco do sebe, ale mně se zdá, že tady zvítězila forma nad obsahem.

FC Nefta (2018)

Z nominovaných na Oscara 2020 pro mne vítěz.

plakát

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Pokud se chcete pobavit u české parodie, toto je po dlouhé době velká příležitost! Děj správně absurdní, narážky na různé detektivky (včetně hudby) skvělé a výkony herců vynikající! To se musí vidět! Já si to dám určitě minimálně ještě jednou!