lekr

okres Kutná Hora
fanda Arnolda Schwarzeneggera

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 23.12.2016  10:31
    Dobrá světla Karla Čabrádka (studentský film) (2016)

Film ke stažení zde: https://uloz.to/!dwNUz2KFt/dobra-svetla-karla-cabradka-mov

• 2.8.2016  19:27
    Noční hráč (studentský film) (2016)

Celý film ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=3MoBi1RGslU

• 3.1.2016  12:03
    One Square Story (studentský film) (2015)

Celý film ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=RhABrWv3m2I

• 19.12.2015  12:23

Po všech stránkách stoprocentní řemeslo! Takhle se mají dělat filmy!

• 10.7.2015  10:01

Tu vlnu averze osobně nechápu. Ano, s prvními třemi Terminátory je to samozřejmě nesrovnatelné, některé dialogy a dějové zvraty zavání účelovostí, akční scény jsou přinejlepším řemeslný průměr a najde se i pár vyloženě hluchých míst, nicméně i přesto je Genysis funkční nostalgickou jízdou, která zábavně a kuriózně propojuje a parafrázuje děj původní trilogie a v některých místech jej i docela zajímavě inovuje aniž by však zašla za hranice vyloženého nevkusu či neinvence. Je celkem evidentní (a bylo to jasně znát už i z trailerové kampaně), že tvůrci nebrali svůj snímek nikterak zvlášť vážně a chtěli vytvořit spíše svěží moderní béčko, jenž fanouškům nabídne plno odkazů a hlášek a zároveň bude mít i co říct milovníkům soudobých blockbusterů, než regulérní další díl. Konec konců při Arnoldově věku to i při vší (a doopravdy zdůrazňuji že velké) úctě snad už ani jinak nejde a zvolená cesta tak trochu a la Expendables byla bezpochyby tím jediným vhodným řešením. A pokud to člověk zavčas přijal za své a srovnávání s Cameron vzdal už mnoho měsíců před premiérou, dostal v kině celkem příjemnou akční jednohubku, která může s pořádnou porcí nadhledu a trochou upřímné nostalgie klidně zachutnat i na podruhé....

• 5.11.2014  19:36
    Obchodníci (2013)

Osobně si nemyslím, že by to byla taková katastrofa, za jakou je zde film mnohými uživateli vydáván. Jedná se sice o film tvrdě nekoncepční, slabě zrežírovaný a nevhodně obsazený, přesto se mu ale nedá upřít jakási elementární snaha o vkusnou sociální kritiku, která bohužel podlehla Magnuskovým produkčním tendencím. Výsledek je sice slabý a podprůměrný, přesto se ale filmu nedá upřít potenciál. Nakolik je ovšem jeho zmaření vinou autora a nakolik produkce a režie samotné, to si musí každý divák posoudit sám. Přesto se ale jednoznačně jedná o to lepší, ne-li vůbec nejlepší, co z výrobny tvrdé konkurence Zdeňka Trošky vzešlo. S trochou profesionality, rozpočtem a uvědomělým zázemím to mohla být i celkem zábavná satira.

• 20.9.2014  11:54

Smutné rozčarování. Zatímco jednička a dvojka byly nostalgickými nabušenými jízdami, jenž svojí stylizací ctily a zároveň uctily akčňáky osmdesátých let, trojka je ve své podstatě jen zcela obyčejným akčním thrillerem, na kterém jsou navíc notně znát trademarkové ústupky době. PG rating snímek ochudil o pro tento žánr typickou krvavost a hláškovou zemitost a vědomé odstavení původního teamu béčkových borců ve prospěch umělé a nesympatické omladiny pro změnu zase o stěžejní kouzlo celé série spočívající právě v párování klíčových představitelů dnes už dávno minulé éry ryzího akčního filmu. Prostor tak nakonec zůstal jen pro spíše nucené a málokdy skutečné vtipné bonmoty hlavních postav, zcela nepatřičnou snahu o morálně psychologický přesah vyprávění a relativně nepřehledné akční scény, jichž film navíc v porovnání s předcházejícími díly nabízí trestuhodně malé množství. Snímek se tak pořádně vzchopí vlastně až v okamžiku závěrečné přestřelky, která je svou řemeslnou poctivostí, dynamičností a velkolepostí teprve oním skutečně do děje vtahujícím prvkem, což je ale všeobecně na regulérní pokračování Expendables i přes atraktivní casting, k němuž navíc přibyla jména takových velikánů jako Gibson, Snipes, Banderas a Ford, zoufale málo.

• 31.7.2014  12:22
    Sabotáž (2014)

Těžké zklamání. Bezpochyby jeden z nejkontroverznějších Arnoldových filmů se v trailerech původně prezentoval jako hutný akční krimi thriller s příměsí Aeyrovy typické policejní realističnosti, ve skutečnosti je však jen nezábavně komorním rádoby detektivním dramatem, při jehož sledování se dostavuje až nepříjemně televizní feeling. Po řemeslné stránce je snímek sice zručně natočený, opatrné ocenění by si snad zasloužila i ústřední zápletka, jejíž překvapivost je však vykoupena špatnou srozumitelností a ke konci i nelogičností děje, vyloženě odfláklá je ale práce s postavami. Zatímco těm vedlejším chybí dostatek prostoru, těm hlavním po valnou část stopáže zase schází pochopitelnější motivace, nemluvě o skoro až komické snaze o jejich celkovou psychologickou komplexnost. Největší rozporuplností snímku je ale bezesporu obsazení Arnieho do hlavní role, jenž je zde nucen hrát zcela proti svému žánru a typu, což však díky scénaristicky chabému líčení jeho figury nebylo možno jakkoliv pozitivně zužitkovat. A coby Schwarzeneggerův skalní fanoušek se navíc obávám, že i kdyby byl jeho part propracován do nejmenšího psychologického detailu, stejně by tento pro něj silně atypický film byl jeho věrnými přijat spíše s rozpaky než s nadšením.

• 1.1.2014  13:09

Neuvěřitelně luxusní akční jízda, která bezpochyby zahřeje u srdce každého správného milovníka akčňáků osmdesátých let. Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone dokázali i přes svůj mírně pokročilý věk natočit energický a brilatně vypointovaný nářez, jenž mimo řemeslně dokonale natočených akčních scén nabízí i chytrou a vcelku originální strory, co je i přes svou mírnou předvídatelnost schopna diváka dokonale pohltit nostalgickou a zároveň dramaticky hutnou atmosférou. Hlavní devizou je ale bezpochyby herecké obsazení, jenž je splněným snem všech béčkových srdcařů. Pro mě osobně však jasně výtězí Arnie v roli protřelého vězeňského kumpána a zároveň oddaného mentora někdy možná až příliš zasmušilého, nicméně i přesto stále kouzelného Slye. Ve skrytu ústředního tandemu se však neztratil ani Jim Caviezel v roli mimořádně slizkého záporaka a potěší i Vincent D'Onofrio, Vinnie Jones nebo i neprávem skoro zapomenutý Sam Neill, kteří sice na svůj herecký um mají možná až příliš málo prostoru, na plátně však dokáží s přehledem upoutat pozornost. Celkově se jedná o výbornou a poctivě béčkovou nostalgickou záležitost, u níž zamrzí snad jen to, že nevznikla tak před dvaceti lety, kdy by se do dějin nejen akční kinematografie zapsala s jistotou mnohem zřetelněji než teď.

• 22.3.2013  21:45

Tak tohle si starouš McClane nezasloužil! Totální hodinu a půl dlouhá nuda, která kromě názvu a hlavní postavy nemá s původní sérií pranic společného! Co naplat Moorova řemeslná zručnost, když snímku podráží nohy snad ve všech ohledech špatný scénář? Nad zápletkou filmu zůstává rozum stát, o koncepci příběhu ani nemluvě, dialogy vržou od začátku až do konce, natož aby zazněla nějaká ta hláška. Akce je sice dobře nasnímaná, je jí zde ale docela málo a je tak okatě nereálná, že zásadně popírá na předchozích dílech tolik milovanou civilnost. Vedlejší postavy jsou ploché, nezajímavé a hlavně špatně zahrané. Což o to, Jai Courtney, seč působí coby Willisův sidekick spíše otravně, se ještě snaží, ale Cole Hauser vyznívá jako jeden ze záporáků už vyloženě směšně. A obsazení do té doby světu takřka neznámého Sebastiana Kocha vnímám jako vrchol zoufalosti. Zkrátka vyložené zklamání, které každému správnému akčnímu nostalgikovi zlomí srdce a místo kýženého úsměvu na tváři vžene slzy do očí.

• 12.2.2013  21:30
    Konečná (2013)

He's definitely back! A tím nejstylovějším možným způsobem! Nekorunovaný král akčního filmu si snad ani nemohl pro svůj návrat vybrat lepší kousek než tuhle parádní řežbu, při jejímž sledování dostane radostí infarkt každý divák, který má srdce na tom správném místě. Zápletka je patřičně béčková, akce strhující a dynamická, hlášky úderné a samotný Arnold je zde i přes svůj pokročilý věk a vrásky na tváři pořád schopen seřezat pár odporných záporáků a být u toho stejně cool jako zamlada. Navíc mu při tom kryje záda několik sympatických vedlejších postav se svými vlastními příběhy, které spolu s Arniem tvoří neodolatelnou policejní jednotku, jíž se prostě nedá nefandit. Takhle komplexní a ve všech ohledech dokonalý akční film jsem už opravdu dlouho neviděl. Jednoznačně pět hvězdiček. A zdaleka ne jenom z nostalgie!

• 6.2.2013  11:17

Tarantinův tvůrčí vrchol a zároveň mistrovská pocta žánru, na kterém vyrůstal nejeden filmový fanoušek. Láska k westernu čiší doslova z každého záběru a člověk ani nestačí napočítat všechny citace ze svých oblíbených filmů, které dohromady tvoří jeden velký originální celek, jehož výjimečnost netkví ani tak v samotné zápletce, nýbrž ve způsobu, jakým k ní mistr přistoupil. Film je stejně jako většina Tarantinových snímků postaven hlavně na dialozích, jenž jsou sice místy trochu zdlouhavé, přesto jím však nechybí invence a hlavně režisérův osobitý černý humor, a také na velkém množství zajímavých a komplexně zahraných postav, z nichž jednoznačně mi v paměti nejvíce utkvěl DiCapriův záporák, z něhož mne mrazilo v zádech ještě dlouho po skončení závěrečných titulků. K tomu všemu ještě věhlasný tvůrce přimíchal krásné exteriéry, naprosto boží muziku a hlavně velkolepé akční finále, které je pro milovníky naturalistických přestřelek hotovou nirvánou. Tarantino zkrátka natočil další zářez do dějin kinematografie a hlavně po letech oživil tím nejlepším možným způsobem jeden neprávem zapadlý žánr. Respekt!

• 26.1.2013  00:50

Žánr teenagerských komedií jsem nikdy neměl příliš v lásce a ani tento snímek na tom bohužel nic nezmění. Sice se mu nedá upřít jistá zábavnost a pokus o aspoň trochu inteligentní, i když nekorektní humor, nicméně po slibném úvodu se celý děj až na pár scén zvrhl jen v čím dál tím absurdnější sled bláznivých situací, který se věrně drží všech komediálních klišé a bez jakkékoliv invence směřuje do ryze čitelného a v podstatě vůbec nezajímavého finále, díky němuž na mě film nezapůsobil ani coby odpočinková komedie a v mých očích je jen další velkou nudou. Slabé dvě hvězdičky.

• 15.1.2013  21:06
    Moon (2009)

Nápadité, ale nedotažené. Film sází na komorní atmosféru a vynikajícího Sama Rockwella v hlavní roli, na kvalitě mu ale ubírají zejména okatě levné triky a především nevýrazný scénář, který obsahuje plno nelogických a hluchých míst, díky nimž jsem se nejednou podíval na hodinky. Kdyby se tvůrce soustředili hlavně na příběh a plně využili jeho nepopiratelný potenciál, mohli vytvořit mnohem víc než jen sympatickou žánrovku na jedno podívání. V této podobě se jedná bohužel o ryze průměrný snímek.

• 2.1.2013  10:38

Dechberoucí podívaná! Grandioznější zakončení jsem si snad ani nemohl přát! Dle mého názoru se nejedná jenom o jednoznačně nejlepší díl Nolanovy trilogie o Batmanovi, ale zároveň o jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděl! Jen málo které dílo mi dokázalo nabídnout tak dokonalou směsici výborných efektů, propracovaných akčních scén, mistrného příběhu s filosofickým přesahem a skvělých herců, z nichž překvapivě mi nejvíce přirostl k srdci Joseph Gordon-Levitt, jehož horlivý seržant a později detektiv John Blake zde podle mě zastínil samotného hlavního hrdinu. Tahle kombinace mě prostě přibila do sedačky a já na necelé tři hodiny zcela zapomněl na všední realitu a doslova si užíval každou minutu tohoto úžasného počinu. Jeden z mála filmů, kterému v mých očích opravdu není co vytknout!

• 18.12.2012  17:42

Epická jednohubka! Celkem slušně jsem se u filmu pobavil, nicméně ve mně nezanechal ani z poloviny tak silné dojmy jako kterýkoliv díl Pána Prstenů. Snímek je totiž spíše než plnokrevnou fantasy někdy až zbytečně infantilní pohádkou, která sází hlavně na staré a osvědčené prvky v podobě známých postav a vynikající hudby, sama však vyjma nádherných exteriérů a božího Martina Freemana nepřináší vůbec nic nového a vytratí se z hlavy rychleji než je zdrávo. Ve výsledku se samozřejmě nejedná o špatný film, bohužel od takovéto látky jsem očekával mnohem víc než jen bezmála tříhodinovou nostalgickou jízdu. Mrzuté tři hvězdičky.

• 23.11.2012  15:00

Velké zklamání! Zápletka filmu je sice originální a skýtala spoustu možností, tvůrci jich však nedokázali využít a místo romantické komedie říznuté sci-fi twistem, kterou jsem očekával, vytvořili nepochopitelně melancholický snímek, jehož hrobem je chaotický scénář, jenž navíc totálně potopil potenciál ústřední herecké dvojice. Steve Carell je zbytečně nevýrazný a svojí postavě nedokázal vtisknout nic ze své charakteristické komiky, Keira Knightley je zase neuvěřitelně protivná a její postava si nedokázala za celou hodinu a půl získat moje sympatie. A to ani nemluvím o tom, že nezbytná chemie mezi dvěma hlavními představiteli vůbec nefunguje. Stejně jako celý tento film.

• 10.11.2012  10:08
    Skyfall (2012)

Perfektní práce! I přes poměrně nudnou první třetinu se Mendesovi podařilo vytvořit napínavý špionážní thriller s dechberoucím finále, precizně propracovanou psychologií postav a hlavně komornějším příběhem, který celý film jednoznačně posunuje o level výš. A přesně něco takového látka potřebovala. Evoluce agenta 007 v komplexního moderního akčního hrdinu 21. století konečně dokončena! Daniel Craig je zkrátka bůh! A Javier Bardem ďábel!

• 12.10.2012  15:05
    Chaos (2005)

Ve všech ohledech průměrná a klišovitá detektivka, která se celou dobu tváří jako epizoda z nějakého tuctového televizního krimiseriálu, aby v posledních dvaceti minutách divákovi zamotala hlavu zajímavým, i když trochu kontrontroverzním dějovým twistem. Oceňuji scénáristickou snahu o sofistikovanou podívanou, ale klasické přímočaré akční béčko, ve kterém si to Statham rozdá se Snipesem a které jsem také původně očekával, bych si užil mnohem víc.

• 21.9.2012  20:56

Naprostá bomba, která je splněným snem snad každého správného fanouška klasických akčních filmů, co od snímku nečekal žádnou sofistikovanou podívanou a dokáže ještě na chvíli vypnout mozek a prostě se bavit a uživat si tuhle nahláškovanou nostalgickou akční jízdu o které si mohl hodně dlouho nechat jen zdát. Zkrátka stylová pocta béčkovým hitům osmdesátých let, kterou ocení hlavně ten, kdo ještě nezlomil hůl nad hrdiny svého dětství.

• 25.6.2012  14:33
    Ptáci (1963)

Naprostá klasika, kterou Hitchcock dokonale stvrdil své režijní mistrovství a ukázal, že síla hororu není v množství násilí a krve, nýbrž v mrazivé atmosféře a pozvolna se stupňujícím napětí, které divákovi takřka až do samotného závěru neumožňuje ani vydechnout. A možná právě proto se z tohoto filmu stal kult, jemuž léta ani trochu neubírají na kráse a jenž stále s přehledem překonává většinu soudobé žánrové produkce.

• 9.6.2012  22:49
    Prometheus (2012)

Osobně nechápu kritiku tohoto filmu. Je sice fakt, že předchozí dvě Scottovy sci-fi jsou výrazně lepší a že citace z prvního Vetřelce je hlavně v první půlce snímku až příliš patrná, ale i tak se v mých očích jedná o zajímavé dílo, které nabízí velké množství dokonalých digitalních efektů a skvělých herců v kombinaci s pozoruhodným a perfektně vygradovaným příběhem, jenž je možná trochu přímočařejší a ne tak invenčí, nicméně pořád dokáže vybudovat skvělou atmosféru a držet v napětí až do konce. Kultem se tento film asi nestane, ale stále se jedná o nadprůměrnou podívanou, co se naprosto strefila do mých očekávání. Zasloužené čtyři hvězdičky.

• 1.6.2012  20:43
    Vetřelec (1979)

Mistrovské dílo, které navždy redefinovalo pravidla žánru a položilo pevné základy moderní sci-fi. Zároveň také důkaz, že i z relativně jednoduché story se dá vykřesat kultovní počin, jenž fascinuje při každém dalším zhlédnutí. Jednoznačně vrchol Scottovy filmařské kariéry!

• 13.5.2012  20:48
    Avengers (2012)

Klobouk dolů, pane Whedone! I když pominu fakt, že filmu, který svede všechny mé oblíbené hrdiny dohromady, bych vystřihnul pět hvězdiček předem, musím říct, že se jedná o dosud nejlepší comicsový snímek jaký jsem kdy viděl. Efekt střídá efekt, akce akci, hláška hlášku a sledovat zuřícího Hulka, vtipkujícího Iron Mana, božského Thora, chrabrého Captaina America a dokonale odporného Lokiho pohromadě je zážitek nad kterým zaplesá nejedno ( nejen geekovské ) srdce. Ryzí popcorn, jehož chuť jsem cítil na jazyku ještě dlouho po odchodu z kina. Bez řečí bych si dal nášup!

• 12.5.2012  16:01

Bezpochyby jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších filmů, který mi učaroval svoji melodramatičností a výpravností. Sice mi pokaždé chvíli trvá, než si zvyknu na jeho ojedinělou formu, ale pak vždy propadnu jeho kouzlu a mlčky sleduji snímek plný krásných epických záběrů, skvělých hereckých výkonů a hořké životní pravdy.

• 27.4.2012  20:56

Felliniho opus magnum, které možná není až tak dějové, jak jsem po přečtení synopse čekal, ale po necelé půl hodince se mi film doslova dostal pod kůži a já jen zíral na dokonalé a mrazivé podobenství života, který jsem si vždy přál žít a až po zhlédnutí tohoto jedinečného díla jsem si uvědomil, že to málo, co mám je mnohem víc, než to co mají všechny postavy snímku dohromady. Přesto mi ale zkrachovalec Marcello v dokonale decentním Mastroianniho podání už navždy přirostl k srdci......

• 20.4.2012  23:33

Nějak mi to úplně nesedlo. Jako odpočinkový akčňák film funguje dokonale, ale přece jenom jsem čekal trochu víc. Mission Impossible - Ghost Protocol názorně ukazuje posun celé série během několika let, ale spíš k horšímu. Zatímco jednička je chytrým špionářím thrillerem, který miluju dodnes, čtyřka je jen ryzím popcornovým výplachem, co s předchozími díly spojuje akorát ústřední hrdina a více než na chytrou zápletku sází hlavně na akční scény. Ty ale po Abramsově bombastické trojce na mě působily trochu nudně a unyle (vynikající scénu na Dubajském hotelu mezi ně samozřejmě nepočítám) a snímek táhne hlavně svým hereckým obsazením v čele s mým oblíbeným Tomem Cruisem, jehož lehce klesající star-power sekunduje brilatně decentní Jeremy Renner, sexbomba Paula Patton a výborný Michael Nyqvist coby hlavní záporek, jenž ale nedostal patřičný prostor. Celkem fajn zábava, ale bohužel nic víc.

• 1.4.2012  16:54

Nesmrtelná klasika, která mě provázela celým mým dětstvím!

• 11.3.2012  21:23

Naivní osmdesátková nostalgie. Film je sice předvídatelný od samého začátku, ale pro akční béčka mám prostě slabost!

• 16.2.2012  14:02

Existují dva způsoby, jakým může člověk na Muže na hraně nahlížet. Buď se na něj bude dívat sofistikovaně a shledá v něm plno hloupostí, nelogičností a klišé a nebo ho bude vnímat jako odpočinkovou zábavu a pak si vychutná jízdu plnou adrenalinu, vygradovaného napětí, akce a skvělých herců. Já osobně jsem si zvolil druhý způsob a i přes pár očividných nesmyslů jsem si film maximálně užil. Zkrátka prvotřídní popcorn!

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33