BloodyVamp

El Niňo

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 1.8.2009  20:53
    10 000 př. n. l. (2008)

Emmerich natočil svůj nejhorší film. Sice jsou tu vidět peníze, výprava je řádně velkolepá, vizuálně je to hezké, hudba Haralda Klosera epická...ALE. Tohle je velmi osobní, mě jako studenta historie doslova urazilo jak se tento film bere vážně... 10 000 př. n. l. obsahuje tak enormní množství historických nesmyslů (nejen že pravěký kmen mluví anglicky, další kmeny však nikoliv). Ve zkratce se jedná o znásilnění historie, a jeden z nejhloupějších filmů co jsem kdy viděl. Výsledné hodnocení je silně osobní.

• 7.7.2008  13:23

Těžký hype. Ano, vizuální stránka je úchvatná, ale vizuály nejsou všechno. Komiksový film (ať už mi nikdo neříká že jde o historický film nebo snížím na 2 hvězdičky, začínám být na tyto řeči alergický- ano možná proto že studuji historii a přerostlí sloni-"olifanti" tehdy rozhodně po zemi nekráčeli). Je to především velmi přímočarý experiment, který funguje jako působivé výjevy z války- samotná akce skutečně není ani tak dobrá ani cool, jak se v těmito termíny všude častuje. Všechno kazí zpomalovačky, občas problémy s motion capturingem (některá samotná prostředí vypadá hodně animovaně, asi nebyly peníze). Připočtěme si k tomu nudné politické scény ve Spartě (v komiksu nebyly), otravný monolog vypravěče Davida Wenhama a všudypřítomný patos, který tak dobře známe z Gladiátora či Statečného srdce. O klišoidnímu patetickém závěru ani nemluvě. O silně fašistické premise raději pomlčím. Na druhou stranu Gerard Butler skutečně umí a svým charizmatem přehrává každého, film skutečně vypadá jako by byl pohyblivými obrázky v komiksu a řízná, leč nikterak originální hudba Tylera Batese dodává jatkám adrenalin.

• 30.8.2008  13:08

Podivný western, který má takovou spoustu nelogičností, až je to hanba. Přitom se Yuma rozjíždí tak dobře, posledních 15 minut je pak velkou (a nechtěně směšnou) logickou dírou, za kterou by se scénáristi měli stydět. Připadlo mi to skoro jako parodie na western. Za zmínku takhle snad stojí několik opravdu povedených přestřelek, herecký výkon maniakálního Bena Fostera a samozřejmě jako vždy charizmatický Russel Crowe. Christian Bale je bohužel těžce průměrný, v Batmanově kostýmu se zkrátka cítí líp. Výsledkem je podivný sentimentální mišmaš, zvláště kvůli tak špatnému závěru. Takto se jedná o oddychový western, který sice přinesl něco nového, ale znovu se na něj nepodívám. A to ani kvůli vynikající Beltramiho hudbě, za kterou byl skladatel nominován na Oscara.

• 17.2.2009  12:28
    96 hodin (2008)

Akční film ze staré školy. Musíte však přistoupit na režisérovu hru, pokud si chcete tento čistokrevný akčňák s ultradrsným (a patřičně charizmatickým) Liamem Neesonem vychutnat. Snaha vyrovnat Greengrassovi se cení, rozklepaná kamera v honičkách je přesně to, co si představuji pod pojmem akční film nové doby. Třešničkou na dortu je jeden z nejlepších kontakt soubojů, co jsem měl možnosti vidět za poslední roky (který se téměř vyrovnává souboji v bytě v Bournově ultimátu). Proto mu odpustíte mizerný scénář (v rámci žánru však dostačující) a hloupé dialogy. Tento film má prostě koule !!!

• 10.7.2008  16:31

Říká se, že dvojky jsou vždy slabší. Ovšem v tomto případě to neplatí. Dvojka je lepší zejména díky vynikající Joan Cussack (a jak byla v té době ještě sexy !) a vydařenější zápletce s jasným tahem na branku. Černého humoru ještě více přibylo, makabróznost a morbidita dosahuje vrcholu (boží scény kdy se Christina Ricci pokouší zabít nedávno narozeného bratříčka- to je prostě k sežrání nebo pokusy Cussack odporavit strýce Festera muhehehe !), takovým vrcholem je doslova "vyhlazení bílých v táboře" při slavnosti her díkuvzdání. Něco takového se jen tak nevidí. A závěr prostě nemá chybu. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií.

• 12.7.2008  00:28
    Aeon Flux (2005)

Šíleně nudné scifi, ze kterého se dělá špatně již po 10 minutách. Šílené triky, špatní herci, mizerná režie a scénář. A šílená nuda. Jedna hvězdička za sexy Charlize Theron.

• 10.7.2008  16:43
    Amadeus (1984)

Jeden z největších klenotů v dějinách kinematografie. Forman je výborný vypravěč, který drží divákovu pozornost od začátku do konce. V podstatě víme, jak film skončí, nicméně sledujeme vynikající tragédii, ke které nelze zůstat chladný. I když chlad z Amadea přímo čiší.

• 5.7.2008  19:49

Nedat 5 hvězdiček tomuto skvostu je hřích. Vše je tu dokonalé (vizuální stránka, režie, herci, dialogy a scénář a dokonce i Newmanova hudba) a skvěle vypointované (hlavně závěr). Film funguje jako vtipná satira i jako rodinné drama o hledání sama sebe ve světě. Na světě je skutečně tolik krásy...

• 2.12.2006  21:56
    Angel (TV seriál) (1999)

Angel je především výborným spin offem neméně výborného seriálu Buffy: The Vampire Slayer. Angel má především zcela jinou atmosféru než Buffy. Nabízí zde propracovanější a nezřídka zajímavější mytologii, je temnějším seriálem (hlavním tématem je vykoupení duše) a nabízí zde propracované postavy, které se těm z Buffy nejen vyrovnají, ale mnohdy se Whedonovi povedlo pracovat s charaktery naprosto bravurně. Za těch pět sérií prodělají obrovský vývoj (např. Wesley). I pilot se oproti Buffy povedl o poznání lépe, první řada je sice rozjezdová, ale i tak nabízí mnoho vynikajících dílů a skvělé finále. Druhou řadou příběh nabírá na obrátkách a třetí a čtvrtá graduje (i díky vynikajícícm flashbackům z Angelovy temné minulosti). Pátá je naopak zcela jiná (i díky mému oblíbenému Spikovi) a spíše než o ucelený příběh se opírá o skvěle napsané stand-alone epizody. A finále je skutečně nezapomenutelné. Zvláštní pochvalu také dostávají pánové Christophe Beck a hlavně Robert J. Kral, kteří se postarali o velmi temnou a dynamickou hudbu k seriálu. Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec.

• 12.7.2008  00:29
    Apocalypto (2006)

Tato dějově nablblá honička mě zaujala svým rychlým tempem, působivými triky, vynalézavou akcí a boží scénou v městě Mayů. Násilí je poměrně brutální a explicitní, ale není tu pořád a za každou cenu. Myšlenkově do sebe přece jen něco má. Poukázat musím na fakt, že herci skutečně mluví jazykem Mayů a ne angličtinou, jako v nedávné frašce 10 000 BC. Takto dějově řídká, ale adrenalinová jednohubka, která má něco do sebe. 70%.

• 6.7.2008  15:09
    Apokalypsa (1979)

Úchvatný snímek Coppoly disponuje (kromě více jako tříhodinové délky) mnoha klady. Vynikající režií (má nejoblíbenejší scéna je rozhodně letecký útok na vietnamskou vesnici v úvodu, kdy coppola nacpal 9 helikoptér do jednoho záběru!), sugestivní kamerou, precizními hereckými výkony a nadčasovým poselstvím o nesmyslnosti války. Tento film skutečně nemá chybu (vytknout by se dalo snad jen místy pomalé tempo a některé zbytečné scény).

• 14.1.2009  21:50

Za snaživého Petera O´Toolea, jinak tohle byl velmi nezáživný pokus o výklad o jedním z největších postav historie. Závěrečný patos tomu ještě ubírá.

• 22.3.2009  19:12
    Babylon A.D. (2008)

Nebetyčná béčková hovadina, kde jasně převládá forma nad obsahem. Atmosféra apokalyptického světa je super. Námět je bezpochyby zajímavý, ale bohužel totálně nevyužitý. Škoda céčkového scénáře. Děj je vyloženě plný nelogičností, zmateností a posledních 20 minut postrádá jakýkoliv smysl. Doufám, že tolik opěvovaná režisérská verze bude mnohem lepší. Hudba Atliho Örvarssona je leč neoriginální, ovšem velmi zajímavá.

• 12.7.2008  12:30

Achjo, ve srovnání s Timem Burtonem nemůže rutinér Schumacher obstát. Temná atmosféra zmizela jako pára nad hrncem. Co zůstalo ? Stylová Goldenthalova hudba (nový heroický Batmanův motiv), slušné triky, krásná Nicole Kidman... Nepochválím Kilmera za jeho sterilní výkon, udělím políček Schumacherově režii a spokojím se s konstatováním, že Tommy Lee Jones a Jim Carrey šíleně přehrávali.

• 20.11.2009  22:20
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Battlestar Galactica je v současnosti nejlepším scifi seriálem a jedním z nejlepších z přírůstků do mého nejoblíbenějšího žánru. Důvod je jednoznačný. Oproti jiným scifi seriálům pro masy (Stargate SG-1, Stargate Atlantis) je zde kladen důraz na postavy, které jsou podány nadmíru realisticky a mají nosnou psychologickou hloubku (někoho budete mít rádi, někoho nenávidět). Příbeh je tu komplexní, mytologie zajímavější než ve Stargate a vatových dílů minimum. Všechno v BSG má svou logiku, i filozoficko- religiozní motiv, táhnoucí se již od samotného začátku. Dále nelze než zaplesat nad vynikající roztřesenou kamerou, výbornými triky, výpravou, plastickými hereckými výkony, či excelentní hudbou Kanaďana Beara McRearyho, mixující etnickou hudbu s hudebním stylem západním. Hodnoceno po shlédnutí první série.

• 6.2.2009  15:58
    Ben Hur (1959)

Velmi slavný historický film, který stojí za to vidět i dnes, přesně po 50 dekádách. Ano, triky dnes působí směšně, ovšem magická hudba Miklose Rózsy je živá i dnes. Nejlepší scénou je osmiminutový závod vozazajů (zde se Lucas inspiroval v I. epizodě Star Wars), který i dodnes vyráží dech ! Bohužel film v druhé půli i tak ztrácí tempo prudce dolů a něpotěšil mě ani náboženský motiv s Ježíšem Kristem (jelikož jsem ateista). 70%.

• 17.2.2009  20:56

Zajímavá disneyovka, které nechybí skvělé akční scény (vynikajících úvodních 15 minut), zajímavé dialogy a neotřelý koncept. Škoda Powellovy průměrné hudby a zaškobrtnutí v tempu v polovině snímku. 70%

• 2.12.2006  21:59
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Buffy je jedním z nejpodceňovanějších seriálů jak na csfd, tak obecně. A je to skutečně velká škoda. Ano, je to spíše feministicky laděný seriál (hlavní hrdinka je dospívající dívka). Vyniká však precizní stavbou jednotlivých charakterů a funguje na výbornou i jako strhující psychologická sonda. Zaujme také svým filozoficko- náboženským přesahem. Zejména je to patrné u postav jako Willow, Xander, Anya, Spike a dalších. Zatímco první tři série se nesou v odlehčeném duchu a jsou zaměřeny spíše na teenagery a čtvrtá je přehodná série z prostředí vysoké školy, tři poslední vynikají nevídaným uceleným příběhem a gradujícím dějem. Dodnes se jedná o jeden z mílníků ve fantasy žánru, ve kterém nachází málokde konkurenci. Přestože seriál skončil výbuchem Sunnydale, jeho aktéři žijí dál v komiksech, které dodnes vycházejí. A také má spoustu fanoušků, ke kterým se hrdě hlásím. Tento seriál mi změnil život. Co více dodat. Nelze než pochválit působivou hudbu Christopha Becka(2. - 4. serie), Thomase Wandera(5 - 6. serie) a Roba Duncana(7.serie), která má na nezapomenutelné atmosféře znamenitý podíl. Na tento seriál jen tak nezapomenu.

• 22.4.2009  11:49

Těžce průměrné dobrodružství pro celou rodinu, které nezachraňuje ani výborná Lockingtonova hudba. Film trpí nezáživnou režií, špatným scénářem a mizernými triky. Zkrátka nepřináší nic nové a kopíruje víceméně slavnější dobrodružné filmy. Stěží 2.

• 28.3.2009  09:51
    Cestující (2008)

V první polovině celkem příjemná romance s přesvědčivými herci (Anne Hathaway tu nespoléhá jen na svou hezkou tvář a Patrick Wilson má také své kouzlo), s přibývající stopáží začne mysteriozně- detektivní linie nabírat na obrátkách, nelogičnosti se začnou vršit a připitomělá finální pointa celý film málem srazí na kolena. Jako konverzační drama solidní, jako mysteriozní thriller selhává na celé čáře. Takže si vyberte. Hudba Edwarda Shearmura sice nevyniká originalitou, zato je však působivá a velmi dobře funguje. 50%.

• 11.7.2008  19:59
    Collateral (2004)

Vynikající Mannův psychologický thriller říznutý s krimi sice od začátku hraje s pomalým tempem, ale druhá polovina se rozjede jako tank. Musím pochválit celkovou nepředvídatelnost děje, tajuplnou atmosféru (uf, tolik zpomínaná scéna s vlkem je mrazivá) a skvělou hereckou ústřední dvojicí (průměrná "matrixovská" Jada Pinkett Smith se nepočítá). Musím pochválit Toma Cruise, který záporáky hrát vyloženě umí a evidentně si to tady na velkém prostoru užívá (ostatně jako v jiné nezapomenutelné kreaci v Interview s upírem), ale nekrade film Jamiemu Foxxovi. Ten člověk prostě umí. Jsem velmi rád, že někdo v Hollywoodu konečně natočil film, který je uvěřitelný i po psychologické stránce (postavy). Už jen základní premisa filmu je geniální. Připočtěme si skvělé nasnímání nočního LA na digitální kameru, skvělé písničky a instrumentální hudbu Jamese Newtona Howarda.

• 9.8.2009  01:18
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Téměř dokonalý, chytlavý divácký zážitek, k jemuž k samotné dokonalosti schází slabší (až moc překombinovaná) poslední třetina, kde Death note mírně ztrácí dech. Ovšem vynikající, maximálně nervy drásající finále dojem opět umocní. Boj 2 charakterů nebyl dlouho podán tak strhujícím způsobem. Je to zčásti horor, zčásti fantasy, ale převážně zajímavá detektivka se zběsilým tempem. Ovšem mírně mě zklamal fakt, že autoři poněkud zabili potenciální zajímavou myšlenku, jestli je Light, který zabíjí zločince skutečně zlý nebo dobrý. Představoval jsem si, že si s tímto motivem pohrají a pohrají si s Lightovou psychikou. Svou nejednoznačností to přímo vybízelo. Dojem ještě umocňuje působivá hudba, při níž mnohdy hezky mrazí (zvláště sborové party efektně použité při vraždách či šokujících odhaleních).

• 4.4.2009  20:34
    Do hlubiny (2005)

Nudná a laciná reklama na Bahamy (tudíž je na co se dívat, záběry pod vodou jsou vydařené) s velmi sexy Jessicou Albou, za kterou je druhá hvězdička.

• 7.7.2008  00:32
    Dobrá čtvrť (TV seriál) (2005)

Dobrá čtvrť je jedním z nejlepších českých seriálů poslední doby. Karel Smyczek má na svém kontě desítky projektů, včetně takového klenotu jako dodnes nepřekonané Bylo nás pět. A je to na výsledku sakra poznat. Seriál se může pochlubit velice slušným scénářem, který má jistý přesah a řemeslnou, vyváženou režií bez jediné stopy patosu nebo typicky českého sentimentu (jako v otřesném pokračování Sněženek a machrů). Příběh zručně balancuje na hraně melodramatu s několika komediálními vsuvkami a zápletky jsou (v rámci žánru) uvěřitelné. Musím zde vychválit herce, jak v roli studentů (Martha Issová), tak dospělé hvězdy (vynikající Tomáš Hanák). Samozřejmě silný je závěr, který nekoncí vyloženě ani happyendem, ani tragédií, je to spíše něco napomezí. Tento seriál jsem viděl v roce, kdy jsem na gymnáziu maturoval, takže jsem se ještě více vcítil do kůže maturantů a prožil příběh.

• 13.10.2008  22:14

Typický případ promarněné šance. Takový tip filmu osobně nemám rád a znovu se na něj rozhodně nepodívám. Jednak má Bouře bohužel velmi slabý provařený scénář plný klišé a předvídatelností, ale také nulovou zápletku. Bohužel celý úvod, seznamující nás s posádkou je nudný. Díkybohu za druhou polovinu, která je dramatičtější, akčnější, ale také ještě hloupější. Naštěstí triková stránka je velice povedená a vše zachraňuje boží Hornerova hudba, díky které přidávám filmu jednu hvězdičku navíc. Každopádně už to nechci nikdy vidět znovu. 50%

• 7.7.2008  00:08

Skvěle rozehrané iluzionistické drama na pozadí historických událostí konce 19. století. Sledujeme tu věčné soupeření dvou mužů (Bale a Jackman) o to, kdo bude mít dokonalejší kouzelnické představení. Jeden z nejpovedenějších aspektů na filmu je, že nevíme komu ze dvou kouzelníků fandit dřív. Těžiště fandění se neustále přesouvá, tu Borden, ale ne Angiers a napětí se neustále stupňuje. Nolanovi vskutku napsali a natočili filmový kus bez kazu. Vše podtrhne geniální závěrečná pointa, k jejímuž plnému docenění je ovšem třeba film zkouknout znovu. Celý příběh je nesmírně komplikovaný a Nolan vyžaduje, aby divák dával po celou dobu pozor. Jinak je ztracen. V Dokonalém triku funguje totiž každičké soukolí, ať již to jsou vynikající herci (kromě ústředního dua Bale-Jackman je tu co by třešnička na dortu charizmatický David Bowie v roli vynálezce Nikoly Tesly) či zdařilé triky. Výsledkem je fascinující podívaná od začátku do konce. A těším se, až si film pustím znovu. A znovu.

• 3.9.2008  23:22
    Doom (2005)

Opět jedna z dalších promarněných příležitostí. Je jasné, že adaptovat hru, ve které se chodí s tuctem zbraní a vraždí monstra z jiné dimenze chtělo hodně odvahy. Scénáristé sice napsali nějaký příběh, kopírující Cameronovy nedostižné Vetřelce- avšak legendární Doom ve srovnání s Vetřelci selhává téměř ve všech ohledech a je to jedno velké nic, které sice nemá díky dobrým trikům a zajímavým zrůdičkám (a také charizmatu The Rocka) šanci diváka nudit, ale s Doomem nemá společného takřka nic. Vyčnívá zde pouze pětiminutová scéna z pohledu první osoby na konci, kterou navíc nerežíroval Bartkowiak, ale šéf digitálních efektů. Motorová pila rulezzz ! Za zmínku stojí také cool non stop elektonický hudební podkres Clinta Mansela. Prostě promarněná příležitost, bohužel. 50%.

• 28.7.2008  12:02
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

"I have PHD from horribleness." Joss je génius ! Vynikající komiksový muzikál, udělaný za minimální peníze. Jednou bude mít kultovní status. Velmi dobré obsazení seriálových hvězd současnosti (Harris, Fillion), kteří se evidentně při natáčení bavili. Velmi překvapivé je vlastní muzikálové spektrum- chytlavé písničky, které napsal sám Joss a pěvecké nadání ústřední trojice. Není tu nouze o absurdní děj, pověstné hlášky a na žánr atypický závěr, ze kterého zamrazí. Bavil jsem se od začátku do konce, tohleto je pecka !!! Chci další pokračování !

• 7.2.2010  17:22
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Pět let čekání na nový Jossův opus se vyplatilo, přestože jsem k němu zpočátku přistupoval veskrze kriticky. Dollhouse je na poli seriálů mimořádným zjevením a dosavadním Whedonovým nejambicioznějším, nejrafinovanějším, nejchladnějším a bezesporu nejvyzrálejším počinem. Pro běžného diváka však bude Dollhouse nejspíše těžce stravitelnou pochutinou. Seriál jde proti všem zaběhnutým klišé a seriálovým konceptům (hlavní hrdinka nemá po většinu seriálu vlastní osobnost atd.). Dollhouse je v těchto ohledech jedinečný a nemá konkurenci. Whedon stvořil auru takového tajemna, za které by se nemusel stydět ani Lost, servíruje nám šokující dějové zvraty (které by záviděl i Alias) a všechno je tu chladné a "nedořečené" (a zároveň neustále chytré). K prvním epizodám jsem sice přistupoval skepticky a "missions of the week" (stand- alone epizody) mě nechávaly chladnými, nicméně druhá polovina série vrcholící vynikajícím finále mi vytřela zrak (epilog Epitaph One z budoucnosti snad ještě víc). O poznání temnější a filozofičtější druhá série nabere od páté epizody neuvěřitelné tempo, děj až do konci za přibývající anarchie a chaosu, jež neodvratně směřují k apokalyptickému konci graduje. Dochází tak na precizní lámání charakterů (z nichž má většina svou psychologickou hloubku) rukou v ruce se zajímavou dějovou linií o postupném zneužívání technologie Rossumem. Bohužel nám z důvodů ukončení seriálu studiem Fox nebylo umožněno se dozvědět za jakých okolností vlastně k apokalypse došlo (mnoho vedlejších dějových linií uspokojivě uzavřeno nebylo, osudy mnoha postav neznáme), nicméně Jossem vynucené vynikající finále působí uzavřeně a nesmírně emotivně (poslední scéna je symbolickou tečkou za celým seriálem).

• 12.7.2008  00:37
    Elektra (2005)

Není to tak strašné. Jedna z mých nejoblíbenějších hereček Jennifer Garner kvůli mizernému scénáři (vedoucí odnikud nikam) nemá co hrát, tak se aspon snaží být sexy, což se jí daří. Musím pochválit mého oblíbence Colina Cunninghama (major Davis ze Stargate SG-1), roličku Terence Stampa, cameo Jasona Icaacse a hudbu Christopha Becka, která je dostatečně působivá i bez obrazu. Jinak nuda, neinvenční režie, hrozné triky a nuda...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7