BloodyVamp

okres Prostějov
El Niňo

• 27.2.2009  15:41
    Rallye smrti (2008)

Rallye smrt je jedním z nejbéčkovějších béček za poslední roky. Mě jako fanouška videoher velmi potěšilo dobrých 40 minut akce závodů, na které se fantasticky dívá a jsou skutečně adrenalinové, trikově precizní a prostě...dokonalé. Připomíná to něco mezi drsnějšími Rollcage (nabíjení zbraní, štítů), Carmageddony (ostrá řežba, brutalita) a Need For Speed (závěrečná honička opravdu připomene Hot Pursuit). Bohužel však kromě této vydařené řežby film opravdu nenabízí absolutně nic, scénář je tupý až běda (klasický Anderson), dialogy k uzoufání nudné a herci na výjimky (Statham, Allen) prázdní a postavy nezajímavé. Je jasné, že o děj jako takový šlo až v druhém sledu, ale jen super 40 minut akce výsledek nezachrání). Jako myšlenkově prázdný videoklip s hezkejma holkama a cool hrdiny přesto obstojí a výsledek nenudí. Jak není soundtrack Paula Hauslingera poslouchatelný na CD, tak báječně funguje v této absurdní béčkové jízdě. 55%.

• 26.2.2009  21:09
    Valkýra (2008)

Precizní a v souladu s dobovými prameny přesná historická rekonstrukce událostí nejslavnějšího pokusu atentátu na Adolfa Hitlera. Singerův rukopis je do velké míry znatelný, tento historický thriller se vymyká nejrůznějším hollywoodským klišé a stereotypům a přitom jde svou jasně stanovenou cestičkou od začátku do konce. Valkýra kromě skvělé režie exceluje nebývalým spádem (v druhé půli je tempo neskutečně gradováno), naléhavostí a napětím. Vše zkrátka funguje jako dobře seřízené hodinky, počínaje herci (válí tu převážně Nighy, Stamp, Wilkinson či Branagh), skvělou kamerou, atmosferickou hudbou a střihem Johna Ottmana a tradičně skvělou režií. Jediné co nefunguje, je selhávající charizma Toma Cruise, který je sice vzhledem podobný plukovníku Staufenbergovi, ale jako hlavnímu aktérovi tohoto dramatu chybí procítěněší herecký výkon, na druhou stranu se mu daří vzbudit sympatie. Také mě příliš nepotěila zkratkovitost celé operace Valkýry. Celé to zkrátka působí chladně, odtažitě, ale přesto jako vyjimečně sestrojené řemeslo. Také škoda, že postavy jsou zde líčeny jednorozměrně a selhává zde jakákoliv psychologie postav. Avšak o tohle se ani Singer nepokoušel. Tento film je zkrátka jiný... 70%

• 20.2.2009  13:14
    V Bruggách (2008)

Vynikající černá cynická komedie s prvky gangsterky. Martinu McDonaghovi se jeho režijní debut vydařil na výbornou, jeho mírně dlouhé dialogy se sice vyznačují divadelností (s níž má McDonagh mnoho zkušeností), ale jsou ve většině připadů trefné a geniálně napsané. Zejména potěší slovní přestřelky dvou hlavních protagonistů. Až to začne působit mírně rozvlekle, přijde konečně na scénu fantastický Ralph Fieness a svou kreací extrovertního, ale zásadového padoucha posouvá film ještě někam výš. Ovšem ani Colin Farrel či Brendan Gleeson nepostrádají hloubku či na psychologické přesvědčivosti. Zásluhu na tom, že snímek je vedle vybroušených dialogů i skvěle atmosferický, má zásluhu přesná kamera (zajímavě nasnímané goticko- renesanční Bruggy, kde se po tomto snímku chci taky podívat), melancholická hudba Cartera Burwella a jisté režijní vedení všech herců. Třešničkou na dortu je sexy Clémence Poésy, která svou vedlejší postavu zahrála velmi přesvědčivě. Tato černá gansterka má velikánský kultovní status !

• 17.2.2009  20:56

Zajímavá disneyovka, které nechybí skvělé akční scény (vynikajících úvodních 15 minut), zajímavé dialogy a neotřelý koncept. Škoda Powellovy průměrné hudby a zaškobrtnutí v tempu v polovině snímku. 70%

• 17.2.2009  12:28
    96 hodin (2008)

Akční film ze staré školy. Musíte však přistoupit na režisérovu hru, pokud si chcete tento čistokrevný akčňák s ultradrsným (a patřičně charizmatickým) Liamem Neesonem vychutnat. Snaha vyrovnat Greengrassovi se cení, rozklepaná kamera v honičkách je přesně to, co si představuji pod pojmem akční film nové doby. Třešničkou na dortu je jeden z nejlepších kontakt soubojů, co jsem měl možnosti vidět za poslední roky (který se téměř vyrovnává souboji v bytě v Bournově ultimátu). Proto mu odpustíte mizerný scénář (v rámci žánru však dostačující) a hloupé dialogy. Tento film má prostě koule !!!

• 16.2.2009  17:18

Postmoderní a chaotický muzikál, kde forma jednoznačně vítězí nad jeho slaboučkým obsahem. Na druhou stranu o děj tu ani moc nejde, tenhle brutální muzikálový scifi/horor je díky své fantastické vizuální stránce prostě fascinující ! Musím pochválit Anthonyho Heada za charizmatický výkon a působivý herecký projev. Jeho Repo Man je tragickým hrdinou jak se patří. Alexa Vega umí překvapivě slušně zpívat a s jejím emo účesem je opravdu sexy. Opravdu velmi zvláštní, bizarní film.

• 12.2.2009  11:08
    Sedm (1995)

David Fincher mi tímto filmem vytřel zrak. Zvláště začátek je neuvěřitelně působivý, sugestivní a temný. Všichni herci tu hrají výborně, dialogy mají švih, škoda jen, že je závěrečná pointa lehce odlfáknutá. Jinak tento film má prim v tom, že se skutečně vrahovi jeho dílo podařilo...

• 12.2.2009  11:07
    Spy Game (2001)

Velmi sympatický thriller se zajímavými herci a skvělým spádem. Tento film mám tak rád převážně díky hudbě Harryho Gregsona- Williamse, který odvedl vynikající práci a právem tento soundtrack bývá řazen k jeho nejlepším dosavadním výkonům.

• 6.2.2009  19:55
    Ghost Rider (2007)

Stěže průměrný paskvil chybým ústředním "hrdinou" a přímo tragickým záporákem. Naštěstí se na některé scény hezky kouká (teď tu přímo nemyslím dekolt Evy Mendes), tempo je celkem svěží a hudba Chrise Younga je velmi šmrncovní a dodává filmu alespoň nějakou tu hloubku. Nicméně tak příšerné to není a Ghost Rider je přesně na půli 2 a 3 hvězdiček. Jdu dolů vzhledem k absurdnímu scénáři. 50%.

• 6.2.2009  15:58
    Ben Hur (1959)

Velmi slavný historický film, který stojí za to vidět i dnes, přesně po 50 dekádách. Ano, triky dnes působí směšně, ovšem magická hudba Miklose Rózsy je živá i dnes. Nejlepší scénou je osmiminutový závod vozazajů (zde se Lucas inspiroval v I. epizodě Star Wars), který i dodnes vyráží dech ! Bohužel film v druhé půli i tak ztrácí tempo prudce dolů a něpotěšil mě ani náboženský motiv s Ježíšem Kristem (jelikož jsem ateista). 70%.

• 21.1.2009  11:56
    Iron Man (2008)

Iron Man je velmi příjemným překvapením. Spíše než plnohodnotný film však připomíná úvod do Iron Mana jako takového. První půle je skvělá, druhá však začne trpět častými klišé a nepovedný závěr není něco, na co by tvůrci mohli být hrdí. Ovšem musím velmi pochválit Roberta Downeyho Jr., který film neskutečně drží a jeho charizma by mu takový Peter Parker mohl závidět. Iron Man je novým prototypem hrdiny, se kterým se příště velmi rád uvidím. A netradičně obsazená Gwyneth Paltrow velmi mile překvapila !

• 19.1.2009  16:40

Cukrkandlová hollywoodská vyprávěnka, která je spíše romantickou pohádkou, nežli historickým eposem (ač se o to scenáristé snaží). Celkově je scénář bídný a výprava na hollywoodský velkofilm laciná (papundeklové kulisy Camelotu). Nad vodou ji drží i na dnešní dobu fantasticky nasnímané bitevní sekvence a zvládnutá choreografie, vynikající monumentální hudba Jerryho Goldsmithe a ústřední herecké trio Connery-Ormond-Gere. Za mého děštství jsem však tento film zbožňoval a ztotožňoval se s postavou bijce Lancelota (to byl můj hrdina !). Ovšem plochost postav, povrchnost děje (jeho absence) mi však nedovolí jít výše než nad těsné 3...

• 18.1.2009  19:24

Průser velkých rozměrů ! Spíše to připomíná nepovedené fantasy Eragona (nejen skvělou Doylovou hudbou), nežli historický epos. Poslední legie nemá vůbec nic společného s historií, ač se snaží tento fakt zakrývat seč může. Všechno tu jde do kytek, pominu- li dementní scénář a nezvládnutou, chaotickou režii, tak zde nepomáhá ani výprava (papundeklové kulisy snad jen výborná hudba Patricka Doyla, nesmírně bohatá na motivy a orchestrace), překvapivě ani herci (kromě Colina Firthe, který se alespoň trochu snaží, zbytek ansámblu svými výkony připomíná tak dramatický kroužek na střední škole). Poslední legie je film vyloženě k smíchu. Výsledek mírně zvedá lepší závěr (zde je závěrečná bitva naopak přehledná) a pobavilo mě pomrknutí na diváka v podobě odkazů na legendu o Artušovi. Schovívavé hodnocení je tu především za boží hudbu (takhle mrhat Doylovým talentem je škoda).

• 14.1.2009  21:50

Za snaživého Petera O´Toolea, jinak tohle byl velmi nezáživný pokus o výklad o jedním z největších postav historie. Závěrečný patos tomu ještě ubírá.

• 14.1.2009  19:10
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

HIMYM je dokonalým sitcomem, vztahovkou a mírnou moralitkou v jednom. Můžeme jen děkovat postavě Barneyho, především hereckému talentu Neilla Patricka Harrise, který psychicky narušeného a nenapravitelného excentrického děvkaře ztvárnil s maximálním charizmatem a nasazením. I další postavy mají co říci, ale Barney je prostě "AWSOME". Seriál si stále drží velmi vtipný nadhled, výborá camea (J.K. Simmons na hrad !), neupadající kvalitu. doufám, že to tvůrcům vydrží. Nejlepší sitcom co jsem viděl !

• 6.1.2009  14:52

Velmi netradiční a krátká bondovka, která je od svých předchůdců liší snad ve všem. Marc Forster tu zanechal znamenitý režijní rukopis a přiblížil novou bondovku art stylu. Craig potvrzuje, že je vynikající herec a jeho postavě drsňáka, přesto v hloubi duše zraněného člověka se dá dobře fandit. Nezaostává ani Olga Kurylenko, která není typickou bond girl, naopak se stává rovnocenným parťákem. Na některé scény (úvodní honička v tunelu, závod koní, odhalení záporáků v divadle či našlapaný závěr) prostě nezapomenu. Mathieu Amalric je skvělým záporákem, na první pohled zcela neškodným, přesto záludným a naskrz prohnilým... Plné hodnocení nemůžu dát za nepřehlednou, frenetickou akci...ale holt tohle si žádá nové milenium...

• 12.12.2008  14:38
    Oko dravce (2008)

Nezávazná blbina, v níž je logických děr opravdu nespočet. Nicméně se jedná o příjemné akční scifi (bohužel), při jehož sledování radím vypnout mozek. Po výborné první polovině, která chytne od prvních sekund, nabere takové tempo, jež až do finále nepustí, nějak dojdou scénáristům nápady a po nezbytném vysvětlení (je značně přehnané) se začíná ztrácet napětí a absurdnost situací donutí diváka zamyslet se, zda to opravdu scénáristé myslí vážně. Mám na mysli především četná klišé, likvidaci hlavního záporáka a šíleně patetický konec, za který by se stydět nemusel ani Michael Bay. Ovšem znovu se tu ukazuje, že Shia má charizamatu na rozdávání, Michelle Monaghan je sexy od Constantina a Brian Tyler je geniální skladatel (jehož soundtrack je jedním z nejlepších v tomto roce). "Disturbovský" Caruso překvapivě akční scény velmi dobře zvládá (rozhodně přehleději nežli Bay v Transformers). Jedná se o akční jednohubku s hodně hloupým dějem, zběsilým tempem a otřesným závěrem. 70%.

• 28.11.2008  18:49

Nebetyčná blbost, která po úvodní čtvrthodince začíná nudit a je stále stejně...blbá. Akční scény jsou ad absurdum, což po chvíli začne iritovat. Příběh to nemá skoro žádný, herce snad komentovat ani smysl nemá. Jen ta akce vypadala místy hodně stylově (takhle jsem si ji představoval v Max Paynovi, když už). Takhle výplach mozku na jedno sychravé odpoledne. 30%.

• 2.11.2008  17:55
    Max Payne (2008)

Tak tohle je pro mě velmi osobní, jelikož jsem velkým fandou obou dílů videoher Max Payne, s nímž tento ubohý pokus nemá (krom vykastrované ústřední zápletky, několika povědomých jmen a několika lokací) téměř nic společného. Ale začněme tím lepším, byť toho moc nebude. Celá vizuální stránka je úchvatná, úžasné kamerové filtry zahalené do depresivního modrošeda opravdu připomene hru svými "komiksovými omalovánkami". S tím souvisí netradičně pojaté halucinace Valkýr, které byly opravdu působivé (scéna s bullet time Valkýrou je chuťovka) Za další jsem vcelku spokojen s poslední cca čtvrthodinkou, kdy se z nudné psychologické detektivky stane akční nářez (několik míst, kde jsem nezíval nudou). Takhle jsem si nějak představoval akci v Max Paynovi, převedenou na plátno, byť je tu je jí jen poskrovnu (vůbec nepočítám mdlou, odfláklou akci v legendárním Ragna Rock clubu, tam to bylo k smíchu). Dalším kladem je i docela solidně obsazený Wahlberg, který se sice snaží, ale proti mizernému scénáři a dialogům nezmůže absolutně nic. A také účast krásné a přesvědčivé Olgy Kurylenko. Hudba Marca Beltramiho se dost povedla, zachraňovala tak některé katastrofální pasáže. To nejdůležitější, tedy samotný děj je absolutní katastrofa a maximální zklamání. Nejen, že celou dějovou linii v jedniččce podstatně vykastrovali nechali tam jen chabé torzo, kterému nepomáhají ani průměrní či dokonce podprůměrní herci (můj oblíbený Beau Bridges používal celou hodinu a půl jediný výraz ve tváři co nasadil v úvodu filmu, jak ho známe ze Stargate SG-1 a Amaury Nolasco v roli arcilotra Lupina byl vyloženě trapný a k smíchu). Popravdě jsem nepochopil o co v tom filmu vůbec jde. Zápletka s Monou je imho totálně vedle, o to se tvůrci ani neměli pokoušet. Ve zkratce: První hodinu jsem doslova trpěl nudou (nejen pro absenci akce), akční závěr to malinko napravil, ale zase jsem kroutil hlavou nad absurditou a vyloženou hloupostí scén. 30%. Z tohoto filmu jsem vyloženě dostal špatnou náladu, proto výsledná jedna hvězdička.

• 28.10.2008  18:28

Velmi netradiční dětské fantasy, které je ale spíše než klasickým fantasy žánrem komorním dětským dramatem. Terabithia má vyvážené tempo, sympatické postavy, dobrý casting (září tu AnnaSophia Robb v roli Leslie, sice krásná, ale herecky bezkrevná Zooey Deschanel jenom koulí hezkýma černýma očima a veterán Robert Patrick hraje přesvědčivě přísného otce). Příjemný film, který nese srozumitelné poselství. V šoku jsem byl z totálního zvratu ve dvou třetinách filmu, který je působivý a zajímavý. Bohužel mě nechaly chladným scény v samotné Terabithii, které mi přišly divné a trochu nezvládnuté. Každopádně doporučuju dětem ! 70%.

• 13.10.2008  22:14

Typický případ promarněné šance. Takový tip filmu osobně nemám rád a znovu se na něj rozhodně nepodívám. Jednak má Bouře bohužel velmi slabý provařený scénář plný klišé a předvídatelností, ale také nulovou zápletku. Bohužel celý úvod, seznamující nás s posádkou je nudný. Díkybohu za druhou polovinu, která je dramatičtější, akčnější, ale také ještě hloupější. Naštěstí triková stránka je velice povedená a vše zachraňuje boží Hornerova hudba, díky které přidávám filmu jednu hvězdičku navíc. Každopádně už to nechci nikdy vidět znovu. 50%

• 28.9.2008  19:50

Vynikající historické drama odehrávající se v průběhu posledních měcíců 2. světové války v netypickém Holandsku. Provokatér Paul Verhoeven velice dobře zrežíroval složitý, rozsáhlý především rafinovaný příběh o mladé ženě, která musí překonat všechno. Výprava je luxusní, Verhoevenova režie nadstandartně dobrá a přehledná, tempo vyprávění svižné a děj rychle ubíhá. Film to je rafinovaný, zábavný a krutě cynický zároveň. Od nepříliš zajímavého úvodu se Černá kniha diváku zarývá do kůže čím dál víc a víc a po zajímavém konci bude rezonovat divákovi dlouho v hlavě. A to je jen dobře. Několik drsných, sugestivních scén z hlavy nedostanu (masakr na lodi, polití výkaly...) Musím pochválit vynikající herce- zejména titulní Carici van Houten a Sebastiana Kocha v roli hodného nácka. Co bych naopak vytkl, je bohužel moc zamotaný a překombinovaný děj (ono hledání hlavního zrádce-záporáka je v konečném důsledku ne moc logické). 90%.

• 8.9.2008  09:28

Mně se to líbilo asi tak stejně jako jednička. Zlatá armáda má epičtější příběh, lepšího záporáka, je komediálnější, ztřeštěnější, romantičtější...a taky akčnější. Všeho je víc, například vynikajících monster (kde jen Toro bere ty nápady), absolutorium zasluhuje nová, živoucí postava "plynaře" a Hellboyovi stále fungující hlášky. Herci fajn, triky obstojné a akce lehcce nad průměrem- finále je ovšem zoufale předvídatelné...a nudné. Ostatně příběh kopírující Pána prstenů a Star Wars je průměrný. Hudba se bohužel nezdařila, Elfman má zjevně své nejlepší roky za sebou. Ovšem navzdory nedostatkům, nemám to srdce dát méně jako 4...Takže 75%.

• 3.9.2008  23:22
    Doom (2005)

Opět jedna z dalších promarněných příležitostí. Je jasné, že adaptovat hru, ve které se chodí s tuctem zbraní a vraždí monstra z jiné dimenze chtělo hodně odvahy. Scénáristé sice napsali nějaký příběh, kopírující Cameronovy nedostižné Vetřelce- avšak legendární Doom ve srovnání s Vetřelci selhává téměř ve všech ohledech a je to jedno velké nic, které sice nemá díky dobrým trikům a zajímavým zrůdičkám (a také charizmatu The Rocka) šanci diváka nudit, ale s Doomem nemá společného takřka nic. Vyčnívá zde pouze pětiminutová scéna z pohledu první osoby na konci, kterou navíc nerežíroval Bartkowiak, ale šéf digitálních efektů. Motorová pila rulezzz ! Za zmínku stojí také cool non stop elektonický hudební podkres Clinta Mansela. Prostě promarněná příležitost, bohužel. 50%.

• 3.9.2008  21:24

Tak tohle je šílená věc, pro star wars fanouška obzvlášť. Je to odpad jak vyšitý, o tom není pochyb a je to nad hranici divákovy stravitelnosti. Bože !

• 2.9.2008  19:45

Naprosto nechápu pana Lucase, že pustil tento infantilní blivajz do kin. Aby tu nedošlo k omylu, opravdu Star Wars naprosto žeru a jsou mou modlou (celá oblast expandovaného universa- tedy i romány). Musím zde ale bohužel měřit přísným metrem. I jako pilot do jinak skvělého animovaného seriálu Klonové války je stěží průměrný a je vidět, že se bohužel dostal do kin omylem. Pokud pominu průměrnou animaci, máme tu dočinění se debilním scénářem, průměrnými dialogy (světlejšími momenty jsou vtipné hádky Anakina s jeho padawankou Ashokou má místy šťávu a kouzlo a připomene škorpení Obi Wana s Anakinem ala epizody I-III) a sterilní, přímočarou zápletkou. Machinace Palpatina jsou už hodně přehnané i ve Star Wars mezích, minipříběh s Huttem na Coruscantu je doslova zoufalost (ono to byla jen záminka pro to, aby mohli dát nějaký prostor velice sexy animované Padmé- Natalie by asi zbledla závistí nad těmi křivkami). Co ovšem částečně výsledný dojem zachraňuje, je ztvárnění epickým bitev se vším všudy a některé hlasy původních představitelů nové trilogie (vynikající Christopher Lee tu měl víc prostoru jak v celé trilogii, potěší Jackon, Daniels...akorát škoda že se McDiarmid neujal nejlepší role své kariéry, chybí tu také klasicky rebelantský hlas Christensena nebo mentor McGregor). Co potěší nejvíc, je epická, monumentální a výpravná Kinerova kompozice (po Stargate SG-1 nejlepší v jeho dosavadní kariéře), která nemá s Williamsem nic společného ale...Je výborná v kontextu s obrazem (který nemá se SW také společného téměř nic). Tohle že mají být nedostižné Star Wars ? Ani náhodou !!! Lucasi, prosím vzpamatuj se ! V případě zamýšlené filmové trilogie by si scénáristé mohli vzít inspiraci z několik výborných románů (Zahn, Salvatore, Luceno...)

• 30.8.2008  13:08

Podivný western, který má takovou spoustu nelogičností, až je to hanba. Přitom se Yuma rozjíždí tak dobře, posledních 15 minut je pak velkou (a nechtěně směšnou) logickou dírou, za kterou by se scénáristi měli stydět. Připadlo mi to skoro jako parodie na western. Za zmínku takhle snad stojí několik opravdu povedených přestřelek, herecký výkon maniakálního Bena Fostera a samozřejmě jako vždy charizmatický Russel Crowe. Christian Bale je bohužel těžce průměrný, v Batmanově kostýmu se zkrátka cítí líp. Výsledkem je podivný sentimentální mišmaš, zvláště kvůli tak špatnému závěru. Takto se jedná o oddychový western, který sice přinesl něco nového, ale znovu se na něj nepodívám. A to ani kvůli vynikající Beltramiho hudbě, za kterou byl skladatel nominován na Oscara.

• 30.8.2008  09:41
    Pokání (2007)

Pokání je doslova výtahem do nebe. Jedná o audio-vizuální bombu (vynikající kamera, božská a právem oscarem odměněná hudba Daria Marianelliho) a skvěle napsaný tragický příběh podle románu McEwana. Již od úvodního záběru jsem byl pohlcen až do velmi překvapivého konce (onen scénáristický podfuk na diváka je vpravdě nečekaný !), který je doslova emoční extází. Takhle jsem se naposled rozbrečel u Fontány nebo dříve u Pomsty Sithů. Nenudil jsem se ani minutu a přál jsem ústřední romantické dvojici aby se opět shledali, jako v onom happyendu na konci románu. Pochopil jsem také smysl šťastných konců- happyend je v podstatě pro vypravěčku Briony Tallis tím skutečným pokáním. Musím vyzdvihnout působivou pětiminutovou scénu bez střihu- sugestivní evakuace Dunkirku. Válečné peklo je tu zobrazeno bez typického hollywoodského patosu. A všichni herci hrají úžasně ! Jednoznačně film roku 2007 a u mě je v TOP 10.

• 29.8.2008  16:24
    Once (2007)

V podstatě amatérsky zpracovaný film (na režii je amatéřina hodně znát). Podle mě jde o přeceňovaný film, proto jdu o stupeň níže, než bych za normálních okolností šel. Ano irská folková hudba je výborná, ale osobně takovéto hudební filmy nijak zvlášť nemusím. Prostě mě to tak nechytilo. Ovšem největším kladem je krásná Markéta Irglová (nemůžu si pomoct v obličeji mi velice připomíná mou bývalou), její civilnost. Nepokulhává ani její protějšek Glen Hansard, tento pár si prostě byl souzen. A z netypického závěru jsem byl nadšen, tady se opět tvůrci vyhli klišé. Ovšem nemůžu pomoct, ale Once nechal tak chladným. Falling Slowly rulezzz !

• 22.8.2008  12:34

Blbost největšího kalibru, kterou částečně zachraňují herci a výborné metalové písničky. Nic víc, nic míň.