Gregor_Samsa

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 20.1.2019  14:42
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Sosl jsem to po Vánocích, byl okolo tohodle Issondříčko filmu vloni docela hajp, tak jsem byl zvědav – a je to fakt dobré. Jasně česká produkce, těžko shánět větší peníz, ale má to atmosféru... první část je taková načrtávačka, pojďme poznat postavy a trošku se k nim přiblížit, kluk s holkou na první dobrou kudrnáče, no jasná věc, druhá část (skoukl jsem obě dohromady) se už rozjede víc a tam se to pak začne lámat. Byl jsem pod zemí jednou – v dolech v Potosí v Bolívii – a tak nějak vím, že tohle by fakt pro mě nebylo. Never ever. Odvážlivci a borci... [70%; 2019-01-13]

• 20.1.2019  14:41
    Kursk (2018)

Těžké téma, ale Thomas Vinterberg je až příliš dobrý na to, aby to dopadlo hrůzostrašně. No ale popořádku. Takhle: ruští borci sice mají ruské kukuče i hairdos, ale ty jejich anglické písničky na melodii O Tannenbaum, to je fakt peklo, rve to uši, člověk se cítí trapně, nepatří to tam, je to fakt úplně mimo. Jasně že chápu důvody angličtiny... ale prostě jsem to nedával. Jinak je to vyrovnané vyprávění, které posouvá dějové linky v klidném tempu, bez přehnaných zvratů i emocí, prostě popisuje to, co se před lety stalo a co jsem tenkrát sledoval... jako byl to pro kluky fakt pech. Asi i kdyby se povedlo dostat k ponorce dřív, bylo by pozdě... těžko říct. Dobrej biják, ne nutně na multikino, kde borci s popcornem a těmi mexickými cornflaky s čedárem tomu moc nepřidaj‘. [70%; 2019-01-20 CinemaCity Chodov]

• 8.1.2019  21:06
    Oni a Silvio (2018)

Všechno ve mně trne pláče, máme tu dalšího vizualáče! No jasně, bylo zřejmé, že budou barvy, zadečky, kamera, hudba, prostě Sorrentino, jak to přeokázale až k ironičnosti umí jen on, jenže! – je to dlouhé, prostě nudí to a dvě a půl hodiny jsou moc a neodpustitelné zároveň, neměl jsem na to jít, tohle se neodpouští, artistně pogovat s divákem hned u pódia, to je jednoduše od autora příliš sobecké, no je to tak, je. Myšlenka jinak fajn a naštěstí to je „podobenství“ nepříliš alegorické a více epicko-doslovné, má to své momenty, většinou ty černo-humorné, jenže, nemůžu si pomoct, podobně jako nádhera Velká mě to míjí, Mládí to není, ne a ne a ne, a na papeže kašlu, to pro mě taky nebude... better drink on Friday night than this one. [40%; 2019-01-04 Kino Atlas]

• 2.12.2018  08:27

Tak už víme, teda já vim, odkuď to všechny ostatní filmy z pozdních osmdesátek, raných devadesátek a pozdějc maj‘ – takový ty osudy postav, co se protnou, kde nikdo nemá nic jistý, kde zvrat je zákon a pravidlo, kdy náhoda je blbec a husté momenty se střídají s těmi groteskními nebo i groteskními přímo jsou. První věc od Coenů jistě ukazuje na málo penízků v ranečku příprav, ale udělané je to dobře, Burwellův raný hudební minimalismus tam taky sedí, takže výsledek slušná cajkovačka! [80%; 2018-12-01 Home sweet home]

• 24.11.2018  23:31
    Mrtvý muž (1995)

Všechno ve mně trne pláče, dáme trochu černobílého uměláče! Ne ne, nebudu to hanět ba ironizovat, je to velmi osobité, jiné, zajímavé, nevšední i neokoukané. Prostě unikátní, byť artistní. S některými momenty jak od Tarantina a s jinými, kde člověk jen kroutí hlavou. Neil Young filmu přidává hodně... musím sjet znovu soundtrack, kdy mi chyběla ta akustická chytlavost na první poslech, která mě dostala hned v úvodních titulcích. Kdybych neměl nesnášenlivý postoj ke slovu podobenství, řekl bych, že tenhle film je podobenství, ale pak bych zase řešil, k čemu že to je podobenství a co to je za alegorii. Je to příběh kluka, kterému se začne jeho život žít tak nějak jinak, než si plánoval, a pak už se mu jen tak odehrává před očima, hodinu za hodinou, den za dnem? Nebo je v tom něco víc? Nakonec se nechat naložit do kánoe jak já do packraftu a na dně vystlaném cedrovými větvičkami odplout do zítra – lepšího (příštího) života... [80%; 2018-11-24 Kino Světozor]

• 18.11.2018  22:06

Dnes podruhé, z DVD, ještě mám doma na disku Director’s Cut, ten půjde příště. Někdy za pár let, až to celé zase zapomenu a v paměti mi zůstane jen závěrečný showdown na Grand Central. Carlito to myslí celé vážně a fakt chce z toho všeho ven, ale každá akce vyvolává reakci, i když to na začátku může vypadat zcela nevinně. Sean Penn žiďácky hodně kudrnáčově, trvalo mi třetinu filmu, než jsem ho poznal. Patrick Doyle parádní – jdu tahat soundtrack. Pro mě ikonická záležitost – pár procent nahoru kvůli tomu, že jsem na Grand Central v NYC byl a prošel si to nádraží a viděl tu krásnou halu... well well this one is really good, přestože trochu ten zub času pracuje. Parádní nadčasová a ikonická záležitost, jeden z těch filmů, co vaši kámoši možná neviděli, ale měli by... [90%; 2018-11-18 Home sweet home]

• 3.11.2018  17:42

Se slabostí pro historické epično v zadumané britsko-skotské krajině se mi tohle muselo líbit... [70%; 2014-05-23 Home sweet home]

• 3.11.2018  17:41
    Divergence (2014)

Jakože dal jsem to a v mutliplexu to ani příliš nebolelo, ale že bych z toho měl něco víc... no další díl(y) jsem vynechal. [2014-05-24 CinemaCity Nový Smíchov]

• 3.11.2018  17:26

Dobrá reference, prvek očekávání... no a trochu zklamání tam je, pojďme si to říct rovnou. Je to totiž Quentin, Quentin Obšlehnutý, takový ten upovídaný a skoro divadelní, takový ten, v němž hrál Samuel L. Jackson a jehož zbytek jsem už zapomněl, Jeff Bridges steals the show, k tomu do frcu černošku, aby to bylo komplet - heh neudělal to Tarantino taky? - no a potom Dakotka, kterou jsem teda nepoznal, neb ji neznám, ale bylo mi řečeno, že tam byla, v té Šedi toho teda neměla moc na ukázání nebo jo?? Prostě nemůžu si pomoct, fajn to bylo, stopáž ale měla bejt kratší, a celkové to bylo takové... televizní. Nebo do letadla při cestě na jiný světadíl. Muhehh. [60%; 2018-11-03 CinemaCity Flora]

• 28.10.2018  18:46

Nedělní propršené podzimní odpoledne, pojďme dát trochu té romantiky a možná i slzu, tak jsem si to plánoval – a mám trochu smíšené pocity, jakože Band of Horses jsou mi sympatičtější o dost více než popík s tanečnicemi, this is just not for me, takže hudebně jsem cenil začátek filmu o dost více, než konec. Vypil toho dost, o tom žádná, ale skoro si myslim, že to mělo dopadnout jinak, tohle přeci mohli dát, co? Na to, aby to bylo bezduché a kýčovité, je to až moc dobré, ale na to, aby to bylo výborné, to mělo pár momentů, kdy mě to za srdce úplně nechytlo... Broken Circle Breakdown je jenom jeden, ale tenhle film se povedl taky. Možná překvapivě, ale povedl. [80%; 2018-10-28 CinemaCity Nový Smíchov]

• 28.10.2018  10:10

Výborná široko-přístupňová záležitost, která to s patosem nepřežene a některé momenty umně schová a doslovně nevypoví; je to sympatické, dobře udělané, povedené. Jakože sednout si do té plechové kraksny a nechat se vystřelit nahoru k Měsíci – dámy a pánové, hats off, nechci se nikoho z vás dotknout, ale kdo z vás (na) to má??? [90%; 2018-10-27 CinemaCity Letňany]

• 26.10.2018  23:45

Když jsem odcházel před pár lety z kina z té vyku*veně pseudoumělecké Aronofského poslední chujoviny s nestoudně na-přes-držkovou Jennifer L., myslel jsem si, že do větší šito-hloubky se nějaké autorské ego už nikdy neponoří, ... a stále tomu tak je! :-) Jakože oddechl jsem si, von Trier tak daleko nedoskočil, takže od kralevice dánského tu máme nebe-pekelnou záležitost upečenou z jeho oblíbených přísad, filmařsky naprosto profi, herecky s Mattem Dillonem takovým, že byste ho fakt nechtěli mít za souseda, pár nápady, kdy se opravdu zasmějete (asi abyste to ze sebe všechno dostali), a příběhem, o kterém je nejlepší si nemyslet vůbec nic, nechat v sobě ty pocity a vědomí, že si Lars s vámi hezky hraje, ale neudělat přitom tu hloupost, že snad o tom všem budete přemýšlet, snažit se to rozklíčovat, pochopit, umyslet, ... ne ne, takhle ne. Šmitec, zatáhla se opona, zpátky do reálna ze světa pána makabróznosti, odškrtnuto a odviděno máme, podivný svět a podivný film, dle očekávání. [60%; 2018-10-26 BioOKO]

• 23.9.2018  10:24

Ikonická záležitost, ke které jsem se vrátil po dlouhých předlouhých letech, co jsem ji poprvé viděl v té malé čtvercové televizi obývacího pokoje. Má to nadhled, humor; Paul i Robert steal the show a my s nimi sledujeme, jak žijí tak, že by Kerouac tleskal i slzel, a pomalu i překotně jdou vstříc svému bolivijskému osudu v jednom ospalém horském městečku... Raindrops keep falling on my head nejvíc! [90%; 2018-09-19 Kino Aero]

• 23.9.2018  10:14

Příjemně místy nekorektní, doslovnější, s přístupností co největší jen trochu kalkulující – to se mi líbilo nejvíce. Samozřejmě angličtina v ruském prostředí je peklo, ale když se od tohodle člověk odpoutá, vznikne z toho poměrně napínavý příběh jen se špetkou červené knihovny, což je milé a potěší. Fajn biják na pokoukání s dívkou, co bude ráda za Jennifer a občas si zakryje oči. [70%; 2018-08-20 Home sweet home]

• 23.9.2018  10:00
    King Skate (2018)

Na tu (logickou) nekvalitu původních materiálů, které ještě neodnééés čas, a na tu občas trochu rychlejší střižnu, než by si zasloužilo, je to velmi povedené. Soundtrack nakopne; rozumím té kampani na českém kikstartéri nebo kde to bylo. Lednička na závěr je pecka. Stárnem, ale v duši zůstaneme mladí, možná se stínem parodie sebe sama... ale tohle je nám klukům přeci vlastní. Palec nahoru! [80%; 2018-09-22 Kino Světozor]

• 10.8.2018  23:22

V kombinaci s filmovým týdeníkem ze srpna 68 to bylo smrtící dvojkombo. Čekal jsem Studenou válku více artistní – takže za její civilnost palec nahoru. Obraz bych roztáhl na širokoúhlý, tahle televizní čtvercovost není úplně koukatelná resp. je jí trochu škoda. Vzpomněl jsem si na Tomáše a Terezu a jejich cesty do Švýcarska a zpět. Útržkovité nedoslovné vyprávění spolu s příjemnou stopáží a závěrem, který k tomu všemu asi tak nějak patří. Dal jsem pak v Lajce dvojitej calvados s pocitem, že tenhle film se mi bude v žilách rozlejvat ještě nějakou dobu... [80%; 2018-08-10 BioOKO]

• 1.8.2018  18:50

Jakože takhle. Jde všechno, i postavit film na hláškách, dvou parťácích, ženě s dcerkou a zkorumpovanými politiky, a všechno to pak promíchat dohromady ve stylu pejsek s kočičkou vařili filmek. Jsem dalek toho, nějak to extrémně adorovat, a stejně tak to jednoduše dehonestovat; chápu ten kult, je to fajn, občas je to velmi vtipné, občas zas až moc schematické, v kině to bylo milé vidět. Esence devadesátkovosti ve filmu, co občas moc neví, čím chce být... [60%; 2018-07-31 Kino Aero]

• 21.7.2018  09:03

Fajná sci-fi, dobrá žánrová klasika, neurazilo mě to ani nenadchlo, co si vybavuju. Po 5 letech už si z toho vůbec nic nepamatuju :-). [60; 2015-04-32]

• 21.7.2018  09:00

Tak konečně, po letech, jsem dal i tuhle závěrečnou část trilogie. Dolarů tam bylo nejvíce; nejen na konci ve zlatém pokladu, ale i ve výpravě – skoro až epické mi to přišlo, ty scény se Severem proti Jihem, občanskou válkou, kterou naši hrdinové procházejí jakoby mimoděk, vstříc svému zlatému pnutí. Je to dobrodružství; nečekejte vypjaté emoce a thrillerové mrazení v zádech. Leone si vybral Eliho Wallacha pro jeho komediální nadání – a všudypřítomný úsměv a pomrkávání zpoza kamery nás příběhem neustále provází. Kolik westernů se muselo zrecyklovat do tohoto příběhu... je to jízda se slabšími momenty, ale když se rozezní Ecstasy of Gold, je jasné, že jdeme do parádního finále... [80%; 2018-07-20 BioOKO]

• 20.7.2018  01:15

I was a kid that time když jsem poprvé viděl tenhle nadčasový masterpiece – u pratety, cestou z Vysočiny do Bělé, film s hvězdičkou, na který mi na rozdíl od babičky povolila se dívat. Nadčasové momenty a zážitky takto vznikají – a film se mi vryl do duše tak silně a nesmazatelně, jako jen máloco. Teď, po letech, podruhé v kině – jsem vděčný za tu možnost – vychutnával jsem si scény, které znám tak moc dobře. Úvodní shootout na stanici; scéna s lucernou; čekání na Franka; duel; farewell... všechny postavy pomalu putují vstříc svému neodvratitelnému osudu. Ikonická záležitost, která bude s lidstvem navždy. [100%; 2018-07-20 BioOKO]

• 19.7.2018  00:18
    Bazén (2003)

Ozon at his (still) very best aneb je tam vše, co od Ozona čekáme: příběh, twist, jiná rovina, hudba Philippe Rombiho a horké léto. Ozon ještě předtím, než už přestal vědět, kam jít dál, a zároveň pro mě v časech, kdy mě (ještě) dokázal rozsekat. [80%; 2014-05-23 někde v kině to bylo, nevím už kde...]

• 19.7.2018  00:14

Dvojka je propracovanější, příběhově zamotanější, stavějící na dvojici Clint a Lee a na pozvolna se rozvíjejícím nelineárním příběhu. Jinak je tu vše, co bychom chtěli, co čekáme a co se sluší: Morricone, detaily kamery, suché hlášky. Takže z první klasiky se posouváme do další ligy, příběh na druhou, jedeme dál. Stylová věc s prvními flashbacky, předzvěst dokonalosti. [80%; 2018-07-19 Bio OKO]

• 17.7.2018  23:05
    Centurion (2010)

Mám rád tyhle historické římské lehce krvavé záležitosti, a tady jsem se bavil náramně, o dost více, než jsem původně čekal. Jakože film století to není, ale pro fandy žánru krásná příjemná povinnost. [70%; 2014-05-23 Home sweet home]

• 17.7.2018  23:02

První z řady a hned je tam všechno: od úvodních titulků Morricone, pak Clint, skvělé hlášky, krásné záběry, nelineárně a překvapivě se odvíjejí příběh, který přes různé zvraty směřuje k závěrečnému shootoutu. V dnešních měřítkách film už těžko zcela a kompletně obstojí a některé věci působí až nechtěně úsměvně (ten kečup na tváři! :-)), ale pořád to má své silné vtahující kouzlo jako každá klasika svého žánru. [80%; 2018-07-17 BioOKO]

• 10.7.2018  18:42

Jakože tohodlectoho prvního nebo druhého Ozona jsem dal... ale úplně nevydýchal. Jakože jasně, někde se člověk to řemeslo musí naučit. Asi tady...

• 10.7.2018  18:40

Nápad za jedna, provedení o něco slabší... jako má to grády a na to, že to je v podstatě divadelní hra (jakože tohle nemohlo stát moc peněz), to diváka celkem vtáhne, je tam zvrat a celkem to odsejpá... ale že bych z toho byl rozsekanej na kusy, to ani ne. Jakože příchozí hovor dokáže borec lokalizovat a odchozí nikoliv? WTF? A když znám číslo unikajícího, nedokážu ho lokalizovat dle hlášení se telefonu na BTS-ky? Nejsem technik, ale tyhlecty díry ve scénáři mi přišly až příliš zjevné. [70%; 2018-07-08 Kino Aero]

• 8.7.2018  11:57

Tohle byl silnej biják, kterej mě celkem bral - dal jsem to kdysi doma z torrentu, Matthew byl sympatickej pologauner, mělo to napětí a příjemně pomalu se to odvíjelo... líbilo se mi to moc. Dal bych asi znovu, ještě někdy. [2014-04-13 Home sweet home]

• 8.7.2018  11:42

Trošku drama na moři, promíchat to srdíčkovým příběhem, prostříhat současnost s minulostí, trochu sunsetů v barvě granátových jablek a samozřejmě ozvláštnit to tím, že jde o příběh podle skutečné události – a máme TV drama pro nedělní propršený podzimní večer jako vyšité. Akorát že tohle nebyla neděla, ale sobota, ne podzim, ale léto, ale ne TV nebo torrent, ale Slováč, a sladkobolného kýče za 4 kila pro dva tam bylo prostě moc; nebylo to úplně value for money aneb můj-dříve-oblíbený Baltasar Kormákur co mě rozsekal Mýrinem nyní na nejlepší cestě k bezpohlavní všepřístupné řemeslné dokonalosti. Příště asi vynechám nebo nevim. [40%; 2018-07-07 Cinema City Slovanský dům]

• 30.6.2018  11:25

Prvek očekávání, prvek zklamání. Chce to nechat všechno stranou, nic nečíst a také pochopit, že Villeneuve je prostě jen jeden. Styl rozvíjení příběhu je podobný jedničce: unpredictible. A to je moc fajn; není to přímočará záležitost dle zažitých schémat. Nepřibarvované, akčně-neakční, jen jemně stylizované. Potenciál nicméně využit jen částečně, přišlo mi. Závěr beru jako výsledek zmíněné nepredikovatelnosti, a po reflexi v Lajce jsem za něj rád. Samozřejmě, rovnou jsem hledal, kdy bude 3ka – je jasné, že být musí... [70%; 2018-06-29 BioOKO]

• 16.6.2018  10:51
    Escobar (2017)

Jakože tak krásná „puta“ španělština v tom mohla být, ale namísto toho si Javier s Penelopkou povídají v spanglish. Pupek má Pablo pořádný, což o to, osvěžující jsou prvky humoru, ale prostě s Narcos se to srovnávat nedá, nedá, nedá. Hmmm. [60%; 2018-06-14 BioOKO]

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8