Gregor_Samsa

LinkedIn: Gregor_Samsa

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 10.8.2018  23:22

V kombinaci s filmovým týdeníkem ze srpna 68 to bylo smrtící dvojkombo. Čekal jsem Studenou válku více artistní – takže za její civilnost palec nahoru. Obraz bych roztáhl na širokoúhlý, tahle televizní čtvercovost není úplně koukatelná resp. je jí trochu škoda. Vzpomněl jsem si na Tomáše a Terezu a jejich cesty do Švýcarska a zpět. Útržkovité nedoslovné vyprávění spolu s příjemnou stopáží a závěrem, který k tomu všemu asi tak nějak patří. Dal jsem pak v Lajce dvojitej calvados s pocitem, že tenhle film se mi bude v žilách rozlejvat ještě nějakou dobu... [80%; 2018-08-10 BioOKO]

• 1.8.2018  18:50

Jakože takhle. Jde všechno, i postavit film na hláškách, dvou parťácích, ženě s dcerkou a zkorumpovanými politiky, a všechno to pak promíchat dohromady ve stylu pejsek s kočičkou vařili filmek. Jsem dalek toho, nějak to extrémně adorovat, a stejně tak to jednoduše dehonestovat; chápu ten kult, je to fajn, občas je to velmi vtipné, občas zas až moc schematické, v kině to bylo milé vidět. Esence devadesátkovosti ve filmu, co občas moc neví, čím chce být... [60%; 2018-07-31 Kino Aero]

• 21.7.2018  09:03

Fajná sci-fi, dobrá žánrová klasika, neurazilo mě to ani nenadchlo, co si vybavuju. Po 5 letech už si z toho vůbec nic nepamatuju :-). [60; 2015-04-32]

• 21.7.2018  09:00

Tak konečně, po letech, jsem dal i tuhle závěrečnou část trilogie. Dolarů tam bylo nejvíce; nejen na konci ve zlatém pokladu, ale i ve výpravě – skoro až epické mi to přišlo, ty scény se Severem proti Jihem, občanskou válkou, kterou naši hrdinové procházejí jakoby mimoděk, vstříc svému zlatému pnutí. Je to dobrodružství; nečekejte vypjaté emoce a thrillerové mrazení v zádech. Leone si vybral Eliho Wallacha pro jeho komediální nadání – a všudypřítomný úsměv a pomrkávání zpoza kamery nás příběhem neustále provází. Kolik westernů se muselo zrecyklovat do tohoto příběhu... je to jízda se slabšími momenty, ale když se rozezní Ecstasy of Gold, je jasné, že jdeme do parádního finále... [80%; 2018-07-20 BioOKO]

• 20.7.2018  01:15

I was a kid that time když jsem poprvé viděl tenhle nadčasový masterpiece – u pratety, cestou z Vysočiny do Bělé, film s hvězdičkou, na který mi na rozdíl od babičky povolila se dívat. Nadčasové momenty a zážitky takto vznikají – a film se mi vryl do duše tak silně a nesmazatelně, jako jen máloco. Teď, po letech, podruhé v kině – jsem vděčný za tu možnost – vychutnával jsem si scény, které znám tak moc dobře. Úvodní shootout na stanici; scéna s lucernou; čekání na Franka; duel; farewell... všechny postavy pomalu putují vstříc svému neodvratitelnému osudu. Ikonická záležitost, která bude s lidstvem navždy. [100%; 2018-07-20 BioOKO]

• 19.7.2018  00:18
    Bazén (2003)

Ozon at his (still) very best aneb je tam vše, co od Ozona čekáme: příběh, twist, jiná rovina, hudba Philippe Rombiho a horké léto. Ozon ještě předtím, než už přestal vědět, kam jít dál, a zároveň pro mě v časech, kdy mě (ještě) dokázal rozsekat. [80%; 2014-05-23 někde v kině to bylo, nevím už kde...]

• 19.7.2018  00:14

Dvojka je propracovanější, příběhově zamotanější, stavějící na dvojici Clint a Lee a na pozvolna se rozvíjejícím nelineárním příběhu. Jinak je tu vše, co bychom chtěli, co čekáme a co se sluší: Morricone, detaily kamery, suché hlášky. Takže z první klasiky se posouváme do další ligy, příběh na druhou, jedeme dál. Stylová věc s prvními flashbacky, předzvěst dokonalosti. [80%; 2018-07-19 Bio OKO]

• 17.7.2018  23:05
    Centurion (2010)

Mám rád tyhle historické římské lehce krvavé záležitosti, a tady jsem se bavil náramně, o dost více, než jsem původně čekal. Jakože film století to není, ale pro fandy žánru krásná příjemná povinnost. [70%; 2014-05-23 Home sweet home]

• 17.7.2018  23:02

První z řady a hned je tam všechno: od úvodních titulků Morricone, pak Clint, skvělé hlášky, krásné záběry, nelineárně a překvapivě se odvíjejí příběh, který přes různé zvraty směřuje k závěrečnému shootoutu. V dnešních měřítkách film už těžko zcela a kompletně obstojí a některé věci působí až nechtěně úsměvně (ten kečup na tváři! :-)), ale pořád to má své silné vtahující kouzlo jako každá klasika svého žánru. [80%; 2018-07-17 BioOKO]

• 10.7.2018  18:42

Jakože tohodlectoho prvního nebo druhého Ozona jsem dal... ale úplně nevydýchal. Jakože jasně, někde se člověk to řemeslo musí naučit. Asi tady...

• 10.7.2018  18:40

Nápad za jedna, provedení o něco slabší... jako má to grády a na to, že to je v podstatě divadelní hra (jakože tohle nemohlo stát moc peněz), to diváka celkem vtáhne, je tam zvrat a celkem to odsejpá... ale že bych z toho byl rozsekanej na kusy, to ani ne. Jakože příchozí hovor dokáže borec lokalizovat a odchozí nikoliv? WTF? A když znám číslo unikajícího, nedokážu ho lokalizovat dle hlášení se telefonu na BTS-ky? Nejsem technik, ale tyhlecty díry ve scénáři mi přišly až příliš zjevné. [70%; 2018-07-08 Kino Aero]

• 8.7.2018  11:57

Tohle byl silnej biják, kterej mě celkem bral - dal jsem to kdysi doma z torrentu, Matthew byl sympatickej pologauner, mělo to napětí a příjemně pomalu se to odvíjelo... líbilo se mi to moc. Dal bych asi znovu, ještě někdy. [2014-04-13 Home sweet home]

• 8.7.2018  11:42

Trošku drama na moři, promíchat to srdíčkovým příběhem, prostříhat současnost s minulostí, trochu sunsetů v barvě granátových jablek a samozřejmě ozvláštnit to tím, že jde o příběh podle skutečné události – a máme TV drama pro nedělní propršený podzimní večer jako vyšité. Akorát že tohle nebyla neděla, ale sobota, ne podzim, ale léto, ale ne TV nebo torrent, ale Slováč, a sladkobolného kýče za 4 kila pro dva tam bylo prostě moc; nebylo to úplně value for money aneb můj-dříve-oblíbený Baltasar Kormákur co mě rozsekal Mýrinem nyní na nejlepší cestě k bezpohlavní všepřístupné řemeslné dokonalosti. Příště asi vynechám nebo nevim. [40%; 2018-07-07 Cinema City Slovanský dům]

• 30.6.2018  11:25

Prvek očekávání, prvek zklamání. Chce to nechat všechno stranou, nic nečíst a také pochopit, že Villeneuve je prostě jen jeden. Styl rozvíjení příběhu je podobný jedničce: unpredictible. A to je moc fajn; není to přímočará záležitost dle zažitých schémat. Nepřibarvované, akčně-neakční, jen jemně stylizované. Potenciál nicméně využit jen částečně, přišlo mi. Závěr beru jako výsledek zmíněné nepredikovatelnosti, a po reflexi v Lajce jsem za něj rád. Samozřejmě, rovnou jsem hledal, kdy bude 3ka – je jasné, že být musí... [70%; 2018-06-29 BioOKO]

• 16.6.2018  10:51
    Escobar (2017)

Jakože tak krásná „puta“ španělština v tom mohla být, ale namísto toho si Javier s Penelopkou povídají v spanglish. Pupek má Pablo pořádný, což o to, osvěžující jsou prvky humoru, ale prostě s Narcos se to srovnávat nedá, nedá, nedá. Hmmm. [60%; 2018-06-14 BioOKO]

• 3.6.2018  19:25
    Gauguin (2017)

Vincent Cassel Gauguina hraje neuvěřitelně, jakože jím skoro je – píšu záměrně skoro, protože Vincent bude vždy především Vincentem. Ale na umření je na plátně pořád a pořádně, ale stejně tak v něm neustále doutná touha po životě, po malování; hoří, neustále ho něco žene něco dělat, něco hledat, milovat, neustupovat, i když je osud sebevíce proti. Zásady žití a posedlost jít svoji cestou, touha neustoupit; v těch posledních scénách kdo nemá slzy v očích, ten nemá srdce... Jo a super smyčce Warrena Ellise, to se vždy počítá! :-) [80%; 2018-06-03 Kino Světozor]

• 27.5.2018  20:56
    Bistro Ramen (2018)

Mám z toho trošku smíšené pocity: příběh je to vpravdě banální, moc za srdce mě to nechytlo a z vepřových kostí ve vařené vodě odvařený spíše nejsem, ale je to takový milý hezký (nečeský) film, který má své kouzlo a po kterém budete mít chuť na asijskou večeři. Já si dal pak piffko a utopence, asi proto, že rosolovití kuřáci a vepřoví žebráci nikdy nebyly moje srdc❤vka, a ukládám filmek do paměti jako zážitek pěkný, nenadčasový a který přitom neurazí. [60%; 2018-05-27 BioOKO]

• 20.5.2018  00:00

Mám Finsko rád; ty laponské zvlněné kopce na severu, kam smrk na rozdíl od naší krajiny patří, březové podzimní lesy, klidně tekoucí řeky a za kopcem ruská hranice... párkrát jsem tam byl a film o finsko-ruské válce jsem si chtěl dlouho dát. Pár těchto filmů dokonce na disku mám – ale nikdy nepřišel správný čas, až teď v kině – a byla to rovnou trefa do zasněženě válečně bolavého. Byli s Němci, nebo s Rusy? Tak se ptá mladá duše, toužící rozlišit dobro a zlo a vystavět černobílý závěr, tak jsem ten konflikt před patnácti lety vnímal – ale je to jinak, byli jen (jen = tak mnoho) sami sebou: Finy, Finskem, svou zemí... [80%; 2018-05-19 Bio OKO]

• 19.5.2018  12:48

Upoutávky před filmem zbytečně plné horrorů, jakože nastavit to vzhledem k cílovce a pořádně prodat, co bude v kinech za pár měsíců, ale Tiché místo není horor. Občas se bojíte, jasná věc, leknete se párkrát pořádně, ale je to zajímavě natočené, lehce postapokalyptické, příběh jedné rodinky, který – naštěstí – není schematický, takže nebojte, není to tak, že děti a psi vždycky přežijí... tohle je dost osvobozující. Na zastávce tramvaje jsem pak s L. mluvil dost potichu a vydrželo mi to i část večera, ale pár sklenek Chianti naštěstí zaručilo klidný spánek bez monster ☺. [80%; 2018-05-18 CinemaCity Slovanský dům]

• 7.4.2018  21:50

Je to dobře udělané, neaktivistické, civilní, nepřehrávané, dokumentární. O tomhle příběhu jsem několikrát četl, takže vidět ho na velkém plátně jsem určitě chtěl a stálo to za to – snad až na to jakože „umělecké“ kolážování s tanečním představením, to jsem teda fakt vůbec nepobral; ze závěrečné akce je tak podivná rozsekaná a rozstříhaná šaráda namísto ultimátní kontra-teroristické akce... hmmm, scheize trochu. Ale furt dobrý jinak. [70%; 2018-04-07 Cinestar Anděl]

• 20.3.2018  21:05
    Tomb Raider (2018)

Celkem sympatický počin. Pomineme-li přístupnost od 12-ti, tak lze jen chválit: málo CGI, málo fantaskna a Lara v podání paní Vikander má naše sympatie od prvního momentu. Takže žádná nesmyslná komiksová zoufalost jako všechny ty upoutávky před filmem, ale namísto toho trochu té starosvětské stereotypní předvídatelné akce s rodinnými momenty a šikmoasijci získávajícími produkci jinokontinentální publikum. Střelba z luku s úsměvem a reminiscencí Johna J. v Barmě a to je asi tak všechno, co k tomu lze říct. [60%; 2018-03-18]

• 17.3.2018  22:33
    Lady Bird (2017)

Zajímavej biják. Tvůrcům palec nahoru za to, že nebyla sladkobolná nesmyslnost pro televizní obrazovky, byť si myslím, že první milování v podprsence je tak na bé-háčko či melrouse, i když kozenky jsou malé. No ale k věci. Člověk si při sledování bijáku vzpomene nejenom na pár (velmi vzácných) krásných okamžiků z dospívání, ale především oživí onen ne úplně atraktivní zbytek vzpomínek – trapnosti, marnosti, nenaplněné touhy, povinnosti, nesmyslnosti, malichernosti. A tohle je na tom asi nejcennější – taková nečekaná sebereflexe... [60%; 2018-03-17 CinemaCity Slovanský dům]

• 17.3.2018  14:40
    Hora (2017)

Obrázky fakt krásný a hudba vybraná stylově, nicméně člověk si při tom všem uvědomí, že něco pro něj ještě je a něco už prostě ne. Vizuálně je to fakt pěkný, ale přišlo mi, že tomu chybí nějaký ucelenější příběh, který by film vyprávěl – vizuál a Vivaldi možná úplně nestačí... [60%; 2018-03-16 BioOKO]

• 12.3.2018  19:35

Okamžiky, kdy člověka s**ou zpovykané frackovité děti, se střídají s momenty, kdy ho ještě více štvou uřvané vulgární nedospělé bláznivé vyhulené maminky, které místo toho, aby se postavily na nohy, dělají píčoviny a chovají se strašně k těm, kteří by jim mohli pomoci. Takže se to ve mě střídalo, momenty, kdy jsem si říkal „profackovat!“, s chvílemi, kdy jsem snad i soucítil... předlouhá stopáž, Willem Dafoe fajn, přidám 10% za maminku v tangách a můžeme to sečíst. [70%; 2018-03-11 Kino Aero]

• 4.3.2018  21:34
    Nikdys nebyl (2017)

Pohled na kladívka ke koupi v Baumaxu nebo Hornbachu už nebude nikdy stejný. Lepší je to s pryžovou násadou – lépe pak drží v ruce... Jakože hustej biják, a jak mi Joaquin nikdy moc nepřirostl k srdci, ba mě i hodně iritoval (hlavně v Gladiátorovi), tak tady s tím pupíkem a šedivým vouskem získává pár bodů za sympatii. Tah na bránu slušnej, v Oldboye se to nezvrhne a poučení je z toho nakonec takové, že je lepší mít šťastné dětství bez traumat a nejezdit do války – člověk je pak takový psychicky vyrovnanější. Jo a ta titulní skladba od Jonnyho Greenwooda je fakt parádní. [80%; 2018-03-04 Bio OKO]

• 4.3.2018  16:46
    Nemilovaní (2017)

Kamera jen pomalu ukazuje záhyb zčernalé řeky, větve zimních stromů se odrážejí ve vodě, je zima, sněží. Na nového Zvjaginceva jsem se těšil a neudělal jsem tu hloupou chybu, že bych si přečetl byť jen jedinou větu či slovo z anotace filmu; tohle totiž dokáže dobré filmy někdy zcela odrovnat. Takže jsem dopředu nevěděl vůbec nic a procházel jsem tím nelineárním a nepřímočarým příběhem velmi pomalu, spolu s hlavními „hrdiny“; Zvjagincev nám nastavuje zrcadlo jako nikdy jiný a pozorovatel je to z nejpřesnějších. (Samo)láska, odcizení, touha po štěstí, vyhoření, únava... silný film - skončí a člověk má touhu po objetí toho druhého. [90%; 2018-03-04 Kino Pilotů]

• 1.3.2018  23:25

Béčko jak vyšité a ten CGI maxi drak byl hodně přísnej, proti němu by si Vetřelec moc nehrábl, a to ani s Predátorem dohromady. Takže to měli Jim a kluci vikingský dost těžký, a hlavně to měl těžký samotný vyprávěný příběh – protože utáhnout dvě hodiny na jednom superdráčkovi je dost složité. Ale když tohle nechám stranou, zůstanou fajn vizuály, dobrá hudba, hezké vikingské prostředí a ztepilí jinoši – co si pro unavený rýmičkou obtěžkaný čtvrteční večer v domácím prostředí více přát. [40%; 2018-03-01 Home sweet home]

• 28.2.2018  21:41
    Stopař (1987)

Fairy-taly story from the deep north, no mám ty severní kraje moc rád, a proto jsem si tenhle příběh naservíroval, když už jsem se ho kdo ví kde kdysi našel. Na dobu vzniku je to stále moc fajn; těch 30 let vlastně ani není moc znát. Oč méně je to hrdinské, o to více je to opravdové, reálné. Takový příběh z Laponska, který se mohl stát a možná i odehrál, a i proto se stal legendou. Zmrzlá zasněžená poctivost s nízkým světlem, ale Laponsko budu mít přeci jenom raději na podzim :-). [60%; 2018-02-28 Home sweet home]

• 27.2.2018  21:51

Našel jsem doporučení někde tady na ČSFD, myslím že asi u Ain't Them Bodies Saints; stylově i vizuálně i hudebně je to podobné, příběh se krásně táhne a vleče jak meandry řeky někde v Pensylvánii a všechno pomalu směřuje k rozuzlení – nefilmovému, neumělému, neheroickému; skutečnému. Pearl Jam hrají na začátku a na konci, soundtrack si stáhnu... Mám tyhle příběhy rád. Místa někde na konci světa, kde se nežije lehko; je to fakt povedené. Na velkém plátně asi lepší než doma, ale i tak. Vtahující, silné, uvěřitelné – na solitérní páteční večer, kdy se nikam nepospíchá a po kině je možné dát ještě drink nebo dva. [80%; 2018-02-27 Home sweet home]

• 27.2.2018  19:18

Silný biják, v němž se děj odehrává nelineárně, nestereotypně, nepředvídavě. Občas vtipný a občas mile politicky nekorektní. Hlavní hrdinka je umanutá až k neuvěření a udělá cokoliv, aby došla poznání pravdy – a to není úplně neuvěřitelná situace, uvědomíme-li si, že stát a jeho složky fungují v naprosté většině případě jen na půl plynu... [85%; 2018-02-10 BioOKO]

<< předchozí 1 2 3 4 6 7