Batman (2022)

Netopejrek další generace, kdo se v tom má kuwa orientovat. No hlavní tejk-a-wej je, že jsem starej. Už mi to nebere. Patizónův kukuč a patka tomu nepřidává – škoda hára. Je to rozvleklý, stokrát viděný, catwůmn nebo kdo to je, jakože 2x nesmělé vyjazyčení and that’s it? Jsem si říkal, jestli na cvokaře je zralej víc netopejrák nebo hádankář… no asi voba nerozdílně, dokud je smrt nerozdělí. Hele nevim. Profi udělaný, jasně, ale už nejsem cílovka. Takovej civilní unavenej Batman… zůstanu u Nolana, tam jsem to žral, tam to bylo dobrý. Kuwaaaa… [60%; 2022-10-22 Home sweet home]

Jan Žižka (2022)

Pěkný krásný povedený barevně vycizelovaný americko-nastylovaný béčko české provenience! Roden, Vetchý, Ben Foster s okem i pak bez, unylá princezna, co neviděla Markétu Lazarovou, zašmodrchaný příběh i pro lokála, co o Janovi, Zikmundovi a Jindřichovi něco četl (ale už dávno). No helemese, člověk musí smeknout, tady odsaď tohlecto udělat, všechna čest! Pár prostřihů na tu naši krásnou zem luhů a hájů, máme se tu hezky, né že né! [60%; 2023-01-08 Home sweet home]

Seveřan (2022)

Zdráhám se to otříhvězdit, twl artistní vybíjená co není vybíjená, ale nějaké sebezpičující sebezpytující podobenství o tom, že nic není jak se zdá, Valhalla čeká, na severu je zima a rodinná pouta skýtají pasti horší, než dvacet let v Tak jde čas... nevyužitej potenciál jakože jednoznačně, takovej budget, dámy a pánové, nechci se vás dotknout, kdo z vás to má a tohle nakonec z toho?!? [50%; 2022-09-19 Home sweet home]

Starej chlap (2022) (seriál)

Sosl jsem to kvůli rozhovoru s Jeffem v Reflexu, měl jsem chuť střelit nějaký ten seriál na pár volných večerů a tohle vypadalo po všech stránkách zajímavě. První díly mi seděly nejvíc, pak se z toho stal takový kotlíkový eintopf a nakonec špiónovka trochu ala Tinker Tailor Soldier Spy. Takže nevím. Další série? Asi nebudu mít chuť… [60%; 2022-10-16 Home sweet home]

Top Gun: Maverick (2022)

Hele tady je potřeba říct to na plno a jasně: jakože profi výkon největší všech zúčastněných, old-skůl biják na velký plátno, nostalgie z jedničky, je to prostě dobře udělaný po všech stránkách, odsejpá to, takže jediný, co chybí, je nějaká granny scéna s Kelly McGillis, za tohle jedno prcentíčko dolů ne-asi! Ne vážně, užil jsem si to moc, jednou za rok do kina, takže jsem rád, že jsme dali zrovna tohle. Slzy byly! [99%; 2022-07 CinemaCity Slovanský dům]

Bod varu (2021)

No takhle. Odsejpá to, má to grády, ten jednozáběr filmu fakt pomáhá. (I když teda, museli to nějak polepit, ne? Střihnout si 90 min v jednom záběru se mi moc nepozdává. Ale školy nemám...) Že je kuchyně svinstvo a dřina, víme. Z filmů, z ryštyk, od známých. Teda ale mezi náma, láhev Sauvignonu za 200 liber a nedat ani okoštovat? Jakože za bílé bych tolik nepoložil a tohle byla filmovo-restaurantská hrubice! No zpátky k tématu. Myslim, že hlavní hrdina není hrdina, ale pseudohrdina, kterej si rozm**al život, teď to samé dělá svou rozj***ností ostatním, a nakonec tam pošle lajnu s pár panáky, aby se pak jakože probral a vylil to do hajzlu… no tohle je jak z poradny anonymních alkoholiků a řekni-drogám-ne-asi-stů, takhle fakt prosím néé... Co víc k tomu říct? Obdivuju a velmi respektuju lidi, co se v tomhle nevděčnym businessu živí. My jsme to pak s L. vzali z Oka k Da Matteo, nechal jsem tam 4ku za kilo stařeného hovězího a pár věcí okolo a s vědomím, že jsme našli druhou slušnou restauraci na Letné, kde lze pustit pár Palackých a dostat odpovídající protihodnotu, jsme do uštrikovali k domovu, otevřít ještě láhev Valpocilella Ripasso (želbohu, ta Umbrie z Da Matteo byla o dost lepší, ale tak to v životě hýřilů chodí). [60%; 2022-01-24 BioOKO]

Duna (2021)

Tak velkofilmek přístupný všem věkovým a pohlavním kategoriím, šikmoočko je tam taky byť proradné, modročka opálený asi tuaregové nebo co a k tomu „evil Harkonnen“, jak bylo v úvodním demu té PC hry z devadesátek, kterou jsem pařil celkem fest. Atreides jasně, ale tam byly ještě žluťáci, ale ti tady nejsou. Ale zas tu jsou ti freemeni, teda femeni. No zajímavej guláš, v úvodních titulcích hned zklamání „první díl“ prej, to jsem vrtěl hlavou a kroutil se na sesli, jakože další hvězdná střílečkosérie?? Emoce to občas vyvolá, profesionalita z toho kouká, ale člověk se nemůže zbavit pocitu, že zaprvé všechno už někde někdy viděl, za druhé to je bez překvapení, za třetí to je prostě takové trochusterilní, a za poslední asi budou další dílek nebo dílky a je otázka, jestli ještě budu chtít jít. No. Co s tímhle žánrem? Vysílat i ráno pro děti, nebo jak? [60%; 2021-10-22 Cinestar Anděl]

Film roku (2021)

Film o kumštu s kumštýři co hrají kumštýře. Člověčina s překvapením, přesně vycizelované herectví jak skříně na míru, bejvák, kterému kamera sluší. Nechci to úplně hanět, ale je to taková jednohubka, na kino to moc nebylo, radši bych Batmana nebo Seveřana, ale když jdete s paní po roce do kina, necháte ten výběr spíše na ní, že… prostě kumštýřina co mě nevtáhla! [60%; 2022-05-03 CinemaCity Slovanský dům]

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Podívejte na Korejce, nejedí už černá vejce! No je to dovedně namíchané, pravé korejské ingredience, takové ty lokální suroviny od korejských filmářů, ale v množství tak akorát pro západního většinového diváka – aby ho to dostalo, ale nebylo toho na něj moc. Jako když indiáni vařej rogan josh pro Brity. Prostě spicy, ale tak nějak evropsky. Ale povedeně, za těch 8 hodin to stojí. Doufám, že nebude další řada. Lajk! [80%; 2021-10 Home sweet home]

Chyby (2021)

V tom našem hezky-českém rybníčku, kde valná většina posledních zajímavých a nadčasových filmů vznikla v devadesátkách (a jak na tohle období moc rád nevzpomínám), kde pán s námořnickym tričkem a jiní kumštýři od fochu točí to či ono, na co si nikdo po roce nevzpomene, tak tu přeci jen nakonec vznikla zajímavá věc. Lidská, podmanivá, silná, vtahující; hlavní hrdina by potřeboval trochu srovnat, ale jinak se na to kouká moc hezky. Překvapivě dospělá česká filmovost. [80%; 2022-01-15 Home sweet home]