Film roku (2021)

Film o kumštu s kumštýři co hrají kumštýře. Člověčina s překvapením, přesně vycizelované herectví jak skříně na míru, bejvák, kterému kamera sluší. Nechci to úplně hanět, ale je to taková jednohubka, na kino to moc nebylo, radši bych Batmana nebo Seveřana, ale když jdete s paní po roce do kina, necháte ten výběr spíše na ní, že… prostě kumštýřina co mě nevtáhla! [60%; 2022-05-03 CinemaCity Slovanský dům]

Život Davida Galea (2003)

Zkoukl jsem to kdysi doma a zjevně mě to nevtáhlo, co na to říct? Není všechno zlato, co Katka natočí, a Kevinův kukuč furt stejný dvacet let, takový to listí v tom filmu jak fouká na ulici i ten jeho prezident, teda prznitel, no je to dávno a nevim jestli tenhle bijásek ještě někdy dám, spíš ne ;-) [60%; někdy 2015 Home sweet home]

Nejhorší člověk na světě (2021)

Podle traileru by si jeden tipnul takovou hezkou severskou romantickou komedii, ale ve skutečnosti to je takové hezké severské vztahové plácání se. Prostě vyplácat se v tom do mrtě, a když už pak nevíš co se sebou, tak jdi dál. Jsem dalek kritiky – koneckonců mezi dvacítkou a třicítkou je život právě o takovémhle plácání a kdo tvrdí opak, plácá se v tom dodnes. Hlavní hrdinka snesitelná spíše méně, já ty její boyfriendy dost obdivoval. Příliš moc emancipace zvětšuje i už tak velkou míru plácání se. Ale použiju tu biofilní interpretaci, co všichni dobře znáte: co jste vy, budeme i my, co jsme my, byli jste i vy. Zmáčkl jsem ČT1 nebo ČT2, tam jsem to slyšel… [70%; 2022-03-20 BioOKO]

Magnum Force (1973)

Neadekvátně dlouhý jak přistávací dráha 06/24 letiště v Ruzyni, slabší než entrée, ale silnější než secondi piatti. Kluci, co uměj vzít kolt do ruky, ale jinak to maj v hlavě takový pomíchaný, jsou nakonec i pro Clinta solidní výzvou, jenže Clint, jak víme, umí nejen střílet z Magnumu, ale nebojí se i řídit a k tomu ukáže, že navíc umí i slušně jezdit a hlavně brzdit na motorce. [50%; 2022-02-24 Home sweet home]

Násilník (1976)

Zub času hlodá fest, takže po těch 50ti letech to už prostě neobstojí, přes Clintovy hlášky a celkovou nostalgii. Záporňáci jsou zoufalci bez uvěřitelné motivace, kečup na zadních sicech dostatečně oranžový, jazz soundtrack pasuje spíš do výtahu než do filmu, takže zůstává nepřepálená stopáž na jeden unavený večer, kdy nevadí, když se na chvíli zavře očko z únavy po úrodě z Břevnovského pívovaru... [40%; 2022-02-26 Home sweet home]

Chyby (2021)

V tom našem hezky-českém rybníčku, kde valná většina posledních zajímavých a nadčasových filmů vznikla v devadesátkách (a jak na tohle období moc rád nevzpomínám), kde pán s námořnickym tričkem a jiní kumštýři od fochu točí to či ono, na co si nikdo po roce nevzpomene, tak tu přeci jen nakonec vznikla zajímavá věc. Lidská, podmanivá, silná, vtahující; hlavní hrdina by potřeboval trochu srovnat, ale jinak se na to kouká moc hezky. Překvapivě dospělá česká filmovost. [80%; 2022-01-15 Home sweet home]

Den před krizí (2011)

Parádní záležitost ze světa high bankingu. Miliardy fičí okolo, země se třese, propast se otevírá, lidské charaktery se projevují. Udržet se ještě chvilku v té sesli, ne? Líbilo moc! [80%; někdy 2015 v kině]

Nedaleko od domova (2005)

No takhle, taková ta festivalová záležitost, co se dostala na hlavní soutěže na divokou kartu za exotiku. Jinak je to ale podprůměr; digi kamera, bez rozpočtu, televizní etuda o holkách, co mají to pochybné štěstí dospívat povinnou vojenskou službou státu Izrael. A to jsem fanda téhle země! Nezachrání to ani EITS v závěru… [40%; 2022-02-21 Home sweet home]

Gravitace (2013)

Tohle bylo s 3D brejličkama na Flóře, krásnej obraz, kromě toho obrazu je tam i zvuk, výbornej soundtrack, krásná prdelka Sandřiny dublérky v gaťkách jak vypraných od Timura a jeho party, charismatickej Dr. Ross, stopáž tak akorát, aby se to stihlo pořádné protočit ty sály a co nejvíce představení, no co víc říct, profesionálně odvedená kosmická profesorská profesionalita a to i včetně staré ruské rozhrkané rakety ne-asi! [90%; někdy 2015 CinemaCity Flóra]

Fear X (2003)

Zajímavá vtahující žánrová psychedelická záležitost. Psychedelie to byla pořádná. Mysterióznost taky. Staré černobílé VHSky a konec vysílání jak po půlnoci za komoušů, jak to vždycky začalo zrnit a šumět. Teta se připletla na špatné místo ve špatný čas a pan Turturro nemůže přestat, dokud tomu nepřijde na kloub. Jenže tomuhle se na kloub přijít nedá; bad timing, špatné místo, špatný čas, důvod neexistuje. Takže co dál? Nechat to být… i když to nejde. [70%; 2022-02-20 Home sweet home]