Prolomit vlny (1996)

Asi jsem nebyl úplně pohlcen, ale měl bych dát ještě šanci. [60%; 2015 Home sweet home]

Normální lidi (2020) (seriál)

Je to povedený, hezký a realistický, byť pro vztahové harcovníky, co mají odžito, je tam spousta WTF momentů. Ne-ne, návraty nefungují, to přeci víme, ale na druhou stranu rozcházet se kvůli tomu, že se jeden nezeptá na bydlení a druhý nenabídne, je trochu p***vina. K tomu to stříknout sedmnácti odstíny šedi, no uvařme ten dort s pejskem a kočičkou opravdově. Nechci to hanět, ale sneslo by to o pár dílů méně. Výbornej soundtrack. Doufám, že nebude pokračování. [80%; 2021-01-31 Home sweet home]

Sledování (1998)

Prostě ne... nevtahující, nudné, byl jsem unavený, usnul jsem, černobílé, zase více časových rovin. Kdybych tenhle film viděl před dvaceti lety, byl bych ohromen. Takhle jsem vytuhnul na gauči a probudila mě až myčka svým dryáčnickým otevřením. Druhej den dokoukáno, ale výsledný dojem stejný. Jako chudák začal, jako chudák skončil. [40%; 2021-01-19 Home sweet home].

12 opic (1995)

Povedená věc, u které jsem se trochu bál obsazení pana Willise a pana Pitta, ale překvapivě si to sedlo všehno dohromady. Musím dát někdy znovu. Terry Gilliam, no jasně. [80%; někdy 2015 Home sweet home]

Memento (2000)

Ne nechytlo mě to, nepobral jsem to, nevtáhlo mě to. Překombinované, až typicky Nolanovsky, jeden by řekl. Nápad výborný, filmové zpracování strašný, řekli by v Katovně. Nemáš dvacku pučit, aspoň do zejtřka? Backwards vyprávění mi nesedí, černobílé věci vs. barevné jsem taky nepobral a závěr jakbysmet. Takže ano, po nastudování „story explained“ chápu, ale pro unaveného stárnoucího diváka, co nečetl a neví nic dopředu a chce něco přímočarého na zimní večer, je to galimatyášský guláš. [60%; 2021-01-17 Home sweet home]

Prodloužený víkend (2013)

Tohle je strašně krásnej film, kterej mě tenkrát rozsekal. Kate umí hrát, to je jasné, a Josh Brolin k ní sedí parádně. Romantika, slza ukápne, člověk drží palce, co to jen jde. Ideální na večerní partnerský gauč s lahví Chianti nebo Primitiva. Fakt krásný... [90%; 2015 asi Home sweet home]

Lantana (2001)

Civilní, takže realistické, s napětím, ale uvěřitelné. Takový obyčejný film – byl to vůbec film? Vše, co se dělo, se mohlo reálně stát. Vyhořelé vztahy za zenitem, kde se místo mluvení mlčí a žije ze zvyku; poločas rozpadu je dávno za námi. Po překročení vztahového rubikonu to už nikdy není takové – to je asi pravda. A v houštinách australské buše leží tělo, které tam nemuselo ležet… zkratka byla sice delší, ale o to horší cesta, řekla by A. Dávno tomu všemu jest. Smůla? Osud? Náhoda? Takhle to v životě chodívá… Uvěřitelný film, příjemné kytarové vybrnkávání. Film, kde delší stopáž nevadí; buduje atmosféru. Like! [80%; 2021-01-16 Home sweet home]

Pod pískem (2000)

Krásné piano motivy Philippe Rombiho a otázka, kterou nelze zodpovědět: odešel? Osud? Moře? Pátrání po něčem, co nelze vypátrat, snaha uzavřít příběh, který nelze uzavřít. Podmanivé a zneklidňující, Ozon prostě tyhle věci umí. [80%; někdy 2015 kino a pak ještě jednou Home sweet home]

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

No tak vodcamcaď se to klube a bere, všechny ty Sicáriové a Escobarové, dokonce Benicio Del Toro co to všechno spojuje, klobouk dolů před touhle freskou, která si sice neodpustí moralizování a rodinnou linku, ale jinak má tah na bránu a v těch stopadesáti minutách nenudí. Neverending fight this is, prostě stále dokola, řešení nejasné a neznámé, vlastně neexistující. Je to prostě součást týdlectý planety. Povedenej biják. [80%; 2021-01-12 Home sweet home]

V domě (2012)

Starší Ozon, zamotaný příběh jednoho kluka s kukučem outsidera, který ale outsiderem úplně není. Možná se k tomudlectomu ještě někdy vrátím. [60%; někdy 2015 Home sweet home]

Ovládací panel
2 body