• Western

Místo zločinu Ostrava (2020) (seriál)

Tak zhlédnuto komplet, na začátku jsem měl obavu, když jsem zjistil že základ má tvořit duo z Místa zločinu Plzeň (což byla především nuda). První díl ale nebyl vůbec špatný slušný průměr, alepak to byly spíše už podprůměrné případy korunované pro mě nejslabším dílem z lázní, kde to řeší sám šéf policie. Pro mě velké plus mělo to zasazení do Ostravy a okolí které chtěli použít na navození atmosféry drsného kraje, ale moc se to nepovedlo. Naopak v posledním díle který to celé uzavírá to byla pecka, atmosféra i bez kulis Ostravy, dolů, železáren. Velmi se povedl výběr i v rolích všech policistů. Když se série srovná se starší Plzní tak Ostrava má plus hlavně v hercích a tím že to má spád a není to nudné. Celkem 60%

Konvoj PQ 17 (2004)

Dlouhé, moc dlouhé a tím dost nudné, sovětské eposy byly také dlouhé, ale dějově bohaté, tady je spousta postav a tím i spousta dějových linek, člověk se v půlce série začíná i ztrácet. Chvíli si to hraje na dokument, chvíli na akční film. Námět není ale vůbec špatný graficky to taky jde, u filmu je i výborná hudba. Škoda potenciál veliký, ale skutek utek. 50%

Válečný vůz (1967)

Pro mě jeden z nejlepších ale i netypických westernů "made in USA". Western má výborné tempo, ústřední dvojce která se neustále popichuje. Spousta humoru, akce, velká rvačka, ještě větší přestřelka. Poctivých 80%.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Po několika letech nekoukatelných štědovečerních pohádek, konečně jedna dobrá. Ano, dobrá, žádný zázrak, ale člověk to mohl zhlédnout bez potřeby přepínat, či větší dávky alkoholu. Zajimavý nápad na celkový děj, výborné výkony především Eben a Prachař i Ruml. Krásná byla i hudba, kostýmy a výběr lokací. Celkem 60%.

Rédl (2018) (seriál)

Při spojení žánru krimi a režiséra Hřebejka jsem měl obavy z další Kriminálky Plzeň, ale nestalo se tak. Celá série má výborný námět, slušné herecké obsazení(s vyjímkou), také výbornou hudbu. První díl je spíše seznamovací a moc mě nezaujal druhý díl však gradoval, třetí pokračoval v gradaci a poslední to dodělal a to definitivně. Bohužel střih posledního dílu mi připadal jak z pomocné školy, rychlé rozuzlení a rychlost spádu děje na konci byl opravdu děs. To byla jedna ze dvou věcí, která mi vadila. Druhá je jasná, obsazení Ondry Sokola, v 1. a 4. dílu celou dobu přemýšlím kdo by ho měl nahradit. Naopak duo 90-kových mafiánů Novotný Hoffman, Polák jako generál "Lorenz" naprosto dokonalí. Celkem 65%

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

Jako malý kluk jsem v televizi hltal příběhy o Vinnetouovi a jeho bílém bratru Old Shatterhandovi, koneckonců i v lese jsem si hrával s ostatním na idnány a bílé tváře. Postupem času mi německé Vinetůovky už nepřipadali tak dokonalé, ale spíše jako pohádky, jediná která je takový pravý western je Poklad na střírném jezeře, ale i tak se na staré Vinnetůovky rád podívám. Měl jsem proto dost obavy z remaku, ale nakonec jsem se rozhodl nové náčelníka Apačů shlédnout a nelituji. Krásná scenérie s upravenou původní hudbou mě opravdu přitáhla, scénář není vůbec špatný, děj není nudný má to spád. Představitelé hlavní rolí sympaťáci, záporáci jsou záporní možná až moc. Nšo-či se mi moc nelíbila, ale velké plus za Gojko Mitiče. Je to takový návrat do dětských let, kdy jsem chtěl mít henryovku a na koni cválat prérií. Celkem 65%.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Tak po 10 minutách jsem si říkal, že jde natočit ještě horší pohádku než Pravý rytíř, jednou piráti, pak král s dětmi nakonec nějaká Božémie, ktomu hrozná hudba. Pak jsem poznal že půjde o moderní Zlatovlásku a rozhodl se zůstat a nelituji. Ano není to pohádka pro děti, ano je to ujeté, ano princezny se chovají jak kurtizány a chvílema to vypadá na natáčení Zlatovlásky XXX. Je pravda že to není úplně dotáhle do konce, ale herce jsem si ztotožnil s postavami, každý odvedl dobrou práci, tedy až na jenu vyjímku - princezna Radost alias Zlatovláska asi při castingu komise zrovna vypila pozůstatky metanolové aféry. Hudba chvílema trefná, chvílema hrozná, děj je dobrý chtělo si to vícero pohrát, možná s kumpány Jiříka, kteří postupně najdou lásku, navíc všichni mají trefná jména a dělají jim čest. Navíc jsem se i docela zasmál, narozdíl od Pravého rytíře, ujetý věci já prostě rád. Takže Ahóój =D. Celkem 50%

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Pohádka si vzala tu kus z tého pak zase kousek z jiné pohádky a tak vznikl námět a pak scénář a jako bonus napadlo někoho na Kavkách, že to bude vánoční pecka přímo na štědrý večer. Bohužel, herci snad byli nuceni vydat ze sebe to nejhorší a tak jim jejich role nejde uvěřit ani po propíchnutí očí, možná snad ještě Vaculík. Ono celkově to obsazení je celé divné a já si prostě herce s danou rolí nemůžu stotožnit. Princ vypadá, jak kdyby ho právě pustili po 10 letech z hladomorny, záporák Hanzlík to snad ani omylem. Z každé pohádky se snažím najít alespoň něco dobrého, ale tady nic co by stálo za zmínku. Možná to pouštět na FAMU jako materiál k přednášce Jak nenatočit pohádku. Nakonec jsem dal hvězdu ani sám nevím proč, celkem 10%.

Hra smrti (1978)

Filmy s Brucem Leem mají většinou jednoduchý děj - chudí, nevinní nebo utiskovaní lidé a těm pošle strýček na pomoc Bruce, následuje první výhra, první prohra a pak finální boj. Vše tak záleží hlavně na bojových scénách a záporácích. Tady je výborný námět, vcelku povedený scénář a grandiózní finále. A co navíc vyborná dokonalá a ještě jednou výborná hudba. jeden z nejlepších hudebních doprovodů k filmu v historii. Věc druhá film je dotočen po smrti B.Leeho. Když vezmu jak ho nahradili (papírová fotka, střihy ze starších filmů) v roce 1978 tak za mě klobouk dolů , některé digitální úpravy filmů dnes pomocí počítačů jsou spíše k zblití ale toto je prostě poctivá práce a navíc super. Finální souboje v pagodě jsou dokonalé žlutá teplákova legendární. Souboj s nunčakama si občas pustím jen tak, občas si pustím soundtrack. Film má dva druhy fanoušků jedni ho milují, druzí nenavidí. Já patřím k té 1. skupině. Nevadími že změnili scénář, že to není vždy Bruce Lee, že jsou prostřihy na jiné filmy. Pro mě je tohle nejlepší Bruce Lee co jsem zatím viděl. Navíc tu defacto předpověděli, jak skončí jeho syn Brandon. Náhoda? Osud? Karma? Syndikát? Nevím, celkem 80 %

Rapl (2016) (seriál)

Výborná hudba, atmosféra, herecké obsazení, člověk se pomalu nedokáže odtrhnout od televize od počátečních titulků až po závěrečné. Konečně našli dokonalýho poldu Kuneše alias Hynka Čermáka. Jako vynikající hodnotím, že každý díl má svůj uzavřený případ a stále se řeší hlavní případ, ke kterému to pomalu spěje. Zároveň je však nutné říxt že scénář je nejslabší článek celé série, vraha už většinou víte po 1/3 dílu, některé případy jsou velmi slabé, ale nahrazuje to hláškování Kuneše, srandapolicstiky Máchy alias běžného bankéře. Trochu mimo je postavená linie Lupínkovi manželky, ta je tam už dost navíc. Celkově poctivých 75%. Těším se na 2. sérii.