Euforie (2017)

Mě teda k silnému zážitku stačil herecký koncert obou mých oblíbenkyň a jako Evku bych skoro nepoznal, což je jí k dobru když už tady stála nad hrobem. I to téma nebylo zas tak špatný i když rozhodně né optimistický a donutilo člověka dát si pár otázek. Malé komorní drama, skvělé herečky, nic víc nic míň....

Bohemian Rhapsody (2018)

On to asi není bůhvíjakej film a asi určitě né na 90% plus, jenže Ti herci jako by těm "královnám" z oka vypadli a filmovej Freddie to korunuje, ty grimasy, pohyby, on se jím opravdu na chvíli stal, věřím tomu a HLAVNĚ, ta hudba na plné pecky v kinosále prostě každýho kdo je kdysi poslouchal odrovná, hlavně závěrečná naprosto úchvatná a dokonalá rekonstrukce legendárního vystoupení na LiveAid, takže tomu prostě těch pět hvězd napaříte a jdete cestovat časem pár desítek let zpět a oprašovat svý vinylový kolekce :-)

Bimileun eobda (2016)

BOŽSKÁ RULEZZZ!!! Jo tak asi do půlky je to dost divně vyprávěno a trošku jsem se nechytal, ale každou minutou se to pak projasňovalo, začalo zapadávat do sebe a nabíralo na obrátkách i atmoška docela houstla a co miluju, člověk si mohl kebulu namáhat, kdo to tak asi bude až nakonec......celkem překvápko :) no ale co nebylo divný a ani nemohlo být,, to byl výkon Božské, naprosto perfektní..... tuhle roli si Yejinka dokonale užívala, ty její občasné hysterické výstupy to bylo něco, skoro z ní šel strach a věřil sem jí to. Škoda toho rozpačitého rozjezdu, tohle mohla být naprosto neskutečná pecka, ale i tak dobrý.

matka! (2017)

No ty vole, tohle cosi se nedá hodnotit!! Ze začátku zaujetí, občas otevřená huba a wtf efekty, myslí to vážně nebo ne? Pak huronský smích když absurdistán gradoval a taky jsem u toho vychlastal hafo piv, bo to bylo potřeba. Takže jako noční letní kino nakonec asi good a Jennifer herecky byla excelentní.....ale hodnotit to za střízliva fakt nedokážu :-)))) ovšem cenu za úlet roku to má u mě asi jistou

Most Beautiful Island (2017)

Herečka fajná a koukatelná, taky že španělka :-). Taková malá nezávislá chujovina, která s nástupem tajného večírku fakt zaujala a čekal jsem a čekal co bude dál. Napětí a zvědavost se v druhé půlce filmu fakt povedla! Takže dobrý

Stárnoucí gigolo (2013)

Stárnoucí gigolo aneb "Šlechtitel dámských duší" jak trefně napsala Andrii je film pocitový, melancholický s přesnou dávkou ironie a skvělých dialogů a naprosto uchvacující, krásnou a křehkou Vanesskou, která byla pomyslnou třešinkou na tomto výborném filmovém dortíku. Chutnal tak, že jednou stačit nebude.

Gauguin (2017)

Pomalé melancholické dílko mající velké plus v atraktivní lokaci Tahiti a skvělého výkonu Vincenta, jeho Gaugain byl perfektně problematický, tu nejistý, tu zuřivý tu štastný tu ne, radost na ty jeho emoce koukat. Jen z tohoto filmu vychází jeho obraz dost negativně, zvláště třeba ve vztahu k jeho početné rodince, o to víc jsem byl překvapen když jsem si na Wiki přečetl že to bylo spíše naopak a jeho manželka zvesela utrácela jeho nemalé peníze a když dostal padáka okamžitě vzala roha i s dětma.....no nejen u nás je to někdy s pravdivostí a přesností u autobiografických filmů ošemetné. Jinak ale krásný film a kdyby někdo z jeho vrstevníků tušil jaký budou v dnešní době lidi utrácet za jeho obrazy obrovský prachy....ty jejich obličeje bych chtěl vidět :-)

Escobar (2017)

Pro ty co už viděli skvělý seriál Narcos je tenhle film ztráta času a zbytečná věc natočená v nevhodnou dobu. Kdo ho neviděl bude ale asi spokojenej. Já bych jako "Narcomil" ocenil zaměření se jen na určitou část Pablova života, kde by šlo vyprávění do větší hloubky .Obsáhnout vše ve dvou hodinách bylo příliš odvážné a zákonitě zkratkovité, mdlé a bezemoční. Žádná postava nedostala dost prostoru aby se s ní člověk sžil nebo se mu opravdu zhnusila. Pro mě fakt zbytečnej film a jasná ukázka toho, že dnešní špičkové seriály hravě strčí do kapsy klasické filmy. Tečka

Želvy mohou létat (2004)

Film zajímavý už jen svou lokací na Iráckém pohraničí těsně před vpádem Bushe juniora a nakonec i příběhem, který zpočátku není moc hmatatelný, ale nakonec to do sebe začne zapadat a člověk tuší kam se to asi bude ubírat. Všemu dění tu vládne dětský boss Satelit, který sežene cokoliv, ví vše a má všechny místní děcka a vlastně i dospělé pod palcem. Jeho sledovat přinášelo i vtipné momenty v tom veskrze smutném a tragickém příběhu. Taky bylo zajímavé sledovat ten denodenní chod toho mikrosvěta tam, schánění satelitu, děti bez rukou a nohou hledající nášlapné miny, bídu, strach i naději a k tomu jednu dívenku jejíž osud a pohnutky jsou odhalovány jen pomaloučku ale s o to větší intenzitou. LFŠ 2018

Mlčení (1963)

Ja artoviny celkem rád, a i když tohle mě ze začátku uspávalo a jen sem tam nějakej ten záběr na krásnou hlavní hrdinku a její ňadra probíral, nakonec svou formou a vyzněním o neporozumění mezi sestrami a všemi těmi náznaky kolem, které to zvýrazňovaly to na mě určitý a zajímavý dojem udělalo. Takže jo a černobílá jednou za čas dělá filmy sexy. LFŠ 2018