Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi

Recenze (719)

plakát

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série) 

Je pravda, že k vysokému hodnocení posledního filmu člověk musí úplně ignorovat scénář a jen se kochat vizuálem o to větší radost a nadšení ve mě vzbudil tento hraný SW seroš a jeho první série. Tohle je pecka nejen vizuální ale i příběhová a baby Yoda je prostě kouzelnej. Moc se těším na další sérii a doufám, že to půjde svou vlastní cestou bez ohledu na filmy, bo maličké by mohl přece dokázat v budoucnu divy! A ta kratší stopáž vůbec nevadí ba naopak, není místo na nudu, nebo slabší chvilky a taky se to dá lehce zhltnout na jeden zátah :)

plakát

Až na dno (2017) 

Až na dno ...….. na dno a dřeň opravdových emocí, zamilovanosti, odloučení, zoufalství, touhy žít, milovat, chápat, shledat se, pochopit proč je ten telefon hluchý, tam všude mě tenhle báječný film a jeho dva hlavní protagonisté dostali a za to se zaslouží poděkovat a vytáhnout plné hodnocení navzdory všem ostatním.....

plakát

Kde se země chvěje (2019) 

U mě se zem chvěla hodně bo Alicia byla.......hledám to správné slůvko, protože napsat jen perfektní, dokonalá je málo. UCHVACUJÍCÍ bude možná to správné..... zas a znovu zahrála trošku podivínskou, tichou až tajemnou zamilovanou holku tak, že jsem při tom ani nedýchal. I to postupné odhalování střípků z její minulosti a jejích vnitřních strachů a démonů a obviňování se bylo chytře dávkované. Hodně pomohlo k plnému zážitku i to pomalé tempo vyprávění a lehce znepokojivá až paranoidní hudba. Suma sumárum nádherně atmosférický filmek! No a jelikož se poslední dobou stále víc a víc na svých toulkách Evropou fascinovaně procházím městy a krajinkou neznámou s fotákem v ruce, dostal mě i ten příběh samotný. Já si ten film užil fakt královsky a úplně mi zvedl náladu. Skvělé komorní psychovyprávěníčko, které zdá se ale nesedne každému dle vlažného hodnocení tu. Já ale doporučuji všemi deseti!

plakát

Složka 64 (2018) 

Kriminálka jako řemen!! Napínavé a postupné odkrývání dávného bezpráví mě udrželo v napětí od začátku až do konce. Fakt lahůdka a jeden z nej filmů co jsem tento rok viděl!

plakát

Trhlina (2019) 

Musím přiznat, že na konci jsem na to čuměl jak tele na vrata a nevěděl co si o tom myslet a jestli jsem vůbec pochopil vo co go. Každopádně za super atmosféru i začátek v opuštěném blázinci, fajn herce i to bloudění lesem si to zaslouží pozitivní hodnocení. A ten konec nekonec je vlastně fajn v duchu mysteriozna :-)

plakát

See (2019) (seriál) 

Tak tenhle postapo serošek se Applu povedl a pro Jasona Momou životní role, ten hromotluk tu nejen předvádí své svaly a akční dovednosti, ale i city a emoce, ten chlap tu doopravdy HRAJE!! Když se k tomu přidá originální zápletka a výborně stylizovaný postapo svět je o úspěch postaráno. Jen mně přišel rozjezd v prvních dvou dílech trošku pomalý, ale od třetího dílu už to chytlo správný tempo a jsem opravdu zvědavej jak to bude pokračovat.

plakát

Syn temnoty (2019) 

Skvělý nápad, konečně někoho napadlo natočit anti verzi superhrdinského příběhu a koukat se na toho temného malého hajzlíka jak řádí byl rozkošný zážitek. Skvělá atmoška k tomu, dobrá gradace a pár opravu hustých gore scének a je tu adept na jeden z nej hororů roku!

plakát

Avengers: Endgame (2019) 

Plný souhlas s gogo76 a již nikdy více :-) jak to dobře před rokem rozehráli tak to tímhle filmem pořádně do..... a musím se smát tomu zděšení u spousty lidí, že jako ježíši oni nám nechali zemřít Starka....dyt 2/3 ostatních nechali obživnout, trapárna.

plakát

X-Men: Dark Phoenix (2019) 

Mám pocit že je kromě Marvela taková davová móda všechny ostatní série s dalším a dalším dílem, filmem víc a víc hejtovat a štourat se v tom či onom. Nechápu. Pokud mám něco rád a hlavně ty samotné postavy a jejich představitele, tak i nad slabším dějem přimhouřím očko a tady vlastně ani nebylo potřeba. Důstojné rozloučení s původní sestavou a celkově Xmení série daleko lepší a kvalitnější než celej Marvelskej barvičkovej svět.

plakát

Once (2007) 

Tenhle kouzelný filmek jsem si nedávno zopáknul při svém pracovním pobytu v Dublinu a moci se pak procházet místy, kde Glen zpíval na ulici a nebo na útesech nad mořem, a dalších ikonických místech bylo asi nejzajímavějším pocitovým vjemem a zážitkem tohoto roku. Mám ten film spojen s konkrétní dobou a osůbkou a takhle po dekádě se moci těch míst z filmu takříkajíc fyzicky dotýkat a vnímat, fakt zajímavé :)