Heydrich - konečné řešení (2011) (seriál)

Někdy možná nudnější, ale svým rozsahem a kombinací dobových záběrů, vzpomínek očitých svědků a výstupy renomovaných historiků a badatelů naprosto monumentální a vynikající doku série o nejhrdinnějším i nejtemnějším období naší země v období druhé světové. Všechny ty negativa co tu lidi zmiňují (a že jsou to většinou absolutní hlouposti nemající na kvalitu a obsah vliv) jednoduše přebíjí ta obrovská porce informací a souvislostí, nečekaných detailů, vzpomínek.... Každý, koho toto období opravdu zajímá si přijde na své. Mohu jen a jen doporučit!! Skvělá práce!

Operace Daybreak (1975)

Jen díky monumentálnímu seriálu o Heydrichiádě jsem se dozvěděl o tomhle polozapomenutém americkém filmu o našich hrdinných parašutistech. Bondovský režisér, Doyle z profíků jako Čurda a normalizační šedivá Praha k tomu?....tož to už sakra stojí za zkouknutí. A stručné hodnocení? Není to vůbec špatný film! Ano, těch historických nepřesností je opravdu hodně, ale základní historické linie se to i tak drží a co rozhodně potěší je větší prostor pro samotného Heydricha, který tu byl tím správným arogantním nacistou a který tak trochu chyběl v nejnovějším Anthropoidu a taky větší prostor pro zrádce Čurdu, kterého slavný Doyle zahrál dost dobře. A taky ta šedivá Praha spolu se sychravým počasím dodaly filmu tu správnou atmosféru. Nakonec to asi paradoxně pro amíky za normalizace bylo mnohem jednodušší získat povolení filmovat na Staromáku a dalších místech v centru Prahy než pro nejnovější anglickou verzi, kde vlastně Praha vidět skoro nebyla. Suma sumárum ten film fakt stojí za to aby mu byla dána šance. Za mě spokojenost a silné tři hvězdy. A nakonec i tato americká verze je důkazem toho, jak významnou a hrdinnou akcí celosvětového významu atentát na Heydricha byl a že máme být právem na co hrdí.

Bezva ženská na krku (2016)

Už jen ta nádherná letní venkovská pohoda v tento pozdní zimní čas člověku kouzlila úsměv na tváři a už aby to léto bylo tu a s ním spojené venkovní srandičky, grilajdy, pijatky a tak dááále :-) Typická venkovská buranská komedie, děj jednoduchej, zápletka jakbysmet ale co, já se bavil královsky a hlavní herecký trio Vetchý - Hřebíčková - Táborský nemělo chybu!! Parádní relaxačka.

Deníky 1. světové války (2014) (seriál)

Nápad založit dokumentární sérii o první světové na deníkových záznamech očitých svědků ze všech stran konfliktu, od dětí až po starší, naprosto geniální! Během těch dílů jsem si ty jednotlivé lidičky a jejich osudy naprosto oblíbil a na konci skoro se zatajeným dechem sledoval jak dlouho žili a zda i běsnění druhé světové přežili. Emotivně silný dokument s velkou výpovědní hodnotou a zobrazením toho, jak se za té první světové války žilo, bojovalo, trápilo a Evropa se nenávratně měnila.

24. Český lev (2017) (pořad)

Nic proti Slovákům, já mám Adélku Banášovou vcelku rád a odmoderovala to s noblesou, ale opravdu nemáme u nás stejně kvalitní moderátorku/moderátora??? A stejně nic proti Masarykovi, protože jako 99% filmového národa jsem neměl možnost ten film zatím vidět, ale ta vypočítavost, kdy byl na konci roku na jeden týden uveden do jednoho pražského pidikina aby mohl za loňský rok kandidovat mě prostě sere a nelíbí se mi to......jinak je to celkem jedna velká nuda. P.S. ovšem Ondra Vetchý svým výstupem zaperlil!! A zasloužená cena pro hlavní herečku za Olgu Hepnarovou!

Kdo přežije - Jeden svět (2012) (série)

Ne na tu tupost a debilitu mužského osazenstva se vážně nekoukalo dobře a jen doufám, že tak absolutní a všeobjímající dominance žen se už nebude v budoucnu opakovat. Vítězka ovšem má můj respekt.

Třetí poločas (2012)

Fotbalu je tu trošku míň než v jiné balkánské fotbalové lahůdce, ale zas je to o to zajímavější, že se ten příběh odehrává na pozadí druhé světové. A tak víc, jak ta fotbalová vítězství a prohry člověka zaujmou osudy těch kolem dokola...... židovské dívky, německého trenéra, předsedy provinčního klubu...to vše dohromady nakonec po nudnější první půlce ke konci zajistí krásný i emoční zážitek. A do prdele, když už Česko nějakým způsobem nastrkalo peníze i do tohodle filmu, kdy už někoho napadne sebrat ze země dech beroucí příběh našich fotbalových hrdinů kráčejících skoro až k titulu mistrů světa navzdory všem i fašistické Itálie a natočí podobný film?????

Kód Enigmy (2014)

Fantastický příběh a dechberoucí Benedict! Jím zahraný podivín a matematický génius Turing si získal díky jeho skvělému herectví mou přízeň, pochopení a obdiv a jeho smutný osud vyvolal na konci i velké emoce! Ty dva roky o které se díky prolomení kódu válka zhruba zkrátila by s největší pravděpodobností stačily Němcům třeba k dokončení funkční atomové bomby.....

Trainspotting (1996)

2x kino 1x kinokavárna.....a teď po dvaceti letech opáčko této kultovní herácké megajízdy. Ty legendární songy jsou nesmrtelné a spousta hlášek a scén jakbysmet, nostalgie jako prase! Taky se ale za dvacet let vše tak kurevsky změnilo a pochybuju, že dnešním mladejm by ten film něco dal, to něco nepopsatelné co tenkrát nám....."Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, Choose a starter home, Choose your friends, Choose your future.......I chose not to choose life: I chose something else. And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?"