Nemilovaní (2017)

Atmosferickosť, vizuál, hudba - super, vyobrazenie vzťahov chladnejších, čoby ruská zima - super. Film ašpirujúci na "wau efekt" sa vďaka zbytočne presiahnutej stopáži stal nudným a koniec vykúpením.

Padesát odstínů svobody (2018)

Sloboda preplnená pudrovou atmosférou snobskej nenáročnosti, pri ktorej opera Garnier, nezasnešený Aspen a Audi R8 pôsobia len ako nevýznamná kulisa.

Jackie (2016)

Ten dvojradový vlnený Coco Chanel z 1961 si to odniesol asi najviac.

matka! (2017)

Výtvor ako "obľúbený" nápoj s ťažko identifikovateľnou príchuťou a s ešte ťažšie identifikovateľnou príchuťou guličiek v danom pitíčku. Potom ten pocit, keď sa človeku podarí prísť na to, čo to asi môže byť - čisto zázrak.

Vetřelec: Covenant (2017)

Znamenité stvárnenie mimozemského sveta doplnené skvelou hudbou, ktorá dotvára čarovnú, no mysteriózne desivú povahu výpravy. Potešilo ma nahliadnutie na civilizáciu z Promethea. Netrebalo však ani 6. zmysel, aby sa dal vytušiť koniec. K osobe sexi Davida - no comment. Čo možno čakať od zvrátenej mysle zatrpknutého humanoida?

Na konci světa (2017)

Pravé uspokojenie väčšinou nenájdeme na dne suda alebo v živočíšnom sexe kdesi na zatuchnutom záchode alebo prívese. Dá sa objaviť aj na studenej pustatine. Príbeh surový, drsný, chladný, no zároveň plný reálneho života a nespútanej éterickej krásy.

S láskou Vincent (2017)

Hotový masterpiece oživený ako sám Lazar v hrobe, prechádzajúci sa svetovou galériou. Dá sa niečo vytknúť viditeľným ťahom štetca na natiahnutom plátne? Farby tak živé, podmanivé a opojné, ako slamové víno - víno na slame zrodené.

Dej mi své jméno (2017)

Áno, toto bolo ono. Ľahučká atmosféra, sviežo slaný dej, prirodzené postavy a krásne teplá idylka talianskeho vidieka. Kto by odolal?

Špatná výchova (2004)

Must see movie - uvidíš a pochopíš, alebo aj nie, možno. Pomerne ťažká téma je odprezentovaná veľmi dobrým a prívetivo uvoľneným spôsobom.

Madam služebná (2017)

Zdanlivo krémová komédia sa čoskoro zmení na trpko horkastú melodrámu. Každý má city a emócie, takisto aj cukor obrábaný ohňom - karamel alebo len spálený cukor. A presne taká je Mária, jednoduchá služobná.