devNull

homepage
Skype: martin.fisnar
Twitter: devNull86

• 17.10.2016  09:50

Výborný dokument, který věrně popisuje jak Viktor Bout začínal se svým obchodováním od samého počátku až po zatčení v Bangkoku roku 2008. Ve filmu je spousta rozhovorů s jeho bratrem, manželkou, bodyguardem... Obsahuje řadu záběrů od Viktora, jelikož byl náruživý kameraman a natáčel vše co mohl. Přesný obrázek velké etapy jeho života, který je velice odlišný od filmu "Obchodník se Smrtí".

• 10.9.2014  06:33
    Eega (2012)

Uz dlouho jsem se takhle nepobavil. Pekny strih, fajn herci, vtipne napady, napinave az do zaverecne "bitvy". A uplny zaver me jeste uklidnil.

• 15.2.2012  10:37

Tenhle film bych dal povinně do všech základních škol, misto Harryho Pottera. Myslím, že je to výborná učebnice toho, co s Váma můžou udělat závislosti. Master-Piece. Díky těmhle filmům miluju kinematografi..

• 12.2.2012  14:52
    SAS: Máte na to? (TV seriál) (2002)

Super dokument, který zdaleka neřekne vše, ale prezentuje informace svižným a akčním způsobem.

• 30.11.2011  10:10
    Restrepo (2010)

Syrový dokument bez faktických informací, všeho je docíleno výbornou dokumentární kamerou díky fotografům za ní.. Jedinečný dokument.

• 18.10.2011  10:24
    Mám toho dost (TV film) (2009)

Tento "dokument" neni vubec o syndromu vyhoření, nýbrž o Italech, co emigrovali. Navíc zpracování je tak příšerné, že je informační hodnota nulová. Možná lepší to brát jako dokument o počasí v Karibiku a na Filipínách...

• 3.8.2011  10:36

Čekal jsem epický závěr, který se nedostavil.

• 13.3.2011  13:07

Jelikož studuju veřejnou správu, dávám místo 4 hvězd 5. Jednička se zaměřovala hlavně na akční scény, na jednotku, na jednotlivé postavy a jejich morální zásady. Dvojka je nakouknutí do Brazilského systému obecně, korupce, politiky a jde do jádra problému. Kromě toho, akční scény jsou tu udělány ještě o něco lépe, než v jedničce.. Pro mě suveréně plný počet!

• 28.2.2011  03:16
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Nebýt hvězdného hereckého obsazení, unudil bych se k eutanazii. Silný, ale dlouhý příběh. Připravte si velký kapesník.

• 20.2.2011  03:36

..je libo 7 pater pekelnych, zakoncene bitvou se samotnym Luciferem? Docela zabavna akcni podivana. Film jsem si zapl kdyz jsem sel spat a pritom me chytl a nepustil az do konce, jen po chvili to zacne byt stereotyp.. bez ovladace to neni ono.

• 27.1.2011  11:32
    Oceány (2009)

Nádherné originální záběry, které jste ještě neviděli. Do toho francouzský poetický komentář (tady bych uvítal více faktické informace). Výsledek je příjemné pokoukání, které přinese občas i napětí.. I přez to, že jsem většinu filmu měl spodní čelist na stole, jsem se občas přistihl že se nudím. Doporučuji na velkém plátně.

• 26.1.2011  13:19
    Slzy Konga (TV film) (2009)

Drsná realita Konga. Drsná realita jedné z mnoha zemí, která žije na okraji lidské normality. Povinnost pro pozorovatele dokumentů a reportáží, kteří rádi práci českých rukou. Záběry neuchvátí žádnou nádhernou krajinou, taky to není Baraka, ale ochromí Vás krutými výpověďmi a příběhy místních lidí.. informacemi jak je to s ženami ve střední Africe. O tom co tam zažívají, budu ještě dlouho přemýšlet. BTW >> Respekt Člověku v tísní. Jako jediná humanitární organizace na světě pracovala (nevím jestli i nyní) tak hluboko v konfliktní zóně Konga.

• 2.1.2011  00:34

4 hvězdy za výbornou myšlenku. 3 body za příběh, protože původní tron z roku 82 je mnohem lepší. 5 hvězd za efekty, hudbu a napětí. Velké mínus za hluché scény, kdy jsem se nudil jak sysel. Další mínus za rating "film pro celou rodinu". Trocha krve a brutality by z tohohle počinu udělala úplně jinou atmosférickou šlupku.

• 28.7.2010  23:30
    Modify (2005)

Výborný dokument, jeden z nejlepších z pár posledních let o této tématice. Má v sobě obsáhlé informace od opalování v solárcích, liposukce, přez scarifikace či branding, až po věšení na háky a rozhovory s Lizard Manem, nebo kočičím mužem. Dokument nás seznamuje i s nedávnou historií, ukáže nám Fakira Musafara a názory průkopníků piercingu, či implantátů. Můžu jen doporučit.

• 5.6.2010  22:23
    Barbar (2009)

Nádherná ukázka žití za dávných dob, provázená krásnými scenériemi a dlouhými chvílemi na uvažování. Jiný film, který určitě nesedne každému..

• 5.4.2010  20:52

Zajimavý film, hezky vizuálně zvládnuté, obzvlášť postapokalyptické kulisy mě bavily. Ovšem co mě položilo do kolen byl obsah knížky. Teda, tak poslat do průjmu film, to snad umí jet Hollywood.

• 24.3.2010  01:12
    Prorok (2009)

Poměrně zajímavé téma (aktuální - muslimové, imigranti, nesnášenlivost mezi kulturami), ale já prostě nemůžu těm francouzským filmům přijít na chuť.. Nelíbil se mi ani konec, ani postup filmu.. velký potenciál, mohl mít klidně 4 hvězdy, ale prostě...já ty francouze nějak nechápu.

• 1.3.2010  16:23
    Legie (2010)

Škoda, potencionál to mělo veliký. Trochu mi to připomíná příběh Sarah Connorové.

• 17.2.2010  14:07
    Moon (2009)

Vizuální nátěr. Myšlenka není nijak hluboká, spíše mi to příjde jako výborná povídka. Nedoporučuji na špatnou náladu. Doporučuji, pokud si chce člověk dát po dlouhé době zase nějaké to dobré sai-fai.

• 22.12.2009  10:56
    Union, The (2007)

Film neukazuje žádné stinné stránky Marihuany, ba co víc, myslím, že si v mnohém vymýšlí. Některým věcem jsem vůbec nevěřil, názory američanů jsou občas k zasmání. Obzvlášť vyptávání se v ulicích New Yorku. Někteří američané jsou až k podivení sebevědomí, přičemž z jejich mluvy je vidět, že to nejsou zrovna členové Mensy. Nepřišlo mi to jako objektivní dokument.

• 12.11.2009  09:57
    Mary a Max (2009)

Smutný příběh, kde nezbylo příliš místa na smích, i když se tam taky pár veselých situací a groteskních zjevů objeví. Příběh vlastně nedopadá nijak špatně, i tak je ale smutný. Ukazuje malost našich životů, ať jsme kde jsme. Poukazuje na věci, které děláme špatně a ukazuje, že si musíme vážit našich přátel. Harvie Krumpet u me zatím vede na plné čáře, ale i tak to byl velmi krásný a hluboký snímek. Doporučuji všem, nudit se u něj rozhodně nebudete.

• 7.11.2009  22:53
    Generace GEN (2007)

Slabý to film. Filmové efekty vypadají jako z roku 1997, plastičnost krve mi připomíná Bladea.. Začal jsem se na to dívat s tím, že je to bčkový sci-fi snímek a že to nebude nic extra.. Uvažoval jsem dlouho o třech hvězdách, film má občas svoje světlé chvíle, ale nakonec jsem se uchýlil ke dvěma. Scénář je divně poskládán, má to občas nudné scény, ale na pozadí při projíždění netu to určitě jde. Občas mě to bavilo, většinu času však ne..

• 24.10.2009  20:28
    Číslo 9 (2009)

Výborný snímek, nádherně udělaný s krásným příběhem. Pro mě super zážitek a znovu se rád podívám na tuto pohádku. Všem můžu doporučit.

• 3.10.2009  01:48
    G. I. Joe (2009)

Pro mě příjemné filmové překvapení. Do půlky filmu je i svižný a uvažoval jsem i o 4ech hvězdách, ale slabý příběh a klasický filmový spád mě donutil sejít na lepší tři. Bohužel obsahuje spoustu slabých hlášek, ale na efektech si určitě pochutnáte, je to pastva pro oči. A naše topmodelka Karolina Kurková, na kterou jsem se těšil, tam bohužel moc velkou roli neměla. Za to dobrou roli dostane Joseph Gordon - Levitt. Ideální a nenáročný film do nudný večer doma.

• 7.1.2009  00:33
    Cass (2008)

Neokoukané tváře, dobré herecké výkony a opět jiný pohled na britské Hooligans. Tohle téma mě poslední dobou zajímá, Football Factory to samozřejmě nemůže překonat, ale i tento film na mě v mnohém zapůsobil. Cass - hlavní hrdina - se potýká s problémem začlenění do společnosti. A věřím, že v sedmdesátých a osmdesátých letech v UK byla rasová nesnášenlivost i větším problémem. Není to celé o Hooligans, je to hlavně o úhlu pohledu jednoho člověka - a zcela ho chápu, když ho v ranném věku mezi sebe nevzal nikdo, než právě ICF. Film mě nenudil ani minutu a to si myslím, že jsem náročný dívák. Od začátku mě chytl a pustil až na konci. Doporučuju. Sice neznámý, ale výborný snímek.

• 20.12.2008  23:38
    Gattaca (1997)

První režijní počin Andrew Niccola. Pro mě oblíbeného režizéra, který se navíc v tomto filmu dotkl pro mě velmi atraktivního tématu - genetického kódování. Film mě zaujal svou svižností, ale hlavně naprostou sterilitou vizí budoucnosti, avšak s nádechem 30tých let. Bavilo mě, jak tvůrce podával děj, ani jednou jsem se v něm neztratil. Film ani neobsahuje moc hluchých míst, ale přesto se mi nedostalo požitku, na který jsem se trochu těšil.. Akční scény nejsou vůbec výrazné a ani dost propracované - o těch to tady opravdu není, avšak filmový závoj během celého filmu působí magicky tajemně.

• 13.12.2008  01:13

V podstatě jsem se na shlédnutí Resident Evil: Degeneration velmi těšil. U serie Resident Evil mám nejradši první díl, ale byl jsem zvědavý i na zpracovaní v ComputerGraphic stylu, navíc s původními postavami z PS hry. Byl jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s hororovou, ale zároveň lidskou stránkou filmu. Bohužel už první půl hodina mi řekla, že jednoduché dialogy a předvidatelné chování "aktérů" nebude nic víc, než další slabší film. A to je škoda, protože v takovémto zpracování se potýkáme hlavně s pohádkami a "seriózní" filmy dopadají mnohem hůře. Film mě nijak nepřekvapil a chvílema i trochu nudil, i když se snaží být hodně svižný. Dívá se na to krásně, některé scény jsou k nerozeznání od reality.. a oheň je zpracovaný vskutku nádherně. Přesto to ale na větší hodnocení nevidím. Přišlo mi, že herci často "hrají" to samé. Po několikáté už mě nudily dramatické pohledy na vojáky a čekání na hlášku, kterou jsem stejně čekal. Co mě bavilo, byla jedna z prvních akčních scén na letišti. Mutace hlavního záporňáka mi přišla dobře ztvárněný nápad, ale toho známe už ze hry.. Odpočinkové pokoukání, u kterého bych stihl dělat i jinou práci.

• 11.12.2008  09:59

Jednoznačně jedna z nejpůsobivějších vizualizací, které jsem viděl. Ne pro každého je ale tenhle šálek čaje. Úžasné záběry a pohledy na naši civilizaci. Jedinečné dílo, které dává možnost se zamyslet, ale i pokochat.

• 10.12.2008  13:28

Reálný pohled na skupinu mladých lidí čerštvě po škole. Příběh, který se mohl klidně odehrát jinde a s jinými lidmi. Reálně natočené osudy lidí z mého oblíbeného města-Londýna. Pro mě strhující film s neznámými hercy a o to lepší podívanou. Jazz & Jungle ve filmu mě o to víc bavil, stejně jako záběhy panelových domů s hudbou Trickyho. Každá postava vás zaujme a s každou tak trochu soucítíte, není to žádný záporák - jen sám život.

• 10.12.2008  13:16
    Wanted (2008)

Jednoznačně velkolepá podívaná s originálním trikovým provedením. Pro mě film roku. Od tvůrce NightWatch jsem nemohl čekat nic špatného, i když tak primitivní příběh jsem taky nečekal. Těšil jsem se na jeho produkci v americe a nezklamal. Scénář je sice trochu jednodušší (proto ode mě film nemůže získat plný počet), ale provedení i herecké nasazení mi naprosto sedlo (i když Angelinu taky zrovna třikrát nemusím). Film na který jsem si zašel do kina dvakrát a vůbec jsem se přitom nenudil..