Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.9.2008  16:00

Kam se ztratila lehkost tohohle žánru ptám se v roce 2008? Malý štáb, dva skvělý herci v hlavních rolích a příjemně utíkající příběh o dvou kamarádech, které momentálně rozděluje vidina slušného balíku. Belmondo vs Ventura! A ten Belmondo je tam obzvlášť skvělý. Ten jeho sympatický mladický úškleb a ta francouzská spratkoidní elegance tu dostali parádní prostor. Ventura zdatně sekunduje. Vynikající původní dabing je třeba také zmínit! Honičky starých kamiónů či finální chlapská bitka u fontánky mi zkrátka bavila a dýchla na mě skvělou atmosférou filmů 60. let. Mimochodem, co bylo teda v tom nákladu? :-)

• 20.7.2014  10:42

"I will not fall into despair! I will keep myself hardy until freedom is opportune!"

• 11.10.2010  22:32

"Oni ti tvoji Češi za kamny umí být pěkný svině..." Kdyby tohle byl průměrný český film měl bych neskonalou radost nad úrovní české kinematografie. Bohužel není. Obrazově vytříbené, dějově se nedivím, že od toho dal Bondy ruce pryč.

• 7.4.2007  22:50

"This is how we fight!" Jednoznačné vítězství formy nad obsahem.

• 12.4.2012  06:40
    50/50 (2011)

"Nádor? Já? To nedává smysl. Já nekouřím, nepiju, recykluju!"

• 13.11.2009  10:35

"Co se stane, když se zamiluješ? - Tomu snad nevěříš... - Je to láska, ne Santa Claus..." Mimochodem jsem jediný, komu Gordon-Levitt připomíná Heatha Ledgera za mlada?

• 19.7.2008  22:05
    Adaptace (2002)

Je sobota večer. Objevil jsem Charlie Kaufmana a Nicolas Cage mi teprve podruhé prokázal, že umí ještě hrát.

• 4.3.2009  13:33

"Ta vaše Praha, ta mě vzala! Ty staré paláce! Ty velebné chrámy!" — "A to jsme ještě nebyli u Pinkasů! Tam je výčepní, ten to pivo úplně hejčká!" — "Jé, vždy ve střehu!"

• 16.9.2014  09:07
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

"This is why I don't have roommates." První půlka slibovala ultimátní akci a solidní dávku napětí, ale čím dál víc se popředí tlačí vztahové linie a nefungující hororová klišé. Likviduje to tak poslední co na tomhle seriálu bylo zajímavý – škoda. Nutno přetáčet, o nic nepřijdete. Pryč s fakanama čučících do iPhonů na video své milované konvertované matky, pryč se žarlivými scénami, pryč s přistěhovalci na hraně zákona! Přidat víc retro scén z nazi táborů a více chytání Mástra!

• 3.9.2008  21:44

Píše se rok 2008 a Akta X už jsou slabým odvarem kdysi skutečně napínavých, mystériózních a kultovních dílů. Třetí hvědzičku jedině z nostalgie, ale nedám, budu lakomý. Jinak může mi někdo vysvětlit znělku, která zazněla při záběru na obraz George W. Bushe? To bylo tak neuvěřitelně prázdné gesto, které se snažilo podobně jako celý film něčím upoutat, mlácené slámy.

• 22.3.2010  18:05

"Kloboučníku, proč je havran jako psací stůl? – Nemám nejmenší ponětí. Sbohem Alenko. Čarodějný den." Zklamání. Vůbec to nemuselo být 3D. Bylo to jalový i na děti. A nemůžu si pomoct, Burton to dělal na zakázku.

• 14.12.2008  12:00

"Neblbni, přece se nebudeš plést mezi náčelníky!" Píše se rok 1965 a režisér Čech uzavírá trilogii "Alibi". Podle mého soudu se jedná o nejzdařilejší díl. Je zde spousta opravdu výborných situací, kdy mám pocit, že Čech a současně Höger-Bek, si chtěli tak trochu dělat srandu sami ze sebe. Jinak opravdu výtečný Oldřich Nový v trochu netradiční roli a s vynikající závěrečnou scénou. Mimochodem - všimněte si kolikrát si ve filmu Höger dává panáka a jakých značek užívá, s Bekem si smaží hranolky a grilujou kuřátko, které podlévají omáčkami Heinz. Na návštěvu jim přijde homosexuální pár a Bek neustále flirtuje se socialistickými pracovnicemi. Filmový režisér zde také neobývá zrovna prosté bydlení a naopak žije v krásné prvorepublikové vile zařízené spoustou krásných věcí. Díky tomu vůbec film nevypadá ze 60. let socialistické země a klobouk dolu, že toto prošlo cenzurou.

• 8.4.2012  04:47
    Alois Nebel (2011)

"Potůční 10:24. Hanušovice 10:44. Bohdíkov 10:52. Kumňátka 10:56." Jedna velká nafouknutá bublina a poetické prázdno, které ve mě nevzbudilo jedinou emoci. Třetí hvězdička za dobře zvládnutý PR a marketing.

• 6.5.2009  12:25

"Let's see Paul Allen's card." Film, který pro příznivce grafického designu v sobě má jednu zásadní scénu, která se stala velice populární. Je natolik odpovídající pocitům grafického designéra stojícího tváří tvář své neschopnosti. Znám ji nazpaměť a vždy si na ní vzpomenu při ateliérových prezentacích. Christian Bale je génius! "Something wrong, Paul? You're sweating." Co se týká celého filmu jeho poselství mi přišlo podobně mířené jako ve Stonových "Takových normálních zabijácích". Popravdě mi asi utekla pointa, protože ten konec je velmi rozporuplný. Přesto je tu řada scén, které nezapomenete a myslím, že film stojí za to o něm více přemýšlet než ho odsoudit pro absurditu či explicitní brutalitu. Název je velmi výstižný a skrytý svět lidí mající vše balancuje s chorobnou myslí blázna. Přeneseno do běžných kulis "šílenců" jak je známe z jiných filmů se Patrick Bateman ničím nevyčleňuje a naopak zcela jasně plní a ukazuje tu nejtemnější stránku své mysli.

• 22.12.2007  17:23
    Anděl Exit (2000)

X let po tom, co se filmaři vyspělých světových kinematografií vyrovnali s drogovou problematikou přichází český úder v podobě neskutečně hystericky blbýho film.

• 21.6.2009  11:10

"Víte, když si mě objednávají, bývá to pro ně tak důležité, že vím, že plním vůli Páně. Nebo Alláha. Nebo Jahveho."

• 11.12.2009  11:05
    Apocalypto (2006)

"Jsem Jaguáří Tlapa! Syn Pazourka Nebe! Můj otec lovil v tomto pralese přede mnou. Jsem lovec! Tohle je můj prales! A moji synové v něm budou lovit, až já tu nebudu!" Dvě věci, který si zapamatuju. Naprosto nádherně vykreslené město Mayů, jeho špína i velkolepost, tváře jeho obyvatel, jejich šaty a šperky. Druhou věc, kterou si zapamatuju je tuctový příběh, kde je špatně klást si otázky typu "jak je možné, že...". Je to ale jedno! Tady šlo o to vystavit uchvátnou podívánou, která nebude nudit. Skutečný historický kontext je zde vedlejší. Takhle nějak si představuju filmovou podívanou, která je určená širšímu publiku. Poselství? Zase tolik se za ty staletí nezměnilo.

• 18.9.2007  21:39
    Apokalypsa (1979)

"Miluju vůni napalmu po ránu!"

• 30.11.2012  22:50
    Argo (2012)

"Argo fuck yourself."

• 11.7.2009  11:29

"Good Morning, Columbus!" Pohlazení po duši! Po dlouhý době jsem si dal film s velkým "F". Kusturicův pohled na americký sen. "Chceš-li poznat něčí duši musíš nahlédnout do jeho snů. To tě naučí mít slitování pro ty, kteří jsou na tom ještě hůř než ty."

• 18.1.2008  10:43
    Armageddon (1998)

Arab, žid, severní i jižní korejec, slovák a maďar - všichni pak společně zaplesáme, uroníme slzu, vezmeme se kolem ramen a budeme oslavovat hrdiny USA! Tramtarará, americká vlajka, západ slunce, polibek milenců - nádhera.

• 27.12.2012  13:02
    Atlas mraků (2012)

"You are but a drop in an ocean. Yet what is any ocean, but a multitude of drops?"

• 19.2.2010  16:17
    Avatar (2009)

"Když někdo sedí na hroudě, kterou chcete, udělejte z něj nepřítele. Pak už máte právo se ji zmocnit."

• 13.1.2009  21:14

"Je to volné jako dublinská prostitutka!"

• 30.5.2010  14:26
    Barbar (2009)

"He is driven by hate. It is how he survives. Why he never looses." Nádherná přírodní kulisa, charismatický Mads a režisér Refn jako Terence Mallick nové generace.

• 8.1.2007  22:30
    Barva peněz (1986)

"Ještě jedna hra? - Už ne. - No tak! - Sem bez peněz. - Tak si zahrajem jen tak. - Jen tak? - Jen tak. Ne pro prachy. Jen tak... pro hru.“ Dokonalá reklama na kulečník, která mě přivedla do herny. Srdcová záležitost. Eddie Felson, chlápek, se kterým bych strávil večer a nechal se klidně porážet, jen tak... pro hru.

• 15.7.2008  11:12
    Bathory (2008)

Jakubisko už je dávno vyhořelý a opakuje jen své kdysi dávno fungující postupy. Ztratil lehkost, přidal na gestech a poetiku odvlál marketingový pýár.

• 25.5.2010  16:19

"Vraťte mi notebook nebo vám tady udělám párty jakou jste ještě nepoznala.." Srovnávat tenhle film s Přeletem nad kukaččím hnízdem je naprosto mimo. Tenhle hype movie tomu nesahá ani po kotníky. Laciná story o DJovi, která je zajímavá pouze tím pozadím celé djské scény.

• 30.1.2008  20:21
    Bezva finta (1985)

"Tam v bance je idiot a má rukojmí. My osvobodíme rukojmí a zatkneme idiota." Do zmizení z banky je to skvělé, pak to trošku zpomalí a od letištní scény to zase nabere dech. Jedna z posledních klasických Belmondových rolí.

• 11.2.2015  22:02
    Birdman (2014)

"A man is a critic when he cannot be an artist, in the same way that a man becomes an informer when he cannot be a soldier."

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11