Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 19.9.2015  22:16
    Narcos (TV seriál) (2015)

"Plata o plomo!"

• 20.6.2015  16:09
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

"Proč vás společnost tak naštvala? – Já nevím. Možná proto, že jsou všichni naši hrdinové podvodníci. Svět sám o sobě je jeden velký podvrh. Spamujeme internet svými blbostmi. Sociální média falšují intimitu. S našimi věcmi, s naším majetkem, s penězi... Neříkám nic novýho. Víme, proč to děláme. Ne proto, že nás knihy Hunger Games obšťastňují, ale protože chceme být uklidňováni. Protože nepředstírat bolí a protože jsme zbabělci. Do hajzlu se společností."

• 1.3.2015  21:12
    Městečko Fortitude (TV seriál) (2015)

"Except... I don't believe you a fucking word." Islandský True Detective. Pomalejší rozjezd o to s každým dílem víc a víc temnější a nečitelnější.

• 11.2.2015  22:02
    Birdman (2014)

"A man is a critic when he cannot be an artist, in the same way that a man becomes an informer when he cannot be a soldier."

• 14.10.2014  21:04
    Zmizelá (2014)

"Like a child, I picture opening her skull, unspooling her brain and sifting through it, trying to catch and pin down her thoughts. What are you thinking, Amy?"

• 30.8.2014  20:51
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

"Where's the dignity?" Jenom idiot mohl ten název seriálu přeložit do češtiny jako "Doktoři bez hranic".

• 3.5.2014  17:16
    Ona (2013)

"Sometimes I think I have felt everything I'm ever gonna feel. And from here on out, I'm not gonna feel anything new. Just lesser versions of what I've already felt."

• 24.1.2014  16:36

"Be aggressive. Be ferocious. Be telephone fucking terrorists." 180 minut tý nejlepší filmařiny a jeden z nejlepších filmů za poslední dekádu.

• 14.1.2014  12:34
    Sherlock (TV seriál) (2010)

"Did you miss me?"

• 5.1.2014  09:58
    Lásky čas (2013)

"I'm not taking my panties off for Scotland!"

• 30.12.2013  21:47

"My instincts tell me pedantry is an essential characteristic for capturing Nazis."

• 28.12.2013  22:33

"Beautiful things don't ask for attention."

• 12.8.2013  09:55
    Luther (TV seriál) (2010)

"Give me a lever long enough and a fulcrum on which to place it and... I can move the world." Sestřenice Dextera Alice Morgan a charismaticky oldschoolovej detektiv tvoří dokonalou symbiózu špinavě londýnský detektivky upravenou soudobému vkusu se skvělým vyprávěčskému tempem, velice dobře napsanými charaktery postav všech "badasses" a hlavně hrubou fyzickou formou. Všechny série 5 hvězdiček.

• 27.5.2013  23:02

"Deprese je neschopnost tvořit budoucnost."

• 27.12.2012  13:02
    Atlas mraků (2012)

"You are but a drop in an ocean. Yet what is any ocean, but a multitude of drops?"

• 2.10.2012  16:24
    Řím (TV seriál) (2005)

"Seru na vaši svornost!"

• 31.7.2012  15:03

"Now I know how does it feel.." Pár nezapomenutelných scén. Opět geniální úvodní část, scéna na stadiónu či pro mě úplně gilliamovsky vydekorovaný samozvaný soudní dvůr s panem bývalým maskou. Hudba kolosální, takhle nějak měl znít Prometheus.

• 24.11.2011  06:58
    Dexter (TV seriál) (2006)

"Tonight's the night. And it's going to happen again, and again." Vždy o Vánocích (2006, 2007, 2008, 2009, 2010)! Vánoce bez Dextera už si neumím představit. Když má Dexter problém, obvykle ho řeší ostrým nožem a hromadou plastové fólie. :-)

• 9.6.2011  00:05
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

"What's wrong with my cum face?" V době komiksové mánie, kdy se recykluje kdejaký superhero je tohle vztyčenej prostředníček všem nažehlenejm a moralizujícím hrdinům. Misfits jsou výborný sociologický průzkum týhle generace s dokonalým dávkováním černého humoru, nadsázky, napětí, zábavy, vkusného hudebního soundtracku a poctou ostrovním akcentům.

• 27.12.2010  15:34

"... and then one day, I got in!" Vizuální orgie, povinné pro milovníky designu. Neuvěřitelně propracované detaily, které v té akci někdy ani nelze na poprvé postřehnout. Příběh je tuctovka samozřejmě, když se mluví, člověk to nebere vážně, ale jakmile se rozezvučí monumentální hudba Daft Punk a rozjede první motorka cvrnkám si do textilu.

• 1.11.2010  16:01
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

"Vona pude Bláňa vo půlnoci domu.. viď Bláňo? No tak nepude.." Docela mi mrzí ta předpojatost spojení n@va a fotbal, protože tohle je seriálový majstrštyk české produkce v posledních několika letech. Sázka na nové lidi, originální námět vyšel na 100%. Být to na ČT vsadím se, že je hodnocení ještě vyšší.

• 14.11.2009  23:58
    District 9 (2009)

"K všeobecnému překvapení loď nepřistála nad Manhattanem, Washingtonem nebo Chicagem, ale místo toho se zastavila přímo nad Johannesburgem." Jeden z těch fyzických zažítků kvůli kterým chodíte do kina.

• 13.11.2009  10:35

"Co se stane, když se zamiluješ? - Tomu snad nevěříš... - Je to láska, ne Santa Claus..." Mimochodem jsem jediný, komu Gordon-Levitt připomíná Heatha Ledgera za mlada?

• 2.9.2009  21:44

"Vy nekouříte? - Já když kouřím, tak zvracím."

• 11.7.2009  11:29

"Good Morning, Columbus!" Pohlazení po duši! Po dlouhý době jsem si dal film s velkým "F". Kusturicův pohled na americký sen. "Chceš-li poznat něčí duši musíš nahlédnout do jeho snů. To tě naučí mít slitování pro ty, kteří jsou na tom ještě hůř než ty."

• 3.7.2009  10:39
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

"Mám geniální plán, Herr Flick!"

• 3.6.2009  23:31

"...pár drobnejch už jim nepomůže.."

• 10.5.2009  15:56
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

"Říkají těmto událostem Vzorec. Někdo tam venku experimentuje. Jeho laboratoří je náš svět."

• 6.5.2009  12:25

"Let's see Paul Allen's card." Film, který pro příznivce grafického designu v sobě má jednu zásadní scénu, která se stala velice populární. Je natolik odpovídající pocitům grafického designéra stojícího tváří tvář své neschopnosti. Znám ji nazpaměť a vždy si na ní vzpomenu při ateliérových prezentacích. Christian Bale je génius! "Something wrong, Paul? You're sweating." Co se týká celého filmu jeho poselství mi přišlo podobně mířené jako ve Stonových "Takových normálních zabijácích". Popravdě mi asi utekla pointa, protože ten konec je velmi rozporuplný. Přesto je tu řada scén, které nezapomenete a myslím, že film stojí za to o něm více přemýšlet než ho odsoudit pro absurditu či explicitní brutalitu. Název je velmi výstižný a skrytý svět lidí mající vše balancuje s chorobnou myslí blázna. Přeneseno do běžných kulis "šílenců" jak je známe z jiných filmů se Patrick Bateman ničím nevyčleňuje a naopak zcela jasně plní a ukazuje tu nejtemnější stránku své mysli.

• 15.3.2009  12:14
    U-Turn (1997)

"Lidská duše není jenom lidská. Každej má v sobě kus zvířete." Tenhle film zásadně změnil moje vnímání filmu jako vizuálního média.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11