Pražák

Brooklyn/Letná

1 4 6 8 9 10 11 následující >>
    • 8.7.2008  21:30
    Happy end (1967)

Po tomhle filmu vám každý normálně lineárně natočený film najednou nebude dávat smysl. Lipský jako experimentátor a inspirace pro další generace filmařů.

• 5.12.2006  16:07

"Chceš víno??? Nebo pišingr?"

• 20.11.2008  11:06

"Utrpení přibližuje Bohu. - A kam si až došel, Armine?" Musím říct, že po dlouhé době mám zase skvělý filmový zážitek, který mi nedal spát celou noc a pár dní ve mě zcela jistě ještě bude. Dlouho mi to tu leželo a nebyl jsem připraven. Co k tomuto mistrovskému dílu ještě dodat? Očarovala mě tíživá atmosféra doby, sklíčenost, beznaděj, prázdnota. Očarovala mě nádherná kamera. Ta neuvěřitelná přímost v záběrech, takřka matematická přesnost, vskutku nádherné obrazy. Nedá se věřit, že vznikli bez pomocí triků ani umělkování, tohle tam prostě bylo a já tomu věřím. Tíživá hudba Zdeňka Lišky, stále se opakující jeden tón, který se do vás hluboko zavrtá. Zvuk včel. Monotónní a kazavý hlas Kačera. Rebelský Čepek.

• 1.2.2009  19:20
    Sedmikrásky (1966)

"Rozhodli jsme se, že budeme dokonale zkažené."

• 14.12.2008  12:00

"Neblbni, přece se nebudeš plést mezi náčelníky!" Píše se rok 1965 a režisér Čech uzavírá trilogii "Alibi". Podle mého soudu se jedná o nejzdařilejší díl. Je zde spousta opravdu výborných situací, kdy mám pocit, že Čech a současně Höger-Bek, si chtěli tak trochu dělat srandu sami ze sebe. Jinak opravdu výtečný Oldřich Nový v trochu netradiční roli a s vynikající závěrečnou scénou. Mimochodem - všimněte si kolikrát si ve filmu Höger dává panáka a jakých značek užívá, s Bekem si smaží hranolky a grilujou kuřátko, které podlévají omáčkami Heinz. Na návštěvu jim přijde homosexuální pár a Bek neustále flirtuje se socialistickými pracovnicemi. Filmový režisér zde také neobývá zrovna prosté bydlení a naopak žije v krásné prvorepublikové vile zařízené spoustou krásných věcí. Díky tomu vůbec film nevypadá ze 60. let socialistické země a klobouk dolu, že toto prošlo cenzurou.

• 4.12.2008  23:26

"...starý je to, jednoduchý, ale má to koule!" Sonda do vesnického života. Nezapomenutelná scéna s vaječňákem na závěr.

• 20.9.2008  16:00

Kam se ztratila lehkost tohohle žánru ptám se v roce 2008? Malý štáb, dva skvělý herci v hlavních rolích a příjemně utíkající příběh o dvou kamarádech, které momentálně rozděluje vidina slušného balíku. Belmondo vs Ventura! A ten Belmondo je tam obzvlášť skvělý. Ten jeho sympatický mladický úškleb a ta francouzská spratkoidní elegance tu dostali parádní prostor. Ventura zdatně sekunduje. Vynikající původní dabing je třeba také zmínit! Honičky starých kamiónů či finální chlapská bitka u fontánky mi zkrátka bavila a dýchla na mě skvělou atmosférou filmů 60. let. Mimochodem, co bylo teda v tom nákladu? :-)

• 30.12.2009  14:19

"To chce klid a pět tisíc měsíčně!" Čekal jsem politickou agitku nejhrubšího ražení, ale přijde mi, že se tam vloudila trocha nadsázky, kterou komunistický cenzor přehlédl. Celkem vtipná komedie s řadou vynikajících českých herců, kterou bohužel stahuje dolu ten varovný politický prst.

• 14.12.2008  12:04

"Are you sure about his guilt?" No jo no, tak co tomu vytknout, že? Skvělé komorní drama o slepotě spravedlnosti. Úhly pohledu. O předsudcích, o lidské hlouposti i lidském dobru. Skvěle obsazené, zahrané, napínavé od začátku do konce. Ani zrno věku tenhle film nedegradovalo, naopak. Jeho sdělení je na věky stejně důrazné a silné.

• 28.1.2008  15:26

Reklama na nádherný autobus Škoda 706 RTO LUX.

1 4 6 8 9 10 11 následující >>