Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 6.10.2011  18:27
    proStory (TV pořad) (2011)

To vypadá, že se hodnotí samotné domy, nikoliv pořad. Pro architekty jedinečná a promrhaná možnost jak mluvit k širšímu publiku se zcvrkla na vlastní obhajobu. Pro odbornou veřejnost se z pořadu nedovím o nic víc než jsem si přečetl ve většině ročenek. Záměr i potenciál pořadu je obrovský se všemi těmi jmény, ale zatím tomu chybí filmařská ruka, která by to pozvedla ještě o úroveň výše. Nelíbí se mi ta koncepce práce s "názorem prostého lidu", který mi přijde osobně urážlivý a svědčí o zahleděnosti či elitářství a ne-snaze komunikovat s veřejností o problému, který má daleko širší kontext. Architekti nadšeně tleskají, ale běžný divák (tedy potenciální klient) přepíná.

• 22.3.2010  18:05

"Kloboučníku, proč je havran jako psací stůl? – Nemám nejmenší ponětí. Sbohem Alenko. Čarodějný den." Zklamání. Vůbec to nemuselo být 3D. Bylo to jalový i na děti. A nemůžu si pomoct, Burton to dělal na zakázku.

• 12.8.2013  09:55
    Luther (TV seriál) (2010)

"Give me a lever long enough and a fulcrum on which to place it and... I can move the world." Sestřenice Dextera Alice Morgan a charismaticky oldschoolovej detektiv tvoří dokonalou symbiózu špinavě londýnský detektivky upravenou soudobému vkusu se skvělým vyprávěčskému tempem, velice dobře napsanými charaktery postav všech "badasses" a hlavně hrubou fyzickou formou. Všechny série 5 hvězdiček.

• 1.11.2010  16:01
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

"Vona pude Bláňa vo půlnoci domu.. viď Bláňo? No tak nepude.." Docela mi mrzí ta předpojatost spojení n@va a fotbal, protože tohle je seriálový majstrštyk české produkce v posledních několika letech. Sázka na nové lidi, originální námět vyšel na 100%. Být to na ČT vsadím se, že je hodnocení ještě vyšší.

• 24.3.2010  19:39

"Tohle místo mě přinutilo zamyslet se. Co je horší? Žít jako zrůda nebo umřít jako dobrý člověk?"

• 20.9.2014  15:50
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

"Ty špagety jsou moc dlouhý." – "Cibuli nejim." – "A ta sůl je domácí?"

• 14.1.2014  12:34
    Sherlock (TV seriál) (2010)

"Did you miss me?"

• 27.12.2010  15:34

"... and then one day, I got in!" Vizuální orgie, povinné pro milovníky designu. Neuvěřitelně propracované detaily, které v té akci někdy ani nelze na poprvé postřehnout. Příběh je tuctovka samozřejmě, když se mluví, člověk to nebere vážně, ale jakmile se rozezvučí monumentální hudba Daft Punk a rozjede první motorka cvrnkám si do textilu.

• 21.12.2010  11:17

"Naučil jsem se jezdit na koni. Osvojil si základy maďarštiny. Hraju závodně domino. Ale chodil jsem i do kurzů pletení. Zkusil jsem judo. A hlavně. Každej víkend chytnu stopa a vyrazím na čerstvej vzduch."

• 11.10.2010  22:32

"Oni ti tvoji Češi za kamny umí být pěkný svině..." Kdyby tohle byl průměrný český film měl bych neskonalou radost nad úrovní české kinematografie. Bohužel není. Obrazově vytříbené, dějově se nedivím, že od toho dal Bondy ruce pryč.

• 13.11.2009  10:35

"Co se stane, když se zamiluješ? - Tomu snad nevěříš... - Je to láska, ne Santa Claus..." Mimochodem jsem jediný, komu Gordon-Levitt připomíná Heatha Ledgera za mlada?

• 21.6.2009  11:10

"Víte, když si mě objednávají, bývá to pro ně tak důležité, že vím, že plním vůli Páně. Nebo Alláha. Nebo Jahveho."

• 19.2.2010  16:17
    Avatar (2009)

"Když někdo sedí na hroudě, kterou chcete, udělejte z něj nepřítele. Pak už máte právo se ji zmocnit."

• 30.5.2010  14:26
    Barbar (2009)

"He is driven by hate. It is how he survives. Why he never looses." Nádherná přírodní kulisa, charismatický Mads a režisér Refn jako Terence Mallick nové generace.

• 30.8.2009  18:34
    Bruno (2009)

"Pufy Fátr? Rýs Vitršpryncln? Štývý Wundabár? Vilhelm Šmit? Bredhn Pytlr?"

• 14.11.2009  23:58
    District 9 (2009)

"K všeobecnému překvapení loď nepřistála nad Manhattanem, Washingtonem nebo Chicagem, ale místo toho se zastavila přímo nad Johannesburgem." Jeden z těch fyzických zažítků kvůli kterým chodíte do kina.

• 10.10.2009  01:14

"We're all prophets now."

• 18.11.2009  00:05

"Each of you owe me 100 nazi sculps! And I want my sculps." Možná tohle někomu posloužilo jako ultimátní pomsta, ale jak je u Tarantina zvykem hlavně se tu žvanilo a to ve stopáži přes 150 minut to už musí za to stát. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že Tarantino žvaní a žvaní, aby jeho pointa na závěr měla patřičnou sílu. Tento model aplikuje neustále a dokola. Obecně k filmu, nepředpokládám, že mu ušel fakt, že co nabízí je svým způsobem podobně účelné jako "Národní pýcha". A ani teď vlastně nevím proč je název "Basterds" tak zmrvený, čekal jsem, že to pochopím z filmu, ale nepochopil. A víte co vlastně? Mě už to ani nezajímá...

• 3.11.2009  00:41

"You're the doctor, aren't you? - No. - Who are you? - Well, I'm like you Tom, I'm different. - Prove it."

• 13.4.2009  16:04

"Někdy najdete svůj osud na cestě, kterou jste si vybral, abyste se mu vyhnul."

• 15.10.2009  11:28

"Máš lvici ve svém erbu a nevíš jak vládne Lev?"

• 13.7.2009  12:39

"I love dinner-breakfast."

• 27.1.2010  23:46

"Minulý rok jsem strávil 322 dní na cestách, což znamená, že jsem musel být 43 mizerných dní doma."

• 9.6.2011  00:05
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

"What's wrong with my cum face?" V době komiksové mánie, kdy se recykluje kdejaký superhero je tohle vztyčenej prostředníček všem nažehlenejm a moralizujícím hrdinům. Misfits jsou výborný sociologický průzkum týhle generace s dokonalým dávkováním černého humoru, nadsázky, napětí, zábavy, vkusného hudebního soundtracku a poctou ostrovním akcentům.

• 27.9.2009  20:32

"Miláčku, samozřejmě nebyla to tvoje chyba, když tě trefil ten meteorit a všechno zničil."

• 28.10.2009  23:53
    Moon (2009)

"Gerty, je s náma ještě někdo v místnosti?!" Po dlouhý době zase výborná přemýšlivá komorní sci-fi postavená na vynikajícím nápadu, který podtrhuje velice skromná režie bez zbytečných gest. Záběry z jízd po Měsicí - úplná měsíční road-movie!

• 3.2.2010  11:07

"The Silence of the Goats!"

• 24.8.2009  17:32
    Na odstřel (2009)

"Víš navrhl jsem dva zákony za poslední dva roky a teď pracuji na třetím. Ale všichni si mě budou pamatovat kvůli tomuto. Píše se o tom víc než o všem jiném, co udělám po zbytek života. To je přirozená vlastnost netvora."

• 23.12.2009  23:57
    Normal (2009)

"Já ve tmě sním o otevřených ranách, a krvavé lázni. O mostech, přehradách vylétajících do povětří a otrávených sladkostech pro děti..." Ševčík se vyžívá ve formě, kopíruje vizuální jazyk svých západních kolegů a naprosto nezvládá to základní a to je obsah. Pakliže volím filmový jazyk konce přelomu století měl bych dopsat i příběh, který nebude svoji béčkovostí nudit, ale překvapovat. Nafouknutá bublina pod kterou se skrývá tento okázale natočený "thriller" kopírující zaběhlá schémata a klišé je zajímavý jen tím, že vznikl tady v Čechách. Ševčíkovou snadnou kořistí jsou diváci nenároční, které ohromí velkohubá gesta a obrazy.

• 15.4.2009  09:23

"Yes, we can!"