Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 16.7.2009  12:17

"Nazdar, tady je Phil. Nechejte mi vzkaz a udělejte mi laskavost. Nepište mi SMS. Je to teploušský."

• 24.8.2009  17:38

"Hodný chlap, má dlouhé vlasy, nemá boty?"

• 22.6.2009  00:16
    Proroctví (2009)

"Prostě nevěřím, že někdo dokáže předpovědět mou budoucnost. A stejně na tom nezáleží. Nakonec všichni zemřeme."

• 21.9.2009  16:11
    Rok jedna (2009)

"Víte co je na Sodomě nejlepší? Sodomie." Ô Bóže jež si nám seslal tuto komedii smiluj se nad námi. Všecku tu trapnost a lacinou parodii sejmi z nás! Ušetři nám 97 minut hloupoučkého příběhu a obdaruj nás lepším scénářem, vtipnějším režisérem a ochraň tento celkem originální námět.

• 11.10.2009  21:35
    Sněžná noc (TV film) (2009)

"Najednou jsem tam stál sám, bez Boha."

• 14.5.2009  12:29
    Star Trek (2009)

"Tvůj otec byl kapitánem 15 minut, zachránil 800 životů, tvoji matku a tebe. Dokážeš víc než on?"

• 31.10.2009  00:27

"Operace Náhlá zběsilost, pánové!" Lehká žánrová komedie se skvělým obsazením a populární zápletkou. Taková důchodcovská verze Dannyho parťáků s tempem artritídou postižených pánů.

• 27.9.2009  20:21

"Já jsem Rham Jas, věštec. - Já jsem Christine a to je Clay. To už ale asi víte, co?"

• 1.2.2010  10:59
    Svítání (2009)

"Pravda je jako Slunce. Můžeš ho na chvíli zastínit, ale ono nikdy nezmizí."

• 11.11.2009  00:18

"Jen si to představ na chvilku. Představ si sebe bez řetězů morálky. Sám sebe bys překvapil. Je to naprostá svoboda. - Tohle není svoboda. Tohle je Pandorum."

• 22.11.2009  13:02
    T.M.A. (2009)

"Čóóórtův hráád, tam stráášá!" Ano, zdatnější z vás poznali, že tato hláška pochází z jiného filmu. Tentokrát se mi prostě nepodařilo zachytit nic :-) Není nad to, když hned od prvních minut známe všechny sponsory filmu! V dalších minutách už jen sledujeme poctivý sběr nápadů Juraje Herze z jiných žánrových a slavnějších horůrků. Ano, Juraji, máš doma DVD přehrávač, gratuluji. Přidal si postižené děti, nácky, jednoho pomateně hrajícího herce s hodně vykoulenými očima (ani není třeba digitálních úprav), sestru se vzácnou vlastností proměnlivosti barev oka a příjemnou prodavačku lokálního šopu jakou známe my všichni. Déšť, temnota, nádražní pětka s příjemnými štamgasty, kláštery bez státních dotací a vkusné vesnické domy slouží jako kulisa pro naprosto nepochopitelný příběh, kde motivace řady postav mizí stejně rychle jako jejich schopnost dopít si čaj. Přesto tam trošku toho Herzova rukopisu zůstalo. Mít více propracovanější příběh nemusel to být takový průser. Měl jste někdo vůbec strach? Já mám strach o další Herzův počin - Habermannův mlýn.

• 11.6.2009  23:56

"Tady John Connor. Pokud mě slyšíte jste bojovníci Odporu."

• 26.11.2009  20:33
    V (TV seriál) (2009)

"Long Live Fifth Column!"

• 22.7.2009  10:48

"Bye, Bye Blackbird..." Ano, tak tato hláška je zcela jistě tím zcela nejkýčovitějším co ve filmu zazní. Jediný co mohu vytknout je tento malý patos, který si režisér v závěru neodpustil a ta romantická vata, která v té 140 minutové stopáži nutila nejednoho návštěvníka kina k využití návštěvy toalety či odlehčení bederních partií. Michael Mann servíruje vynikající, jinou, gangsterku. Podle akčního traileru jsem očekával podívanou ve stylu Sama Mendese a jeho Road To Perdition. Mann veme ale digitální kameru, zvolí úspornější formu vyprávění a ono je to mnohem lepší! Konečně vyprávíme příběh prostředkami 21. století - tak proč ne?! Díky kameře není cítit úporná snaha o estetizování a vytváření film-noirových záběrů. Mann to sází dokumentárně, vyzrále a kamera jen jadrnosti přidala. Při přestřelkách se člověk cítil skutečně být středem palby a zmatenost těch situací mě vtáhla mnohem více než nájezdy kamerou na utočící skupinu č. 1. Závěrečná "kino" scéna a její režisérské zvládnutí je naprosto perfektní a jelikož jsem neznal pointu vychutnal jsem si to se vším všudy až do konce. Srdce tlouklo o sto šest! Skromné herectví Deppa i Bala vůbec nevadí. Nenápadná hudba alá Temný rytíř Elliota Goldenthala je taky znamenitá a vše citlivě podtrhuje. Film bez okázalých gest a nežadoucích zvratů! Skvělé!

• 28.9.2009  18:45

"I fukin hate sky-fi!"

• 6.7.2009  22:42

"Vlast tě potřebuje! — Já jsem Kanaďan."

• 20.7.2009  00:07

"If you don't make it, it's your own damn vault!" Od režiséra vynikajícího Lemony Snicket bych čekal víc!

• 7.11.2009  23:48
    Zombieland (2009)

"Columbus's Rules: 1. Cardio, 2. Double tap, 3. Wear seatbelts, 4. Beware of bathrooms, 5. No Attatchments 6. Cast iron skillet, 7. Travel light, 12. Bounty paper towels, 15. Bowling ball, 17. (Don't) Be a hero, 18. Limber up, 22. When in doubt, know your way out, 29. The buddy system, 31. Check the back seat, 32. Enjoy the little things, 33. Swiss Army knife" Já jsem se bavil a o to tu šlo nejvíc, ne?!

• 18.8.2009  00:02

"James, imagine it, Lisa P.!!! "

• 9.10.2009  21:53
    Česko - Slovenská SuperStar (TV pořad) (2009)

Za pomocí bulvárních novin, mediálních agentur, PR brainwashingu, vulgarit a tlačení emocí za každou cenu vzniknul čirý vykalkulovaný produkt, opravuji na odpad, s tou nejprimitivnější dramaturgií. Tenhle kanál zcela zapadá do laciné koncepce a psychologie tvorby TV nova.

• 3.11.2009  20:04
    Český lev 2008 (TV pořad) (2009)

Jestli někdo touhle parodií na vyhlašovaní "nejprestižnějších českých filmových cen" proplul s grácií, byl to Karel Roden a jeho příchod-odchod bez plácání aneb za každou cenu být vtipný nemusím. Stačilo pouhé skromné děkuji a ostatní si vyližte prdel. Už to tomu Vachlerovi vemte nebo mu pošlu něco ze zabíječky! Dramaturgie tohoto vyhlašovaní je čím dál více bez nápadů, nevyhýbá se trapnosti a chybí ji galance hodná velkého filmového nebe. Otázkou možná je zda vůbec nějaké ještě máme.

• 24.1.2010  13:30

"Záleží pouze na vás, zda tomu uvěříte, nebo ne. Mějte prosím na pozoru, že některé skutečnosti, které uvidíte jsou extrémně znepokojivé."

• 14.11.2009  01:12
    Číslo 9 (2009)

"Nic nám tu nenechali, proč máme napravovat jejich chyby?"

• 3.9.2008  21:44

Píše se rok 2008 a Akta X už jsou slabým odvarem kdysi skutečně napínavých, mystériózních a kultovních dílů. Třetí hvědzičku jedině z nostalgie, ale nedám, budu lakomý. Jinak může mi někdo vysvětlit znělku, která zazněla při záběru na obraz George W. Bushe? To bylo tak neuvěřitelně prázdné gesto, které se snažilo podobně jako celý film něčím upoutat, mlácené slámy.

• 15.7.2008  11:12
    Bathory (2008)

Jakubisko už je dávno vyhořelý a opakuje jen své kdysi dávno fungující postupy. Ztratil lehkost, přidal na gestech a poetiku odvlál marketingový pýár.

• 25.5.2010  16:19

"Vraťte mi notebook nebo vám tady udělám párty jakou jste ještě nepoznala.." Srovnávat tenhle film s Přeletem nad kukaččím hnízdem je naprosto mimo. Tenhle hype movie tomu nesahá ani po kotníky. Laciná story o DJovi, která je zajímavá pouze tím pozadím celé djské scény.

• 15.11.2008  18:57
    Bobule (2008)

"Kdo kurva nevypil 10 tisíc litrů vína není u mě žádný vinař!"

• 8.11.2008  17:19

"Oblíbený nepornografický časopis, nad kterým se dá masturbovat? Správné udržování domácnosti!"

• 4.9.2008  21:56
    Comeback (TV seriál) (2008)

Zbavme se v tomto případě předsudků vůči televizi vysílající tento sit-com a zkusme trošku nadhled. Asi nejlepší porevoluční sitcom, který u nás vznikl. Vzhledem k tomu, že jich zase tolik nevzniklo je to poloviční úspěch. Každopádně musím říct, že ze začátku jsem k tomu měl odpor stejně jako k většině produkce televize n@va. Pravdou ale nakonec je, že je to vtipné, kreativní a zadere se to pod kůži.

• 6.2.2009  21:40

"Chybí vám vůle se změnit."