Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 5.7.2008  22:43
    Stalo se (2008)

Vstyčený ukazováček. "Tytyty budeš-li zacházet ošklivě dál s přírodou, ona si s tebou poradí!!!" Prvoplánově blbé. Doporučuji voličům strany zelených.

• 27.9.2008  23:37
    Street Kings (2008)

"Co se stalo s tím, že do vězení mají chodit jen zlí lidé? - Všichni jsme zlí, Tome."

• 15.9.2012  19:42

Klein si zapaluje naplno fajfku trapnosti.

• 8.8.2008  00:12

"It`s all part of the plan..."

• 24.9.2008  00:41

"Vrtulník je Bůh a já jsem Ježíš Kristus, jeho syn. Vy jste mí učedníci! A nikdo nejde domů, dokud to nesehrajete. Pojďme natočit nejlepší válečný film všech dob!"

• 14.11.2008  21:38
    U mě dobrý (2008)

"Vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli otevřenými okny létat svobodně dovnitř a ven.." praví Bolek Polívka a já už vím, že tato věta bude "moudrem na závěr". 102 minut kde minimálně do dvou třetin se NIC neděje. Zatím nejhorší Hřebejkův film.

• 10.10.2008  21:31
    VALL-I (2008)

"A vzpomeneme si, když se čas nachýlí, že to trvalo jen chvilku být milován po celý život! A to je vše o čem láska je...zabere to jen chvilku být milován po celý život!"

• 4.3.2009  13:09
    Valkýra (2008)

"Víte, jak tahle válka skončí, poručíku? Ten obraz svěsí dolů a toho muže pověsí."

• 5.2.2009  15:23

"26 psů. Pamatuji si každého z nich. Každou tvář, každou ránu, pohled v jejich očích... 26 psů." Přes detailně provedenou animaci za pomocí různých současných animačních technik má na mě tenhle film celkem neutrální účinek. O tom, že je válka svinstvo a že není jednoznačné kdo je ten dobrý a zlý toho bylo natočeno již hodně. Tenhle snímek nesděluje nic nového, pouze tyto omleté skutečnosti zopakuje v luxusním balení pohledem jednoho ze zůčastněných. Pár dní po shlédnutí to ve mě nic nezanechalo a film se mi spojil v jeden dlouhý pás animačních technik. Více informací o událostí na: wikipedia

• 11.10.2008  00:51

"Odlišnost je někdy past a někdy to je dar. Podle toho, co s tím sami uděláme." Bohdan Sláma je pro mě jediným českým režisérem, který dokazuje, že se umí povznést nad prvoplánovitost, zaběhlá a zasmrádlá klišé v českém filmu 21. století a umí naservírovat evropský film bez okras. Tam kde většina ostatních trpí nešvary českého režírování, tam kde se ostatní režiséři utápí v prázdných gestech a patetismu, dokáže Sláma proplout s grácií, suverenitou a v neposlední řadě v tichosti, bez křiku.

• 7.2.2009  00:31

"Svobodu nebo smrt."

• 7.2.2009  22:39

"Stáří? Nemyslím, že se ho dožiju."

• 27.9.2009  20:13

"Americans?" Tak tu máme jednoho španělskýho seladona z uměleckých kruhů "Life is too short" a dvě americký turistky. Jedna je strašně chytrá a nevybouřená měšťácká panička. Druhá nevyzrálá kráva, která si myslí, že cvakání s digitálem z ní udělá umělkyni. Společně mají to, že je vzrušuje muž, kterého nemohou mít. Jenže pak tu máme španělku, která když vstoupí poprvé na plátno si ho celý sežere pro sebe a ukazuje co je to herectví a temperament. Tradiční allenovský konverzační masakr, který není vždy úplně nutný.

• 13.3.2009  22:01

"Tak tohle fakt není medvěd."

• 7.6.2009  21:47

"...prostě jak na jiný planetě..." Dokument o kterém se hodně hovořilo a vzhledem k aktuální situaci jsem se na to velmi rád podíval. Překvapila mě (nemile) forma zpracování dokumentu, kde cca třetinu metráže zabírají místy až velmi naivní a hloupé názory účastníků zájezdu. Naštěstí těch inteligentnějších, bystřejších nakonec bylo víc. Zajímavá scéna s ukloněním se před Kim Čong Ilovou sochou je docela vypovídající o lidské povaze. Dokument se bohužel však vzdal postoje a jen tiše přihlíží a neodpovídá.

• 27.7.2008  21:45
    Wanted (2008)

"Tohle jsem já, jak znovu přebírám vládu nad svým osudem. A co jste do hajzlu udělali vy?"

• 16.1.2009  23:03
    Yes Man (2008)

"Řekněte to miliónkrát. Řekněte to ještě miliónkrát. A to slovo, které řeknete dvoumiliónkrát je... Ano!" Jim Carrey comeback? Yes. Originální námět? Yes. Je to vážně vtipný? Yes. Přirozený ústřední romantický pár? Yes. Inteligentní zábava? Yes. A další zastávka Azkaban? Yes!

• 12.12.2008  21:28

"Oni ti platí 5 dolarů za to, aby tě mohli střílet do koulí? Vy běloši jste fakt v pr..." Originální romantická komedie o úplně obyčejných ne-hezkých lidech při které se určitě budete bavit ať je váš vztah k sexu (pornu) jakýkoliv. Já bych ale klidně ještě přitlačil ;-)

• 27.11.2007  00:23

"See you, when I see you..."

• 10.5.2009  15:47

"They just fucked with the wrong Mexican!"

• 26.7.2009  16:38

"Říká se mi panenská královna. Nejsem vdaná. Nemám pána. Bezdětná. Jsem oddaná svému lidu. Bože, dej mi sílu, ať unesu tu ohromnou svobodu. Jsem vaše královna. Jsem sama sebou."

• 26.12.2008  18:05
    Kája a Zabi (TV film) (2007)

"Ja udělat ji smrt."

• 10.3.2008  00:15
    Mlha (2007)

"Bože, Davide, jsme civilizovaná společnost. Alespoň dokud fungují stroje a můžeš zavolat 911. Ale seber to lidem, dej je do tmy a pořádně je vyděs... a je po pravidlech." Frank Darabont a horor? Tak tenhle film mě skutečně dostal. Musím říct, že v tomhle žánru jsem dlouho neviděl precizněji povedený film. Ale celkem věřím, že klasickým krvechtivým příznivcům "hororvého" žánru to nesedne. Největší hrůzou zde totiž není to co je venku, ale to co je uvnitř. Popírání Boha, zvrácenost člověka, fanatismus, lidská slabost, malost, prohnilá duše, hraní si s ohněm. Neznámý herci v dokonale vytempovaném filmu, který si vystačí i bez zbytečných brutálních scén a neoslní přehnanými efekty. Závěrečná desetiminutovka beze slov je naprosto uzemňující a jestliže tomu podlehnete jako já, tak se vám lehko od toho neodejde.

• 21.2.2009  21:52

"Novýho není na světě nic už 2 miliardy let. Všechno jsou to jenom variace na téma uhlík, vodík, kyslík a dusík."

• 17.11.2008  22:13
    Občan Havel (2007)

"Těžko být neutrální mezi dobrem a zlem. Mezi pravdou a lží." Myslím, že názor k tomuto dokumentu o nejvýznamnější postavě novodobých dějin vyplyne hlavně z osobního postoje vůči osobě Václava Havla. Je zajímavé vidět některé události s odstupem a porovnávat je s tím dnešním politickým hnojem plných absurdních a karikaturních postaviček jako Paroubek, Topolánek, Čuněk ke kterým v budoucnu přibudou další. Je zajímavé slyšet jeho názory a osobní postoje vůči štvavé kampani proti němu, které nám občanům zůstavali utajeny. Je zajímavé vidět člověka, který už tenkrát odhalil privatizační špínu a skutečné emoce, které s ním v diskuzi na toto téma cloumali - stejně jako s námi. Krásnou tečkou je ve filmu opravdu směšně vykreslená postava Václava Klause. Jeho netleskání a pokroucený obličej při kritickém vystoupení Havla v Rudolfinu je nádherným dějiným důkazem o jeho egu a měl by se ukazovat pravidelně, aby národ nezapomenul. Tenhle dokument je každopádně skvělým svědectvím doby ve které jsme všichni žili a říká nejen o Havlovi, ale i o nás (češích) velmi mnoho.

• 20.1.2008  20:34
    Opravdová láska (TV film) (2007)

Příjemný, civilní, bez patosu. Paní Štěpánková má v očích skutečnou bolest. Celkový casting se povedl a vzniknul příjemný televizní film.

• 18.1.2009  21:01
    Pusinky (2007)

"Si blázen vozit trávu do Holandska..."

• 17.6.2007  11:12
    Roming (2007)

"Stano zaječí, každou rozječí!"

• 28.1.2009  23:33
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

"Jsem vegetariánka. Kromě ryb. A občasného steaku. MILUJU STEAKY!"

• 3.12.2008  23:28

"Žádná emoce, stejně jako vlna, nezůstane dlouho ve stejné podobě. - Henry Ward Beecher"