Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 5.8.2012  10:32
    Hunger Games (2012)

"They just want a good show, that's all they want. " Kdyby se v tom lese aspoň mazali po dospělácku ve stylu 80-tkového Tarzana a operace nohy Iana Holma ve shnilém stromě! I tak je to docela rutinně dobře natočená mainstreamovka.

• 31.7.2012  15:03

"Now I know how does it feel.." Pár nezapomenutelných scén. Opět geniální úvodní část, scéna na stadiónu či pro mě úplně gilliamovsky vydekorovaný samozvaný soudní dvůr s panem bývalým maskou. Hudba kolosální, takhle nějak měl znít Prometheus.

• 19.7.2012  23:06
    Vendeta (2011)

"Sejdeme se v rákosí!" pravil hajný Kaiser. Ufff. Tohle chtělo být silácký, ale nakonec je to srabácky natočený a všem důležitým momentům, kdy by mělo dojít ke katarzi se pan režisér takticky ze zájmu o přístupnost pro mládež vyhl. Nakonec je s toho jen televizní inscenačka děsící důchodce s úvodním mokrým snem realitního makléře.

• 14.6.2012  09:43
    Prometheus (2012)

"Velké věci mají malý začátek."

• 22.4.2012  17:50

"Na pravdu se nezapomíná. Jen se učíme lépe lhát." Pěkně hutný dialogy i postavy. April i Frank představují kousek každého z nás. Příběh o průměrnosti a hledání východisek. Na pár let si od toho dám pohov.

• 12.4.2012  06:40
    50/50 (2011)

"Nádor? Já? To nedává smysl. Já nekouřím, nepiju, recykluju!"

• 8.4.2012  04:47
    Alois Nebel (2011)

"Potůční 10:24. Hanušovice 10:44. Bohdíkov 10:52. Kumňátka 10:56." Jedna velká nafouknutá bublina a poetické prázdno, které ve mě nevzbudilo jedinou emoci. Třetí hvězdička za dobře zvládnutý PR a marketing.

• 26.3.2012  03:39

"Mišn ekamplišt."

• 14.2.2012  15:40

"S poctivostí leda pojdeš." Ano v roce 2011 si konečně český filmař střihl svůj mokrý sen a otrocky a vyčpěle napodobil Guye Ritchieho.

• 24.11.2011  06:58
    Dexter (TV seriál) (2006)

"Tonight's the night. And it's going to happen again, and again." Vždy o Vánocích (2006, 2007, 2008, 2009, 2010)! Vánoce bez Dextera už si neumím představit. Když má Dexter problém, obvykle ho řeší ostrým nožem a hromadou plastové fólie. :-)

• 6.10.2011  18:27
    proStory (TV pořad) (2011)

To vypadá, že se hodnotí samotné domy, nikoliv pořad. Pro architekty jedinečná a promrhaná možnost jak mluvit k širšímu publiku se zcvrkla na vlastní obhajobu. Pro odbornou veřejnost se z pořadu nedovím o nic víc než jsem si přečetl ve většině ročenek. Záměr i potenciál pořadu je obrovský se všemi těmi jmény, ale zatím tomu chybí filmařská ruka, která by to pozvedla ještě o úroveň výše. Nelíbí se mi ta koncepce práce s "názorem prostého lidu", který mi přijde osobně urážlivý a svědčí o zahleděnosti či elitářství a ne-snaze komunikovat s veřejností o problému, který má daleko širší kontext. Architekti nadšeně tleskají, ale běžný divák (tedy potenciální klient) přepíná.

• 9.6.2011  00:05
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

"What's wrong with my cum face?" V době komiksové mánie, kdy se recykluje kdejaký superhero je tohle vztyčenej prostředníček všem nažehlenejm a moralizujícím hrdinům. Misfits jsou výborný sociologický průzkum týhle generace s dokonalým dávkováním černého humoru, nadsázky, napětí, zábavy, vkusného hudebního soundtracku a poctou ostrovním akcentům.

• 27.12.2010  15:34

"... and then one day, I got in!" Vizuální orgie, povinné pro milovníky designu. Neuvěřitelně propracované detaily, které v té akci někdy ani nelze na poprvé postřehnout. Příběh je tuctovka samozřejmě, když se mluví, člověk to nebere vážně, ale jakmile se rozezvučí monumentální hudba Daft Punk a rozjede první motorka cvrnkám si do textilu.

• 21.12.2010  11:17

"Naučil jsem se jezdit na koni. Osvojil si základy maďarštiny. Hraju závodně domino. Ale chodil jsem i do kurzů pletení. Zkusil jsem judo. A hlavně. Každej víkend chytnu stopa a vyrazím na čerstvej vzduch."

• 1.11.2010  16:01
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

"Vona pude Bláňa vo půlnoci domu.. viď Bláňo? No tak nepude.." Docela mi mrzí ta předpojatost spojení n@va a fotbal, protože tohle je seriálový majstrštyk české produkce v posledních několika letech. Sázka na nové lidi, originální námět vyšel na 100%. Být to na ČT vsadím se, že je hodnocení ještě vyšší.

• 11.10.2010  22:32

"Oni ti tvoji Češi za kamny umí být pěkný svině..." Kdyby tohle byl průměrný český film měl bych neskonalou radost nad úrovní české kinematografie. Bohužel není. Obrazově vytříbené, dějově se nedivím, že od toho dal Bondy ruce pryč.

• 30.5.2010  14:26
    Barbar (2009)

"He is driven by hate. It is how he survives. Why he never looses." Nádherná přírodní kulisa, charismatický Mads a režisér Refn jako Terence Mallick nové generace.

• 25.5.2010  16:19

"Vraťte mi notebook nebo vám tady udělám párty jakou jste ještě nepoznala.." Srovnávat tenhle film s Přeletem nad kukaččím hnízdem je naprosto mimo. Tenhle hype movie tomu nesahá ani po kotníky. Laciná story o DJovi, která je zajímavá pouze tím pozadím celé djské scény.

• 24.3.2010  19:39

"Tohle místo mě přinutilo zamyslet se. Co je horší? Žít jako zrůda nebo umřít jako dobrý člověk?"

• 22.3.2010  18:05

"Kloboučníku, proč je havran jako psací stůl? – Nemám nejmenší ponětí. Sbohem Alenko. Čarodějný den." Zklamání. Vůbec to nemuselo být 3D. Bylo to jalový i na děti. A nemůžu si pomoct, Burton to dělal na zakázku.

• 28.2.2010  21:10

"Jeden z nich je vrah... na to dám krk!" Slušný začátek, ale pak tomu nějak dojde dech. Holý, Šmída, Prachař a Somr - to je partička k pohledání. Jdou po nich detektivové Adamíra, Moučka a netradičně Záhorský.

• 19.2.2010  16:17
    Avatar (2009)

"Když někdo sedí na hroudě, kterou chcete, udělejte z něj nepřítele. Pak už máte právo se ji zmocnit."

• 5.2.2010  16:45

"Přepište dějiny Česká Republika vyhrála zimní olympijské hry v ledním hokeji!!!" Ještě dneska, když vidím sestavu Kanady nechápu, jak se těmhle zlatejm hochům podařilo vyhrát. Gretzky, Yzerman, Shannahan, Lindros, Bourque a Patrick Roy. Mimochodem, kdy naposled od té doby zažilo Staroměstské náměstí 100.000 hrdých čechů?! :-) Jinak buďme upřímní, dokument samotný a jeho televizní zpracování je průměrný. Vzhledem k tomu kolik ČT vlastní materiálu k této události je to celkem tristní výsledek. Spíše než filmařinu, režisér pouze sestřihal materiál a nic víc nepřidal. Hodnotíme postavy, nikoliv dokument jako takový.

• 3.2.2010  11:07

"The Silence of the Goats!"

• 1.2.2010  10:59
    Svítání (2009)

"Pravda je jako Slunce. Můžeš ho na chvíli zastínit, ale ono nikdy nezmizí."

• 27.1.2010  23:46

"Minulý rok jsem strávil 322 dní na cestách, což znamená, že jsem musel být 43 mizerných dní doma."

• 24.1.2010  13:30

"Záleží pouze na vás, zda tomu uvěříte, nebo ne. Mějte prosím na pozoru, že některé skutečnosti, které uvidíte jsou extrémně znepokojivé."

• 7.1.2010  13:32

"Miki Volek byl vlastně taková česká Edith Piaf."

• 2.1.2010  23:55
    Fido (2006)

"Co ten zatracený Zombie dělá v mým ušáku?!"

• 30.12.2009  14:19

"To chce klid a pět tisíc měsíčně!" Čekal jsem politickou agitku nejhrubšího ražení, ale přijde mi, že se tam vloudila trocha nadsázky, kterou komunistický cenzor přehlédl. Celkem vtipná komedie s řadou vynikajících českých herců, kterou bohužel stahuje dolu ten varovný politický prst.