Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 26.12.2009  21:59

"Jdi do prdele i s Emilem..." Když tohle vypustí Zdeněk v závěru na tu Evu mám neuvěřitelný pocit zadostiučinění. Velice lidský příběh s vynikajícím Vladimírem Javorským a mě osobně se zde líbil i Petr Čepek ač neměl tolik prostoru. V první části prožíváme se Zdendou bezstarostný letní čas plný příjemných událostí v životě mládence, abychom pak narazili společně s hrdinou na ostrý kontrast, kdy se (ne)musí postarat o právě narozené dítě a my můžeme sledovat jeho proměnu v muže.

• 23.12.2009  23:57
    Normal (2009)

"Já ve tmě sním o otevřených ranách, a krvavé lázni. O mostech, přehradách vylétajících do povětří a otrávených sladkostech pro děti..." Ševčík se vyžívá ve formě, kopíruje vizuální jazyk svých západních kolegů a naprosto nezvládá to základní a to je obsah. Pakliže volím filmový jazyk konce přelomu století měl bych dopsat i příběh, který nebude svoji béčkovostí nudit, ale překvapovat. Nafouknutá bublina pod kterou se skrývá tento okázale natočený "thriller" kopírující zaběhlá schémata a klišé je zajímavý jen tím, že vznikl tady v Čechách. Ševčíkovou snadnou kořistí jsou diváci nenároční, které ohromí velkohubá gesta a obrazy.

• 11.12.2009  11:05
    Apocalypto (2006)

"Jsem Jaguáří Tlapa! Syn Pazourka Nebe! Můj otec lovil v tomto pralese přede mnou. Jsem lovec! Tohle je můj prales! A moji synové v něm budou lovit, až já tu nebudu!" Dvě věci, který si zapamatuju. Naprosto nádherně vykreslené město Mayů, jeho špína i velkolepost, tváře jeho obyvatel, jejich šaty a šperky. Druhou věc, kterou si zapamatuju je tuctový příběh, kde je špatně klást si otázky typu "jak je možné, že...". Je to ale jedno! Tady šlo o to vystavit uchvátnou podívánou, která nebude nudit. Skutečný historický kontext je zde vedlejší. Takhle nějak si představuju filmovou podívanou, která je určená širšímu publiku. Poselství? Zase tolik se za ty staletí nezměnilo.

• 26.11.2009  20:33
    V (TV seriál) (2009)

"Long Live Fifth Column!"

• 22.11.2009  13:02
    T.M.A. (2009)

"Čóóórtův hráád, tam stráášá!" Ano, zdatnější z vás poznali, že tato hláška pochází z jiného filmu. Tentokrát se mi prostě nepodařilo zachytit nic :-) Není nad to, když hned od prvních minut známe všechny sponsory filmu! V dalších minutách už jen sledujeme poctivý sběr nápadů Juraje Herze z jiných žánrových a slavnějších horůrků. Ano, Juraji, máš doma DVD přehrávač, gratuluji. Přidal si postižené děti, nácky, jednoho pomateně hrajícího herce s hodně vykoulenými očima (ani není třeba digitálních úprav), sestru se vzácnou vlastností proměnlivosti barev oka a příjemnou prodavačku lokálního šopu jakou známe my všichni. Déšť, temnota, nádražní pětka s příjemnými štamgasty, kláštery bez státních dotací a vkusné vesnické domy slouží jako kulisa pro naprosto nepochopitelný příběh, kde motivace řady postav mizí stejně rychle jako jejich schopnost dopít si čaj. Přesto tam trošku toho Herzova rukopisu zůstalo. Mít více propracovanější příběh nemusel to být takový průser. Měl jste někdo vůbec strach? Já mám strach o další Herzův počin - Habermannův mlýn.

• 18.11.2009  00:05

"Each of you owe me 100 nazi sculps! And I want my sculps." Možná tohle někomu posloužilo jako ultimátní pomsta, ale jak je u Tarantina zvykem hlavně se tu žvanilo a to ve stopáži přes 150 minut to už musí za to stát. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že Tarantino žvaní a žvaní, aby jeho pointa na závěr měla patřičnou sílu. Tento model aplikuje neustále a dokola. Obecně k filmu, nepředpokládám, že mu ušel fakt, že co nabízí je svým způsobem podobně účelné jako "Národní pýcha". A ani teď vlastně nevím proč je název "Basterds" tak zmrvený, čekal jsem, že to pochopím z filmu, ale nepochopil. A víte co vlastně? Mě už to ani nezajímá...

• 14.11.2009  23:58
    District 9 (2009)

"K všeobecnému překvapení loď nepřistála nad Manhattanem, Washingtonem nebo Chicagem, ale místo toho se zastavila přímo nad Johannesburgem." Jeden z těch fyzických zažítků kvůli kterým chodíte do kina.

• 14.11.2009  01:12
    Číslo 9 (2009)

"Nic nám tu nenechali, proč máme napravovat jejich chyby?"

• 13.11.2009  10:35

"Co se stane, když se zamiluješ? - Tomu snad nevěříš... - Je to láska, ne Santa Claus..." Mimochodem jsem jediný, komu Gordon-Levitt připomíná Heatha Ledgera za mlada?

• 11.11.2009  00:18

"Jen si to představ na chvilku. Představ si sebe bez řetězů morálky. Sám sebe bys překvapil. Je to naprostá svoboda. - Tohle není svoboda. Tohle je Pandorum."

• 7.11.2009  23:48
    Zombieland (2009)

"Columbus's Rules: 1. Cardio, 2. Double tap, 3. Wear seatbelts, 4. Beware of bathrooms, 5. No Attatchments 6. Cast iron skillet, 7. Travel light, 12. Bounty paper towels, 15. Bowling ball, 17. (Don't) Be a hero, 18. Limber up, 22. When in doubt, know your way out, 29. The buddy system, 31. Check the back seat, 32. Enjoy the little things, 33. Swiss Army knife" Já jsem se bavil a o to tu šlo nejvíc, ne?!

• 3.11.2009  20:04
    Český lev 2008 (TV pořad) (2009)

Jestli někdo touhle parodií na vyhlašovaní "nejprestižnějších českých filmových cen" proplul s grácií, byl to Karel Roden a jeho příchod-odchod bez plácání aneb za každou cenu být vtipný nemusím. Stačilo pouhé skromné děkuji a ostatní si vyližte prdel. Už to tomu Vachlerovi vemte nebo mu pošlu něco ze zabíječky! Dramaturgie tohoto vyhlašovaní je čím dál více bez nápadů, nevyhýbá se trapnosti a chybí ji galance hodná velkého filmového nebe. Otázkou možná je zda vůbec nějaké ještě máme.

• 3.11.2009  00:41

"You're the doctor, aren't you? - No. - Who are you? - Well, I'm like you Tom, I'm different. - Prove it."

• 31.10.2009  00:27

"Operace Náhlá zběsilost, pánové!" Lehká žánrová komedie se skvělým obsazením a populární zápletkou. Taková důchodcovská verze Dannyho parťáků s tempem artritídou postižených pánů.

• 28.10.2009  23:53
    Moon (2009)

"Gerty, je s náma ještě někdo v místnosti?!" Po dlouhý době zase výborná přemýšlivá komorní sci-fi postavená na vynikajícím nápadu, který podtrhuje velice skromná režie bez zbytečných gest. Záběry z jízd po Měsicí - úplná měsíční road-movie!

• 15.10.2009  11:28

"Máš lvici ve svém erbu a nevíš jak vládne Lev?"

• 11.10.2009  21:35
    Sněžná noc (TV film) (2009)

"Najednou jsem tam stál sám, bez Boha."

• 10.10.2009  01:14

"We're all prophets now."

• 9.10.2009  21:53
    Česko - Slovenská SuperStar (TV pořad) (2009)

Za pomocí bulvárních novin, mediálních agentur, PR brainwashingu, vulgarit a tlačení emocí za každou cenu vzniknul čirý vykalkulovaný produkt, opravuji na odpad, s tou nejprimitivnější dramaturgií. Tenhle kanál zcela zapadá do laciné koncepce a psychologie tvorby TV nova.

• 28.9.2009  18:45

"I fukin hate sky-fi!"

• 27.9.2009  20:32

"Miláčku, samozřejmě nebyla to tvoje chyba, když tě trefil ten meteorit a všechno zničil."

• 27.9.2009  20:25

"Mami a ty už nejsi vyměněná?" V té české ubohé filmové produkci, která vznikala v době premiéry filmu se nedivím, že byl přijat tak dobře. V první řadě mě bila do očí nepřirozenost hlavní dětské představitelky. Takový přemoudřelý smrad s nepřirozenými dialogy mi zkazil celý film. Nechápu, proč si nedala paní režisérka větší práci při hledání přirozenějšího dětského herce. A vůbec nevěřím, že takhle dítě jejích věku mluví.

• 27.9.2009  20:21

"Já jsem Rham Jas, věštec. - Já jsem Christine a to je Clay. To už ale asi víte, co?"

• 27.9.2009  20:13

"Americans?" Tak tu máme jednoho španělskýho seladona z uměleckých kruhů "Life is too short" a dvě americký turistky. Jedna je strašně chytrá a nevybouřená měšťácká panička. Druhá nevyzrálá kráva, která si myslí, že cvakání s digitálem z ní udělá umělkyni. Společně mají to, že je vzrušuje muž, kterého nemohou mít. Jenže pak tu máme španělku, která když vstoupí poprvé na plátno si ho celý sežere pro sebe a ukazuje co je to herectví a temperament. Tradiční allenovský konverzační masakr, který není vždy úplně nutný.

• 21.9.2009  16:11
    Rok jedna (2009)

"Víte co je na Sodomě nejlepší? Sodomie." Ô Bóže jež si nám seslal tuto komedii smiluj se nad námi. Všecku tu trapnost a lacinou parodii sejmi z nás! Ušetři nám 97 minut hloupoučkého příběhu a obdaruj nás lepším scénářem, vtipnějším režisérem a ochraň tento celkem originální námět.

• 2.9.2009  21:44

"Vy nekouříte? - Já když kouřím, tak zvracím."

• 30.8.2009  18:34
    Bruno (2009)

"Pufy Fátr? Rýs Vitršpryncln? Štývý Wundabár? Vilhelm Šmit? Bredhn Pytlr?"

• 26.8.2009  10:52

"VOTE FOR PEDRO!"

• 24.8.2009  18:22

"Bože, já jsem tak sexy!"

• 24.8.2009  17:45

"Všichni potřebují něco k čemu by mohli vzhlížet. Potřebují se dotknout něčeho božského tady na zemi."