Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 24.8.2009  17:38

"Hodný chlap, má dlouhé vlasy, nemá boty?"

• 24.8.2009  17:32
    Na odstřel (2009)

"Víš navrhl jsem dva zákony za poslední dva roky a teď pracuji na třetím. Ale všichni si mě budou pamatovat kvůli tomuto. Píše se o tom víc než o všem jiném, co udělám po zbytek života. To je přirozená vlastnost netvora."

• 18.8.2009  00:02

"James, imagine it, Lisa P.!!! "

• 26.7.2009  16:40

"Říká se, že v bitvě, když jsou čistokrevní koně zraněni bajonetem, tajemné kouzlo bolesti je pohání vpřed nabodnout sebe sami přímo do srdce. Stejně je to s tebou, od toho dne, co jsem tě znovu spatřil..." Historický erotický thriller by měl být oblíbený, ale je bohužel málo točený žánr. Koukatelnost a kvalita takového filmu roste a padá především s ústředním párem. Co mi vadilo je, že z toho erotikého dusna nakonec moc není. Na otevřenou sexualitu jsme si zvykli už dávno a překvapit (případně šokovat, jak se možná režisérka snažila) dnešního filmového diváka (nikoliv puritánského) je celkem problém. Tam kde film měl vrcholit, vyvolávat vášně–nefunguje.

• 26.7.2009  16:38

"Říká se mi panenská královna. Nejsem vdaná. Nemám pána. Bezdětná. Jsem oddaná svému lidu. Bože, dej mi sílu, ať unesu tu ohromnou svobodu. Jsem vaše královna. Jsem sama sebou."

• 26.7.2009  16:38

"Můžeš být vzteky bez sebe. Můžeš nadávat na osud. Ale když přijde konec, musíš se s tím smířit." Jak tenká je hranice mezi kýčem a uměním.

• 23.7.2009  01:00

"V téhle sračce není nikdo nevinný, Ferrisy."

• 22.7.2009  10:48

"Bye, Bye Blackbird..." Ano, tak tato hláška je zcela jistě tím zcela nejkýčovitějším co ve filmu zazní. Jediný co mohu vytknout je tento malý patos, který si režisér v závěru neodpustil a ta romantická vata, která v té 140 minutové stopáži nutila nejednoho návštěvníka kina k využití návštěvy toalety či odlehčení bederních partií. Michael Mann servíruje vynikající, jinou, gangsterku. Podle akčního traileru jsem očekával podívanou ve stylu Sama Mendese a jeho Road To Perdition. Mann veme ale digitální kameru, zvolí úspornější formu vyprávění a ono je to mnohem lepší! Konečně vyprávíme příběh prostředkami 21. století - tak proč ne?! Díky kameře není cítit úporná snaha o estetizování a vytváření film-noirových záběrů. Mann to sází dokumentárně, vyzrále a kamera jen jadrnosti přidala. Při přestřelkách se člověk cítil skutečně být středem palby a zmatenost těch situací mě vtáhla mnohem více než nájezdy kamerou na utočící skupinu č. 1. Závěrečná "kino" scéna a její režisérské zvládnutí je naprosto perfektní a jelikož jsem neznal pointu vychutnal jsem si to se vším všudy až do konce. Srdce tlouklo o sto šest! Skromné herectví Deppa i Bala vůbec nevadí. Nenápadná hudba alá Temný rytíř Elliota Goldenthala je taky znamenitá a vše citlivě podtrhuje. Film bez okázalých gest a nežadoucích zvratů! Skvělé!

• 20.7.2009  00:07

"If you don't make it, it's your own damn vault!" Od režiséra vynikajícího Lemony Snicket bych čekal víc!

• 19.7.2009  20:49

"Kompjůtrem nepodojíš!"

• 16.7.2009  12:17

"Nazdar, tady je Phil. Nechejte mi vzkaz a udělejte mi laskavost. Nepište mi SMS. Je to teploušský."

• 13.7.2009  12:39

"I love dinner-breakfast."

• 11.7.2009  11:29

"Good Morning, Columbus!" Pohlazení po duši! Po dlouhý době jsem si dal film s velkým "F". Kusturicův pohled na americký sen. "Chceš-li poznat něčí duši musíš nahlédnout do jeho snů. To tě naučí mít slitování pro ty, kteří jsou na tom ještě hůř než ty."

• 9.7.2009  23:09
    Odpor (2008)

"Naše pomsta je přežít."

• 9.7.2009  00:28

"Charles chtěl vždycky stavět mosty."

• 8.7.2009  21:57
    X-Men 2 (2003)

"We'll be watching you..."

• 7.7.2009  10:45
    X-Men (2000)

"Send the mutants on the Moon forever!"

• 6.7.2009  22:42

"Vlast tě potřebuje! — Já jsem Kanaďan."

• 3.7.2009  10:39
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

"Mám geniální plán, Herr Flick!"

• 22.6.2009  00:16
    Proroctví (2009)

"Prostě nevěřím, že někdo dokáže předpovědět mou budoucnost. A stejně na tom nezáleží. Nakonec všichni zemřeme."

• 21.6.2009  11:10

"Víte, když si mě objednávají, bývá to pro ně tak důležité, že vím, že plním vůli Páně. Nebo Alláha. Nebo Jahveho."

• 17.6.2009  00:32
    Návrat do ráje (TV seriál) (1986)

Vůně 80. let v plné síle. ;-)

• 14.6.2009  22:42

"Ještě jsem dneska nic neudělal! Ještě jsem dneska nic neudělal!"

• 11.6.2009  23:56

"Tady John Connor. Pokud mě slyšíte jste bojovníci Odporu."

• 7.6.2009  21:47

"...prostě jak na jiný planetě..." Dokument o kterém se hodně hovořilo a vzhledem k aktuální situaci jsem se na to velmi rád podíval. Překvapila mě (nemile) forma zpracování dokumentu, kde cca třetinu metráže zabírají místy až velmi naivní a hloupé názory účastníků zájezdu. Naštěstí těch inteligentnějších, bystřejších nakonec bylo víc. Zajímavá scéna s ukloněním se před Kim Čong Ilovou sochou je docela vypovídající o lidské povaze. Dokument se bohužel však vzdal postoje a jen tiše přihlíží a neodpovídá.

• 3.6.2009  23:31

"...pár drobnejch už jim nepomůže.."

• 14.5.2009  12:29
    Star Trek (2009)

"Tvůj otec byl kapitánem 15 minut, zachránil 800 životů, tvoji matku a tebe. Dokážeš víc než on?"

• 10.5.2009  15:56
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

"Říkají těmto událostem Vzorec. Někdo tam venku experimentuje. Jeho laboratoří je náš svět."

• 10.5.2009  15:47

"They just fucked with the wrong Mexican!"

• 6.5.2009  12:25

"Let's see Paul Allen's card." Film, který pro příznivce grafického designu v sobě má jednu zásadní scénu, která se stala velice populární. Je natolik odpovídající pocitům grafického designéra stojícího tváří tvář své neschopnosti. Znám ji nazpaměť a vždy si na ní vzpomenu při ateliérových prezentacích. Christian Bale je génius! "Something wrong, Paul? You're sweating." Co se týká celého filmu jeho poselství mi přišlo podobně mířené jako ve Stonových "Takových normálních zabijácích". Popravdě mi asi utekla pointa, protože ten konec je velmi rozporuplný. Přesto je tu řada scén, které nezapomenete a myslím, že film stojí za to o něm více přemýšlet než ho odsoudit pro absurditu či explicitní brutalitu. Název je velmi výstižný a skrytý svět lidí mající vše balancuje s chorobnou myslí blázna. Přeneseno do běžných kulis "šílenců" jak je známe z jiných filmů se Patrick Bateman ničím nevyčleňuje a naopak zcela jasně plní a ukazuje tu nejtemnější stránku své mysli.