Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 20.4.2009  23:33

"Měl jsem ženskejch víc než dost! Všecky byli pro radost!"

• 15.4.2009  09:23

"Yes, we can!"

• 13.4.2009  16:04

"Někdy najdete svůj osud na cestě, kterou jste si vybral, abyste se mu vyhnul."

• 13.4.2009  16:02
    Spirit (2008)

"Moje město. Je tam vždy pro mě. Každou osamělou noc je tam pro mě. Není to žádná vyglajcovaná podvodnice, oblečená jako nějaká holka pod zákonem. Ne. Je to staré město, hrdé na každý svůj pupínek, prasklinu a vrásku. Neskrývá to, čím je, z čeho je: Pot, svaly a krev generací."

• 6.4.2009  12:19
    Jezero (1999)

"Drobečkové, pojďte večeřet, no tak, cucejte mámě palečky..."

• 2.4.2009  02:02

"Všichni jsme starý..." vyhrkne Marika a já musím říct, že jsem čekal ještě větší mlácení slámy a další z řady nepodařených pokračování. Nestalo se tak úplně i přes zcela jasnou zbytečnost tohohle dílu. Pelant/John napsali výpověď o jedné generaci (trošku děravou), které něco uteklo či stále utíká. Příležitosti, které jim naservírovala změna režimu i lásky a život, který se zdá u některých vyvrcholil právě na slavném lyžařském výcviku. Takové to tlachání nad tím, co všecko je v životě už v hajzlu s trochou nadsázky, nic víc. Vadilo mi časté opakovaní starých fórů (aspoň si rejpnou nakonec sami do sebe), ale zdá se že snahou bylo právě navodit ten pocit, že opakovaný vtip není vtipem a staré časy jsou už dávno pryč. Vadila mi ta story o dvou mladých lidech a celkem mě překvapuje ta uměle vetkaná paralela se skutečnými osudy dvou hlavních postav. Velký comeback se nekoná, ale nebylo úplně nepříjemné vidět některé hrdiny znovu. Nejzajímavější je pro mě Václav Kopta. Doufám, že ho uvidím častěji.

• 21.3.2009  22:27

"Dali jsme vám do hlavy nálož... - ? - Ethne, kde je zaječí pracka?"

• 15.3.2009  12:14
    U-Turn (1997)

"Lidská duše není jenom lidská. Každej má v sobě kus zvířete." Tenhle film zásadně změnil moje vnímání filmu jako vizuálního média.

• 13.3.2009  22:01

"Tak tohle fakt není medvěd."

• 12.3.2009  22:57

"Paní doktorko, věříte v Boha?" - "Ne, nechápu jak vůbec někdo může věřit! Nikdy ho nikdo neviděl." - "Však vašů píču jsem taky nikdy neviděl a věřím, že ju máte!"

• 4.3.2009  13:33

"Ta vaše Praha, ta mě vzala! Ty staré paláce! Ty velebné chrámy!" — "A to jsme ještě nebyli u Pinkasů! Tam je výčepní, ten to pivo úplně hejčká!" — "Jé, vždy ve střehu!"

• 4.3.2009  13:09
    Valkýra (2008)

"Víte, jak tahle válka skončí, poručíku? Ten obraz svěsí dolů a toho muže pověsí."

• 22.2.2009  21:21
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

"Pryvyósly on Lóst"... a už mám husí kůži.

• 21.2.2009  21:52

"Novýho není na světě nic už 2 miliardy let. Všechno jsou to jenom variace na téma uhlík, vodík, kyslík a dusík."

• 16.2.2009  11:28
    Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

"Tati? Proč mají ty lidi venku vidle, hořící pochodně a křičí naše jména? Al je definice buranství, ale nelze ho nelitovat. Prostá manželka, prosté děti. Peníze, jídlo. Sex? Nikoliv. Nejradši mám ale podpantofláka, souseda a rádoby Casanovu Jeffersona!

• 7.2.2009  22:39

"Stáří? Nemyslím, že se ho dožiju."

• 7.2.2009  00:31

"Svobodu nebo smrt."

• 6.2.2009  21:40

"Chybí vám vůle se změnit."

• 5.2.2009  15:23

"26 psů. Pamatuji si každého z nich. Každou tvář, každou ránu, pohled v jejich očích... 26 psů." Přes detailně provedenou animaci za pomocí různých současných animačních technik má na mě tenhle film celkem neutrální účinek. O tom, že je válka svinstvo a že není jednoznačné kdo je ten dobrý a zlý toho bylo natočeno již hodně. Tenhle snímek nesděluje nic nového, pouze tyto omleté skutečnosti zopakuje v luxusním balení pohledem jednoho ze zůčastněných. Pár dní po shlédnutí to ve mě nic nezanechalo a film se mi spojil v jeden dlouhý pás animačních technik. Více informací o událostí na: wikipedia

• 4.2.2009  11:32

"Čortův hrád! Tam strášá!" Nejlepší Lipskýho film. Geniální, plné stovek nápadů. Svým způsobem perla české kinematografie, důstojný nástupce Zemanova světa a způsobu výtvarného vyprávění. Nádherný scénář plný krásných, vtipných a nezapomenutelných dialogů a perel z úst herecké extra třídy. Jan Švankmajer a jeho rukopis je tu poprvé pro mne nenásilný, hudba Luboše Fišera s dokonalou operní smyčkou perfektně sedí.

• 4.2.2009  11:30

"Moc se mi líbíš, hochu!"

• 1.2.2009  19:20
    Sedmikrásky (1966)

"Rozhodli jsme se, že budeme dokonale zkažené."

• 28.1.2009  23:33
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

"Jsem vegetariánka. Kromě ryb. A občasného steaku. MILUJU STEAKY!"

• 25.1.2009  22:20
    Kinobox (TV pořad) (1993)

Teď jen průměrný pořad ve kterém se nikdy nedovím nic novýho a jediný na co mě jakžtakž baví je koukat z nostalgie moderátor Čtvrtníček (který připomene chvilkama své zlaté okamihy z České sody). Holý&Kohout ovšem byli na pět hvězdiček!

• 18.1.2009  21:01
    Pusinky (2007)

"Si blázen vozit trávu do Holandska..."

• 16.1.2009  23:03
    Yes Man (2008)

"Řekněte to miliónkrát. Řekněte to ještě miliónkrát. A to slovo, které řeknete dvoumiliónkrát je... Ano!" Jim Carrey comeback? Yes. Originální námět? Yes. Je to vážně vtipný? Yes. Přirozený ústřední romantický pár? Yes. Inteligentní zábava? Yes. A další zastávka Azkaban? Yes!

• 16.1.2009  11:02
    RocknRolla (2008)

"People ask the question. What's the RocknRolla?"

• 13.1.2009  21:14

"Je to volné jako dublinská prostitutka!"

• 7.1.2009  21:17
    Příběhy včelích medvídků (TV seriál) (1984)

"Zvonkůůů záázvoň cinkylinky - dóóódělám si oční linky - S elegancííí manenkýnky, proletím se nad louží, sledujte mou vzdušnou trasu, všimněte si mého pasu. Ten kdo hledá pravou krásu, ihned po mě zatouží, proletí se se mnou nad louží!" (8. díl - Čtyřlístkový)

• 7.1.2009  21:09
    Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál) (1971)

"Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti!"