Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 4.1.2009  21:58

"Já jsem Ben Schmidt. Šmíd. - Já jsem Anna Lomnická."

• 4.1.2009  17:22

"I´m sorry. I don´t speak monkey." Tenhle film podle mě přišel na plátno v nevhodnou dobu. Podceňovaný film s nádhernou výpravou, která připomíná tu Burtonovskou atmosféru, krásným příběhem, spoustou vtipu a se skvělými herci.

• 4.1.2009  13:16
    Identita (2003)

"Nahoru po schodišti šel jsem. Potkal jsem muže, který tam nebyl. Dnešek jiný nebude. Přeju ti...aby tě vzal ďas."

• 1.1.2009  22:28

"Jamala Malika dělí jedna jediná otázka od výhry 20 miliónů rupií. Jak to dokázal? A) Podváděl, B) Měl štěstí, C) Je génius, D) Mělo tomu tak být."

• 1.1.2009  14:15

"Hoř plamínku, plápolej, tupou sílu udolej!" Tahle pohádka jednoznačně dokazuje, že to jde i bez prvoplánového humoru, komických postav a klaunovských scén. Naopak. Všecko je v mezích, pohádka postraší i pohladí a ty dnešní pohádky to strčí do kapsy levou zadní.

• 27.12.2008  16:11

"Kolikrát ti to mám říkat? Věř každému, jen ne ďáblu, kterého mají v sobě."

• 26.12.2008  18:05
    Kája a Zabi (TV film) (2007)

"Ja udělat ji smrt."

• 24.12.2008  23:42

"Občas si říkám jestli nám Bůh odpustí, co všechno si děláme. Pak se rozhlídnu kolem sebe a dojde mi, že Bůh tohle místo opustil už dávno." Škoda toho finále. Tenhle film nepotřeboval něco doříkávat.

• 24.12.2008  23:37
    Pretty Woman (1990)

Jedna losangelská kurvička se stane vyvolenou finačníka z Wall Street. Její denní chléb je kouřit péra a šoustat s každým, co na ní má pár babek. Pozor, jde o romantický film. Aneb jak kurvička ke štěstí přišla...přihmouřit oči? Definice filmového kýče.

• 23.12.2008  22:00
    Gran Torino (2008)

"I am in peace..." Osud Walta Kowalskiho "toho zatracenýho poláka" ve vás zůstane ještě pěkně dlouho.

• 23.12.2008  18:05
    Karamazovi (2008)

"Jakmile se opravdu odřekneš Boha, všechno bude jiné. Padne morálka jako zanikající geologické období a lidé budou hledat radost tady na světě. Člověk zvítězí svou vůlí a rozumem nad přírodou, pochopí, že je smrtelný, že nemá naději na vzkříšení, a přijme smrt a přijme ji rád. Bude jako Bůh a všechno mu bude dovoleno. A jakmile bude člověk Bohem, přestane platit jakýkoli zákon. Všechno bude dovoleno, všechno." Ano, jsem rád, že podobný film u nás vznikl. Zelenka a Sláma jsou dnes asi jediný čeští režiséři, kteří se snaží oslovovat inteligentnější publikum a tvořit kvalitní soudobý film, který má co říct nejen českému divákovi. Ale. Není to pořád málo? Je.

• 23.12.2008  15:22

"Byla to mladá, atraktivní žena se slibnými vyhlídkami do budoucnosti. Proto bylo pro její matku nesmírným zklamáním, že si bere za muže Williama Munnyho, notoricky známého zloděje a vraha, člověka zvrhlého a neřestného, s dispozicí k alkoholismu." William Munny, vrah dětí a žen. Kdepak.

• 21.12.2008  20:00
    Slepota (2008)

"Nepotřebuju vidět jak vypadáš, vidím tvoji povahu i bez jména, a to je naše pravá podstata.."

• 21.12.2008  14:22

"Tatínek vám vyhlásí válku!"

• 21.12.2008  14:15
    Čertův švagr (TV film) (1984)

"Nic se nelekej holubičko, já jsem Kníže! Kníže pekel - Lucifer!"

• 14.12.2008  21:31
    Kanadská noc (TV film) (2008)

"To je něco indiánského, viďte?" Upoutavková masáž ČT proklamovala návrat nejvíce přeceněnované české herečky, který se však nekoná. V tomhle televizním snímku prokazuje snad jedinou novou schopnost a to správně vyslovovat anglická slovíčka. Stejně trapně působí i hloupý, prázdný scénář, který si na hloubku jen hraje a režisér Zelenka ho svou neschopností jen podtrhuje. Kýčovitá hudba a telenovelácké zvraty dělají s tohohle televizním filmu méně než průměrný televizní počin. PS: Všimli jste si té chalupy, kde Preiss chytá ryby s novým synkem? Objevila se již v Můj otec a ostatní muži. Kterého producenta to je? :-)

• 14.12.2008  12:04

"Are you sure about his guilt?" No jo no, tak co tomu vytknout, že? Skvělé komorní drama o slepotě spravedlnosti. Úhly pohledu. O předsudcích, o lidské hlouposti i lidském dobru. Skvěle obsazené, zahrané, napínavé od začátku do konce. Ani zrno věku tenhle film nedegradovalo, naopak. Jeho sdělení je na věky stejně důrazné a silné.

• 14.12.2008  12:00

"Neblbni, přece se nebudeš plést mezi náčelníky!" Píše se rok 1965 a režisér Čech uzavírá trilogii "Alibi". Podle mého soudu se jedná o nejzdařilejší díl. Je zde spousta opravdu výborných situací, kdy mám pocit, že Čech a současně Höger-Bek, si chtěli tak trochu dělat srandu sami ze sebe. Jinak opravdu výtečný Oldřich Nový v trochu netradiční roli a s vynikající závěrečnou scénou. Mimochodem - všimněte si kolikrát si ve filmu Höger dává panáka a jakých značek užívá, s Bekem si smaží hranolky a grilujou kuřátko, které podlévají omáčkami Heinz. Na návštěvu jim přijde homosexuální pár a Bek neustále flirtuje se socialistickými pracovnicemi. Filmový režisér zde také neobývá zrovna prosté bydlení a naopak žije v krásné prvorepublikové vile zařízené spoustou krásných věcí. Díky tomu vůbec film nevypadá ze 60. let socialistické země a klobouk dolu, že toto prošlo cenzurou.

• 13.12.2008  00:35
    Oko dravce (2008)

"...nástroj, kterým chceme bránit naši svobodu, začne ohrožovat svobodu samotnou."

• 12.12.2008  21:28

"Oni ti platí 5 dolarů za to, aby tě mohli střílet do koulí? Vy běloši jste fakt v pr..." Originální romantická komedie o úplně obyčejných ne-hezkých lidech při které se určitě budete bavit ať je váš vztah k sexu (pornu) jakýkoliv. Já bych ale klidně ještě přitlačil ;-)

• 6.12.2008  19:34

"Za tohle tě pohřbím! ... Jednou vás všecky pohřbím!"

• 5.12.2008  17:05

"Vydrž Brťka vydrrrž!" Pro mne osobně tenhle film nemá v rámci žánru studentských komedií konkurenci. Myslím, že i velká popularita tohoto snímku je daná naší generací 80. tých let, které se to dotklo asi nejvíce. Husákovi děti se nám říká? :-) Přesto zde není žádných -ismů a komedie je to nadčasová. Rád si ji vždy pustím. Hlavně v zimě, když napadá sníh a nemůžu vytáhnout paty z šedé Prahy.

• 4.12.2008  23:40
    Spartakus (TV film) (2004)

"Dělejte! Nebo vás dám zbičovat!", zaječí římský císař a já mám tak trochu pocit, že sleduju Asterixe a Obelixe vs César.

• 4.12.2008  23:26

"...starý je to, jednoduchý, ale má to koule!" Sonda do vesnického života. Nezapomenutelná scéna s vaječňákem na závěr.

• 3.12.2008  23:28

"Žádná emoce, stejně jako vlna, nezůstane dlouho ve stejné podobě. - Henry Ward Beecher"

• 2.12.2008  23:37
    Máj (2008)

"Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. " POZOR SPOILERY :-) Indiánský náčelník Šilhavý Vilém se zamiluje do místní “dobrý-den-kozy-ven” kurvičky Jarmily. Té zrovna končí směna v místním lokálu a tak se sejdou na kopečku. Hned si to tam rozdají - snad se nenastydnou, pěkně to tam fouká. Následuje product placement na krajinu kolem Máchova jezera. Děj jde dál. Šilhavý Vilém přichytí Jarmilu při orálním sexu se svým otcem, psychicky to neunese a řeže otce do krku. To samozřejmě neštasně odnesou čerstvě vypraná prostěradla. Tato tomatová scéna odstartuje rytmický rockový song od Saportlezbienz a videoklipový trip na Matějskou pouť se spoustou bubáků, které jsme viděli už v Kytici. Následovně můžete vidět padající několikakilogramový meteorit, dále pak pískající mravence a v neposlední řadě samohybnou loďku. WTF?! Kýčař Brabec si dokonale zamasturboval za kamerou a může si podat ruku se svým slovenským kolegou Jakubiskem. Prosím, nekupujte nikdo už Brabcovi k Vánocům nějakou Máchovu či Erbenovu knihu. Díky.

• 30.11.2008  00:31
    Tango a Cash (1989)

"Myslíš, že jsi Rambo? - Rambo je trouba...."

• 29.11.2008  23:16

"Zhluboka se nadechni. Ať to stojí za to." Chybí pořádný nepřítel! Bond bojuje víc se sebou. Nevadí mi, že to není naškrobený pan motýlek Brosnan, ale nemá k sobě oponenta. Nevolám po znetvořených karikaturách, ale po herci s velkým "H", který tu svini prostě nezapomenutelně zahraje!

• 25.11.2008  11:02

"A holčičko, máš radši tatínka nebo maminku? - Já mám nejradši Stalina!" Zřejmě tenhle film skvěle odráží ruskou povahu, absurditu doby a vše tak trošku zlehčuje, ale na mě to osobně teda vůbec nepůsobilo. První dvě třetiny se kroutím nudou, aby to alespoň v části "otce Stalina" nabralo teprve finále a pak zase nic. Oceňuju Menzlův koncept s ruskými herci, který jsou opravdu správně vesničtí a neherečtí. Neoceňuju dabing, který teda opravdu tahal za uši. Zejména Abrhám, poprvé jsem si uvědomil, že jeho hlas vůbec v dabingu nefunguje, stejně tak i někteří další. Troufám si říct, že Svěrákův scénář do filmu vkládá "český" smysl pro humor a trošku filmu ubližuje. Tvaří se to kolikrát více jako český pohled na ruský. Myslím, že ruský humor je drsnější a daleko černější.

• 22.11.2008  23:34

Einstein řekl: "Nesnažte se stát člověkem úspěšným, ale raději se staňte člověkem užitečným."